Mee op kop Mager derbyvertoon Komen indoorsporters in de kou te staan I Collewaert doet wedstrijd kantelen R,pM.Lebbek.0 3 Kans op punt verkeken Niet zo fameus Zigeuneravond Schepen voor Sport Marcel De Waele roept op tot protest De Voorpost-20.12.1991 - 19 VOETBAL Zele Opstal-Oudegem 2-2. Een derby met een verrassend slot (foto guy) De puntendeling tegen Rupelmonde wordt in Grembergse voetbalkringen als een logische weergave van het spel be schouwd. Van een hoogstaande verrich ting was er zeker geen sprake. 'We hebben al betere matchen gespeeld, zegt voorzitter Herman Burghgrave. Eén "kwartier waren we meester van de situa tie. Daarna kwamen de bezoekers ster ker opzetten en een slippertje van Dirk Waegeman werd meteen afgestraft. In de tweede periode kwam het er voor ons vooral opaan om zo snel mogelijk de scheve situatie recht te trekken. Na een kwartiertje zijn we daarin geslaagd toen Claes met het hoofd een inworp tot een doelpunt verlengde. Even tevoren waren we door het oog van de naald gekropen toen bezoeker Van der Meiren een penalty naast trapte. Voor hetzelfde geld had het 0-2 kunnen zijn en dan was de match misschien al gespeeld geweest. In deze kompetitie is het de bedoeling een mooie rangschikking te behalen. We hebben geen ambitie. De ploeg moet nog groeien. Ze bestaat mo menteel vrijwel volledig uit eigen jonge ren. Voor de trip naar Hoogeinde ontbreken Dierickx en Gino Baetens. Toch hopen we er een punt in de wacht te slepen. EG Opstal - Oudegem 2-2 Robur-T. Melle 0-1. Ook De Wilde waagde zijn kans. Het mocht echter niet baten (vh) Tegen het bescheiden S.K. Oudegem had Eendracht Opstal op een overwin ning gerekend. Zo makkelijk is het niet gegaan en uiteindelijk moest het zich met één punt tevreden stellen. 'In de eerste helft kwamen we nauwelijks aan de bak. Er werd lusteloos gevoet bald, merkt sekretaris Emiel Van Mol op. Halverwege de periode verschalkte Luc De Maerschalck zijn eigen keeper. Min der rooskleurig zag het er naar uit toen Ronny Vermeir in het derde kwartier van het veld werd gestuurd. Je begrijpt dat Robur-T. Melle 0-1. (vh) Hans Verhelst wordt ingesloten door drie tegenstanders Opstal-Oudegem 2-2. (foto guy) Op zaterdag 21 december 1991 om 21 uur organiseert de Appelssfeer- club in het lokaal, café Weekend, Appels-Veer een grandioze zigeu neravond met het fameus zigeuner orkest van Laci Lacatos. In de gezellige kroeg aan het Veer wordt echte Hongaarse goulasj ge serveerd bij een knappend haard- vuurtje, terwijl de muzikanten zwer ven van tafel tot tafel, zoals het zi geuners past. De prijs voor zowel het concert als de goulasj bedraagt 250,-fr. Voor de leden 150,-fr Liefst vooraf inschrijven op nr. 22.56.27, vóór 14 december we er op dat moment geen goed oog in hadden. Na de hervatting werd Tony Col lewaert de wei ingestuurd op de plaats van Raf Van den Bossche. Die wissel had een gunstig effekt. Er werd beter gevoet bald en we dwongen de veldmeerderheid af. Tegen de gang van zaken in kwamen de bezoekers toch een tweede keer tot scoren. Onze spelers bleken echter niet onder de indruk van deze tegenvaller. Er werd zelfs enyhousiast gereageerd en toen Muysewinckel de aansluitingstref fer tot stand bracht, rees de hoop dat we in extremis nog een nederlaag uit de weg konden gaan; Drie minuten voor tijd ver lengde Dirk Engelbinck een vrije trap tot een doelpunt. Gelet op de omstandighe den stemde het gelijkspel ons best tevre den. EG Feest zondagavond in De Ton, de plei sterplaats van de Rapide-aanhang, we gens de winst tegen C. Melle en het verliespunt van Lokerse. Daardoor komt de Lebbeekse tweedeprovincialer mee aan de leiding. Er wordt al luidop ge droomd van het derby tegen S.K. maar dan liefst in eerste provinciale, zo voegen de klubleiders eraan toe. Oefenmeester Frank Van den Bergh is een gelukkig man. 'Het gaat goed en ik hoop dat het zo mag blijven. Ondanks de gunstige positie waarin we ons bevinden is het belangrijk om met beide voeten op de grond te blijven staan. De ervaring heeft mij ge leerd dat de kompetitie pas echt begint na de jaarwisseling. Er loopt nog veel water naar de zee voor we aan de eindstreep zijn. De titel is niet ons belangrijkste streven, al zullen we natuurlijk een even tuele kans graag grijpen. In Melle kregen we het zondagnamiddag toch niet zo gemakkelijk. De tegenstan der speelde vrij negatief door een stugge defensieve taktiek te huldigen. Pas in de tweede periode konden we die afweer slopen. De drie ivallers, Gunther Matthijs, Danny Van Puyvelde en Philip Peeleman, lever den alvast een flinke verrichting. EG Baasrode - Lutterzele 0-0 Voor FC Baasrode zal het moeilijk wor den om het behoud in tweede provinciale veilig te stellen. Oefenmeester Andrê Heirman is zich daarvan tenvolle bewust. 'De laatste drie weken hebben we niet meer verloren. Op zichzelf is dat een positieve vaststelling. Er is echter veel meer nodig om meteen uit de bedreigde zone weg te geraken. Er degraderen drie ploegen. Momenteel is er een niet onbe langrijke kloof geslagen. In de komende weken zullen we punten moeten behalen, anders wordt de situatie uitzichtloos. Te gen Lutterzele hebben we een punt uit de brand gesleept. Ik rekende op meer. In de eerste helft kregen we twee kansen om te scoren maar ook het bezoekende team maakte een vuist langs o.m. Mare Van Keer. Hij is een gewezen speler van Baasrode. Later tieeft ook Wim Moens een poging ondernomen. Na de hervat ting werd er nog weinig op doel gescho ten Ik meen het resultaat als logisch te mogen beschouwen. Komende zondag is Rapide Lebbeke op bezoek. Zonder Luc Gijssels en Luc Michiels, allebei geschorst, wordt het wellicht heel moei lijk. EG Het eventueel wegvallen van sporthal VHVD, de eigenaars de familie Van Hecke-Van Driessche, beslisten om de 10.000 m2 sportinfrastruktuur aan de Langeakker van de hand te doen, kreeërt een akute nood aan beschikba re indoormogelijkheden. Het schepencollege en de sportraad werden door verschillende sportclubs die een onderkomen hebben in VHVD gealarmeerd. Het schepencollege stelde een schatter aan om een idee van de waarde te krijgen. De sportraad riep een dringende algemene vergadering bijeen, waarin schepen van sport Marcel De Waele zich op een spektakulaire wijze afzette tegen het beleid. Hij verweet hen de voorbije vijfjaar niets gerealiseerd te hebben voor de sport. Hij is nochtans zelf aan een tweede legislatuur als schepen bezig 2-2. De Opstalse keeper berust in zijn lot. Oudegem scoort (foto guy) Namen - Eendracht Zele 1-0 •endracht heeft in de vierpuntenwed- itrijd met Namen een punt prijsgegeven, laardoor misten de Zeienaars de kans de heenronde in schoonheid af te iluiten. iendrachttrainer Jaak Goossens rekupe- eerde voor dit belangrijk duel de gegrie- leerde Stephane Janssens en ook Peter fan De Voorde meldde zich fit aan de aftrap. De Lokeraar kreeg echter na de fust opnieuw last zodat Alex Christiaens ijn rentree vierde. Kapitein Danny Van 'uyvelde, op de sukkel met een rugkwet suur, geraakte slechts speelklaar na een fispuiting. Gelukkig kreeg hij nauwelijks een bal te pakken maar tegen het Waalse loelpunt kon hij enkel machteloos toekij ken. 'Er zat duidelijk meer in dan een neder laag met het kleinste verschil', stelde Jaak Goossens. 'Een 0-2 score aan de rust zou niet onverdiend geweest zijn. Wanneer we de ooggetuigen mogen ge loven was de kopbal van Fabrice De Beule tegen de onderkant van de dwars ligger wel degelijk over de lijn. Ook de afgeweken bal van Mohamed Toujani scheerde de doelpaal terwijl Namen geen enkele kans kon versieren. Het is betreu renswaardig dat ik verplicht was om Ronny Vervaet te vervangen omdat hij verbaal geregeld met de ref in de clinch ging. Daardoor kwam Filip Seymortier van de bank maar werd ook het elftal uit verband gehaald. Ook na de pauze raak ten we nooit onder druk. Het Waalse doelpunt betekende een regelrechte op doffer. Alleen Filip Fiers kreeg nog uit zicht op de gelijkmaker maar hij mikte hoog over. Met het oog op de terugronde zal in de komende dagen een evaluatie gehouden worden. Ik wil de redding be werken met een spelersgroep die volle dig achter dit idee staat. Vandaar dat we tijdens de kompetitiestop blijven door- trainen om paraat te staan op zaterdag 11 januari wanneer we herfstkampioen Olympic Charleroi in de ogen kijken.' (a.j.z.) Grembergen - Rupelmonde 1-1 De onzekerheid leeft bij verschil lende clubs. Judoclub Asahi Kwai, 120 leden; de basketbalclubs BBC .Zele, Aurora en Cibo, samen goed voor 180 leden vonden voorheen onderdak in sporthal De Zeven, maar verhuisden naar VHVD. De rolschaatsklub Hermes, 40 leden en de Zeelse Minivoetbalclubs, 300 le den, naast de St. Lutgardisturn- kring, 400 leden, zijn de zeven kom petitieclubs die, indien VHVD, een andere bestemming krijgt, in de kou komen te staan. Ook het Pius X Instituut, naast ver enigingen en partikulieren maken gebruik van het privaat sportcen trum. De aankoop van de sporthal door de gemeente of het opteren voor een ander alternatief, de sportraad adviseerde de fabriekshallen van een vroegere houthandel aan de In dustriestraat, zou tegemoetkomen aan de problematiek. Een gemeentelijke sporthal is nu noodzakelijk geworden. In het be gin van de jaren tachtig werd de wedstrijdaanbesteding voor een ei gen gemeentelijke indoorinfra- struktuur van het programma afge voerd. Eén van de voornaamste redenen toen was, dat de gemeente het pri vaat initiatief niet wou schaden. Het privaat initiatief haakt nu af en of de gemeente dit 'gat' nu kan opvangen blijft een open vraag. Schepen voor sport Marcel De Waele is van mening van wel. Het is een ander paar mouwen of het beschuldigend en tevens emo tioneel betoog van de schepen aan het adres van het beleid, waar hij nochtans ook deel van uitmaakt de zaak van de plaatselijke indoor- sporters zal dienen. 'Wij zijn de onmachtigen. Wij moe ten één verbond vormen en onze macht gebruiken', was de aanhef van de aanval die de schepen naar zijn eigen college richtte. 'Sport is ook kuituur. De kuituuridioten denken dat ze God zijn. In hun ge dachten zijn wij maar mensen die tegen een bal trappen, een partijtje tennis spelen of wat aan atletiek doen. De sport kreeg te Zele altijd 'al een tweede planrol toegewezen'. De schepen zette zich ook af tegen de administratie. Hij was in zijn wiek geschoten, dat er volgens hem een verslag van de kommissie van gemeenteraadsleden zou gedik- teerd zijn door een ambtenaar. 'Ik heb van ambtenaren geen beve len te ontvangen. Het zijn niet de ambtenaren die zeggen wat er moet gebeuren. Het heeft lang genoeg geduurd dat zij de gemeente bestu ren. Als het zo verder gaat kom ik in opstand'. De schepen zwaaide met een ver slag, waarin stond dat er op de be groting geen krediet voorzien is voor de aankoop van sportinfra struktuur. De dag dat de schepen met een delegatie van de sportraad de ter reinen aan de Inaustriestraat, die ook te koop zijn en waar industrie hallen op staan, ging verkennen, zou de kommissie reeds andere konklusics hebben getrokken. Dit alternatief zou volgens het verslag om industriegronden gaan. De ge meente heeft momenteel een tekort aan industrieterreinen om aan de herlokaliseringsaanvragen te vol doen. Uit reakties die achteraf vanuit de algemene vergadering naar voor kwamen. had de ontlading van de schepen blijkbaar niet de boem- reaktie teweeg gebracht. Voorzitter Karei Van Cauteren had een meer realistische kijk op de si tuatie. De intentie dat er een sport hal nodig is, werd niet betwist maar het schepenbetoog hield op zichzelf weinig houvast in. Het bleek dat er naast de indoorverenigingen ook nog aan sport gedaan wordt. Een duidelijke stem was, dat indien de gemeente haar eventuele beschik bare financiën zou aanwenden, om een sporthal te kopen, de op til staande andere projekten wel in de hoek zouden worden geduwd, was een luidop bedenking van een dele gatie vanuit de wijk Heikant. Het kwam tot geen stemming, zodat men moeilijk van een unaniem ad vies kan spreken. De oproep tot een protestaktie van de schepen vond duidelijk wel gehoor bij de direkt betrokken sportverenigingen. Of de aanval van de schepen naar 'zijn' meerderheid toe voor de op de wip zittende verenigingen baat zal bren gen, is momenteel koffiedik kijken. Het leek eerder een uitlaatklep van opgekropte frustaties van een poli tieker die de sport aangrijpt om zijn ontgoochelingen te uiten. Hij schoot ook in de richting van de aanwezige pers, die hij uitnodigde om hen dan te bekritiseren. Uitein delijk had de sport daar niets mee te maken, maar was de kritiek die, vol gens schepen De Waele aan zijn adres werd geuit, naar aanleiding van de schorsing van de benoeming van brandweerkommandant Dau- we, de aanleiding. BENO

De Voorpost | 1991 | | pagina 19