Tweede provincialers in het Aalsterse Derde provincialers Aalst en Erpe-Mere Trainerswissel werkt niet bij Jong Lede J**X 20 - 20.12.1991 - De Voorpost ■éiM stffTSOUv fVRMtRS (ÖJlTSOv wêRWE. 'ERME?e| HOUTBOüf l OYÏtWEfU Sint-Lievens-Houtem 2 SK Aalst 2 Alweer liet leider Sint-Lievens-Houtem een riante voorsprong verloren gaan in de slotminuten. Reeds voor de rust werd een riante voorsprong verworven via De Rouck en Van Vaerenbergh. Ook een prachtaktie Biesemans-De Rouck viel te noteren. Aalst bleef in zijn kansen gelo ven en zag die inzet beloond. Dierick speelde te kort terug en Van Den Berghe was er als de pinken bij. Net vóór inruk ken knalde Bruno Cooman de onver wachte gelijkmaker binnen. Even voor dien liet hij nog een wenkende kans lig gen. Aalst bewees nog eens een vuist te kunnen maken na een uitzichtloze situa tie. Lede 1 Herzele 3 Herzele startte sterk in het aanvangs- kwartier maar benutte geen enkele kans. Lede reageerde langs Bart Van Der Steen terwijl Labroye een strafschop miste voor de thuisploeg. Toch lukte hij de openingstreffer maar rond het halfuur stelde Raes gelijk. Een hoekschop onmiddellijk na de herne ming werd door Rudy Piron verzilverd. Lede was fysiek niet meer in staat een vuist te maken. Vijf minuten voor inruk ken bezegelde Andy Tomme het lot van Lede dat vorige zaterdag trainer Mergeay ontsloeg. Herzele speelde één van zijn sterkste partijen en kan nu wat vrijer ademen. Voor Lede zal het alweer moei lijk zijn om uit de greep van de degradatie te blijven. TK Meldert Meerbeke stopte doelman Francq een stratschop van Gabriels anders zat Oosterzele goed in nesten. Van Gaeveren wist onmiddel lijk na de rust gelijk te stellen terwijl Bogaert niet miste vanop de stip en Oos terzele toch nog aan een puntje hield. Het had veel bloed, zweet en tranen gekost. TK Meldert is zowat de ploeg van het moment. Na een mindere start in de lopende kompetitie raken de discipelen van trainer Eeckhoudt stilaan onder stoom. Met sluipschutter Mare Uytten- hove in zijn rangen kan het voor Meldert nauwelijks offensief stuk. Na vijf minuten was het reeds raak nadat de topschutter eerst het dwarshout trof. Halfweg de eerste helft knalde Mare ook een tweede maal raak. Van Heuverzwijn liet na de rust nog een strafschop onbenut maar de verdiende zege van de thuisploeg kwam nimmer in het gedrang. TK Meldert blijft een titelklant. Oosterzele 2 Bambrugge 2 Bambrugge haalde een ronduit schitte rend resultaat en oversteeg hiermee de eigen prognose. Oosterzele, ook al een titelkandidaat, was tweemaal tot achter volgen aangewezen. Danny De Bruyn en Geert De Coster zorgden voor de dubbele geringe voorsprong. Rond het haltuur Etikhove Mere Mere kwam nochtans op voorsprong via Van Den Driessche. Bourdeaud'hui zorg de echter voor de gelijkmajker terwijl De Wit de kans miste om Mere weer op voorsprong te knallen. Met doelpunten van Derveaux en alweer Bourdeaud'hui werd in de tweede helft het lot van de bezoekers bezegeld nadat Etikhove werkelijk een tandje bij had gestoken. (nic) VOETBAL Voetbal. Valentino's Overmere, zwaar gehandicapt door het verlies van doelman Simoens, moest voor eigen volk bittere 1-8 pil slikken (mt) Burst Terjoden 1 Het duel tussen leider Terjoden op het veld van hekkesluiter Burst heeft zowat alles gegeven wat men van een partijtje voetbal kan verwachten inzet, doelpun ten, sensatie. Angelo Dilorenzo bracht de lokalen op voorsprong na voorzet van De Clercq. Terjoden reageerde via Meert maar zijn knal belandde op de dwarslig ger. Toch zorgde hij voor de verdiende gelijkmaker in het slotkwartier. Via De Blander belandde voor Terjoden een tweede bal op de paal. Burst blijft laatste maar heeft alvast een serieuze opsteker. Terjoden vergroot zijn voorsprong na de riante nederlaag van het tweede geklasseerde Aaigem. Hillegem 1 Nieuwerkerken O Krappe en gevleide winst voor de thuis ploeg nadat men in de eerste helft heel wat kansen verkwanselde. Jurgen Ver- meiren en Jo De Cang misten wenkende mogelijkheden. Luc Van Heddeghem volgde gelukkig hun voorbeeld niet. Hij benutte de gemeten voorzet van Wouter Eloot. In de tweede helft was de thuis ploeg onmondig maar bleef men op for tuinlijke wijze overeind. Borsbeke W. Moorsel Verdiende zege voor een thuisploeg die zich beter aan de staat van het veld aanpaste. Halfweg de eerste helft was het Hans Van Holsbeeck die zich door de defensie laveerde en kurkdroog besloot. Verder kreeg Borsbeke geen kansen meer. Na de rust eiste Moorsel het beste van het spel op maar Luc Wauters zag zelfs zijn strafschop gekeerd door een attente doelman Luc Van Boven, Aaigem 2 Hof stade 5 Aaigem kreeg een flink pak slaag en raakte kompleet ontmoedigd na de uit sluiting van Perreman. Stefaan Van Weyenberghe lukte voor de bezoekers een hattrick. Net voor rust zette hij na handspel van Perreman, hiervoor ook uitgesloten, een strafschop om. Hofman en De Ridder straften een moedeloze thuisploeg af terwijl Bambust vanop de stip de pijn nog iets verzachtte. (nic) KA VD-Bomem 0-2. Heyrman en Van Nieuwenhuyse kamoejleren de bal (VA|de De wedstrijd tussen de laag geklasseer- terechte appiausvervangmg, Robur-T Melk O-I. Leo Wuylack kopt op doel maar ook deze keer gaat de bal ^nd^redlnen^el6 Mndachr Eersten Robur-T. Melle 0-1. Verhelst schiet op doel maar Van Ruyteghem kan reddei le (vh) over (vh) Robur-T. Melle 0-1. Huylebroeck zet de bal voor doel maar scoren zat er niet in (vh) Voetbal. Véél volk voor de wedstrijd tussen Aalst en Gent (da) vooral de vaststelling dat bij verlies de desbetreffende ploeg in zware proble men komt qua behoud. Voorts was er ook de trainerswissel die beide ploegen doorvoerden, luttele dagen voor dit tref fen. Bij Lede kon Roger Mergeay opstap pen terwijl Herzele afzag van de diensten van André De Blanc. Lede-sekretaris Paul Janssens hierover 'Hulptrainer Frank Roelandt leidt nu de trainingen nadat Mergeay bedankt werd voor bewezen diensten. De resultaten lieten duidelijk te wensen over en dan moet een bestuur ingrijpen, zo simpel is dat. Het effect van de wissel heeft voor ons niet gewerkt. Herzele was gewoon de betere ploeg, zeker in het aanvangs- kwartier. Nadat Labroye voor ons een strafschop miste kwamen we onver diend op voorsprong. Zo zie je maar Indien we die strafschop benut hadden, lag de wedstrijd allicht in een definitieve plooi. Kort na rust kwamen wij op achter stand en nadien volstond onze lichte druk niet om de bakens te verzetten. Herzele won verdiend.' Sekretaris Jean-Pierre Robaert had het ook eerst over de trainerswissel. 'Het ontslag van André De Blanc heeft twee redenen. Vooreerst was er het gebrek aan resultaten en vervolgens waren er meningsverschillen met enkele spelers. Eerst waren wij van plan om het resultaat op het veld van Lede af te wachten alvo rens te beslissen over het al dan niet aanblijven van De Blanc maar enkele bijkomende faktoren maakten dit onmo- Eermain Wouters, voor tien jaar reeds drie jaar aktief als trainer, wordt zijn opvolger. In Herzele is hij gekend als een kordaat en keihard man De motivatie bij de spelers was groot en Andy Tomme eiste een glansrol op. Hij zorgde reeds voor de gemeten voorzet die Raes de gelijkmaker opleverde terwijl hij in de slotfase voor de geruststellende treffer zorgde. Na een schitterende slalom werkte hij keurig af en kreeg hij zijn KAVD-Bornem 0-2. Jan Heyrman krijgt ruggesteun van Andy Schockaert (vh) Uefhebbersvoetbal. Rudy Foubert F. Aaist-AA Gent 1-3. De Wolf in aktie. Een van zijn slippertjes was de basis van leidde Walivo's wedstrijd van de week de eerste bezoekende treffer (da) (lv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20