Blauw Wit laat er geen gras over groeien M.T.S.A. Liefhebbersvoetbal 24 - 20.12.1991 - De Voorpost 8* Wt»ZÖM* 5E mhWtt si mum# si mirnt sr eifRtZOMs m mam VOETBAL Op het handgevroren speelveld vielen toch enkele verrassingen te noteren. Zo ging het thuis onklopbaar spelend De Zwaanvrienden de boot in tegen het be zoekende Excelsior dat zich beter aan paste aan de harde bodem. Toch mag men spreken dat de bezoekers steeds de boeman zijn geweest voor de lokale ploeg die 2 x terdege op eigen veld sneuvelde voor de beker en nu in kompe- titieverband. Op een haast onmogelijk speelveld dat meer weg had van een onbewerkte akker ontving leider Octopus het eveneens hooggekwoteerde Snas. Het werd een echte slijtageslag waarbij beide teams meer moeite hadden om zich staande te houden dan hun lief was. Toch werd er niet onaardig gevoetbald en gaf scheidsrechter Impens een onberis pelijke leiding weg in deze toch wel spor tief gespeelde wedstrijd waarbij de thuis ploeg beide punten in eigen huis konden houden. Een zieke scheidsrechter De Gendt begaf zich desondanks naar zijn wedstrijd EDO-Alexander maar werd hiervoor niet beloond toen hij na amper 5 m. in de tweede helft de wedstrijd moest affluiten daar een lokale speler met name Van Eeckhoorn Alain zich vergreep aan de spelleider. Nochtans mag men EDO niets verwijten voor dit voorval daar de andere spelers en hun bestuur zich dit seizoen reeds een voorbeeld toonde van sportiviteit. Enkel de aggressieve speler zal zich voor de Bondsinstanties moeten komen verantwoorden, waar hoogst waarschijnlijk het reeds in puntennood verkerende ploeg eveneens de dupe zal van worden. Het eveneens in nood verke rende A.Z. 77 boekte in haar thuiswed strijd een nipte maar belangrijke zege tegen het bezoekende Leeuwerik dat met deze nederlaag in nauwe schoentjes komt te staan en nu alleen op de aller laatste plaats staat. Ook O.C. Aalst is stillaan aan wederopstanding toe en is zich aan het rebalitiren voor een plaats in de middenmoot. Het won nipt van het ondermaats spelend Giwo. Reynaerds boekte een meer dan verdiende punten- deling bij een zwalpend Camu dat stillaan uit de toppositie verdwijnt. Melcke- beeckvr. was in een productieve bui en strafte een blunderend R. Espanol af. Waterval blijft samen met Octopus de toppositie vizeren na een verdiende doch moeizame zege tegen het bezoekende R. Sportief. In de 2e afdeling blinkt Blauw wit momenteel uit door haar regelmaat en rijft de zege's binnen. Dyor werd het volgende slachtoffer van de Blauw-Wit- ten die alsnog meedingen in het titelde- bat. Honda ontving op eigen veld Bam boe en moest in deze laatsten hun meer dere erkennen. In het degradatie debat boeke Endoka bij Groen-Wit een belang rijke zege en moet de thuisploeg nu defi nitief alles op alles zetten om de degrada tie te ontlopen. Apostelken liet zich niet pramen na de zware 0-4 nederlaag van vorige week ging het nu bij het gereno- meerde Eeckhoorn de volle winst in de wacht slepen. Galop blijft in de running na een 0-1 achterstand dat het bezoe kende Blauwe Vlam bewerkte vond de lokale ploeg op tijd de goede kadans terug en liet de bezoekers met een neder laag huiswaarts keren. Houtmarkt hield de 0 op het bord tegen het bezoekende N. Hofstade. Denderleeuw staat nu stevig op de eerste plaats daar het haar thuis wedstrijd tegen 0. de Toren tot een goed einde bracht. Mede door het feit dat R, Lantaarn niet moest aantreden op Cobi- las. Wedstrijd werd verdaagd naar 28.12.91. In de 3e afdeling drukte leider Bouw haar gedeeltelijke misstap van vo rige week uit met een glansrijke zege tegen de ploeg van T.V. presentator Her man Van Molle. Deze gaat met zijn ploeg een regelrecht teleurstellend seizoen te gemoet en zal hoogstwaarschijnlijk een plaatsje moeten dulden bij de laatste 3, waarvan Osbroeck en Pie Boys even eens deel van uitmaken. Beiden gingen de boot in tegen respectievelijk Melody en Tiger Pub. Sixties wist op eigen veld het hoog gerangschikte Alewin de dui men te schroeven. Lion D'ür was niet bevreesd om het bezoekende Breughels te bekampen en stuurden hun opponen ten met een zware nederlaag huiswaarts. Drievelden mocht het zegegebaar nog eens maken en stuurde een aggressief De Zwaan puntenloos huiswaarts. Half Maantje kon de zege in eigen huis hou den tegen het bezoekende Animalia. Ook Dressel kende weinig problemen bij V.V.T.T.A. en keerde met een ruime zege huiswaarts. In de zondagafdeling kwam de grootste verrassing van R. Familial dat de topper won bij Nieuwe Wijk dat nu Rode Roos verder ziet uitlopen na een 4-0 winst geboekt te hebben tegen Ko zen. Bij de thuisploeg mocht men het heuglijke nieuws dat Bombeeck Geert na vele maanden onaktiviteit terug is en reeds mee hielp bouwen aan de lokale zege. Sportkring kwam bij park niet ver der dan een scoreloos gelijkspel. Porei stampers zorgde op eigen veld voor heelwat repliek en stuurde het bezoeken de Sunset puntenloos huiswaarts. Star Boys kon een 0-2 achterstand in de 2e helft toch nog ombuigen in een 3-2 winst tegen Gipak. Met deze richten wij nog maals een oproep aan beginnend of reeds gewaardeerde clubs die op zond agmorgen onze rangen komen verster ken in het M.T.S.A.-verbond. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, wacht dus niet te lang om uw kandidatuur mede te delen op het volgende adres: S. De Boit- selir, Lange Haagstraat 319308 Gijze- gem of telefoneer naar dit nummer 053/ 70.33.24. Het M.T.S.A.-bestuur wenst aan alle clubs-spelers, bestuursleden en alle lezers een Zalig Kerstfeest toe. De Zwaanvrienden 0 Excelsior 2 De lokale ploeg was op het harde bevro ren veld nie tin haar dagje ondanks de ruime belangstelling die hun ploeg kwam aanmoedigen en hen naar de overwin ning trachten te schreeuwen. De bezoe kers hadden maar een paar minuten no dig om zich op het bevroren veld aan te passen en kwamen dan ook de neus aan het venster steken. De thuisploeg kon hier weinig tegenover stellen en mocht zich gelukkig achten dat de uitstekend leidende scheidsrechter V. Den Steen de 0-0 stand affloot, In de 2e helft kwa men de bezoekers opgewarmd uit de kleedkamer en drukte de lokale ploeg meteen op de feiten. Bezoeker Verley- sen D. voelde zich in zijn sas en zette met een schitterend doelpunt de thuisploeg schaakmat. Na deze achterstand zorg den de lokalen voor heelwat weerwerk. Maar konden de Excelsior doelman niet in verlegenheid brengen. Inplaats van de gelijkmaker werden ze definitief op ach terstand geplaatst toen Klein F. op onge lukkige wijze zijn eigen doelman te gra zen nam. Excelsior blijkt meteen de grote boeman te worden voor de ploeg uit Uitbergen die reeds meerdere malen puntenverlies leed tegen deze ploeg. Waterval 2 R. Sportief 1 Alleen de echte voetbalfanaten hadden de vrieskoude getrotseerd om de spekta kel wedstrijd bij te wonen. Het werd een verwarmend opkikkertje want beide ploegen speelden voor wat ze waard waren. Ondanks het harde speelveld werd het een mooie wedstrijd waar ook scheidsrechter Everaerts zijn deel op eiste door een feilloze wedstrijd te leiden, De bezoekers kwamen voor de rust ver rassend op voorsprong toen Van den Steen G. de lokale doelman op het verkeerde been plaatste. Voorzitter De Thaey die samen met zijn familie alles over heeft voor zijn ploeg, was weerom aan nagelbijten toe en pafte het ene sigaretje naar het andere wat zeker zijn gezondheid niet ten goede komt. Maar met zijn lichaam kan hij wel tegen een stootje. De 2e helft zagen we een veel aggressiever Waterval aan de aftrap en staken de koppen bij elkaar om alsnog hun voorzitter aan een overwinning te helpen en zowaar slaagden ze in hun opzet. Toen De Windt voor de gelijkma ker zorgde was iedereen er van overtuigd dat de zege in eigen huis zou blijven. Toen Cornelis A. voor de winning goal zorgde werd alle opgekropte stress over boord gegooid. Met de reeds gekende Samba dans tot gevolg. Octopus 1 Snas 0 Op een haast onmogelijk bespeelbaar speelveld moesten beiden ploegen er trachten het beste van te maken. Een attente scheidsrechter Impens moest maar sporadisch ingrijpen want beide ploegen speelden uiterst sekuur maar sportief wat zeker nodig was op dit zware geteisterd veld. De lokale ploeg mocht geen steek laten vallen wilde het aan de leiding blijven van de rangschikking. Het slaagde moeizaam in hun opzet. Na een schitterend verweer van de bezoekende ploeg Van Impe A. zorgde voor de volle winst van de thuisploeg. Melckebeekvr. had niet veel moeite om een weerloos R. Espanol het genadeschot toe te dienen. Verhofstadt E. (2x) en Van Hauwer- meiren L. zorgden voor de vlotte 3-1 winst waarbij De Backer J. de bezoe kers aan een eerreddend doelpunt bracht door zijn eigen doelman te grazen te nemen. Camu maakt momenteel een mindere periode door en kwam op eigen veld niet verder dan een gevleid 2-2 gelijkspel tegen het bezoekende Rey naerds. EDO-Alexander werd voortijdig door scheidsrechter De Gendt afgeflo ten daar de lokale speler Van Eeck hoorn Alain de man in het zwart aanviel. Ondanks de goede wil van de ploeg was er geen houden aan deze speler die op onsportieve wijze het recht in eigen hand wou nemen en zich eerlangs voor zijn aggressieve daden mag komen verant woorden voor de groene tafel. A.Z. 77 boekte een belangrijke zege tegen het bezoekende Leeuwerik dat alles aan hun uitstekende doelman te danken had dat de score zo klein bleef. Met een verdiend doelpunt van Van Haut 0. hadden de lokalen genoeg om de knappe 1-0 zege binnen te rijven. Ook O.C. Aalst de laatste weken in goede doen kon met een schit terend doelpunt van Van de Velde D. de zege rechtvaardigen tegen een onder maats spelend Giwo dat er duidelijk geen zin in had. Blauw Wit 2 Dyor 2 Deze suptopper bracht heelwat span kracht teweeg waarmee de toeschou wers zich konden aan opwarmen. Beide ploegen waren aanvallend ingesteld en lieten een scherpe indruk. Vooral de loka le ploeg draait momenteel op volle toe ren. Vooral de gebroeders Cornand met als hangende spits Huylebroeck W. doet paniek zaaien in menige verdedigen dat wist trainer Daeleman Van Dyor en gaf deze mannen een extra bewaking mee. Dat was het iets van het goede teveel zodat het nu de beurt was aan de anderen om doelpunten te scoren. De rijzige middenvelder Verstraeten Jozef buitte deze speciale mandekking uit om voor de rust de 1-0 voorsprong op het bord te prikken. In de 2e helft herhaalde hij zijn stunt en kogelde nummer 2 tegen de touwen. Het zware slotoffencief van de bezoekers ten spijt kon geen verande ring meer brengen in de situatie, zodat de thuisploeg nu meteen in strijd is voor de titel. Honda 1 Bamboe 2 De lokale ploeg kon mits een zege voorbij Rode Lantaarn wippen en mee in de strijd voor de titel dueleren. Maar de lokale ploeg was duidelijk niet in haar beste doen, zodat de bezoekende ploeg uit Kerksken in de 2e helft de bakens naar zich kon toetrekken nadat het voor de rust op een 1-0 achterstand aankeek. Toen Corael L. de bezoekende doelman op het verkeerde been plaatste. Van Vae- renberg W. en De Rijck G. konden de scheve situatie recht zetten en de lokale ploeg met een nederlaag opvijzelen. Me teen een zware domper op de titelambi- ties van de Japanners. Scheidsrechter Peirlinck die zoals vanouds een uitste kende wedstrijd floot kon bevestigen dat de bezoekers de zege zeker niet gestolen hadden. V. Denderleeuw 2 Onder de Toren 1 De lokale ploeg was er zich van bewust dat het geen steek mocht laten vallen wilde het leiderspositie in stand houden. Vanaf toen scheidsrechter Van Impe E. de aftrap had gegeven toog de thuisploeg meteen ten aanval en dat sneed de be zoekers de adem af. Heymans R. zette de lokale ploeg op voorsprong 1 -0 wat tot dan toe meer dan verdiend was. Na de koffie kwamen de Gijzegemnaars meer en meer hun woordje meepraten zodat de lokale defensie meermaals uit de dop pen moest kijken om de gelijkmaker te verhinderen. Toen De Bruyn E. de 2-0 tegen de touwen duwde sloeg men een kreet van opluchting. Toch was het ge vaar niet helemaal geweken toen De Vul- der A. de aansluitingstreffer lukte bleel het spannend tot het verlossende eindsi gnaal in zicht was. De meizame maar verdiende zege was binnen. Galop werd eerst door Van Renterghem I. op ach terstand getrapt in hun konfrontatie met bezoeker Blauwe Vlam, maar kon in de 2e helft haar meesterschap omzetten in een verdiende 3-1 zege toen achtereen volgens Van Bever P. en Wigi P. (2x) was het pleit beslecht voor de moedige Berlarenaars. Eeckhoorn werd op eigen veld de das omgedaan voor een counte rend Apostelken dat verrassend met een 0-2 zege uit Lede huiswaarts keerde. Groen-Wit kon geen vuist maken tegen het bezoekende Endoka. Beide ploegen zijn nog verwikkeld in het degradatie de bat zodat de 1-2 zege van de bezoekers als een herademing vatbaar was en de lokale ploeg nog dieper in de problemen werkt en onderaan de rangschikking be ngelt. Voor Endoka scoorde De Cock C. en Herreman F. voor de thuisploeg was De Smet C. die kon milderen. In de konfrontatie tussen Houtmarkt - Nieuw Hofstade werd niet gescoord zodat de lokalen toch een belangrijk punt. Scheidsrechter De Jonghe A. begaf zich zoals voorzien naar het terrein Beukenhof waar hij de wedstrijd tussen Cobilas - R. Lantaarn moest leiden kon hij tot zijn verbazing vaststellen dat geen van beide ploegen was komen opdagen, na enige telefonische gesprekken met de bonds instanties zou alles op een misverstand te zijn uitgelopen en zou de wedstrijd nu doorgang vinden op 28 dec. 1991 om 14.30 u. Sixties 2 Alewin 0 In de 3e afdeling stonden deze nieuw komers voor het eerst tegenover elkaar. Het werd een pittige wedstrijd op het moeilijk bespeelbaar veld van Dressel, waar de weg die dwars over het speel veld loopt de 22 spelers voor heelwat problemen zorgden. Voeg daarbij de ver harding wegens het vriesweer zodat het moeilijk voetballen werd. Scheidsrechter Meert had zich voorgenomen de touw tjes strak te houden en brutale fouten of lichamelijke contacten onmiddellijk te bestraffen. Gelukkig moest hij zijn daden nietten uitvoer brengen, want beide ploe gen respecteerden elkaar zodat het een uitermate sportieve confrontatie werd met als enige doel voor ogen strijden voor de zege. De bezoekers hadden een reputatie hoog te houden daar ze hoog gerangschikt staan. Ook voor de lokale ploeg was een zege belangrijk om geen voeling te verliezen bij de subtop. Dus alle ingridiënten waren aanwezig om er een spannende wedstrijd van te maken, Van Wesemael Jonas ontpopte zich als het gevaarlijkste heerschap en zette de uitstekende Alewin doelman meteen aan het werk. Deze verrichte een mirakuleuze redding die onthaald werd met een ge meend applaus, onder het waakzame oog van Eendracht Aalst speler B. Web ster die ongelukkig nog niet in het bas iselftal van den Eendracht is verschenen. In de 12e m. gebeurde het dan toch Van Wesemael J. die helemaal vrij stond kon vanop 25 m. aanleggen en schoot de bal keihard tegen de touwen. 1-0 een ver diende voorsprong want de bezoekers waren niet in hun dagje en konden de lokale doelman nauwelijks bedreigen, in de 2e helft zorgde dezelfde speler voor de geruststellende 2-0 toen hij in een geharrewar voor doel de bal over de doellijn stuurde. De wedstrijd was ge speeld en de sportiviteit haalde hier de bovenhand waar nauwelijks een gele kaart werd getoond en dan nog wegens spelbederf van een bezoekende speler. Lion D'Or 4 Breughels O De bezoekers uit Denderhoutem die vori ge week leider Bouw in bedwang hield moest nu de 2e uit de rangschikking bekampen. Men dacht hetzelfde resultaat te behalen, maar de lokale ploeg speelt op dit ogenblik zo sterk dat er geen houden aan is en de bezoekers geen winst konden uit puren. Toen de rust werd gefloten leek de wedstrijd reeds gespeeld toen Van Damme J. (2x) en Berghmans M. reeds de 3-0 tegen de netten hadden geprikt. In de 2e helft werd het lot van de bezoekers helemaal beze geld toen Lepioeuf P. de 4-0 eindstand vastlegde en zo stevig en onbedreigd op de 2e plaats staat in de rangschikking. Voor Bouw was de mindere dag maar een eenmalig feit met haar type elftal stuurde het het bezoekende J. Timarcha met een zware nederlaag huiswaarts. Adau J. (4x) Van Helsewe B. (2x) Hen- drickx D. (2x) en De Jonghe W. zorg den voor de 9-0 eindstand. Half Maantje zette het bezoekende Animalia schaak mat 2-0. Met doelpunten van Osselaer G. en Baetens W. Osbroek speelde te gen Melody een schitterende 1 ste helft en kwam langs Van Handenhove A. verdiend op voorsprong in de 2e helft toen de thuisploeg aanzienlijk verzwakt werd door kwetsuren konden de bezoe kers hun wil opdringen en langs Pode- vijn E. (2x) en De Schrijver M. de 1-3 zege vastleggen. Drievelden pakte ver rassend uit met een glansrijke zege. Slachtoffer werd het bezoekende De Zwaan dat met 4-1 naar Wichelen werd teruggestuur Van den Bremgt G. (2x) De Neef P. en Van Eeckhout G. zetten de bezoekers schaakmat. Scheidsrech ter Bracke kende geen gemakkelijke na middag en moest na reeds een resem gele kaarten ook 2x de rode boven halen voor de al te aggressieve bezoekers. Scheidsrechter De Corte D. blonk uit door zijn ongemotiveerde afwezigheid zodat de controleur van dienst Louis Van der Veken het scheidsrechtersplunge moest aantrekken om de wedstrijd Pie Boys - Tiger Pub te leiden en deed dit zoals van hen verwacht feilloos. Met winst voor de bezoekers 1-3. Dressel keerde met een ruime zege terug na de kleine en korte verplaatsing te hebben gemaakt bij V.V.T.T.A. De lokalen moes ten buigen voor de overmacht van de bezoekers 1 -4. De Winter D (2x) en Van der Borght P. (2x) zetten de Moorsel- naars op rozen. De Swaef P. kon de eer voor de lokalen redden. Rode Roos 4 Koszen 0 In deze wedstrijd maakte Bombeeck Geert zijn rentree na maanden van de voetbalvelden te zijn weggebleven we gens een ernstige beenkwetsuur. Wat voor hem en de club een opluchting betekende en zowaar reeds bij zijn eerste optreden liet hij zien dat hij zijn tor instinkt nog niet heeft verloren. Want hij hielp zijn ploeg mee aan de zege tegen de bezoe kers die versterkt aan de aftrap versche nen, maar geen vuist konden maken te gen deze succesvolle ploeg die in de zondagafdeling alle aandacht opeist en nu reeds zo goed als zeker op een nieuwe titel afstevent. Rivera P., Bombeeck G., Huylebroek W. en Cornand B zetten de netten bol, N, Wijk wordt nu definitief uit de koers geslagen na op eigen veld een 0-2 nederlaag kreeg te inkasseren tegen de bezoekende R. Familial dat door haar uitstekend spel de zege konden recht vaardigen. Meteen is leider Rode Roos buiten bereik en telt nu reeds 6 punten voorsprong. Sportkring dat bij park op bezoek moest liet heelwat kansen onbe nut zodat het met een 0-0 gelijkspel echter niet mocht tevreden zijn. Star - Boys zat aanvankelijk met de vingers in de neus toen het bezoekende Gipak tot 0-2 uitliep en met deze verdiende voor sprong de rust ingingen. Na de rust tapte de lokale ploeg uit een ander vaatje en wilde de achterstand ongedaan maken en met succes trouwens. De bezoekers werden met de rug tegen hun eigen doel gedrongen en moesten de wet der sterkste ondergaan. De voorsprong slonk zienderogen en werd uiteindelijk teniet gedaan toen Robyns P., Van Ost F. en Temmerman D. alsnog de 3-2 zege binnenrijfde voor de lokale ploeg. Sunset ging in Asse onderuit bij Porei stampers 3-0 Van Eisen P., Verleyen W. en Van Langenhove E. zetten de thuisploeg op rozen. Aanstaande weekend staan volgen de belangrijke wedstrijden op het programma Zaterdag 21 december om 14.30 u. Giwo - Camu (Zesbunderstr. - Rozen- dreef) Leeuwerik - Waterval (Jeugdheem Lede) O.C. Aalst - Alexander (Osbroek B) Snas - Excelsior (Ten Rozen) Dyor - Honda (Breukenhof) Groen-Wit - R. Lantaarn (Erembodegem) SAF - Bouw (Hoff Texel Moorsel) Tiger Pub - Alewin (Osbroek E) Zondag 22 dec. 10.00 u. Gipak - Nieuwe Wijk (Osbroek B) Pano - Rode Roos (Berghenkouter) R. Familial - park (Kruis Moorsel) Sunset - Star Boys (Immerzeel) Georges Liefhebbersvoetbal. VK Den Bos (lv) Liefhebbersvoetbal. FC Avanti in de wedstrijd van de week (Iv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 24