Vogels voederen in de winter een overbodige luxe De Happy Cube: voer voor doorzetters Berlaarse politie kreeg nieuwe auto KBG kerstfeest in Berlare Kerstmarkt in Berlare De Voorpost Nieuwe direkteur voor BBL zetel Aalst - Sint-Niklaas Kerstshow in Dendermondse gevangenis Nieuwe projekten binnen impulsgebied goedgekeurd HEBT U EEN HUIS TE KOOP 16 - 3.1.1992- De Voorpos» pm iTSE BEPLAK Berlare. De Berlaarse politie kreeg een prachtige nieuwe wagen (Berfo) België heeft een naam te verdedi gen als het over speelgoed gaat. Met de Happy Cube wordt die naam meer dan hoog gehouden, want het betreft een uitvinding van Dirk Lau- reyssens uit Zoersel. Ondertussen is de kubus over heel de wereld ver spreid, en kent hij overal een even groot sukses. In Nederland bijvoor- eeld zijn er al meer dan 4 miljoen eksemplaren verkocht, wat liefst 4 keer meer is dan de indertijd be ruchte kubus van Rubik. In België is hij in 1991 uitgeroepen tot speel goed van het jaar in de kategorie 'gezelschapsspelen'. Wat is nu eigenlijk die Happy Cu be? Niets meer of minder dan een schuimrubber matje met daarin zes verschillende puzzelstukjes. Tot hier geen problemen, maar de be doeling is om van die zes 'tegels' een kubus te maken. En hier begint het. Er zijn zes verschillende kleuren, die elk een andere moeilijkheids graad voorstellen. Blauw is Milano en verwijst naar de bijnaam azzuri voor de meeste Italiaanse sport- klubs. Groen stelt New York voor (The Big Apple), en de gele kubus heet Tokio. Ook Oranje komt in het rijtje voor, en wat kan die kleur an ders zijn dan het symbool voor Ne derland. Rood staat voor Parijs en de Franse revolutie, en de moei lijkste kubus is de paarse, die Brus sel heet. De eersten van het rijtje zijn nog min of meer gemakkelijk te noemen, maar de mensen die zich al een punthoofd gezocht hebben om de paarse kubus te kunnen vormen, zou ik niet graag te eten geven. Om deze laatste personen nogwat moed te geven, het volgende: je kan ook alle kleuren combineren om tot één grote kubus te komen. Dit betekent een kombinatie van 6x6 steentjes. De universiteit van Eindhoven re kende uit dat er ongeveer 7.000 mo gelijke verbindingen bestaan met de zes tegeltjes, en de fabrikant vertel warm en aangenaam aan. De cullI de in een optimistische bui dat eei wordt verdeeld door de I Love Lo\l ervaren 'cuber' ongeveer zes uui Company en kost minder dan e nodig heeft om tot het eindresultaat pakje sigaretten. Toen hij vorig ja te komen. Veel sterkte... in de handel kwam, kostte één kle Het materiaal van de kubus is van slechts 69 Fr. CFK-vrije schuimrubber en voelt Feest bij de politie van Berlare die nog als eindejaarsgeschenk vanwe ge net gemeentebestuur een nieuwe wagen kreeg. Burgemeester Van Sande overhandigde in de Renault- garage De Beule te Berlare de sleu tels van de fonkelnieuwe auto aan politiekommissaris Quirijnen. De wagen voldoet aan de normen be paald door Binnenlandse Zaken, afdeling rijkspolitie. Van de gelegenheid maakte burge meester Van Sande gebruik om de Berlaarse politie te loven voor haar inzet en aanpak. En kommissaris Quirijnen dankte het gemeentebe stuur omdat het ingegaan was op zijn verzoek om de subsidie in te E assen in het budget dat de aan- oop van de wagen mogelijk maak te. Hij deelde ook mee dat Berlare van start zal gaan met een verkeers- Men wil ook een wandel zoektocht organizeren die speciaal bedoeld is voor de schoolgaande jeugd. Niet zomaar een zoektocht, maar een verkeerseducatieve wan deling doorheen de gemeente waar bij de kinderen gekonfronteerd worden met bepaalde verkeerssi tuaties en naar de oplossing moeten zoeken. Een en ander zal gebeuren onder begeleiding van politiebe- diende Agnes Rutten die ervoor zorgt dat er in de Berlaarse scholen verkeerslessen worden gegeven. In de wagen ontbreekt voorlopig nog een radio met zendpost. Hier voor moeten nog de nodige subsi dies voor voorzien worden. Maar eenmaal die gestemd, beschikt de Berlaarse politie over een modem uitgerust voertuig. (Berfo) Voor jong en minder jong deze happy cube Geen plaatsje bleef vrij in de paro chiezaal van Berlare waar KBG zijn jaarlijks kerstfeest vierde. Het feest werd ingezet met een eucharistie viering in de Sint-Martinuskerk. Het KBG zangkoor onder leiding van e.h. Bosteels voerde tijdens de mis enkele mooie kerstliederen uit. In de parochiezaal stonden de feestelijk gedekt voor maaltijd. En dan volgde nog éei optreden van de KBG dansgroenj waarna de KAV afdeling nog ee« toneeltje naar voor bracht. HJ feest werd besloten met een optr J den van het KBG koor. (Berfo) Berlare. Kerstmarkt. Akkordeonmuziek op de Place Pigalle zorgde voor de goede sfeer (Berfo) Berlare. Kerstmarkt. De kraampjes kregen heel wat bezoekers (Berfo) De Berlaarse Feeëriestraten Brug straat, E. Hertecantlaan, Hoeks- kensstraat, Sint-Annaplein, Melk- erijstraat en Frankrijkstraat, be staan vijf jaar. En bij die gelegen heid werd voor het eerst een kerst mark georganizeerd. De genoemde straten werden prachtig versierd met een aangepaste verlichting en met kerstbomen. En dan waren er natuurlijk de feestelijk verlichte kerstkraampjes die een massa De- zoekers lokten. Bij het Place Pigal- lepleintje werden de bezoekers ver gast op een optreden van twee ak- kordeonisten die er de gepaste sfeer wisten in te brengen en ook te hou den. Ondertussen kon men genie ten van een drankje. En wie op zoek was naar kerstgeschenkjes die kon zijn keuze maken aan de vele kraampjes. (Berfo) De streekkommissie van het impulsgebied Dendermonde - Sint-Ni-1 klaas heeft een gunstig advies verleend aan een aantal projekten. I Daarbij behoort de versnelde renovatie van het Alexius Begijnhof van I Dendermonde en de verdere ontsluiting van het Donkmeer te Berlare I via wandelpaden. Ook een oeverversteviging aan het Donkmeer staat op het programma. In Lokeren zal met het oog op een betere dienstverlening naar het gby publiek toe een woning naast het stadhuis als toeristisch infokantoor t dit worden verbouwd en in samenwerking met verschillende partners zal te Temse een projekt inzake naschoolse kinderopvang van start gaan. Weekblad van Dender-, Dunne- en Soheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Soheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel:: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 De heer Elmar Baert werd als direkteur van de Bank Brussel Lambert, zetel Aalst - Sint-Niklaas, per 1 januari jl. opgevolgd door de heer Raf Haccour. Elmar Baert heeft gedurende zes jaar de leiding waargenomen van de zetel Aalst - Sint-Niklaas. Hij werd nu benoemd tot adjunkt-direk- teur generaal van de BBL Suisse te Geneve. Sinds de komst van de heer Baert als zeteldirekteur in 1985 heeft de BBL in de regio Aalst - Sint-Niklaas een sterke groei gekend. Het aantal tewerkgestelde personeelsleden steeg van 401 naar 430. Ook het zakencijfer kende een enorme ex pansie. De Aalsterse zetel telt momenteel 60 kantoren, verspreid over het oostelijk deel van de provincie Oost-Vlaanderen, van de Neder landse grens (Waasland) tot de grens met Henegouwen, met een totaal van 729.000 inwoners. Daar naast verzorgt het reisbureau BBL Travel, gelegen op de Hopmarkt te Aalst, met grote deskundigheid zo wel privé- als zakenreizen. Dat service de grootste zorg is van de BBL bewijzen de SelfBankkantoren. Deze volauto- Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en cfe 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. matische kantoren zijn voor alle kliënten toegankelijk van 7.00 tot 21.00 uur, zeven dagen op zeven. Men vindt er in de regio van de zetel niet minder dan 6, namelijk te Aalst, Sint-Niklaas, Dendermonde, Loke ren, Lebbeke en Erembodegem en dit aantal wordt weldra nog uitge breid. De nieuwe direkteur van de zetel is de heer Raf Haccour die reeds ver trouwd is met de regio Aalst - Sint- Niklaas. Tot voor twee jaar nam hij hier immers de funktie van kom- mercieel direkteur waar. Tijdens de laatste twee jaar was hij lid van de direktie in zetel Leuven - Tienen waar hij specifiek de relaties onder hield met de ondernemingen in de ze zetel. Elmar Baert blijft verbonden met de BBL. Als adjunkt-direkteur ge neraal van de BBL Suisse, een bank naar Zwitsers recht waarvan BBL hoofdaandeelhouder is, wordt hij op het hoogste niveau, verantwoor delijk voor de operationele en ad ministratieve afdelingen van deze bank. Op 10 januari 1992 wordt het af scheid van de heer Elmar Baert en de verwelkoming van de heer Raf Haccour officieel gevierd. Het lijdt geen twijfel dat Elmar Baert en zijn echtgenote in de toekomst bij tal van aktiviteiten in de Aalsterse ge meenschap zullen aanwezig zijn. De heer Baert is immers afkomstig van Meldert, een deelgemeente van Aalst en zijn hart behoort toe aan zijn geboortestreek. Er wordt wel eens geargumenteerd dat vogels voederen een overbodige luxe is, die meer goed dan kwaad zou doen. Men zegt dan immers dat vogels wel degelijk uitgerust zijn om onder alle omstandigheden hun plan te trekken. Dit is, aldus Wielewaal 's-Heeren- bosch, slechts gedeeltelijk zo. Tijdens barre winterdagen wordt er inderdaad een natuurlijke selektie doorgevoerd, waarbij de zwakste dieren het moeten afleggen ten voordele van de sterkste. Vroeger waren er echter veel grotere gebie den waar de vogels nestgelegenheid en voedsel konden vinden, zodat de eventueel tijdens de winter geleden verliezen binnen enkele jaren weer goedgemaakt konden worden. Daarbij komt nog dat vroeger de insekten veel minder rigoureus be streden werden en er op en langs de akkers veel meer onkruidzaden nog lang na de oogst voorhanden waren, zodat zelfs bij sneeuwval deze nog boven de sneeuw uitstaken en voor de vogels beschikbaar waren. Tengevolge van dit alles is bij streng winterweer een hulpje van de mens gewenst. Wat en hoe voederen Grosso modo, aldus Wielewaal, kan men stellen dat men vanaf eind de cember tot midden maart kan bij voederen, hoewel we dit voederen kunnen beperken afhankelijk van de weersgesteldheid. Enkel bij vriesweer en sneeuwval voederen is zeker een goed uitgangspunt. Bij voorkeur wordt er s morgens, bij het aanbreken van de dag en 's avonds, voor de schemering ge voederd. Koolmezen of roodborstjes durven dicht bij het huis komen bedelen. Ongezouten spek en gemengd vo lièrezaad wordt gegeerd. Ook aan slingers geregen of in speciale voe- dericorljes opgehangen pinda's worden graag gelust door verschil lende mezensoorten. Vinken eten liever wilde zaden onder een boom of een struik, dan midden op het grasperk. De bonte specht is verlekkerd op een stuk ongezouten spek dat je tegen een boomstam vastmaakt. Ook boomkruipers, boomklevers en mezen lusten bij streng vriesweer ongezouten spek. Het voederen komt niet alleen de vogels ten goede. Kinderen zijn en thousiast als de vogels op het door hen gestrooide of neergelegde voedsel afkomen. Zo leren ze trou wens de vogels te beschermen. Met drinkwater moet er voorzichtig omgesprongen worden, zeker bij strenge vorst. Vooral dan is drink water zeer welkom. Er echter geen zout instrooien, eventueel wat sui ker tegen het bevriezen. Nestkasten Wielewaal 's-Heerenbosch organi seert dit jaar opnieuw een nestkas- tenaktie. Je hoeft echt geen grote tuin te hebben om een redelijke kans te hebben dat je nestkast be woond wordt door een pimpelmees of een koolmees, ook de grauwe vliegenvanger broedt graag in een nestkast. Deze insekteneters horen thuis onze woonomgeving. Natuurlijk nestgelegenheid vinden ze echter t weinig. Help hen dus een beetje. J groentetuin zal er wel bij varen. Beschik je over een ruime tuin m< grotere bomen erin, of over een bc in de buurt, dan kan je je gelu beproeven met een nestkast vo( een torenvalk of zelfs een kast vo( een bosuil. sfef i De nestkasten worden best in dtoor winter opgehangen, zodat de voge [J hieraan kunnen wennen tegen h< L komende broedseizoen. De nes kasten kunnen worden besteld b> het vogelasiel van de Wielewaa g Boecksheide51 te Londerzeel-Ma| deren (052/33.64.10 of 33.44.56). De kasten voor de inscktenetend BW vogels kosten 150 F, de grotere ka: f «pp feai Idit i Wt iet i *n w ten (torenvalk en bosuil) kosteperc 900 F. Alle nestkasten zijn vervai digd uit een duurzame inheems houtsoort. iqp Pierre Van Rossetyni De Volkskunstvereniging Toon en Tone Moerbeke Waas organizeert ook in een interklnationaal folklorefestival wal aan diverse groepen deelnemen. Het woi voorde engende keer georganizeerd op en 3 augustus. Het Instituut van de Onderneming he een IVO databank opgericht die onden mingen moet toelaten de ideale student vinden voor doe-vakanties, stages en d meer. Voor meer informatie IVO. Ec l6t drachtstraat 53 te 1050 Brussel ugi 513.45.80.) iteii Jiter omi Reeds voor de achttiende keer werd in de Dendermondse gevangenis een Kerstshow georganizeerd met de welwillende medewerking van de gevangenisdirektie. Men kan dus spreken van een zekere traditie. Ie- aer jaar opnieuw komen een aantal vedetten uit de showwereld het wei nig opwindende leven van de gede tineerden wat opvrolijken. Ook al is dat maar voor een korte tijd. De Dendermondse formatie van Jean-Pierre Verhofstadt met zijn Music Attraction beet de spits af en bracht er meteen de sfeer in. Zij zorgde voor enkele knap gebrachte covers tussen de optredens van de vedetten in. Dan was het de beurt aan Caroline, een jong talent, die niet alleen om haar vrouwelijke charme de zaal op haar hand kreeg. Zo ook verging het Marleen, al langer in het vak, die met haar vroe gere hit 'Ik geloof de volle aan dacht kon opeisen., Wim Ravel ging er stevig tegen zo dat er onmiddellijk ambiance in de zaal was. De vijftienjarige Davy, een inde erh ontdekking van Johny White, beg<fenc eerder aarzelend maar eindig<?or fors met een roek-medley. Tensïo:enc te bewees Johny White himself d fOd\ hij nog altijd een van de beste croecht ners van het land is. Vooral zip re. vertolking van New York, N< /ati York was een waardige afsluiter v [e deze zoveelste kerstshow. Dat de kerstshow de gedetineerden was vallen, bleek toen ze op het eim 'We gaan nog niet naar Huis' zorn gen. ih

De Voorpost | 1992 | | pagina 16