In bekerwedstrijden is er geen weg terug Match van de waarheid voor Dendermondse Rugbyclub Patro-B klopt Eendracht Drie Patroploegen overleven in 'Beker' Teneramonda kende wisselvallige terugronde Zondag kwartfinale Beker van België De Voorpost - 20.12.1991 - 27 TAFELTENNIS kwaï ninde ik va in de KVKT-kompetitie heeft Patro B on- eel. li verwachts belangrijke winst geboekt bij 9 da de komst van Eendracht. Het ontbreken ïld e van J. De Mayer bij de bezoekers heeft seri hun nederlaag wellicht in de hand ge- 'e di werkt. Pierre De Schoesitter beet bij de Hammenaars de spits af met drie over winningen. Zelfs Bart Vermoesen moest eldini er aan geloven. Uiteindelijk werd het een ggen 7-3 Hamse winst met twee overwinnin- cepti gen van Marc Stallaert en Paul De Schoe sitter. Op Wetteren A ging het iets minder goed. Indri Pierre De Schoesitter kon hier amper éénmaal winnen. Aanvankelijk nam Patro B voorsprong: 1-4. Maar naarmate de ontmoeting verder ging kwam de lokale formatie stilaan maar dichter. Na de en kels had Patro een 4-5 voorsprong ver worven. In het dubbel slaagden de Ham menaars er niet in met winst af te ronden en zodoende moesten ze een punt ter plaatse laten. Patro A kreeg thuis Eendracht A te be kampen. Veel spanning is er nooit ge weest. Van bij de start ging Patro A de tpy-j leiding nemen en deze hebben ze nooit «j afgegeven. Trouwens Eendracht had bit- I "J ter weinig verhaal tegen de Patrospelers. n ril Geen wonder dat Eendracht met grote -moe!9-1 verliescijfers naar huis werd ge- 3 stuurd. nrtS Dat Patro C geen kanS Z0U kr'jgen tegen maJJuvenes A was geweten. Alleen Mario De npn ^met en Gerd Van Kersavond konden ïn t» v00r de bezoekers een overwinning laten raS °Ptekenen- Met 8"2 werd Patro C dan opnieuw naar huis gestuurd. Indri In 2e Afdeling werd met belangstelling uitgekeken naar wat Patro D zou doen toen de leiders Eendracht B op bezoek zijn gekomen. Maar na een paar wedstrij den was het al duidelijk dat de Hamse formatie weinig te vertellen had tegen de bezoekers. Ze werden met 2-8 ingepakt. Alleen Francois Van Dender en Walter De Rijcke konden een overwinning lukken. Patro E in 3e Afdeling doet het goed. Momenteel een derde plaats. Het was dan ook afwachten wat ze gingen uitrich ten bij het bezoek van KWB A dat op de tweede plaats stond. Het begon niet zo goed voor de Hamse formatie die meteen na een eerste overwinning van Eric Ver- donck op een 1-4 achterstand werden geplaatst. Naderhand zou Patro E flink terugkomen en na de enkels: 5-4. Het dubbel had dus de waarde van een punt. En dat lieten de lokalen in de derde set ontsnappen. Meteen een 5-5 score. Pa trick Glas en Erik Verdonck met elk twee overwinningen deden het goed. Patrick De Clercq won één keer. De topwedstrijd jn 4e Afdeling A was Patro F tegen Eendracht C. De bezoekers stonden zonder nederlaag aan de leiding en Patro F op de tweede plaats. Veel spanning is er niet geweest. De bezoe kers uit Buggenhout waren veel te sterk. Patro F het afweten met de kleinst moge lijke cijfers: 6-4. Naderhand bekeken was het alleen Nico Schelfhout die voor Patro drie overwinningen lukten. Maar zijn ploegmaten vertikten het hem bij te staan. In bekerwedstrijden is er nooit een weg terug. Het is verder doen of tuimelen. Deze week werd in de KVKT-bekerkom- petitie de 1/16 finales afgewerkt. En dat de helft van de ploegen moesten afha ken, is logisch. Het Hamse Victory deed het ongemeen sterk. Thuis ontvingen ze Sint-Niklaas A. In het begin verliep alles evenwichtig: 3-3. Maar dan zakte de bezoeker hele maal in een knoop en ze wonnen niets meer: 6-3. Vooral André De Kimpe won alles en als ook Luc Hostyn twee over winningen achter zijn naam plaatste was de thuisploeg een gelukkige formatie. Bij de bezoekers liep Chr. Koklenberg in de kijker met twee overwinningen. Ons Huis C heeft zich geweldig verde digd op Stekene C. Het werd echt een dubbeltje op zijn kant, 3-3 en zo naar 4-4, zodat de allerlaatste wedstrijd uitsluitsel moest geven. En daarin versloeg Jan Nemegeers zijn tegenstander William De Mol: 5-4. Bij de overwinnaars valt vooral Egide Van Velthoven op met zijn drie overwinningen. Terwijl Bart Neyrinck bij Ons Huis meest in de kijker liep. Hij won tweemaal. Ons Huis B van zijn kant werd dan zwaar toegetakeld tegen Stekene A: 1-8. On danks hun nogal grote voorgift werden de lokalen volledig met hun rug tegen de muur geplaatst en ging de bezoeker naar een grotè overwinning toe. Alleen Tom Wemeersch liet een steekje vallen tegen Hugo Pieters. De ploeg uit Buggenhout Madeion A die j Patro had in de KVKT-beker nog vijf ploegen die moesten aantreden. Drie er van zijn overeind gebleven. En dat is geen slechte prestatie. i Zeer moeilijk om het laker naar zich toe te 3 trekken had Patro G.dat op Juvenes te gast was. Patro haalden eerst een 0-2 binnen. Dat ging vlot. Maar even later stonden ze al naar adem te snakken met een 3-3 stand. Het zou 4-4 worden en meteen moest de laatste wedstrijd een overwinning aanduiden. Maar Jan Wa terschoot had weinig problemen met de j lokale Franky De Waegeneer en versloeg [deze vlot: 0-2. Meteen stonden de f Patro's al te juichen: 4-5. Ze mochten f verder doen. Patro C had een kwade noot om kraken, j Eendracht A was bij hun te gast. Alhoe wel de Patro's een voorgift kregen van 5 a 9 punten slaagden ze er niet in om de overwinning weg te halen. Het is een f woelige wedstrijd geworden. Met eerst een 3-3 score. Maar in de twee volgende wedstrijden trok Eendracht A altijd het laken naar zich toe al was het telkens maar in de derde set. Maar hoe dan ook, Eendracht A kroop verder naar de 1/8 finale toe. Mario üe Smet met zijn drie overwinningen liep bij de lokale formatie in de kijker. Dat Patro A met een zwaar gemoed Her leving B verwachtte was duidelijk. De ploeg uit Dendermonde kreeg telkens een voorgift van 11 tot 15 punten. En dat is een zware opgave om dan het laken naar zich toe te trekken. Patro is daar och in geslaagd. Ook al heeft het veel moeite gekost. Eerst 2-0 en later 4-1Maar dan ging het minder goed. Uiteindelijk zou de lokale formatie het halen met 6-3 cijfers. Frans Messagie en Mare De Keyser won nen voor hun formatie alles. Alleen Johan Van Hecke viel volledig buiten de prijzen. Op BAC A was het een zenuwboel toen Patro E er te gast was. En deze knapen hadden het mes in handen om BAC neer te steken. Aanvankelijk kon Patro E op winst komen en op zeker moment was het iedereen duidelijk dat BAC A deze ronde niet zou overleven. 2-4. Maar een sterk spelende thuisploeg kwam tot ie ders verbazing terug: 4-4. Ook al gebeur de dat altijd in de derde set. Michael Heyninck-Patrick Glas moest dan beslis sen wie van de twee Hamse ploegen mocht verder bekeren. Het werd 1-1 en in de derde set moest het dan gebeuren. Daarin stonden de Patro's al te dansen. Want Glas had een 11-20 score vastge legd. Nog één puntje voor Glas en Patro was gewonnen. Maar helaas, driemaal helaas voor Patro. Heyninck maakte dan elf punten op een rijtje en meteen won hij 22-20 en bleef zijn ploeg verder bekeren. Dat men bij Patro sterk ontgoocheld was ligt voor de hand. Zoiets gebeurt wellicht geen tweede keer. Veel spanning was er ook bij Patro D- Stekene B. Het was een wedstrijd op de kant van de snede. Uiteindelijk heeft Pa tro het gehaald met 5-4 via twee overwin ningen van Paul De Schoesitter en Walter De Rijcke. Frangois Van Dender zorgde dan voor de vijfde en beslissende over winning. Hun doel was bereikt. in de vorige editie vaak een belangrijke rol heeft gespeeld in de beker werd nu in eigen lokaal van de tafel geveegd door Wetteren A. In het begin kon Madeion A toch nog wat in het bezoekende vaarwa ter blijven: 2-3. Maar dan lieten ze het totaal afweten. Chris Wastiels kon niets halen en dat gaf de doodsteek aan Made- Ion. Wim Heirman was bij de bezoekers ongetwijfeld de beste man. Deze knaap won alles. Erpe A ging door de knieén in de aller laatste wedstrijden tegen Pardaf B. Aan vankelijk was dat niet voorzien: 3-3. Maar in de drie laatste ontmoetingen trok de thuisploeg alles naar zich toe en me teen kwam een zwaar verdikt op het bord: 6-3. Vooral Stuer was niette klop pen bij de lokalen. Hij haalde drie over winningen binnen. Terwijl bij Erpe A Freek Hostens mag terugblikken op de beste prestatie. Misschien wel onver wachts verlies van Eendracht B dat op Sint-Pauwels sneuvelde met 6-3 cijfers. De thuisploeg die vaak een grote voorgift moest toestaan slaagde er steeds weer in om hard toe te slaan. Ook al gebeurde dit vaak in de derde set. Ronny De Boom en Filip De Neve met elk twee overwin ningen legden het grondvlak van deze overwinning. Terwijl bij de ploeg uit Bug genhout Mare Breda de hoogste top haalde. Hij liet zich door niemand neer slaan. Eigenlijk had niemand verwacht dat Triumf C deze ronde zou overleven toen ze tegenover Juvenes D werden ge- RUGBY plaatst. Na een 3-3 score halfweg ging de bezoeker naar een 3-6 overwinning. In deze drie laatste wedstrijden kwam Ju venes B er hoegenaamd niet bij te pas. Eric Ceulemans met drie overwinningen bij De Triumfploeg gaf aan niemand een kans en als Dirk Lijnneel tweemaal kon winnen was. de bezoeker zeker van de overwinning en konden ze verder beke ren. Een zware 9-0 overwinning van Juvenes A dat Sint-Pauwels op bezoek heeft ge kregen. Ondanks de vaak zware voorgift dat Juvenes A moesten toestaan, op zeker moment wel elf punten, slaagde Sint-Pauwels B er niet in een wedstrijd te winnen. Het zijn wel spannende kampen geweest waarin Juvenes A vaak tot het uiterste moest gaan maar ze bleven pal overeind. En dat onderlijnt wel hun sterk te. Op Troelant A waar Madeion B te gast was is er van spanning niets in huis gekomen; de thuisploeg was bepaald zwak. De voorgift die ze meekregen stel de hun niet in staat om de spannina in de wedstrijd op te drijven. Ze werden door de technisch betere bezoekers helemaal van achter de tafels geslagen. Geen won der dat er dan ook een grote 1 -8 overwin ning voor Madeion B op het uitslagen bord is gekomen. Alleen in de allerlaatste wedstrijd kon Yves Van den Bossche bezoeker Guy Buyens in de derde set verslaan en hiermee redde Troelant A hun eer. KWB B zat aan geen feest op Wetteren B waar ze op bezoek waren. Dat KWB het moeilijk zou kunnen halen was dra merk baar want na vier wedstrijden had de thuisformatie al evenveel overwinningen laten aankruisen. KWB redde toen de eer langs Guido Muysers maar daarna zou KWB moeten wachten tot de voorlaatste wedstrijd voordat ze weer de bordjes man aan het werk konden stellen. Eind uitslag: 7-2. In het derby KWB A-Pardaf A is het een ongemeen zware strijd geworden tot de allerlaatste wedstrijd. En dat had zeker niemand verwacht. In de vier eerste wed strijden ging Pardaf zonder veel moeite naar een 0-4 voorsprong. Nog een over winning en het was gebeurd. Maar die overwinning is er nooit gekomen. De vijf volgende wedstrijden gingen immers al tijd naar het thuisspelend KWB A die er meteen 5-4 van maakten tot grote ont goocheling van de Pardafploeg. Nie mand kon hier drie wedstrijden winnen wat onderlijnt hoe sterk de spelers aan elkaar gewaagd waren. Okapi B speelde het klaar het bezoeken de Eendracht D van de overwinning te houden. De jongens uit Buggenhout had den eerst een 0-2 verworven. Maar even later moesten ze al opkijken naar een 4-2 achterstand. Eendracht kwam nog eens dichter: 4-3. Maar dan lieten ze alle weer stand varen en kon de thuisploeg met 6-3 de overwinning laten opschrijven. En dit was vooral het werk van Sylvain Van den Bossche die alles in winst kon ombuigen. HVC MTSA-liefhebbersvoetbal. OC Aalst - Giwo (da) De Dendermondse Rugbyclub re kent aanstaande zondag alvast op een grote publieke belangstelling voor de kwartfinale tegen Visé. De klub roept dan ook ALLE rugbylief- hebbers op om paraat te zijn naast het rugbyveld in de Van Langenho- vestraat te Sint-Gillis om 14u.30. Uw steun zal meer dan welkom zijn Boogschieten. Eddy De Schepper werd koning der koningen in Hamme (vh) Een zwaar gehandicapte Dendermondse Rugbyclub moet het zondag opnemen teaen de revelatie van het seizoen, RC Visé, in de kwartfinale van de Beker van Belgié. Deze wedstrijd wordt-voor Dendermond se zowat de enige kans om het rugbysei- zoen, waarbij nu reeds vast staat dat er in de kompetitie niet veel eer meer te rapen valt, nog een beetje glans te geven. Rugbyclub Visé ontpopte zich dit seizoen als een waardige kandidaat voor de titel. Voor het eerst in het bestaan van deze Luikse klub lijkt het haalbaar om tenoren zoals Asub Waterloo en RC Bosvoorde naar de kroon te steken. In de kompetitie liet Visé totnogtoe slechts één steekje vallen een verlieswedstrijd tegen Avia Kituro. Bosvoorde en Waterloo van hun kant slaagden er niet in de volle winst binnen te rijven tegen de rugby-ers uit de taalgrensstreek. Dat Dendermondse precies nu tegen Vi sé werd uitgeloot is allerminst een ge schenk. Uit het basisvijftiental, dat vorige seizoenen zulke prachtige suksessen oogstte zijn niet minder dan 9 spelers weggevallen. Een eerste zware handicap is zonder twijfel de onbeschikbaarheid van internationaal Rudy Wauters die, middenin zijn come-back, te kampen heeft met een vervelend schouderletsel. Meteen is Dendermonde daarmee zijn grootste en meest ervaren speler kwijt. En daar bleef het niet bijDoor een oude liesblessure geplaagd dient ook Patrick Scrivens voor lange tijd forfait te geven, terwijl in de Dendermondse scrum ook Chris Sarens nog enkele weken niet be schikbaar is. Meteen is de scrum zijn hart en ziel kwijt, wat zeker tegen RC Visé een Nu de laatste wedstrijden voor de win terstop er op zitten en de eindejaarsfees ten stilaan naderbij komen, mag er toch al een balans opgemaakt worden over de voorbije heenronde. In de KBTTB kompenseren de nederla gen van de A-ploeg met de overwinnin gen van de B-ploeg. De A-formatie van Teneramonda kende weinig bijval inzake puntenwinst. Slechts één overwinning werd er opgetekend, maar er zat veel meer in. Er werd maar liefst vier keer verloren met 9-7 cijfers en twee keer verloren met 10-6 cijfers. Zelfs tegen de leidersploegen werd niet echt onder ge leden, want zowel Madeion als Temse A mochten zich gelukkig achten dat ze uit eindelijk nog twee punten in de wacht konden slepen. Dit heftige weerwerk is vooral te danken aan S. De Saedeleer en Steiger Detlef. Toch zal er heel wat werk aan de winkel zijn om de kansen op behoud in 3e prov. gaaf te houden. Veel beter nieuws is er van de B-ploeg die op een sterke eerste ronde mag te rugkijken. Deze suksesformatie liet alle konkurrentie achter zich waarbij ook lei der Lede A op eigen terrein verslagen werd. Dit team met L. De Bruyne, R. Callaert, S. Mertens en L. Eeckhout zal hun schitterende prestatie in de tweede ronde moeten bevestigen om te kunnen promoveren of eventueel kampioen te spelen. In de Katholieke Federatie zijn er bij Tene ramonda geen noemenswaardige uit schieters te vinden. Toch zit een promo tieticket voor de A-ploeg er nog altijd in wanneer ze geen dom puntenverlies meer lijden. De B-ploeg kon zich naar mate het seizoen vorderde een plaatsje in de middenmoot veroorloven na een zwakke kompetitiestart, De C-ploeg ken de in de eerste ronde een wisselend sukses waarbij Luc Lermytte tot nu toe zich heel gelukkig mag prijzen met een eerste plaats in de individuele klassering. Teneramonda hoopt de positieve trend van de afgelopen jaren te kunnen verder zetten, zodat de terugronde een sukses mag worden. Teneramonda wenst aan alle tafeltennis- vrienden een voorspoedig 1992. SDS niet te onderschatten mankement zou kunnen zijn. De grootste malaise speelt zich echter af bij de Dendermondse achterspelers. D.R.C. moet niet alleen zijn twee meest geroutineerde vleugelspelers - Peter Vande Putte en Luc Van Der Veken - missen (wellicht definitief), maar ook Gert Van Den Steen kan wegens een staartbeenkwetsuur enkele maanden niet worden opgesteld. Dirk Muyshondt- de revelatie van het vorige seizoen - is dan weer onder de wapens, en de hartslaga der van de Dendermondse driekwartlijn, Leuvenaar Luc Pierson, heeft op zijn beurt de trainer om enkele maanden rust verzocht. Een echte afvallingskoers dus, die nog zwaarder wordt gemaakt doordat eerste vervanger Luc Macharis precies volgen de zondag ook forfait dient te geven. Nochtans is men bij Dendermondse niet helemaal pessimistisch. Het is geweten dat deze dynamische sportclub over kwalitatief sterk reservemateriaal be schikt. Spelers als Rony Lauwers, Eric D'Hoogh, Joel Lebel, Fred Kinat, Koen Devos en Arun Cambier moeten zeker in staat worden geacht om Visé fatsoenlijk weerwerk te bieden. Zij kunnen een idea le aanvulling betekenen voor die Dender mondse fanions die wél nog beschikbaar zijnVan Moeseke, Wauters, De Velder, De Coen, Vertongen, Michem en Casier hoeven dus niet meteen op hun moeder te roepen. Feit is dat voor het eerst in de Dender mondse geschiedenis Dendermondse op eigen veld tegen Visé ongetwijfeld als underdog moet worden bestempeld. Met dit Dendermondse wordt het inderdaad een huzarenstukje om dit Visé te kloppen. Maar de rol van underdog is onze streek genoten niet vreemdin het verleden wisten ze meermaals de hele rugbysce- ne te verrassen door boven het normale niveau uit te stijgen. Laten we hopen dat dat ook aanstaande zondag kan. Kris Van Damme t. V V- Judo. Ook bij Judoclub Ippon-Buggenhout kwam Sinterklaas langs om lekkers uit de delen aan de brave jongens en meisjes (td)

De Voorpost | 1991 | | pagina 27