Wordt Ton Cornelissen 'de' afwerker Dendermondse Rugbyclub naar halve finales Beker van België!!! E. Aalst De Voorpost - 3.1.1992 - 17 pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 ÏUGBY OETBAL >t Eendracht-bestuur beseft al een tijdje dat zonder versterking ioraan het moeilijk zal worden om het Eendrachtschip niet op de ogflippen Ie laten lopen. De afwerking liet het gedurende de heenron- n h{*e afweten. Noch Zakkas, noch Krohm slaagden erin te overtuigen, dienen de Griek en de Duitser niet alleen verantwoordelijk gesteld worden voor dat gebrek aan efficiëntie. Ze worden doorlopend 5/ ideaal aangespeeld vanuit het middenveld. 'us op zoek naar een ideale spits. Een test met een Zuidslaviërwerd m miskleun. Uiteindelijk werd uitgekeken over onze noordergrens e ka^n werd Ton Cornelissen ingehaald. Hij werd medisch gekontro- osteBerd en goed bevonden voor dienst. vaaüt Hollander werd intussen aan de pers voorgesteld en zal volgens :cmsilubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck tegen Antwerp kun- 'en opgesteld worden. De supporters kunnen deze nieuwe spits al an het werk zien in de oefenwedstrijden tegen Boom en RCH Gent. tij werd aangeworven met optie en Indien hij voor de nodige oelpunten zorgt tijdens de terugronde kan die optie mogelijks licht worden. 'ie is nu die Ton Cornelissen 17-jarige leeftijd debuteerde ik bij NAC Breda en trad 3 jaar aan op 4Jde A-kern in eredivisie. Nadien verhuisde ik naar RKC Waalwijk en )e Graafschap en speelde zelfs een jaartje bij Germinal Ekeren toen in derde klasse). Na die eerste kennismaking met het Belgisch joetbal vond ik opnieuw een onderkomen bij mijn basisklub Breda daarvoor ik vorig seizoen 38 keer raak trof en meteen gelauwerd ticntferd met de zilveren schoen. Dit seizoen miste ik echter de seizoen- •n <Z*tert ingevolge een reeks gekneusde ribben en meteen kwam het Ejtëk vlot tot een nieuwe overeenkomst met het NAC-bestuur. In i (Augustus II. waren er reeds kontakten met Eendracht Aalst dat me liteindelijk uit Breda weglokte", zegt Ton Cornelissen. literaard zal de nieuwe Nederlandse aanwinst in de Belgische tompetitie in de eerste klasse niet zo veel scoren als bij NAC Breda. fon Cornelissen "ik begrijp dat volkomen. In België wordt een lndere taktiek aangewend waardoor een spits het heel wat moeilij- Ier heeft. Maar dat schrikt me niet af. Ik ben een speler die doorlo- )cgêend beweegt, sterk op de bal is en vooral ben aangeworven om jjg/oor de broodnodige goals te zorgen. Ik wil dat waarmaken bij ^l&endracht Aalst". If dOndertussen heeft het Eendrachtbestuur een soort ultimatum ge erecht aan spelers die tot nu toe onder de maat bleven wat hun l prestaties betreft. Ze werden aangemaand tegen 6 januari gevechts- T v£aafte zi'n 'n. een °Ptimale vorm- Eendracht-direktie meent dat d et6 - voorbii 's dat bepaalde elementen maandelijks hun wedde 1S Opstrijken zonder dat ze hiervoor de nodige inspanningen getroos- inirn-Nu niaar afwachten of die vingerwijzing van voorzitter Goethals z0pn C° enige indruk zal maken op de zogenaamde profiteurs B.A.D. gaan, en men kan nu stilaan zeggen dat de verre verplaatsing naar de Beiaard- stad voor Visê een werkelijke lijdensweg wordt: nog niet één keer konden ze hier komen winnen. Anderzijds gebiedt de volledigheid ook op te merken dat deze wetmatigheid ook in omgekeerde rich ting blijkt te bestaan: totnogtoe is ook Dendermondse er nog nooit in geslaagd om punten uit Visé mee naar huis te brengen. Dit eigenste seizoen nog leed D.R.C. er zijn grootste seizoennederlaag. En toch blijft de knaller van zondag een levensgrote verrassing. Als Visé al ooit graag had willen winnen op de Dendermondse grasmat moet het wel zondag geweest zijn. D.R.C. zoekt nog steeds naar de gepaste vorm en sukkelt met onnoemelijk veel blessures, c1™de^aatstewetenkVerB«èn'w we- Ru9"Y-Fred Kina'van D R a spri"9'he'hoogst bii deze "ne'out <foto rigens niet dat deze club toch reeds twee seizoenen op rij mooi vierde werd in de eindrangschikking van eerste nationale. De Luikenaars hadden voorbije zondag dan ook weinig aan het toeval overgela ten. Met enkele bussen en een heuse fanfare kwamen ze naar Dendermonde afgezakt, om daar vast te stellen dat.het rugbyminnend publiek de oproep van de D.R.C. niet onbeantwoord had gelaten: nog nooit eerder zag men aan het rugby- veld een dergelijke publieke belangstel ling vooreen bekerwedstrijd. Het zou niel alleen een spannende strijd op het veld, maar ook naast de lijnen worden. Reeds in afzondering van in de vroege uurtjes, kwam een verbeten Dendermon de in vol ornaat op het veld. Kapitein Cambier kon tot zijn genoegen toch ge bruik maken van de diensten van zijn voorganger, Patrick Scrivens, die voor één zondag zijn liesproblemen leek te Rugby. Luc en Jo Seghers, sponsors van de Dendermondse Rugby club, tijdens de eindejaarsreceptie (foto Piet Hermans) Piet Hermans) beurd. Een wondermooie scrum van de Dendermondse voorwaartsen gaf Rik Casier de kans om zijn talenten optimaal te gebruiken en zijn eerder foutje goed te maken. Met een magistrale schijnbewe ging zette hij de hele Luikse verdediging op het verkeerde been. ging er zelf langs de gesloten kant met de bal vandoor, waar de vleugelspeler van dienst voor hem niet echt een partij was: een schijn beweging bovenop en met een mooie duik ging Casier zelf met de bal over de lijn (11-9). Het gejuich van de Dendermondse sup porters zal wel tot ver in de stad gereikt hebben, maar bijna was het nog voorba rig: in de allerlaatste sekonden van de wedstrijd keurde Vanderauwera nog een try van Visé af wegens - opnieuw - een al dan niet vermeende voorwaartse pass. Het Luikse protest mocht echter niet ba ten, en enkele sekonden later kon een dolenthousiast publiek de moegestreden spelers een staande ovatie geven: een mooier kerstgeschenk was nauwelijks denkbaar. Dendermondse, dat toch al een tijdje op de sukkeldraf was, kan nu moed putten uit deze mooie overwinning, en meteen ook een prachtige finaleplaats in de Be ker van België ambiëren. De drie andere geplaatsten zijn Bosvoorde, Waterloo en Avia Kituro. Op 18 januari gebeurt de trekking. Ook voor de competitie zal deze hero- ische overwinning Dendermondse, in het vooruitzicht van de loodzware wedstrijd van a.s. zondag op het terrein van Bos voorde - geen kwaad doen. Het is alvast voor elke club duidelijk dat men - zelfs in een zwakkere periode - tegen Dender mondse nooit bij voorbaat gewonnen is. Wordt vervolgd. Rugby. De Dendermondse Rugbyclub won de bekerwedstrijd tegen het gevaarlijke Visé met 11-9 en stoot nu door naar de halve-finale (foto Piet Hermans) Kris Van Damme. Jan 'ng ja terecht had gescoord. Dat gerechtigheid niettemin toch nog be staat werd in enkele sekonden duidelijk: op de daaropvolgende scrum verkeek de Luikse opener zich, nota-bene in zijn eigen in-goal-gebied, op een smodderi- ge pass van zijn scrumschakel, liet de bal voorwaarts vallen en vooraleer ook maar iemand kon reageren lag - de alweer schitterende - Jo Vertongen er bovenop, en bracht zijn ploeg aldus mooi op voor sprong (7-6). Casier zette een domper op de vreugde door de relatief makkelijke omzetpoging te missen. Met nog een kwartier te gaan was het echter Visé dat met het meest resultaat zijn eindoffensief inzette: Otten kreeg niet minder dan negen maal de kans om zijn ploeg op voorsprong te shotten (de lijn rechters werden bijna gek van dat over- en weer gedraaf van de palen naar de lijnen en vice-versa), maar benutte hier van slechts eentje. Toch was dat voldoende om, met nog tien minuten op de horloge, Visé opnieuw op voorsprong te brengen (7-9). De honderden Dendermondse suppor ters konden echter niet geloven dat de wedstrijd met zo'n anti-climax zou moe ten eindigen. Ze schreeuwden hun ploeg als het ware vooruit, en zowel Goubert als Lauwers, Michem en Lebel leken begrepen te hebben dat er in het kamp van Visé moest gespeeld worden Met lange kicks werd dat objectief bereikt, en bij de eerste Luikse fout was het ge- Als een bom sloeg het zondagavond in de Belgische rugbymiddens in! Het ongenaakbaar gewaande Visé, dat dit seizoen voor het eerst in jaren kans lijkt te zien om de tenoren Bosvoorde en Waterloo naar de kroon te steken, en dat ook en vooral zijn Bekerambities niet onder stoelen of banken stak, ligt eruit! Op het veld van een supergemotiveerd Dendermondse zagen de Luikenaars zich voor de zoveelste keer onderuit vergeten. Scheidsrechter Vanderauwera, die een meer dan beslissende rol zou spelen in deze kwartfinale, gaf met veel zwier het startsein, en meteen begon voor de sup porters één van de spannendste thrillers die een scenarist zou kunnen bedenken. D.R.C., dat zich met de wind in de rug gesterkt voelde, beet in de eerste minu ten flink van zich af, en meteen was het ook duidelijk dat de scrumspelers niet bereid waren te zwichten onder het be ruchte (terecht) scrumwerk van Visé. De eerste scrumlijn, met De Velder, Wauters en Van Moeseke kreeg gepaste steun in de rug van De Coen en Kinat, en leek opgewassen tegen de Luikse nationale- ploegspelers. Het windvoordeel bracht DRC echter niet onmiddellijk punten op. De zeer harde zijwind maakte open spel vrijwel onmogelijk, en zo zagen de sup porters de wedstrijd relatief beperkt tot bikkelharde duels door de voorwaartsen. Vooral de snelle Dendermondse derde rij, met Vertongen, De Vos en Scrivens liet zich hierbij opmerken. Toch was het Visé dat de voorsprong nam. Een nogal lichtzinnig door Vanderauwera toegekende penalty werd door Otten ge makkelijk over de dwarsligger geplaatst (0-3). De Dendermondse reaktie bleef niet uit: 10 minuten later kon Cambier vanop meer dan 50 meter egaliseren (3-3). De blijheid na dit superschot werd echter vrijwel onmiddellijk in de kiem gesmoord doordat de Luikse losschakel vrijwel onmiddellijk daarop met een ma gistrale drop-kick tegen de wind in, zijn ploeg het voordeel bij de rust bezorgde (3-6). Wie in één speelhelft de schade kan beperken tot 3 punten, moet in staat worden geacht die in de tweede helft terug te pakken, moet het motto van de Dendermondse trainer, Alex Michiels, geweest zijn. Onmiddellijk na de aftrap kregen de zeer talrijke supporters pas een echte wed strijd te zien, met de zenuwen tot het uiterst gespannen bij elke speler. En dat was ook te merken. Niet alleen werd er links en rechts al eens een - goedaardige - klap uitgedeeld, ook de kickers van dienst leken te lijden onder toenemende stress: zowel Otten voor Visé, als Cam bier voor Dendermondse konden hun glansrol van voor de rust niet herhalen en misten meermaals vanop relatief gemak kelijke plaatsen. Het zou overigens ook pas na een aantal flagrante fouten zijn dat de eerste extra punten zouden kunnen worden opgete kend. Scheidsrechter Vanderauwera kreeg het publiek op zijn nek, toen hij een mooie try van Andy Wauters afkeurde wegens een vermeende voorwaartse pass. Elke toeschouwer had kunnen zien dat het echter een Luikse speler was die de bal met een tik uit de handen van D'Hoogh had getikt, waardoor Wauters

De Voorpost | 1992 | | pagina 17