Efficiënte bezoekers Eendracht Aalst Heine flaters afgestraft 5K Lebbeke zit lelijk n de penarie Eendracht Aalst Wordt blazoen heropgesmukt Benny Rogiers en Mare Rombaut prijsschutters provinciale At?UAWf Eendracht Aalst - AA Gent 1 -3 E.Aalst-Digest Beker van België E. Aalst-Digest De Voorpost - 20.12.1991 - 17 pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 onder zich bijzonder sterk in te spannen is AA Gent zegevierend uit het derby sgen Eendracht Aalst gekomen. De spitsen Van der Linden en Vandenbergh onden op efficiënte wijze een paar kleine individuele flaters van De Wolf en amberg ongenadig afstraffen zoals het een perfekte aanvaller past. Eendracht laf na de rust, na de tegentreffer van Kanu, nog even de indruk te kunnen erugslaan maar Gent was nadien weer krachtig genoeg om het laken definitief laar zich toe te trekken. Laten we het dus zo stellen dat Gent in zijn rangen die ilementen bezit waarnaar Aalst nog steeds op zoek is, nl. een paar pionnen 'ooraan die het aanvalsspel kunnen afmaken, nderdaad in de zone van de waarheid was Eendracht weer volkomen onmon- lig. Blijven jammeren levert echter niets op. Oefenmeester Vandereycken was ia die vlotte 1-3 zege een gelukkig man: 'Ik ben vooral tevreden dat we die noeilijke verplaatsing naar Aalst met sukses hebben kunnen beëindigen, /leteen kunnen we met 20 punten draaien naar de tweede ronde. Hoe moeilijk lie reis naar Rusland ook is geweest, die heeft duidelijk deze namiddag geen iporen nagelaten. Onze overwinning hebben we m.i. te danken aan het feit dat ve vooral gedurende de eerste helft op technisch vlak sterker konden uitpakken, n de tweede helft heeft Aalst ons het leven nog wel zuur gemaakt. Dat is ook een erdienste van onze gastheren', aldus de Gentse coach, n het Aalsterse kamp legde men zich blijkbaar gelaten bij de feiten neer nu endracht de rode lantaarn toegespeeld kreeg. 'Eigenlijk heeft mijn team met jnaardig meegedraaid. De drie Gentse doelpunten werden gescoord als gevolg an een onachtzaamheid en een gebrek aan realisme in de achterste gelederen. )at is uiteraard dodelijk tegen lepe spitsen zoals Gent er een paar bezit. Na de lampwisseling presenteerden mijn poulains het beste van wat ze al dit seizoen lit de shoes konden schudden. Toen we op weg waren naar een 2-2, viel langs Ie andere kant de derde Gentse treffer en meteen konden de boeken gesloten vorden', aldus Han Grijzenhout. )e Eendracht-coach gaf toe dat het nu moeilijk wordt in de tweede ronde om de fier punten achterstand nog te kunnen overbruggen. 'Veroordeeld zijn we echter log niet. Er zijn nog wel enkele verbeteringen mogelijk met enkele kleine erschuivingen. Al bij al is de terugwedstrijd tegen Antwerp, onmiddellijk na de winterstop, van enorm belang. Dat we na de jaarwende hard zullen moeten doorbijten is een vaststaand feit', aldus nog de Eendracht-coach. BAD I.K. Lebbeke - Svelta Melsele 2-3 het duel tussen SK Lebbeke en Svelta ilsele, dat gold als een vierpunten- itch, zijn de Waaslanders als winnaars voorschijn gekomen. Baert werd de leur van twee doelpunten en Theo Bor- etaleerde zich als de centrale figuur vreugdekreten na afloop in de bezoe- nde kleedkamer staken schril aftegen- er de stemming bij de lokale ploeg. Het ik wel een begrafenis. De kloof met het rdelaatst gerangschikte Ertvelde be- aagt nu vier punten. S.K. wordt dus een langrijke kandidaat voor de degradatie dat net op het ogenblik dat buur Rapi- in tweede provinciale naar de leiding ipt al je voor dat de ene zakt en de andere igt. Het zou dan voor de eerste keer zijn het Lebbeekse voetbal dat de Konkel- iedploeg een tweedeplansrol toegewe- n krijgt. fe beogen natuurlijk een derby maar m liefst in eerste provinciale', zegt de ibleiding daar. illy Meert, een belangrijk werker aan t Konkelgoed, toonde zich na afloop n de match flink teleurgesteld, /e hadden op een eerste kompetitieze- i gerekend. We begonnen zeker niet echt want al na zeven minuten kwamen ie op voorsprong. Nog voor het halfuur Ietwat tegen het spelbeeld in prijkten de Buffalo's reeds na 40 minuten met een veilige 0-2 aan de leiding. Tot dan toe speelde de thuisploeg aardig mee maar de voorzetten vanuit het middenveld naar de spitsen toe waren allesbehalve ver zorgd. In het eerste kwartier hield Gent het bij een soort studievoetbal, waarbij werd gewacht op het moment waarop men achteraan bij Aalst zou gaan falen. Dat gebeurde even voor het halfuur. De Wolf verdedigde op het harde veld onbe hendig uit en speelde de bal in de voeten van Viscaal. Diens schuiver kon in eerste instantie door doelman Schippers met een knappe reflex geweerd worden maar Van der Linden was tijdig ter plekke om de rebound suksesrijk af te ronden. Tien minuten later zat Gent feitelijk al op rozen toen Lamberg in een kort duel Vandenbergh niet kon vastpinnen. De Gentse nummer '9' behield voldoende zelfzekerheid om Schippers voor de tweede keer kansloos te laten. Wat we verder uit die eerste helft konden onthouden is dat Aalst op bepaalde mo menten zijn stempel op de wedstrijd kon drukken maar in de zone van de waarheid aan kracht en denkwerk te kort schoot om de goed georganiseerde defensie van de bezoekers voor zware problemen te plaatsen. Tijdens de rust liet oefenmeester Grijzen hout René Peeters in de kleedkamers en stuurde Van der Beken in het veld om op de linkerflank meer snelheid te ontwikke len. Geen slechte zet van de Eendracht- coach want plots ging de thuisploeg te gen een hoger ritme spelen. Eerst moest doelman Petry de vuisten ballen op een harde knal van Van Peteghem en twee minuten later lukte de thuisploeg de aan sluitingstreffer. Na een knappe kombina- tie tussen Zakkas, Krohm en Van Peteg hem belandde de bal voor de rechter van Kanu, die via de onderkant van de lat raak trof. Aalst was opnieuw gelanceerd en me teen zat de sfeer weer in de wedstrijd. Gent kreeg het op bepaalde momenten wel lastig en kroop door het oog van de naald toen Lamberg een schicht kon los sen. Ook deze keer was doelman Petry bij de zaak. Tijdens het vijfde kwartier kwam Gent echter opnieuw de neus aan het venster steken en de Aalsterse verdediging kreeg het weer lastig omdat Viscaal en Van der Linden blijkbaar hun tweede adem had den gevonden. De voorbereiding en de afwerking van de derde Gentse treffer mag helemaal op de rekening geschre ven worden van de kwieke Marc Van der Linden. Op de 78ste minuut vuurde hij een vrije trap naar doelman Schippers, die met veel moeite de bal in hoekschop kon duwen. Viscaal nam die en Van der Linden kopte de bal haast ongehinderd binnen. Die Gentse treffer was het startsein voor de blauwwitte supporters om de tent af te breken. De veiligheidsomheining, blijk baar niet van te beste makelij, moest eraan geloven en alvorens alles weer op de juiste plaats was gezet, werd de match ruim vijf minuten onderbroken. Dat was tenslotte het laatste wapenfeit van een boeiende wedstrijd die vooral werd bepaald door het efficiënt voetbal van de bezoekers. Scheidsrechter: Moons Toeschouwers: 7.000 Aalst: Schippers, De Wolf, Schwabe, Peeters (46' Van der Beken), Lamberg, limpens, Van Peteghem, Krohm, Zakkas (76' Okpara), Verbruggen, Kanu. Doelpunten: 29' Van der Linden 0-138' Vandenbergh 0-2,51Kanu 1 -2,79' Van der Linden 1-3. Gele kaarten: Verbruggen, Krohm. leidde een slippertje tot de gelijkmaker. We kregen een ijskoud stortbad toen de bezoekers meteen na de rust op voor sprong kwamen. Nadat Floris Verstraeten ons weer op gelijke hoogte had gebracht, rees er nieuwe hoop. Op dat ogenblik waren we al tevreden met één punt, ook al was dat te weinig. Tien minuten voor het einde misrekende onze doelman zich op een verre trap. De nederlaag was een feit en we beseffen dat het in deze kompetitie moeilijk zal worden', aldus de h. Meert. De trainerswissel in Lebbeke blijkt tot nogtoe geen enkel effekt te hebben. On getwijfeld stelt Bruno Van Bladel alles in het werk om het tij te doen keren, maar dat deed ook zijn voorganger Guy De Baere met evenveel inzet. EG Voetbal. De rust is hersteld en de omheining staat weer overeind (da) De kniekwetsuur van doelman De Schrijver is minder erg dan ver wacht. Hoogstwaarschijnlijk is hij na de winterstop weer speelklaar. Momenteel wordt er een test afge nomen van een 26-jarige Zuidsla- viër, die eerder voor het Duitse Frei burg speelde. Eendracht is dus nog duidelijk op zoek naar een extra spits omdat in de ogen van oefenmeester Grijzen hout noch Zakkas, noch Krohm het momenteel kunnen waarmaken. BAD Zaterdagavond treedt Eendracht in het Beerschot-stadion aan tegen de 'Mannekens' in het kader van de 1/16 finales van de Beker van België. Op papier beschikt Eendracht voor deze ontmoeting op het Kiel over de beste papieren, rekening houdend met het klasseverschil tussen beide teams. Maar in het bekervoetbal weet men maar nooit hoe het allemaal kan verlopen, en met deze filosofie moet Eendracht dan ook zaterdag beslist rekening houden. In de schoot van Eendracht beschouwt men winnen in de Beker van België bij Beerschot haast een must om het mentale front net vóór de winterstop niet helemaal in elkaar te zien storten. In ieder geval mag die wedstrijd niet onderschat worden. Daarover is men het trouwens eens in de Eendracht-clan, temeer omdat ook Beerschot beweert dat die wedstrijd tegen de Ajuinen een haalbare kaart is. Eendracht-sekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck'Ik blijf er nog bij dat we bij de lottrekking het geluk aan onze zijde hadden. Voor hetzelfde geld hadden we evengoed Waregem, AA Gent of Luik moeten bekampen. Nu blijft het bij een derdeklasser, die weliswaar aan de leiding staat, en een eersteklasser, die echter in het bezit is van de rode lantaarn. Indien we op Beerschot worden gewipt, wel dan moeten we onze hand in eigen boezem steken. Trouwens, een nederlaag tegen Beerschot zou m.i. zwaar aankomen bij het spelerspotentieel.' Maar ondertussen is niet weg te moffelen dat qua afwerking het Eendrachtteam op een laag pitje staat. In de loop van de week werd nog een Joegoslaaf getest tijdens een oefenpartijtje tussen het A- en het B-elftal. Het bleef echter bij een miskleun en we stellen ons de vraag of de managers die met zulke spelers komen aandraven niet beschaamd zijn. Het gebrek aan opportuniteit bij Eendracht is echter niet met een hocus-pocus op te lossen. Het probleem zit o.i. veel dieper. Eendracht kan ook moeilijk kansen kreëren. De spitsen worden op dat vlak niet ideaal aangespeeld. Zij zijn als het ware een beetje aan hun lot overgelaten. Ook op het middenveld mist men de nodige kreativiteit. Wellicht krijgen Krohm en Zakkas het tegen Beerschot wat gemakkelijker dan tegen hun opponenten uit eerste klasse, op voorwaarde dan weer dat de geboden kansen niet gemist worden. (b.a.d.) Tijdens een oefenpartij tussen de A- en B-elftallen werd de Joegoslaaf Mildo Gluhacivic (25) getest als extra spits. Een meevaller werd het alleszins niet, zodat oefenmeester Grijzenhout blijft opgezadeld met een gebrek aan opportuniteit in zijn ploeg. Na de bekerwedstrijd tegen Beerschot rusten de Aalsterse kernspelers van 22 december tot 2 januari. Op 5 januari wordt thuis geoefend tegen Boom. Twee dagen later is een verplaatsing naar RCH Gent gepland. (b.a.d.) Voetbal. Na de derde Gentse goal begaf de Aalsterse omheining. Politie in gevechtskledij sneldetoe om erger te voorkomen (da) Bij FC Wieze Na de zege tegen Massemen blijft FC Wieze in de tred van de leider. De vierdeprovincialer kwam vier keer tot scoren. Benny Rogiers lukte zijn achttiende kompetitiedoelpunt. 'Een verdiende zege, zo meent oe fenmeester Roland D'Hondt. De twee goals die we toestonden waren telkens het gevolg van een misver stand. We hadden ze eigenlijk kun nen vermijden. Het verschil met de leider blijft miniem. Zoals het er nu naar uitziet hebben we een kans om de sprong naar derde te maken. Het zou mooi zijn als we na twee seizoe nen onze verloren plaats daar op nieuw konden innemen. Er promo veren drie ploegen. Het komt er nu voor ons opaan om na de jaarwisse ling een terugval te vermijden. Posi tief is dat we vlot tot scoren komen. Niet alle ploegen beschikken over een speler die gemiddeld per wed strijd één doelpunt voor zijn reke ning neemt. Zondag krijgen we met Juventus Schoonaarde af te reke nen. Ook daar leeft de intentie om zo snel mogelijk de plaats in derde weer in te nemen'. Bij Juv. Schoonaarde Klubleider Oscar Beuckelaere van Juventus steekt de ambities van zijn ploeg niet onder stoelen of banken: 'Een belangrijke pion in onze rangen is ongetwijfeld Mare Rombaut. Vori ge zondag scoorde hij zijn twintigste treffer. Dat doelpunt puurde hij kort na de rust uit een voorzet van Danny Van Hauwermeiren. Nadien pro beerde Houtem de achterstand in te halen. We geraakten vaak in de pro blemen maar gelukkig was doelman Rauwoens bij de zaak. Na weken afwezigheid was hij voor het eerst weer van de partij. Zondag tegen Wieze zullen we het voorzeker niet gemakkelijk krijgen. Eén punt moe ten we in elk geval uit de brand kunnen slepen'. Bij RC Boonwijk Minder optimistische geluiden klin ken er in de Dendermondse Boon- wijk. dat verloor tegen Sparta Waas munster De ref heeft ons een paai strafschoppen onthouden, hew er den de Mubleideis Keia'. ve e ve kommentaai hi de tv.vese s tiimliik Maie 'nvse *s s.w.v»; het emoe »ve e.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17