Aalsterse Kamavalwerkhalle opent nieuwe kantine en heeft nog andere plannen... Kerstdag is geen dag om alleen te zijn... De Pagadetten presenteren karnavalkalender 1992 Méér geld voor kultuurprijs in Erpe-Mere De Voorpost - 20.12.1991 - 5 Aalst. Men hoop van de nieuwe kantine in de kamavalwerkhalle een bindmiddel te maken tussen de verschillende Aalsterse /carnavalgroepen (a) Vorig weekend opende Burgemeester Annie De Maght met het tappen van Toisers, Fong de bewaker, Popoll de eerste pint, de nieuwe kantine van de "Couverture", de werkhalle van de Cn Pië van Schiefrechtover. Aalsterse karnavalgroepen. Samen met de voorzitter van het Aalsterse Vele karnavalgroepen verleenden Stedelijke feestkomitee Odilon Mortier waren meter en peter van de hun daadwerkelijke medewerking kantine aangesteld. 0f trachten hun steun te verlenen financiële bij- Tussen de Schoolstraat cn het nen dienen tussen de groepen,' Astridpark ligt de oude dekenfa- plannen tot samenwerking zoil briek Vaar drage. De iden prijskaartje luwing kreeg een van 400.000 fr. 'La Couverture". Sinds 1979 kunnen besproken worden en \fF vaar Hier zijn ook c realiseerde ver- n deze gebouwen werkatelier geschillen tussen not en nint 7« i® fiden nieuwde sanit installatie met ain werden deze gebouwen werkatelier geschillen tussen pot en pint zoi [voor de Aalsterse Karnavalgroepen kunnen bijgelegd worden, en werd dan ook herdoopt tot "De Karnavalhalle". Voorheen werd er Eu"'P«s Fonds ter besdiilddife|>g de Jaarbeurs gehouden. Om de ak- De bouw van een nieuwe kantii komodatie voor de aldaar werken- bijhorend sanitair is er dan toch uit de groepen te verbeteren cn van het eindelijk gekomen, dankzij de sa- geheel iets gezellig te maken, werd menwerking onderling. Een deel door het Aalsterse Karnavalver- van het geld dat vorig jaar door het bond (AKV) het prefab gebouwtje Europees Fonds ter beschikking dat in de fabriekshalle dienst deed werd gesteld van het Aalsterse Kar- ;als sekretariaat, samen met de navalgebeurcn met Europese uit werkende karnavalgroepen tot een straling kwam ook het AKV ten kantine omgebouwd. goede. Het bedrag werd besteed Het genoemde prefabgebouwtje aan de bouw van de nieuwe kantine was dringend aan renovatie toe en en de verbetering van de werkhalle. was te klein geworden. Noodzaak Herman Schelfout, voorzitter van aan een tapkast was er zeker niet AKV (bijgenaamd "de generaal") maar door de vele Aalsterse Karna- dankte de vele werkers die in de valgroepen werd er wel al dikwijls loop van het voorbije jaar meehiel- de optie geopperd een lokaaltje te pen om de nieuwe realisatie uit te hebben dat als bindmiddel zou kun- werken. Onder hen Roland van de heren-, dames i gehandikapten- toiletten inbegen Door "de genewerden nog an- jt de werkhalle voorgelegd. De elektrische leidin gen worden verder hernieuwd en de zolderverdieping langsheen de Schoolstraat dient vrijgemaakt te worden. Tonnen piepschuim liggen er opgeslagen. Hier zou het AKV graag een grote vergaderzaal reali seren samen met een archiefruimte en tentoonstellingsmogelijkheid. De uitbouw op deze plaats van een sekretariaat voor eigen administra tie zou er ook in worden voorzien. Wanneer dit projekt zou gereali seerd zijn, is voorzien in een afzon derlijke ingang via de Schoolstraat. Door het stadsbestuur zou er nage dacht worden over de totale restau ratie van het dak. Samen met de groepen die in de werkhalle aktief zijn, wenst Herman Schelfhout van de oude fabriek het mekka te maken van het Aalsterse karnavalleven. Tijdens de voorbe reidingsmaanden van het karnaval, komen steeds meer en meer buiten landse groepen deze unieke werk- hal bezoeken. Ook de Aalsterse scholen komen er graag een kijkje nemen. De dienstverlening achter de tap kast in de nieuwe kantine zal ver zorgd worden door Jeanine Van der Scheuren en Erik De Saeger. Druk zal het er zeker worden wanneer U weet dat in de maanden voor karna- val in de werkhalle bij wijlen duizen- Aalst. Voorzitter Odilon Mortier van het stedelijk feestkomitee en burgemeester den mensen aktief zijn De Maght werden aangesteld tot peter en meter van de nieuwe kantine in de p u kamavalwerkhalle. De burgemeester tapte erin elk geval de eerste officiële pint (a) Tijdens de vierde en laatste algemene vergadering van 1991 kon men van voorzitter W. De Troyer vernemen dat zowel het bedrag verbonden aan de kultuurprijs als dit voor de aankoop van bekers voor volgend jaar zal verhoogd worden. Voor de kultuurprijs betekent dit een verhoging met 8.000 fr., een som die men ook voor het uitreiken van bekers wil voorzien aangezien de stijgende aanvraag. In zijn bestuurlijke mededelingen moeten vertegenwoordigen. Alfeen gaf de voorzitter een kort overzicht de VU-fraktie had geen kandidaat van de projekten waaraan de ge- aangeduid maar niettemin was tij- mecntelijke kuiturele raad meege- dens de laatste algemene vergade- werkt heeft. Zo nam de GKR o.a. ring niemand van de andere frakties deel aan het projekt van Levenslijn aanwezig. en Kom op tegen Kanker en steun- Door het gemeentebestuur is een de financieel met elk 2.500 fr. De werkingstoelage van 35.000 toege- raad had ook een grote inbreng tij- kend terwijl de bedragen uitgere- dens de voorbije Open Monumen- kend zijn voor de 107 verenigingen, tendag en nam vooral een deel van Deze zullen vermeld worden in de de brochure voor zich. Het ligt in de volgende GKR-berichten. Er loopt bedoeling om ook mee te werken ook een aanvraag voor een steun- aan een projekt in verband met hulp projekt in Zaïre dat tot mei 1992 aan M.S.-patiënten. Op 2 juni vol- loopt. Tenslotte heeft de GKR ad- gend jaar zal de GKR zijn medewer- vies uitgebracht in verband met toe- king verlenen bij de organisatie van lagen aan muziekverenigingen, het kampioenschap van Oost- Men heeft 80.000 fr. vooropgesteld Vlaanderen voor vinkeniers dit op die moet dienen voor de opleiding basis van ornithologische vereni- van muzikanten. Dit bedrag moet ging. evenwel nog in de gemeenteraad In de voorbije weken heeft de GKR, goedgekeurd worden, samen met de kuiturele medewer ker van de gemeente een bestand Wijziging dekreet opgemaakt van alle kuiturele ver- Onlangs verscheen een omzend- enigingen in Erpe-Mere. Listings brief van de Gemeenschapsminister hiervan kunnen bekomen worden met betrekking tot de wijziging van bij het bestuur maar dan alleen voor het dekreet van 1974 dat in feite eigen doeleinden. Daarnaast is een volledig zou vervallen en door een etikettenlijst voorhanden die dank- nieuw, naar men zegt soepeler zou zij het gemeentebestuur verwezen- vervangen worden, lijkt werd en waarvan eventueel een Het nieuwe dekreet dat van juli set kan bekomen worden. 1991 dateert bevat wijzingen die Er was ook melding van de opname een totaal andere werking tot ge- van niet-stemgerechtigde leden die volg heeft. Er is o.a. een versoepe- de verschillende politieke frakties ling van de beleidsruimte waarbij overbodige regelingen vermeden worden. Toch kan de gemeenteraad evenwel de huidige toestand behou den en de kuiturele erkennen zoals hij nu samengesteld is. Er is tevens mogelijkheid om er een nieuwe op te richten. In de toekomst zullen alle raden, zoVel sportraad als jeugdraad en andere, onder één noemer gebracht worden en zal men nog alleen spre ken over «cultuurbeleid». Men zal echter naar een bepaalde tak toe werken maar het kan ook naar een zekere leeftijdsgroep zijn of de in deling kan gemaakt worden naar een bepaald grondgebied toe. Er komt in alle geval een totaal nieuwe herstrukturering waarbij verzuiling uitgesloten wordt en het gemeente bestuur autonoom zal kunnen han delen. Het sekretariaat zou daaren tegen door een ambtenaar van de gemeente moeten waargenomen worden maar dit moet geen pro bleem wezen vermits er nu al een goede verstandhouding heerst met de kuiturele medewerkster dan de dienst cultuur. Voor het reilen en zeilen van de gemeentelijke kuitu rele raad zal dus veel afhangen van de optimale werking tussen afge vaardigden van de verenigingen en de verantwoodelijken van het ge meentebestuur. In de algemene vergadering werd een voorstel gedaan om een werk groep samen te stellen om zo vlug mogelijk overleg te plegen met het gemeentebestuur want voor 1 ja nuari 1993 moeten de statuten voor de adviesraden klaar zijn. JV 'Hoe viert een tweeling karnaval?' 'Wat is een Tabasco?' Tegen wie speelt den Eendracht vanavond?' Het antwoord op deze en vele ande re vragen vind je op de karnavalka- lender van karnavalgroep De Paga- detten. Vanaf zaterdag 11 januari tellen de Pagadetten de laatste 50 en naar karnaval af. Elke dag scheuren ze een blaadje van hun aftelkalendertje. Op de achterzijde van elk scheur- blaadje wordt je iets bijgebracht over bekende Aalsterse figuren, lees je iets over het programma van karnaval. De karnavalisten die een boodschap hebben aan horosco pen, komen te weten hoe hun ster- rebeeld karnaval viertje leert enke le sappige Aalsterse uitdrukkingen op. Bovendien wordt deze almanak opgefleurd door enkele rake car toons. Je wordt reeds in karnaval- stemminggebracht dankzij de Oilsj- terse liekes. De karnavalkalender van de Paga detten wordt stilaan een traditie. Voor het vierde jaar op rij werd hij door deze karnavalgroep samenge steld. Het opzet hiervan is tweeër lei. Enerzijds willen de Pagadetten op hun weliswaar bescheiden ma nier bijdragen tot het bruisende Aalsterse karnavalgebeuren. An derzijds is het de bedoeling met de opbrengst van de verkoop van deze kalenders de kas te spijzen en de kosten van de uitbeelding van het onderwerp in de karnavalstoet (die tussen haakjes op 1 en 2 maart 1992 opnieuw door de stad trekt) te dek ken. Deze kalenders zijn te koop tegen de prijs van 120 fr in enkele belang rijke cafés in het centrum van Aalst (De Steeg, De Coninck Van Spag- niën en De Graaf Van Egmont), bij dagbladhandel Vermoesen in de Koolstraat en bij de leden van de Pagadetten. PH Aalst. Naast een kantine kreeg de kamavalwerkhalle een nieuw sanitair. Het geheel werd aan de pers voorgesteld (a) En dat is al voor de veertiende keer het motto van de organisatoren van de KERST-IN in Jeugdhuis Terlinden: Aalst. Ook dit jaar gooit het jeugdhuis op kerstnamiddag 25 december haar deuren wijd open voor allen die liever niet alleen, maar samen met anderen Kerst willen vieren. Iedereen die zich een beetje een zaam voelt, of niet weet waarheen op zo'n dag is van harte welkom vanaf 14u30. Je kan er een heerlijke pannekoek komen smullen, of een geurige kop koffie of fris pintje ko men drinken; en dat aan ouderwets demokratische prijzen. En bovenal kan je proeven van de gezellige sfeer die deze traditionele ontmoe tingsnamiddag doorheen de jaren geworden is. Natuurlijk heeft het organiserende team van Terlinden het amuse- mentsaspekt niet vergeten. Dit jaar staan op het programma: Gooche laar Mark Braem vergezeld van ie mand die schitterend akkordeon speelt, dit is onze hoofdact. Verder is er natuurlijk Kamiel Sergant die ons komt verblijden met een am biance optreden en van ambiance gesproken... Ja, Willy Vinck zal ook van de partij zijn met 'The Best of Will Tura'! En wie weet wat valt er nog allemaal te beleven!!! Het wordt ongetwijfeld weer een gezel lig samenzijn! Hoewel ook de jon gere generaties natuurlijk welkom zijn, richt het Jeugdhuis Terlinden zich op Kerstdag steeds speciaal naar de mensen die hun 'derde jeugdleeftijd' meemaken, en wordt de programmatie en de inkleding Aalst. Het karnaval Award symbool siert de verkruikerszaal van de nieuwe kantine van de kamavalwerkhalle (a ook volledig op hen toegespitst. En wie er op vorige jaren van de partij was, zal er deze veertiende keer be slist opnieuw willen bij zijn. De toegang is geheel gratis, en voor wie zelf moeilijk het jh. kan berei ken, verzorgt de jeugd van Terlin den een ophaaldienst met eigen wa gens (er wordt ook naar huis ge bracht wanneer u dat wenst). Hier voor volstaat het tevoren even een telefonische afspraak te maken via Anke Haeck, tel. 053-78.73.08 of Wim De Baere, tel. 053-78.17.16, of bel gewoon naar het Jeugdhuis zelf op het nummer 053-77.75.93. Zij zorgen voor een veilige (gratis) heen- en terugreis wanneer u dit wenst. Misschien mogen we ook u verwelkomen op woensdag 25/12 voor onze veertiende KERST-IN (van 14u30 tot 19 u.) vindt het Jeugdhuis via de aarden oprit langs de Sylvain Van Der Guchtlaan (nog voor de kasteelop rit!), zijstraat van de Boudewijnlaan nabij de St.Annakerk te Aalst. Tot dan? Op 24 december, na de nachtmis is er kerstreceptie in Jeugdhuis Ter linden. Wijn, kaas, enz. wordt er geserveerd. Op oudejaarsnacht is er terug de spetterende fuif in JH. Terlinden. Het Jeugdhuis wordt geopend van af middernacht en duurt tot in de vroege uurtjes!!! Het Terlindenteam staat weer klaar om er een onvergetelijke dag van te maken!

De Voorpost | 1991 | | pagina 5