De nieuwe karnavalaffiche "is er Aalst. Ret Marcoen Aalst. Pascale Vermeulen uit Ninove kreeg een ereprijs voor haar ontwerp van Aalst. Kurt Heerman uit Lede zag reeds voor de tweede keer zijn ontwerp voor Aalst. Prins Michelleken en Keizer Kamiel genieten reeds in stilte van de de karnavalaffiche (a) een karnavalaffiche bekroond (a) komende karnavalaktiviteiten (a) la 1st. Pascal Soleme en Johnny Marcoen, beiden kandidaat prins karnaval, \an op 1 februari een sportieve strijd aan voorde prinsentitel (a) orige week donderdag werd tijdens een eerste perskonferentie in het ader van Karnaval Aalst 1992, een overzicht gegeven van de geplande arnavalaktiviteiten. Tegelijkertijd werden de kandidaten Prins Karnaval 992 voorgesteld en de nieuwe ontworpen karnavalaffiche. aanwezigheid van vertegenwoordigers van het Aalsterse Feestkomitee, orgemeester A. De Maght, Keizer Kamiel Sergeant, prins '91 Michel en andidaat-prinsen werd aan het kruim van het Aalsterse karnavalwereld- de planning voorgelegd voor het komende seizoen. - Johnny Marcoen werd geboren te Aalst op 25 oktober 1944. Hij is handelaar en woont aan de Hop straat 7 te Aalst. (tel. 053/70.23.57 en 70.55.99). Reeds in 1972 stelde hij zich voor de eerste maal kandi daat voor de Prinsenverkiezing. Hij verloor maar beleefde toch het kar- navalgebeuren het ganse jaar door met Prins Jackie. In 1973 bracht hij de plaat uit "Zjeur Jong" en verloor opnieuw de strijd tegen Prins Michel. Hij was steeds in de karnavalstoet aanwezig van '72 tot '76 als lid van de Suske- wieten van '77 tot '85 als individueel JÊ^Ê karnavalist met o.a. in '77 "De si- JÊH gaar is te dier", in '81 met "Keizer ^ËËSÈfWm Kamiel zene met j|H "De Vra van Alibaba". In 1985 behaalde hij de 3e plaats op de Prinsenverkiezing en nam hij de 1 plaat op "Johnny Zoi ze" en "Plois- Aalst. Bij een gezellige babbel en dito pint werd de eerste perskonferentie in het kader van karnaval 1992 afgesloten (a) !arnavalaffiche 1992 laar duiding van de verantwoorde- jken van de selektiejury, was het eau van de inzendingen voor de 'ichewedstrijd Karnaval 1992 dit iar merkelijk goed. Het Aalsterse :adsbestuur besliste dan ook 2 prij- n toe te kennen, n ereprijs werd toegekend aan f. Pascale Vermeulen, Pamel- fraat 186 uit Ninove. Pascale stu- :erde aan het Imelda Instituut te irussel waar ze het graduaat in de lastische Kunsten behaalde. Zij ïkwam onlangs ook de eerste prijs oor het ontwerpen van ccn logo Dor de kultuurraad in Ninove. Js karnavalaffiche 1992 werd het intwerp van Kurt Heerman, Hulst Lede gekozen, Kurt is voor alst geen onbekende. Hij studcer- e aan de Stedelijke Akademie voor chone Kunsten te Aalst, richting 'ubliciteit, cn in 1990 werd reeds en ontwerp van Kurt gekozen als arnavalaffiche. leerman is ook zeer aktief binnen 1 c karnavalwereld. De kaften van Het AKV'ken", tijdschrift van het Aalsterse Karnavalverbond, de affi- he van tie Aalsterse Avond '91, erschillcnde affiches cn dekors foor kandidaat-prinsen werden ivenecns door Kurt gemaakt. Als id van de groep "De Lodderoei- pn" is hij kreatief van de partij bij iet maken van piepschuim-hoofden :n andere kostuum- of wagenattri- luten. ken van 't alverdroi donker". In '86 Prins Karnaval Aalst 1992 Op zaterdag 1 februari is het weer zover. In de Keizershallen te Aalst zal dan weer de sportieve strijd ge voerd worden met de titel van Prins Karnaval Aalst '92 als inzet. Nieuw voor de prinsenverkiezing is de kaartenverkoop. Toegangskaarten voor de verkiezing kosten 100 fr. en zijn enkel verkrijgbaar op de avond zelf tussen 19 en 21 uur aan de kas sa. Binnen een omheining zullen ta fels en stoelen voorzien zijn die kunnen gereserveerd worden aan 50 fr. per plaats, met een maximum van 4 plaatsen per persoon. Reservaties kunnen gekocht wor den vanaf maandag 13 januari tot vrijdag 24 januari '92 dit op het se- kretariaat van het Stedelijk Feest komitee Onthaalkompleks Keizers hallen, 2de verdieping, Keizers- plcin 21B te Aalst. Buiten de omhei ning zullen noch tafels, noch stoe len beschikbaar zijn. Voor de Prins Karnavalverkiezing dienden zich twee kandidaten aan Johnny Marcoen en Pascal Soleme. Naast de vaste opdracht en het vrij optreden van deze kandidaten zul len op de verkiezingsavond talrijke karnavalisten liedjes brengen, sket ches en dansnummers. Dit alles zal gepresenteerd worden door Keizer Kamiel. De muzikale begeleiding zal in de handen zijn van de Arnold DS Band. Even beide kandidaten voor de Prinsenverkiezing voorstellen 's voorde eerste keer kandidaat prins karnaval in 1972gee ft Johnny e moed niet op. In 1992 waagt hij opnieuw zijn kans (a) Aalst. Ledenaar Kurt Heerman ontwierp deze prachtige affiche voor karnaval 1992 in Aalst. namen de Marcoentjes" voor de boren op 9 augustus '66. Als vracht- Aalsterse karnavalvereniging Eirg. eerste keer deel aan de karnavals- wagenchauffeur bij NV Codial/Co- Onlangs werd de echtgenote van toet met als onderwerp "Kinneke ca-Cola Beverages woont hij aan de Pascal verkozen als Ajuinprinses baba, pakt me agaa". Sindsdien is Tulpstraat 11 te Hofstade. (Tel. 1991/92. Pascal is vader van Yan- deze groep een vaste waarde gewor- 053/78.21.12). Pascal was Arend-nick een zoontje van 1 jaar. den in de Aalsterse Karnavalstoet. prins in 1989 en v *.rd verkozen als Reeds van kleinaf droomde hij er- - Pascal Soleme werd te Aalst ge- Miss Morta in 1990. Hij is lid van de van eens Prins Karnaval van Aalst te worden. Hij drukte de hoop uit dat de verkiezingsavond sportief zou mogen verlopen en dat de beste moge winnen. Karnavalaktiviteiten 1992 Vroeger werd de karnavalperiode traditioneel ingezet in de Aalsterse Belfortkelder. Op vrijdag 10 januari te 20 uur zal in '92 het Driekonin genfeest gevierd worden in het Ont haalkompleks Keizershallen, gelijk vloers. Op zaterdag 1 februari te 20 uur heeft de Prins Karnavalverkiezing van Aalst plaats eveneens in de Kei zershallen. Op donderdag 20 februari zal er om 20 uur een bezoek gebracht worden aan de karnavalwerkhallen. Op zondag 23 februari heeft om 10 uur de herdenking plaats van de overleden karnavalisten op de be graafplaats. Op zaterdag 29 februari worden vanaf 14 uur de verschillende kin- derkarnavals bezocht. Zaterdag 29 februari wordt het eigenlijke karna- valweekend ingezet - om 18uurdekarnavalraadszitting in de Belfortzaal. - om 19.30u. wordt vertrokken op de Grote Markt met de Optocht Oude Garde - vanaf 21 uur worden dc verschil lende karnavalbals bezocht. Zondag 1 maart vertrekt om 14 uur de 64e Karnavalstoet in het cen trum van Aalst. Het gevolgde par cours in ongewijzigd gebleven. Voor de stoet zijn 56 groepen als deelnemers ingeschreven. Als nieu welingen werden genoteerd de Bla Biskoppen, de Plansjeipoepers, de Zjieverers, de zweifteiven, Eire- moei. De Stopnoillekes die de jongste jaren als behoeders van de reuzen in de kavalkade opstapten, zijn momenteel bezig met een nieu we reus of wordt het een reusje - "Kinneke Baba". Op maandag 2 en dinsdag 3 maart worden in de voormiddag de bejaar deninstellingen bezocht en op maandag 2 maart wordt om 14.30u. op de Grote Markt de Bezemdans gehouden door de Aalsterse Gilles. Om 14.30u. gebeurt dan weer de traditionele Ajuinworp. Tegelijker tijd vertrekt de tweede rondgang van de Aalsterse karnavalgroepen. Om 20 uur vertrekt de Kroegen tocht en om 20 uur heeft in de Kei zershallen de prijsuitreiking plaats van de karnavalgroepen. Dinsdag 3 maart vertrekt om 15 uur op de Grote Markt de Voil Jeannet- tenstoet. Om 19 uur Taptoe en om 22 uur de verbranding van de pop op de Grote Markt zullen de esbat tementen J92 afsluiten. p.H.

De Voorpost | 1991 | | pagina 3