I P Topf loor zorgt voor verrassing Erembodegem geeft set weg Thriller met happy-end voor Aalstenaars E F'T' De stunt Belangrijke winst Kangoeroes blijft aan de winst Ondanks het vroege uur Vlotte winst u Volleybaltopper in Buggenhout BUGGENHOUT-GREMBERGEN 26 20.12.1991 - De Voorpost VOLLEYBAL Hamse Volleyballiga 2de provinciale Overboelare-Buggenhout 1 -3 Topfloor 3 KWB Moerzeke 2 (15-10, 7-15, 9-15,16-14,15-10) KWB Moerzeke dat tot heden nog maar één verlieswedstrijd moest laten opteke nen had een normale 3-0 overwinning verwacht. Was de onderschatting van de tegenstander de reden van hun verlies of konden ze geen tegenzet vinden op het spel van de Dendermondse ploeg? Nochtans was Topfloor zeker in niet al te goede doen. Een teveel aan persoonlijke fouten waren in de tweede en de derde set fataal. Topfloor gestart met Jo Van Bockstael, om deze speler spelgelegen- heid te gunnen, dikteerde in de beginfase van de openingsset de wet. Moerzeke weerde zich als een duivel in een wijwa tervat. Topfloor had wel moeite met het plaatsen van een sluitend blok tegen de aanvallers van KWB, maar de receptie was uitzon derlijk goed en aldus kon men aanvallen aan het net goed uitbouwen zodat de punten steeds werden aangedikt. Na een gelijkopgaande skore werd in de eindfa se toch een beroep gedaan op Mare Vinck om de lage verdediging te verster ken. Dat deze wissel een goede zet was, bewijst de winst van de eerste set. In de tweede set was door de winst van de openingsset de euforie iets te groot zodat de koncentratie ver te zoeken was. Een teveel aan persoonlijke fouten werd dan ook afgestraft door de tegenstander. Aan het net aarzelden de aanvallers te veel zodat de krachtaanvallen achterwe ge bleven en Moerzeke had geen moeite om de teruggekeerde ballen te verwer ken, zodat het verlies van de tweede en de derde set heel verdiend te noemen was. De vierde set kende een spannend verloop. Na een gelijkopgaande beginfa se, waarin beide ploegen aanvallend goed uit de verf kwamen, kon Topfloor dat nu gestart was met Koen Van Bock stael in de plaats van Reginald Janssen een paar punten voorsprong nemen in de eindfase. Een 14-11 achterstand werd door een paar missers in de receptie bij Topfloor weggewerkt door KWB. Bij een gelijke 14-14 tussenstand kon men met goed geplaatste bloks de setstand in evenwicht brengen. Tijdens de vijfde en laatste set was het Topfloor dat het eerste punt skoorde. De voorsprong bedroeg tot de kampwisse ling, niet meer dan twee punten. In het tweede gedeelte kon Moerzeke niet meer door het blok van de Topfloorspelers en een zegelustige ploeg liet niets meer aan het toeval over en ze namen zelf het initiatief over het wedstrijdgebeuren. Moerzeke dat als tweede geplaatste ploeg iets onder zijn waarde speelde, keek heel verrast op bij deze nederlaag. Het herenteam van Buggenhout zorgde voor de stunt van de week. Overboelare op de tweede plaats in de klassering en op een punt van leider Aalst zag in deze wedstrijd geen verlies. Zo hebben we dan nog eens gezien wat volleybal is, een sport waar geen lijn kan doorgetrokken worden. Buggenhout dat zijn opstelling wijzigde en van 5-1 naar 4-2 overschakelde heeft zijn team hier door wel degelijk versterkt. Naast Johan Van Nieuwenhove op de pas kregen we nu ook Jear\-Marie Van Hende de al- roundspeler als spelverdeler. En het was meteen een schot in de roos, een zet dat de thuisploeg volledig in de war bracht, zodat zij niet meer wisten wie af te blok ken. Wanneer Jean-Marie enkele twee- dehandsaanvallen uit zijn mouw schudde en dan nadien Johan Van Nieuwenhove als aanvaller bediende met een prima pas was Buggenhout voor goed in de wed strijd. De eerste set met 15-6 verloren was er een van zoeken en tasten maar eens in de tweede en de volgende sets was het een beste bezoekende ploeg dat het beter geklasseerde Overboelare van zich af hield. Maar ook Guy De Bondt speelde een reuze wedstrijd. De Hammenaar smash- te en wisselde af met giftige legballetjes en scoorde punten aan de lopende band. Ook had de thuisreceptie heel wat last met zijn opslagen. In de eerste set had den we kunnen kijken naar een goed aanvallende thuisploeg, maar dat kwan nadien in de volgende sets veel minde voor, blijkbaar was de opslagdruk va Buggenhout wel voor hen iets te veel. li de vierde set werd de thuisploeg dai werkelijke van het terrein gespeeld e deze set werd besloten met een seri opslagen van J. Van Nieuwenhove di voor de receptie onhoudbaar bleek. Bij Buggenhout verdienen ook nog Burm en P. Annemans een vermeldin want de zege was er een van het Buggen houtse team dat aanvallend en in recepti de betere ploeg was. Setstanden: 15-6,13-15,11-15, 3-15 Andr Dames 2de provinciale Tweede provinciale B Grembergen-Aaigem 3-1 Real Testa Lokeren 1 VK Erembodegem 3 (5-15, 9-15,15-8, 8-15) Een ontmoeting tussen dé kop en staart van de rangschikking. Steeds een ge vaarlijke ontmoeting, zeker als men de tegenstander iets onderschat. Zo konden de bezoekers in de openingsset, na een gelijkopgaand begin, een kloof slaan tot maximaal 4-11. Met goede opslagen werd de lokale receptie zwaar onder druk gezet. Met een paar uitstekende bloks werd in de eindfase de nodige punten gesprokkeld. In de tweede set was een sterk spelende Dirk Courteaux subliem in zijn spelverdeling hetgeen resulteerde in een 0-9 voorsprong. Was het deze grote voorsprong of was het de mindere spel verdeling van Courteaux, dat er veel te veel persoonlijke fouten werden ge maakt? Lokeren kwam via zeven ge schenken op rij terug tot 8-11. Na een time-out van de bezoekende coach, ze ker met een bolwassing voor zijn spelers, herpakten de VK-spelers zich. Tijdens de derde set zette de malaise in het bezoekend team zich verder. Real Testa slaagde erin de tegenstrever een vierpuntenkloof aan te smeren. Via 8-4 en 12-4 was het duidelijk dat Cour teaux zijn beste kruit verschoten had en hij werd vervangen door Guido De Pes- semier. Erembodegem kwam nog wel terug tot 13-7 en ze dwongen de thuis ploeg tot dertien setballen vooraleer de gastheren het zegegebaar konden ma ken. Voor de vierde set was Danny Heyn- drickx in de ploeg gekomen voor Eddy Cassiman en De Pessemier nog steeds aan de pas. Vanwege de bezoekende ploeg ging er nu meer aanvalskracht uit zodat na een gelijkopgaande beginfase een eerste kloof kon worden geslagen: 5-9. Met goede bloks en goede lage verdediging werd na een 7-12 tussen stand na twee matchballen het lot van Lokeren bezegeld. De onderschatting van Lokeren, dat wel op de laatste plaats vertoeft, zou zo de Aalstenaars nog duur te staan kunnen komen en dit tijdens hun mindere periode van de kompetitie. Door het verlies van Overboelare tegen Buggenhout, dat een nieuwe trainer heeft aangeworven, is bij eventuele winst van VK en de mogelijke winst van Moderna Lebbeke in de eerst volgende kompetitiewedstrijd, de twee de plaats in de klassering in het vooruit zicht. Eerste provinciale Adec Baasrode 3 Michelbeke 2 (15-11,15-13,9-15,5-15 en 15-12) Bij Adec ontbrak Ives De Cocker wegens een griepaanval. Zijn vervanging in de ploeg zaaide onzekerheid in de receptie, in de eerste twee sets kon de aarzeling nog enigszins verdoezeld worden door het goede verdeelwerk van de spelverde ler, maar de gastheren mogen zich ge lukkig achten dat ze beide sets zegevie rend konden afsluiten. Michelbeke kan dan wel tot de zwakste broertjes van de reeks behoren, maar als Baasrode er zelf niet veel van terecht brengt, is het gevaar steeds dichtbij. In de twee volgende sets kregen de Adec-spelers het deksel op de neus. Het peil van de thuisspelers was onder het vriespunt. De Adec-spelers konden geen vuist maken en ze faalden in alle onderdelen. Tijdens de vijfde set kon Adec in de beginfase een 6-2 voorsprong bijeen- spelen. Ze wisselden zelfs met een 8-3 van terrein, maar gaandeweg kwamen de gasten steeds dichterbij. Via 11-9 slaagden de thuisspelers erin tot 14-11 uit te lopen en na om beurt een punt te hebben geskoord was het de minst slechte ploeg die de zege naar zich toe haalde. Een zwakke wedstrijd van Adec Baasro de, dat ongekoncentreerd deze wedstrijd afwerkte. Het is niet omdat Michelbeke in de onderste regionen van de rangschik king vertoeft, dat men de trouwe suppor ters niet moet verwennen. Slecht spelen en toch winnen. Volgende week op Ap- pelterre zal men uit een ander vaatje moeten tappen, wil men de punten naar huis meenemen. Grembergen heeft zondag een belangrij ke zege in de wacht gesleept met Aaigem met 3-1 cijfers naar huis te sturen. Het was geen gemakkelijke klus voor Grem bergen want naar het einde toe zag het er even naar uit dat Aaigem nog een tie break uit de brand zou slepen eens men 11-10 op het bord kreeg. De setstand was toen 2-1. De gemakkelijkste set winst was voor Grembergen wel de eer ste waar met 15-5 de bezoeksters geen enkele kans werd gegeven. In de tweede set bleven beide teams vechten om de zege tot 7-1, toen ging de thuisploeg door om met 15-8 af te ronden. Wat dan te verwachten was kregen we ook te zien in de derde set. Grembergen ging goed mee tot 9-8 maar had dan heel wat moeilijkheden in receptie en ook aanval lend ging het niet zo goed zodat de be zoeksters setwinst haalden 10-15. In de ze set hadden we kunnen kijken naar het prima vertoon van Christina Bosman die in het Aaigemse team uitblonk niet alleen in de aanval maar ook met een beste service uitpakte. Bij Grembergen was het Hilde Van Haute die een opgemerkte pre statie neerzette. In de vierde set ging het er dan spannend aan toe. Een tevef gemiste opslagen aan beide zijden li( alleen de spanning maar stijgen. Aaigen kwam nu heel wat meer aan bod in d aanval waar het met enkele rake smas hes van 11 -8 naar 11 -10 de poort wee open duwde. De bezoekende supporter dachten reeds aan een tiebreak maa Grembergen kon weer afstand nemen. Met een gesloten verdediging riepen z Aaigem een halt toe en met enkele rake aanvallen kon Grembergen uitmaken. Andrt In d verv de f van hun wer Han wini era 7-3 gen sitte Op^ Pier één B v ontr forn kels wor mer en plaé Pati karr wer leid afg< ter\ Gee 9-1 stui Dat Juv Sm voo Tweede provinciale A Tweede provinciale Denderleeuw 1 Moderna Lebbeke 3 (7-15,15-0,15-17, 6-15) De reservewedstrijd werd door de thuis ploeg gewonnen met 2-1De setstanden waren 15-12,15-7 en 9-15. De Lebbeekse spelers moesten vorige zondag vroeg uit de veren en dit om op verplaatsing partij te geven tegen een naaste achtervolger. Door het feit dat de Denderieeuwse sporthal moet gedeeld worden tussen de lokale volleybalvereni ging en de basketbalclub Osiris, speelt VC Denderleeuw als enige uit de kompe titie zijn thuiswedstrijden op zondagmor gen. De reservespelers begonnen aan hun opdracht reeds om 9.15 uur en al waren sommige blauw-witte spelers wel op de been, daarom waren ze nog niet klaarwakker. Ondanks een vol vertrou wen aanvallende Ives Verstrepen kon de nederlaag niet vermeden worden. De hoofdwedstrijd was voor Lebbeke van een groot belang. In de rangschikking is Denderleeuw de naaste achtervolger van Lebbeke en dit op één punt. Bij een eventuele zege van de thuisploeg kon deze op gelijke hoogte van Moderna ko men. Ingeval van verlies voor Moderna zouden ze hun konkurrenten voor de vier de plaats moeten laten voorgaan. Wat de wedstrijd zelf betreft kenden de bezoekers geen al te beste start. Het lokale blok zorgde ervoor dat de Lebbeekse aanvallen in de aanvangsfase meer gecounterd werden dan hun lief was. Na een 7-1 tussenstand vonden de bezoekers dan toch gaten in de solide verdediging van de gastheren. Eenmaal op dreef waren de bezoekende aanvallers niet meer te stuiten. Vooral Jan Vierendeels en Dirk Van Kerckhoven haalden keer op keer verwoestend uit. Denderleeuw maakte zowaar geen punt meer. Over de tweede set kan men heel kort zijn. Deze set duurde amper zeven minuten en na vier opslagbeurten kon er opnieuw worden gedraaid. Onverklaar baar dat Lebbeke een 15-0 pil moest slikken en dat kwam bij de aanhang zeer hard aan. Het duurde tot halverwege de derde set vooraleer de Lebbeekse spe lers zich van deze opdoffer herstelden. Onder impuls van Jan Pieters, ingebracht voor spelverdeler Erik De Smedt, zo kon hij even op rust komen, ging het van 6-7 naar 10-14. Een incident tussen de eer ste scheidsrechter en Ives Obus (later bleek na de wedstrijd dat dit alles berust te op een misverstand), bracht de thuis ploeg opnieuw in de wedstrijd. Gelukkig begaven de bezoekers niet onder de druk en het werd dan toch nog 15-17. In de vierde set ging men bij Lebbeke resoluut door. Vooral Joris Verhulst was in zijn dagje en hij speelde een opvallen de rol. Lebbeke werd niet meer bedreigd en de gasten maakten met een riante voorsprong dit karwei af. Een heel belangrijke zege, waarbij blijkt dat men bij Moderna over voldoende materiaal beschikt om bepaalde spelers die in een mindere dag verkeren of zich niet in de hand kunnen houden, met sukses te vervangen. Dames 2de provinciale Geraardsbergen-Buggenhout 1-3 Kangoeroes Aalst 3 Drongen 1 (8-15,15-13,15-6,15-9) Het is opnieuw een feestdag voor de Aalsterse heren geworden. Drongen werd niet aangezien voor een moeilijke ploeg en de thuisploeg was er dan ook gerust in. De eerste set was gelijkopgaand. Aalst speelde losjes, maar Drongen weerde zich: stand 7-7. Toen kon de beste aanvaller van de be zoekers zijn slag slaan, vooral dankzij zijn sprongopslag. De kloof werd bij 7-12 bereikt. Kangoe roes verloor de pedalen en meteen ook de eerste set: 8-15. Aalst was op wraak belust en het kon met veel moeite de tweede set binnenhou den: 2-9; met opnieuw de keiharde op slag. Dan werd het 3-11,7-11, maar dan 10-12 en uiteindelijk 15-13. Duidelijk op het randje. Dan kwam de spreekwoorde lijke man met de hamer voor de sterkste man bij Drongen en dus meteen ook voor de ploeg. Kangoeroes kon dan vrij mak kelijk besluiten met 15-6 en 15-9. Nog steeds ongeslagen in de kompetitie kijkt de ploeg uit naar de rustperiode voor de terugwedstrijden, die nu verbeten zul len besteed worden om toch eindelijk eens het kampioenschap in alle schoon heid te kunnen eindigen. Volgende wedstrijd tegen Holiegem kan geen probleem opleveren. Maar het is evenzeer verkeerd het vel van de beer te verkopen voor hij geschoten is; de beer, bedoelen we. De reserveploeg deed het ook goed en het won de wedstrijd met 2-1 (15-15, 15-4 en 15-7). Tweede provinciale Dames Kangoeroes Aalst 0 Oudenaarde 3 (10-15,14-16, 2-15) Kangoeroes was waarschijnlijk aange daan door de roep van de gasten; eerste in de rangschikking, zonder setverlies Daardoor kon Oudenaarde onmiddellijk een afstand nemen: 2-7. Aalst zag wel mogelijkheden en probeerde terug te slaan: 8-13 en 10-14, maar de bezoek sters waren te sterk. De tweede set gaf een ander beeld: Kan goeroes wist dat het mogelijk was en liet niet zomaar begaan. Het was na een titanenstrijd: 36 minuten; de strijd werd in het voordeel van de bezoeksters be slist: 14-16. Moegestreden onderging Kangoeroes het meesterschap in de derde set: 2-15. Na deze zeer goede wedstrijd kan de ploeg toch eens denken aan de nipt ver loren wedstrijden van de heenronde; de ze kunnen omgezet worden in winstmat chen in de terugronde. De plaats van Kangoeroes is duidelijk in de bovenstë gelederen. De reserven behouden hun leidersplaats. De stand werd 2-1met als setstanden 15-1, 5-15 en 15-8. VOETBAL Pat plo var gee Zee trel gas bin sto eer me ove i ter: lok dei Pal f ver Pal Eei Als men van thrillers houdt kan ik de liefhebbers alvast een partijtje voetbal van Sint-Lievens-Houtem aanraden. De discipelen van Maurits De Schrijver sla gen er steeds zonder meer in je de daver op het lijf te jagen. Nu was het weer koekenbak tegen SK Aalst nadat men een quasi geruststellende rustscore van 2-0 liet teloor gaan. De sterk spelende De Rouck zorgde voor de openingstreffer terwijl Gunther Perreman loepzuiver Van Vaerenbergh bestelde. Een slechte te rugspeelbal van Dierick lanceerde Aalst zeven minuten voor affluiten. Van Den Berghe liet de kans niet onbenut. Toen Bruno Cooman ook nog scoorde werd het plots heel stil in het lokale kamp. 'Het is en blijft voetbal, besloot Maurits De Schrijver, maar wat doe je eraan. Tijdens de rust had ik het optimisme in mijn ploeg getemperd en er iedereen op gewezen dat men met SK Aalst nooit klaar is voor het eindsignaal. Dat hebben wij ook vandaag moeten ondervinden. Ook nu weer lieten wij ons na de aanslui tingstreffer verlammen. Zeker is dat mijn De thuisploeg kon bij de start van de eerste set gelijke tred houden, maar moest, eens de stand op 5-6, de rol lossen. Bij de thuisploeg noteerden we teveel opslagmissers. Aanvallend kwam Buggenhout nu op het voorplan en kon uitmaken. In de tweede set was het Geraardsbergen dat op voorsprong kwam (5-1). Bij Bug genhout waar men een zieke Liliane Breuckelaers moest missen draaide het nu minder vlot De Buggenhoutse hoofd aanvalster zat wel op de bank en ook heeft trainer Van Uytfang haar wel even ingebracht, maar een set spelen zat er niet in. De bezoekers slaagden er toch in in deze voor hen wel moeilijkste set van de wedstrijd, even orde op zaken te stel len en langszij te komen 6-6. Maar Ge raardsbergen dat nu uitpakte met een goed blok kon uitlopen naar 12-8. Het werd nog wel 13-12 maar setwinst was voor de thuisploeg. In de derde set kregen we weer een evenwichtig begin en beide teams bleven gelijk tot 7-7. Maar Buggenhout dat met Ilse De Keizer. Lut Albrecht en Erica Albrecht over een betere service be schikte kon no vlot 0| en zonder de 3 vlot op voorsprong komen thuisploeg nog een punt te laten, ook uit maken. In de vierde set was bij de thuisploeg de veer gebroken en slaagden zij er niet meer in nog enig weerwerk te bieden. Het werd 0-6 en 1-10. Goed aanvallend werk van Conny Creyelman en Miet Van Wambeke viel te noteren terwijl ook Ilse De Keyzer nu met een lepellegbal er 3-12 van maakte. Geraardsbergen kon het niet verder bren gen dan enkele balwisselingen en het was Buggenhout het meest kollektieve team, dat de zege in de wacht sleepte. Andre Zaterdag krijgen wij in de Buggenhoutse sporthal de topper van het gewest voor het vrouwenvolleybal met: Beide ploegen staan in de top van de klassering en kunnen voor een spannende wedstrijd zorgen. Zaterdag met de hoofdwedstrijd om 19.15 u. spelers zich /5 minuten lang optimaal hebben ingezet. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat wij in het slotkwartier op de voering zaten. Wij hebben nog geen enkele wedstrijd rustig kunnen volmaken en dit zou ons wel eens zuur kunnen opbreken. We blijven uiteraard zeer gun stig geplaatst maar het is duidelijk dat we geen ploeg hebben die zomaar op één been zal kampioen spelen. Daarvoor hebben wij zeker de nodige klasse niet in huis.' Het trainersduo Freddy De Saedeleer en Hugo Schamp was uiteraard aangenaam verrast door die plotse ommekeer in de partij. 'Nu heeft SK nog maar eens ge toond dat deze ploeg in staat is om terug te vechten, besluit trainer Freddy De Sae deleer. Aan de titel moeten wij voorlopig niet denken, daarvoor is de konkurrentie met TK Meldert, Sint-Lievens-Houtem, Oosterzele en Nederename te groot. Vol gens hulptrainer Hugo Schamp is er bij SK Aalst nog veel werk aan de winkel op fysisch vlak, dit na het vertrek van gewe zen coach Van Lerberghe. (nic)

De Voorpost | 1991 | | pagina 26