Siera wint gemakkelijk Schotvaardig Atlantis Vlaams Sportverbond Uitslagen en rangschikkingen De Voorpost - 20.12.1991 - 21 LIEFHEBBERSVOETBAL Damesreeks: lleider Siera Zogge ontving het laatst geklasseerde DVC Opstal. De thuisploeg Jbeheerste de wedstrijd volkomen maar kon toch maar 5x scoren: doelpunten- maaksters Peggy Van Kaer 3x en Herre- weghe Annick 2x. Tweede geklasseerde Lady's Eldorado won ook met overtui gende cijfers tegen het toch wel ontgoo chelende Lutterzele Girls. Door de overwinning tegen FC Antwerp Girls springt Lady's Londerzeel in de klassering over Juv. Schoonaarde Lon- W derzeel dat blijkbaar de slechte start heeft verteerd won met 1-0 van de ploeg uit Antwerpen. lansing Girls vierde zijn tweede over- -inning van het seizoen tegen PV Lady's, let werd een vlotte overwinning tegen :en gehandicapte bezoekende ploeg. De Tuisploeg kwam al vlug op voorsprong iet een doelpunt van Verspecht Ilse. De voorsprong werd verder uitgebouwd ioor Steenackers Ilse met twee doelpun ten voor rust. Verspecht Ilse legde de lindcijfers vast met een doelpunt in de »9e min. lemelaer Lady's en Juv. Schoonaarde speelden in een evenwichtige wedstrijd lelijk: 0-0. Eaterdagreeks: )oor zijn overwinning met 1-5 cijfers egen FC DB II Yaris blijft koploper Shell ioys nog altijd ongeslagen en neemt eeds een ernstige optie op de titel. De mannen van Voorzitter Claus hebben nog iltijd 4 punten voorsprong (met een wed strijd meer gespeeld) op de naaste ach- Ide tervolger Vriendenkring. Al de andere ploegen lijken uitgeteld voor de titel, der de in de klassering Real Hansevelde volgt reeds op 9 punten. Te belangrijkste wedstrijd was het Krui- :ekse derby tussen Vriendenkring en |RBS Hoger Op. Het werd een wedstrijd met twee aan elkaar gewaagde ploegen lèn waarbij een puntendeling een juiste KORFBAL uitslag zou geweest zijn. Hoger Op was het meeste aan de bal in de eerste helft en kreeg ook enkele goede kansen maar kon deze niet benutten. Nogmaals bleek hoe moeilijk Hoger Op een doelpunt kan ma ken. Twee minuten voor rusten kreeg de bezoekende ploeg dan een doelpunt te gen toen een vrijstaande Van Drom Fran- kie ongehinderd kon binnenkoppen: 1-0. Hoger Op begon sterk gemotiveerd aan de tweede helft en kende al dadelijk suc ces wanneer Van Havere Mare een cor ner kan binnenkoppen in de 48e min. 1-1Nu was deze wedstrijd echt gelan ceerd en bij iedere aanval was er gevaar voor doel maar de pogingen werden tel kens in laatste instantie afgeweerd. Vriendenkring kwam op een gevleide manier op voorsprong in de 66e min. wanneer op corner een verdediger van Hoger Op in eigen doel kopt. De bezoe kers probeerden nog iets te forceren en kregen nog enkele kansen maar konden het goaltje niet maken waar men zeker recht op had. Door het verlies tegen Pylonen De Kerf moet Real Hansevelde de rol lossen en komt er een groepering voor de plaatsen 3 tot 5. Real Hansevelde nam een ideale start tegen Pylonen De Kerf met een doelpunt van Vercammen Dirk in de eer ste 5 min. 0-1. De twee ploegen gaven een prachtige wedstrijd ten beste en Van Tillo Ivan kon de bordjes in evenwicht brengen op de 12e min. 1 -1Nog voor de rust besliste De Winter Adri met een hattrick in 28,32 en 42 min. de wedstrijd. Ruststand: 4-1. Na de rust het zelfde spelbeeld zonder dat echter een van de ploegen nog tot scoren kan komen. Sportieve wedstrijd met een goede leiding van scheidsrech ter Crickx. Sportief Steendorp, de laatste tijd goed op dreef, ontving SK Vlierkouter. Beide ploegen kwamen gehandicapt aan de wedstrijd. Steendorp kon niet beschik ken over de gebroeders Van Drom en De Het voorbije weekend is voor de korfbal teams uit het Dendermondse op winst en verlies uitgedraaid. Appels KC moest in een uitwedstrijd met Scaldis als tegen stander met 17-7 de duimen leggen. Atlantis Lebbeke van zijn kant won in de Lebbeekse sporthal met overtuigende 15-5 cijfers van Rapid Eeklo. Appels draaide een kwartier goed mee Scaldis 17 Appels 7 Inderdaad, Appels slaagde erin tijdens het eerste kwartier van de wedstrijd gelij ke tred te houden met Scaldis (4-3). Bij de rust was de thuisploeg echter al uitge lopen tot 10-5. Appels slaagde er in de tweede speel- helft slechts in nog tweemaal te scoren. Hoofdzakelijk afstandsworpen Atlantis Lebbeke 15 Rapid Eeklo 5 Atlantis Lebbeke keek vorige zondag met gemengde gevoelens uit naar de komst van Rapid Eeklo Deze ploeg, gedegra deerd uit derde klasse, was er een week tevoren immers in geslaagd Groen-Wit in bedwang te houden. Bij de rust van de wedstrijd (7-3) was echter reeds duide lijk wie de wedstrijd zou winnen. Aanvan kelijk ging qua spel de wedstrijd gelijk op en hoewel Piet Maesschalck reeds na drie minuten, vanop afstand, raak trof, viel de Lebbeekse scoremachine daarna stil. Eeklo kwam zelfs via een strafworp op gelijke hoogte. Vermits de bezoekers zich in hoofdzaak tevreden stelden met rond de paal een kordon van verdedigers op te stellen, waar geen doorkomen aan was, waren de Atlantisspelers verplicht via afstands worpen de korf te vinden. Dat deden ze ook via Steven Callaert, Carmen Hen- ckens, Piet Maesschalck (penalty), San dra Van Rossem, nogmaals Steven Cal laert en Robin De Backer. Tijdens de tweede speelhelft vertoonde de wedstrijd een analoog beeld. De thuisploeg zou nog acht keer scoren. Eeklo vond nog tweemaal de korf. De Lebbeekse korven vertrokken uit de han den van Steven Callaert (afstand), Robin De Backer (doorloopbal), Sandra Van Rossem (afstand), Frank Veldeman (twee afstandsworpen), Piet Maes schalck (afstand), Sanara Van Rossem (afstand) en Frank Veldeman (afstand) Een technisch hoogstaand nummertje van de hand van Robin De Backer werd door een bij momenten fantasierijk lei dende scheidsrechter, wegens een ver meende loopfout, afgekeurd. Zondag krijgt Atlantis Groen-Wit op be zoek. Pierre Van Rossem I Damesvoetbal. Sierra Zogge-Ladies staat op kop van het klassement in de damesafdeling van het Vlaams Sportverbond Damesvoetbal. De dames van Opstal waren op bezoek in Zogge bij de Sierra-Ladies (vh) (vh) Jonghe Danny. Vlierkouter miste de doelman en 4 spelers wegens kwetsuur waaronder spelbepaler Heerweghe Kurt. De thuisploeg kwam nog het sterkst voor de dag en in de 37e min. knalde Smag- ghe Glenn Steendorp op voorsprong: 1- 0. Dit was een verdiende voorsprong voor het betere voetbal vanwege de thuisploeg. Tijdens de rust herschikte de coach van Steendorp zijn elftal. In de 65e min. stuurde Meersman Gerry broer Martin in de diepte en de 2-0 waren een feit. Net voor affluiten bediende Meersman Martin Smagghe Serge en deze legde de eind cijfers vast. Vlierkouter zorgde nog wel voor wat weerwerk maar was te gehandi capt om toch een goede repliek te kun nen geven. Nog een gehandicapte ploeg was Tip Top. Deze ploeg kan door kwetsuren niet beschikken over een vijftal basisspelers waaronder laatste man Weyenberghe Hugo, Kindt Dirk en De Prekel Luc. Deze afwezigheid doet de verdediging geen deugd en zo kwam Moerstraat op voor sprong met een own-goal van De Bis schop. Linthout Wim herstelde het even wicht maar net voor rusten kwamen de bezoekers weer op voorsprong. Rust stand: 2-1. Na de koffie herstelde de thuisploeg het evenwicht maar kon weer niet scoren en moest een kwartier voor inrukken een derde doelpunt slikken. Met nog 5 min. te spelen kon de thuisploeg nog even dreigen met een prachtige vrije trap van Wim Welle: 2-3; maar verder dan deze aansluitingstreffer kwam men niet. Nog een ploeg die de goede kadans gevonden heeft is Klein Zand. Deze ploeg uit Grembergen ging met 1 -3 cijfers winnen van een onvoltallig 't Sta mineeken. Zondagvoormiddagreeks: Gemakkelijke overwinning van Hoop Vreugd op het terrein van Jong Bijlken. Korfbal. Piet Maesschalck (Atlantis) goed voor vier korven in de wedstrijd tegen Eeklo (foto guy) Het werd een wat vreemde wedstrijd. Beide elftallen starten met 9 spelers. De wedstrijd werd in het voordeel van Hoop Vreugd beslist in de eerste helft. Fran- kie Pieters opende de score in de 18e min. Jong Bijlken hield nog stand ook na een tweede doelpunt van de bezoekers door Vereecken Luc tot de 35e min. maar dan begon de scoremachine op volle toeren te draaien. De bezoekers liepen voor de rust nog uit tot 0-7 met doelpun ten van Van Gucht Peter 3x, Kluskens Peter en De Pagie Lieven. Na de rust nog 7 spelers bij de thuisploeg en er was geen sprake meer van een wedstrijd. De bezoekers scoorden 2x in eigen doel en dit bracht de stand op 2-11 want ondertussen hadden De Coninck Stefan 3x en Pieters de stand reeds op gedreven. Het laatste doelpunt van de wedstrijd van Van Bastelaere was met een ook het mooiste Kommersanten behaalden in de terug ronde hun eerste puntje want er werd gelijk gespeeld tegen FC Den Ijzer. Het werd een fel, maar fair betwiste wed strijd. Den IJzer liep voor de rust uit tot 0-2. Onmiddellijk na rust brengt Dirk Mertens de thuisploeg weer in de wed strijd: 1-2. De bezoekers scoren onmid dellijk terug tegen: 1-3. Kommersanten dat het moet hebben van inzet en werk kracht had met John Sunderland in de spits daar een ideale speler voor, Het was dan ook deze Sunderland die Kom mersanten terug langszij bracht en de eindstand werd op het bord gezet door Mertens Dirk. FC Moerstraat drukte het veldoverwicht tegen FC The Bridge uit met drie doelpun ten. Zondagnamiddag: Cocktail-Drij Boeren werd een sportieve en aantrekkelijke wedstrijd met twee sterke ploegen die elkaar geen duim breed toegaven. De thuisploeg begon het sterkst toen in de 2e min. De Schepper Frans een corner voorbij de doelman kopt. De bezoekers konden hiertegen niets inbrengen en hadden zelfs geluk waneer enkele slechte tussenkomsten van de verdediging tot kansen voor de thuisploeg leidde maar deze werden niet benut of gestopt door een attente doel man Marcel Van Strydonck. Pas na een goed half uur kregen de bezoekers enke le kansen en een vat op de wedstrijd. In de 37e min. knalt De Winter Adrie op de paal. Rusten met 1-0 en deze stand was niet onverdiend. Na de pauze een beter Drij Boeren en in de 46e min. kopt Ver- bruggen Koen een hoekschop binnen en de bordjes stonden gelijk. De verdedi gende thuisploeg kon nog enkele malen sterk uitbreken maar kwam niet meer tot scoren. Ook de bezoekers vonden de weg naar de netten niet meer en dit was te danken aan het puike keeperswerk van doelman 't Seyn Alain, die zeker een punt voor zijn ploeg won. 1-1 werd de eind stand. Leider Fina Troubleyn won wel met 5-1 cijfers van Woodstock '66 maar stond op de rust toch met 0-1 in het krijt. De eerste aanval van Woodstock was reeds prijs: 0-1. Nadien voerde de thuisploeg de forcing maar de verdediging van de be zoekers gaf geen krimp. Fina kon onmid dellijk na rusten gelijk maken langs 0ste Mare en hierdoor brak de veer bij Wood stock. De thuisploeg liep nog verder uit met doelpunten van Van Goethem Luc, Oste Marc en 0ste Michel 2x. Achtervolger 't Fort had het ook al niet breed tegen Hoop Vreugd. De thuis ploeg met maar net 10 spelers verdedig de zich zo goed dat de bezoekers een kansen kregen voor de rust. Na een kwartier in de tweede helft kwam 't Fort op voorsprong wanneer Dirk Lansay te rugspeelde in eigen doel. Hoop Vreugd probeerde nog wel iets maar daarvoor ontbraken de aanvallers op het appèl. 5 min. voor rust namen de bezoekers met een tweede doelpunt alle spanning weg en namen de twee punten mee naar huis. Statievrienden-Wijkagenten werd een bikkelharde wedstrijd. Deze Zwijndrecht- se derby werd gespeeld in een onver valste derby sfeer met volle inzet en op het scherp van de snee. Het werd ook een spannende wedstrijd met het eerste doelpunt voor Statievrienden wanneer Maes Alain in de 20e min. alleen op doel mag afgaan en scoren. 1 -0. De wedstrijd ging gelijk op maar na de rust nam Wijk agenten het initiatief meer over maar kon pas gelijkstellen aan de 87e min. met een doelpunt van D'Haene René. Met dit doelpunt werd het een logische uitslag in dit burenduel. Lissens Gerry nam alle drie de doelpun ten voor zijn rekening in de wedstrijd 't Sleperke-ATS. De thuisploeg kontro- leerde van bij het begin de wedstrijd en stond aan de rust met 1 -0 voor. 't Sleper- ke verloor nog zijn doelman Ivan Mathijs- sen, die zich kwetste op het harde terrein. Hij werd vervangen door Stefan Smet die geen onmogelijk werk op te knappen kreeg. Net na rust werd het 2-0. ATS kwam nog terug met 2-1 en de beste kans om gelijk temaken werd gemist. De strafschop werd over doel getrapt. Lis sens Gerry kreeg ook zo n mogeipneia maar hij miste deze niet: 3-1. Dat Real Kastel geen overwinning be haalde tegen VK Zwijndrecht is omdat de bezoekende ploeg pech had bij de afwer king en omdat een sterk keepende thuis- doelman zich niet liet verrassen en enke le mooie reddingen lukte. De eerste helft verliep met een licht overwicht voor Real Kastel maar dit overwicht leidde niet tot een verdiende treffer. Van Wezemael Bart knalde tegen de staander. Net na rusten kwam VK Zwijndrecht op voor sprong met een doelpunt van Van Aerde in de 4e min. Real Kastel moest wachten tot in de 25e min. om gelijk te stellen langs De Roeck Wim. Op counter legt Alkoubai de eindcijfers vast in de 75e min. De beste kans is nog voor Real Kastel maar Aubroeck Ferdy besluit via de vingertoppen van de doelman tegen de deklat. Een gelijkspel had een logi sche uitslag geweest. Monsterscore in de wedstrijd Herleving-FC De Zon: 14-4. De bezoekende ploeg met haar 7 spelers kon niets inbrengen tegen het numerieke overwicht van de thuisploeg. Doelpun tenmakers: Smaghe Serge 7x, De Jon ghe Danny 3x, Truyman Gerry 2x, Meersman Danny en Van Hasselt Willy elk eenmaal. Voor De Zon scoorden D'Haen Hendrikus en Winterhausen elk 2x. Wedstrijden voor weekend 13/14/15.12.1991 Dames: Hemelaer Lady's-Juv. Schoonaarde 0- 0 Lady's Londerzeel-FC Antwerp Girls 1-0 Siera Zogge Lady s-DVC Opstal 5- 0 Mansmg Giris-PV Lady's 4- 0 Lady's Eldorado-Lutterzele Girls 6- 1 Biscaya Girls: vrij Zaterdag: FC Vriendenkring-RBS Hoger Op 2- 1 Tip Top-FC Moerstraat 2- 3 Sportief Steendorp-SK Vlierkouter -3- 0 't Stamineeken-Klein Zand 1- 3 Pylonen De Kerf-Real Hansevelde 4- 1 FC DB II Yaris ll-FC Shell Boys 1-5 Zondagvoormiddag tweede ronde: Jong Bijlken-Hoop Vreugd 3-11 Kommersanten-FC Den IJzer 3- 3 FC Moerstraat-FC The Bridge 3- 0 Zondagnamiddag: 't Sleperke-ATS VK Zwi|ndrecht-Real Kastel Hoop Vreugd-'t Fort Statievrienden-Wijkagenten Fina Troubleyn-Woodstock '66 AFC Cocktail-Drij Boeren VK Herleving-FC De Zon FC DB II Yaris l-Wepogro 't Sleperke-Statievrienden (V.d. Schraelen L.) Fina Troubleyn-FC Moerstraat (De Wael M.) KLASSERING (na weekend 13/14/15.12.1991) Damesreeks 1 S. Zogge Lady's 12 11 1 0 49- 6 2 Lady's Eldorado 11 9 2 0 39-10 3. Lady's Londerzeel 11 7 3 1 31-11 4. Juv Schoonaarde 12 7 4 1 27-13 5. Biscaya Girls 11 4 5 2 16-16 6. Lutterzele Girls 11 4 5 2 16-26 3- 1 2- 1 0- 2 1- 1 5- 1 1- 1 14- 4 3- 0 7. PV Lady's 10 4 5 1 17-29 8. Hemelaer Lady's 10 2 6 2 15-27 9. FC Antwerp Girls 10 2 7 1 9-26 10. Mansmg Girls 10 2 7 1 11-36 11. DVC Opstal 12 1 8 3 15-45 Zaterdagreeks: 1. FC Shell Boys 13 12 0 1 2. FC Vnendenknng 12 10 1 1 3. Real Hansevelde 13 7 4 2 4. Pyl. De Kerf Weekend 20/21/22.12.1991 Damesreeks: FC Lutterzele Girls-DVC Opstal (Aendenhof L.) Lady's Londerzeel-Mansing Girls (Crickx JJ Biscaya Girls-Hemelaer Lady's (Heymans D.) Zaterdag: bekerwedstrijden: terug FC Moerstraat-Klein Zand (Van Uytvanghe G.) SK Vlierkouter-FC Vriendenkr. (Peersman A.) Sp. Steendorp-RBS Hoger Op (Van Vlierbergne J.) 't Stamineeken-Tip Top (De Bock N.) Pylonen De Kerf-Shell Boys (D'Hollander) FC DB II Yaris II: vrij Real Hansevelde vrij Zondagvoormiddag en zondagnamiddag: bekerwedstrijden: terug Jong Bijlken-Wepogro (0-5 ff) Kommersanten-Wijkagenten (V. Doorsselaer 0.) The Bndge-VK Herleving (Aendenhof L.) Woodstock '66-FC Den IJzer (Almaci E.) FC II Yaris I-Hoop Vreugd (zvm) (De Bock N.) 't Fort-Real Kastel (Van Vlierberghe J.) Hoop Vreugd (znm)-VK Zwijndrecht (Crickx J.) ATS-Drij Boeren (Van Boven M.) AFC Cocktail-FC De Zon (Peersman A.) 5. 6 FC Moerstraat 7 SK Vlierkouter 8. Klein Zand 9. VK Sp. Steendorp 12 10. Tip Top 13 11.'t Stamineeken 11 12 FC Gouden Leeuw 0 13. FC II Yaris II 12 0 12 0 Zondagvoormiddag 2de ronde: 54-12 (42 40-16 24 48-29 (19 48-20 (28 28-21 28-25 27-27 0 29-38 (-9 20-33 (-13 18-31 -13 22-38 (-16 0-0 (0 12-84 (-72 1 Hoop Vreugd 2. FC Den IJzer 3. FC Moerstraat 4 Kommersanten 5. Jong Bijlken 6. FC The Bridge Zondagnamiddag: 1. Fina Troubleyn 2. 't Fort Cocktail 3, Dnj t 1 AFC 6. Wijkagenten 7. FC II Yans I 8. VK Zwijndrecht 9. Wepogro 10. Real Kastel 11 Statievnenden 12 VK Herleving 13. Hoop Vreugd 14. Woodstock '66 15 13 0 16 12 2 15 10 2 15 10 3 15 9 3 15 8 4 16 8 6 16 7 8 14 6 6 16 6 8 15 4 7 15 4 9 15 3 9 15 2 11 2 74-15 (59 2 62-15 (47 3 45-16 29 2 44-16 28 3 47-20 27 3 46-21 (25 2 32-30 (2' 1 42-52 (-10 2 28-30 (-2 2 32-31 (1 4 22-43 (-21 2 40-48 (-8 3 28-37 -9 2 21-75 (-54'

De Voorpost | 1991 | | pagina 21