'odiumaktiviteiten in De Werf van ianuari t/m juni 1992 Ernst in De Werf De Voorpost - 20.12.1991 - 9 lp dinsdag 10 december opende het kuituurcentrum De Werf de kassa oor het verkrijgen van abonnementen en toegangskaarten voor de tweede eizoenshelft van dit werkingsjaar 1991-1992, van januari tot en met de ïaand juni dus. Om 18 uur werd deze programmatie aan de pers voorge teld en op dat ogenblik waren reeds voor meer dan een half miljoen aan ckets en abonnementen de deur uit. Het gaat dus goed met De Werf. liet verwonderlijk als je merkt dat de eigen programmatie - en de beleids- erantw oordel ij ken van De Werf zijn uiteraard niet verantwoordelijk voor e programma's van andere organisatoren - getuigt van goede smaak, van en goede neus voor wat op de markt voorhanden is én van durf ook. )e grote lijnen in de programmatie blijven uiteraard behouden: teater met voor het eerst ook literatuur), populair (muziek, teater en kabaret), ansvoorstellingen, de kinderzondagmiddagen, klassieke muziek, vor- lingsaktiviteiten en tentoonstellingen. n deze bijdrage hebben we het over de podiumaktiviteiten; in aparte ijdragen wordt aandacht besteed aan de vormingsaktiviteiten en aan de ;n toonstellingen. bert Long en Dimitri Frenkel Frank eater en hteratuur geschreven musical "Tsjechov" in Hij de programmatie van teater- regie van Eddy Habbema met in de oorstelhngen vinden we geen ge- titeiroi niemand minder dan een nakkelijke, voor de hand liggende van onze jeugdidolen Boudewijn irodukties van de traditionele ge- p)e Groot. Van de reeds eerder uit- elschappen, waarmee deze hun in- gebrachte C.D. werden al minstens lomstcn wat willen opdrijven. 70.ooo eksemplaren verkocht. U) is er eerst (do. 13.02) De Tijd "120 kilo Kamagurka en Herr See- an Lucas Vandervost met Tor- |e" js de nieuwste teaterproduktie io- fcuato Tasso" van J.W. von Goethe, van het gelijknamige tweetal. Ren- paarin de auteur Goethe de figuur nen voor een ticket voor de voor- de an Tasso gebruikt om zichzelf te stelling op vr. 14.02 (om 14énom20 bntsluieren als een door passie ge- uur)i js_ dreven dichter; een stuk dat pas op Kabaretteatcr dat er mag zijn, op ;s- [4 januari in première zal gaan in de za. 07.03 met "Vuil Spel" van en met t. Mngc' te Antwerpen. Luc Wyns, in een regie van echtge- ht fwec dagen na Valentijnsdag is note Mitta Van der Maat en met jSaint-Amour op zo. 16.02 te gast muziek van Jan Lcyers. Heerlijk om in In De Werf. Voor hel eerst dus aan- je cjgen slecht karakter in een ande- dacht voor de literatuur met deze rc gCprojekteerd te zien! derde uitgave van "Saint-Amour |qcl vierde programma van De n een programma waarin de Nieuwe Snaar heet "William" en zal :rotiek haar intrede doet lussen ook nu wel weer een knotsgek maar ietde en begeerte. Met waarschijn- tOCh aangenaam programma wor- ijk dichters als Claus, De Coninck, dcn op wo 0| en do. 02.04! jruwez, Lanoye, Hertmans en an- Qok twee Tura-dagcn met zijn lere Brussclmansen. jongste teatershow, namelijk op do. lugcnc BervoetsvanTie 3 speelt in ()9Cnvr. 10.04. iet pak van een Italiaanse crooner, Qp vr. 17.04 zal William Souffreau :cn monoloog waarin de laatste (inderdaad van The Blue Jets, van 'ren van het leven en de diktatuur Irish Coffee, van de C.D. "Under a an de beruchte Romeinse keizer Belgian Moon" en van de single Mero centraal staan; een stuk van on the Brjght side) het beste vfartin Walser in regie van Dirk ujt genoemde C.D. brengen aange- jroeneveld. Groeten van Nero vu|d met gloednieuw materiaal. Hij >p za. 14.03. za| voor djt koncert bijgestaan wor- n een ko-produktie tussen het den door vrienden-muzikanten met Gentse Nieuwpoortteater en de 0 m een stevige blazerssektie. cultuurcentra van Aalst, Turnhout, piairck (Erik Visser, Hans Visser, Neerpelt en Strombeek krijgen vier peter Weekers en Luluk Pcrwanto) Vlaamse niet-tcaterauteurs een op- is op za 18 94 tc gast mct «Dg qp- Iracht voor een korte teatertekst: tocht", een indrukwekkend teater- Pol Hoste, Rita Demeester, Guido koncert waarin een kleine groep Van Heulendonk en Eric De Kuy- Nederlandse top-instrumentalisten )er. 3 bic et 1 P.C. wordt door de j||usje wekt dat er gedurende de vier teatermensen geregisseerd en voorstelling een lange stoet van ver is op za. 11.04 in De Werf. schillende muzikanten met een ka- .s.m. Netwerkcentrum komen ravaan van instrumenten aan oor en 'Van Dijck, Turbiasz Dehollan- oog voorbijtrekt, der tweemaal naar Aalst met twee p)h populair aanbod wordt op za. produkties: "Marche funèbre pour 25.04 besloten met een optreden chat'de steengoede produktie uit van misschien wel de beste Rhythm 1989 (do. 30.04 in Netwerkcen- Blues-groep van ons land, name- trum) en "We liegen", een nieuwe Hjk Blue Blot met o.m. zanger Luke produktie van dit jaar (za. 23.05 in Walter jr. en trompettist Calvin De Werf). Boeiend vergelijkings- Owens. materiaal! Met deze programma's stelde De En tenslotte komt op wo. 06.05 de Werf drie basis-abonnementreek- "Première" (waarschijnlijk een sen samen die nog k la carte kunnen werktitel), een voorstelling ge- aangevuld worden; en ook hier 20% Aalst, de Nieuwe Snaar in 'kleinornaat grocid uit de Dramastudio van De Werf op tekst (en vooral tekstad vies) van Patrick Bernauw, met mu ziek van William Souffreau en be wegingsadvies van Tijl Bossuyt in een regie van Willy Van Boxstael. korting voor een abonnement van min. 4 voorstellingen. Dansabonnement en mini-dansfestival Hedendaagse dans in De Werf. Deze voorstellingen kosten^240 Ir. Reeds jang (i) een verworvenheid! Met een bewonderenswaardige vasthoudendheid, goede smaak én blijvende durf programmeert De Werf ook nu weer een dansabonne ment met twee produkties van ko- reografen die overal in de wereld applaus oogsten. Op vr. 07.02 is op nieuw O Vertigo Danse te gast in per produktie (320 voor "Saint- Amour"); een abonnement van min. 4 voorstellingen biedt 20% korting! Populair aanbod kwaliteit en verscheidenheid Niet minder dan negen verschillen de voorstellingen voor een ruim pu- De Werf met "Train d'Enfer" van bliek! Het Echt Antwerps Teater koreografe Ginette Laurin op mu- speelt op wo. 05.02 twee voorstellin- ziek van Gaétan Laboeuf. Een nieu- gen van "Mijn vrouw zit op Kreta" we stap in het werk van de Canadese van Ruud De Ridder in regie van koreografe: van virtuoos dansvuur- Door Van Boeckel met o.m. Ivo werk naar pure emotie. Pauwels en Ruud De Ridder zelf. En op vr. 21.02 is opnieuw Wim Vandekeybus van de partij met de En dan is er opza. 08.02 de langver- produktie "Immer das Selbe ge- wachte opvoering van de door Ro- |ogen" op muziek van Peter Ver- meersch, Charo Calvo en Carlo We gener. Na de krachtige groepsdans van vorige voorstellingen slaat Van dekeybus nieuwe paden in: taal en klowneskc humor spelen een be langrijke rol. Ook nu weer met o.m. de Opwijkse danseres Lieve Meeus- sen. Eén voorstelling kost 400 fr., en ook hier 20% korting voor de twee! Op vrijdag 3 en zaterdag 4 april organiseert De Werf een mini- dansfestival met jonge, hedendaag se dansers. Samen met het Ant werpse Festival De Beweeging toont De Werf in twee dagen een staalkaart van het Festivalprogram ma: een gebald aanbod van twee voorstellingen per dag met animatie en lezingen. Begin februari is het gedetailleerde programma in De Werf te verkrijgen! Doen! Kinder(zondag;middagen van Samson tot Haydn De Werf brengt op zo. 26.01 de kreatie door het Brusselse TOF- Théatre van "Wild kamperen", de nieuwste produktie zonder woor den maar met poppen en andere vondsten. Wat gebeurt er 's nachts in de kinderkamer wanneer het kindje slaapt en de kabouters wak ker worden? Oud Huis Stekelbees speelt op zo. 05.02 "Groen", een programma dat verder werkt met het materiaal dat reeds te zien was in "Stukken IV"; met de akteurs An De Donder en André Simon én met zanger Edward Higuet. Op wo. 19.02 vertolken Bea Rouf- fart, Reinilde Van Driel en Geert De Smet van Het Gevolg de nieuwe produktie vol muziek en dans "Win- terslag" in een regie van Signaal prijswinnaar '91 Ignace Cornelis- sen; een portret van een familie met haar ruzies en verzoeningen, haai grote konflikten en kleine samen zweringen. Samson en Gert. Moeten we hierbij nog meer vertellen? Toneel en lied jes in een wervelende show, overgo ten met een humoristisch sausje. Opgelet: er zijn twee voorstellingen op zo. 15.03 en deze van 15 uur is al uitverkocht; er zijn nog plaatsen be schikbaar voor deze van 18 uur! Het seizoen van de kindernamidda gen wordt op zo. 05.04 besloten met het suksesprogramma "Kinderen luisteren naar...". Het Kamerorkest Sinfonia o.l.v. Dirk Vermeulen en vertelster Veerle Keuppens waren eerder al te gast bij Bach, Mozart en Vivaldi; nu komt Franz Joseph Haydn aan de beurt. Met de strippenkaart zijn kinderen en ouders voordelig uit. Een 10- strippenkaart kost 700 fr. en is on beperkt geldig voor alle familie voorstellingen in De Werf. Kinde ren tot 12 jaar betalen meestal per voorstelling 1 strip, volwassenen 2! Klassieke muziek Dit voorjaar houdt De Werf het bij drie "klassieke" koncerten. Er is eerst op do. 05.03 het wereldbe roemde Italiaanse barokensemble I Musici. Op het programma van dit technisch haast perfekt spelende kamerorkest, bestaande uit 6 violis ten, 2 altviolisten, 2 cellisten, con trabassist en klavecinist staan in De Werf 7 concerti uit het opus 3 "L'Estro Armonico" van Antonio Vivaldi; dit opus 3 uit 1711 telt 12 vioolconcerti, waarvan er dus 7 ge speeld worden! Rap zijn! De Augsburger Domsingknaben, een van de beste Duitse knapenko ren, zingen op do. 23.04 een heerlijk programma met werk van Lassus, Heinrich Schütz, Giovanni en An drea Gabrieli en J.S. Bach. Iets heel anders wordt het koncert in de Sint-Martinuskerk op vr. 26.06 door het Blindman Kwartet. O.l.v. Eric Sleichim is dit meer dan een saxofoonkwartet: de saxen worden tevens perkussie-instrumenten. Het kwartet brengt hedendaagse, origi nele muziek. En ze worden gewaar deerd: u kunt ze aan het werk horen voor ze optreden tijdens de opening van de wereldtentoonstelling in Se- villa, voor werken kreëren op Docu- menta 92 en voor ze te gast zijn tijdens Antwerpen Kuituurhoofd stad 1993! Radio 3 in Aalst Na de suksesformule "De Nacht van Radio 3" die tweemaal in de Singel te Antwerpen heeft plaatsge had en bedoeld was als Midzomer- nachtsfeest, heeft Radio 3 uitgeke ken naar een andere mogelijkheid om een groot kultureel evenement te ontwerpen in diezelfde periode. In de periode van 20 t/m 27 juni zal er in Aalst een permanente aanwe zigheid uitgebouwd worden, waar bij er kaptaties van de live koncer ten zullen gebeuren. Muziek op Radio 3 is immers meer dan de gangbare klassieke muziek. Jazz, volksmuziek, jonge vertolkers, amateurkoren, avant-garde en/of nieuwe muziek behoren daar even goed bij. Voor de programmatie wordt er momenteel reeds gedacht aan het BRTN-Filharmonisch Orkest, het BRTN-Radiokoor, een projekt rond Stefaan De Jonghe, Hayne Van Ghyseghem, het Blindman Kwartet (zie hoger) e.a. Voor de definitieve programmatie verwijzen we u naar televisie, radio en naar folders die t.g.v. dit evene ment zullen verspreid worden. Ook wij komen hier ten gepasten tijde nog op terug. In elk geval: Aalst zal door Radio 3 een week lang in de kijker geplaatst worden. Maar ook: Radio 3 kan een week lang bekeken worden in Aalst. Ook door U Abonnementen, tickets, kortingen Fr is keuze tussen niet minder dan 6 verschillende abonnementen; ze bieden telkens 20% korting op de gewone toegangsprijs. Voor wie moeilijk kan kiezen is er het "keu ze-abonnement"; je kiest min. 5 voorstellingen uit het totale avond aanbod (eigen organisatie of i.s.m.) en je krijgt 15% korting! Wie jonger is dan 26 en op school zit of studeert kan een JAP (Jonge ren-Abo-Pas) kopen aan 100 fr. De ze geeft recht op 40% korting op 3 voorstellingen uit het totale Werf-aanbod! Een aantrekkelijk cadeau: de tea- tercheque. Deze genummerde che ques, geldig voor alle Werf-voor- stellingen, hebben een uitgifte- en inruilwaarde van 100 fr. Kan in een cadeauverpakking met siuitzegel van De Werf aangeboden worden. Het onthaal en de ticketverkoop in De Werf is gegarandeerd van ma. t/m vr. van 10 tot 19 uur en op za. van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur (tot 21 uur bij voorstellingen in eigen beheer en bij receptieve voorstellin gen waarvan de ticketverkoop be rust bij het CC). Op zondagen geldt bij eigen voorstellingen en voorstel lingen waarvan de ticketverkoop in handen is van het CC, volgende voorstelling: bij namiddagvoorstel lingen van 14 tot 16 uur en bij avondvoorstellingen van 19 tot 21 uur. Op werkdagen na 19 en op zaterdag na 17 uur en op zondag kunnen enkel tickets worden ver kregen voor aktiviteiten die op dat ogenblik doorgaan! Afhalen van tickets of abonnemen ten aan de balie moét tegen kontan te betaling, uiterlijk 5 dagen na de reservatie. Ook kan een gekruiste cheque in omslag opgestuurd wor den met vermelding van het aantal kaarten en de aktiviteit (binnen 5 werkdagen na het telefonisch ver zoek; zoniet worden de reservaties geannuleerd!). Er kan gestort wor den op rek.nr. 091-0101913-92 van CC De Werf Aalst na telefonisch kontakt, binnen 5 dagen na de aan vraag. Indien gewenst, kunnen de kaarten toegestuurd worden na be taling van het bedrag aan gereser veerde kaarten 28 fr. portkosten. Dat moet wel vermeld worden bij telefonische reservatie aan het ba- liepersoneel. Deze werkwijze kan worden aangevraagd tot 1 week voor de voorstelling waarVoor gere serveerd wordt. Kaarten voor gere serveerde plaatsen dienen uiterlijk een half uur voor de aanvang van de voorstelling afgehaald te worden, ongeacht de wijze van betaling! De kortingen die geldig zijn bij voorstellingen in eigen programma tic: abonnement in vaste reeks (20%), keuzeabo (15%), CJP (10%), +3-Pas (10%), studenten- korting (10%), groepen vanaf 20 personen (10%), JAP (aankoop 100 fr.; 40% op 3 voorstellingen), strippenkaart geldig bij kinderna middagen (10 strippen voor 700 fr.). Kortingen kunnen echter niet gekumuleerd worden; de voor deligste korting wordt toegepast! Voor alle inlichtingen en onthaal: 053/76.13.11; voor reservatie en ti cketverkoop: 053/76.13.12. L. Van 9 tot 25 februari heeft in Dusseldorf voor de zesde keer Imprinta plaats. De beurs voor drukkers staat in het teken van krealiviteit en techniek. 'Achtergrond Dossiers' is de titel van een maandelijks dossier dat door Jos Rogiers uitAsse (Steenweg 33) wordt uitgeven. Hij wil aantonen hoe de media schijn-feiten onder luid bazijngeschal in de schijnwer pers plaatsen en de openbare opinie ervan overtuigen dat er dringend een wetgeving moet komen die elementaire regels van fair-play oplegt aan journalisten. - Nog tot en met zaterdag 21 december in de Belfortkrypte: tentoon stelling R.-Marie Dellaert; info 052/21.92.83. - Nog tot en met maandag 6 januari 1992 in het Museum Oud-Hospi taal: tentoonstelling "Wandtapijten uit Portugal". - Nog tot en met zondag 19 januari 1992 in De Werf: tentoonstelling "Licht - Kunst - Licht". - Nog tot en met maandag 13 januari 1992 in de Belfortzaal: tentoon stelling "Van Paternalisme naar Emancipatie", 150 jaar sociaal- ekonomische ontwikkeling in het arrondissement Aalst, ingericht door DA VS; info 053/77.06.84. - Vrijdag 20 december om 20 uur in de Scliouwburg: verkiezing Sportlaureaat, georganiseerd door de Sportdienst van de Stad Aalst; info 053/77.11.11 (263). - Zaterdag 21 december om 20 uur in de Schouwburg: muziekteater- programma "Is dit nu later?" van en door Stef Bos; toegangsprijs 250 fr.; res. 053/76.13.12. - Zondag 22 december om 9 uur in Vergaderlokalen 1 en 2: kerst feest ingericht door de Evangelische Gemeente; info 054/32.30.93. - Van donderdag 26 t/m dinsdag 31 december in de Belfortkrypte: tentoonstelling met keramiek van Marcel De Backer; info 053/ 83.55.63. - Vrijdag 3 januari 1992 in de Belfortkrypte: Driekoningenfeest ge organiseerd door het Feestcomité. - Maandag 6 januari om 18.30 uur in het Hobbylokaal: startdatum Kantatelier Rosemarijn; info 053/77.08.27. L.

De Voorpost | 1991 | | pagina 9