Geslaagd kerstfeest bij KAVD Cursus voetbalscheidsrechter Voetbal kalender De Voorpost-3.1.1992- 19 VOETBAL Jeugdvoetbal. Kapitein Alain Moens hielp de kerstman bij het uitdelen van de voetbaltassen (td) S In samenwerking met de provinciale scheidsrechtercommissie van Oost-Vlaan- deren richt ALSO, de vriendenkring van scheidsrechters van Aalst en Dender- monde een cursus in voor kandidaat-scheidsrechters. Deze cursus gaat door vanaf 11 januari '92 om 14u. te Aalst in het lokaal Bergenhof op het Stationsplein. De cursus omvat zes lessen eksamen inbegre pen. Na de eerste les worden data en aanvangsuur van de volgende lessen bepaald door de lesgever in samenspraak met de cursisten. De kandidaten dienen de leeftijd van 16 jaar te hebben bereikt. Ook vrouwelijke kandidaten worden toegelaten. Bij de inschrijving dient een attest van goed-zedelijk gedrag alsook een doktersattest van lichamelijke geschiktheid te worden bijgevoegd. De inschrijvingen zijn schriftelijk te sturen aan het sekretariaat van de PSC Oost-Vlaanderen, Speldenstraat 19 in Gent. Voordelennaast de aanvangsvergoeding (500 fr.) worden de reiskosten integraal terugbetaald en ontvangen alle scheidsrechters een bestendige uitno digingskaart die toegang verleent tot alle terreinen van de KBVB, inbegrepen de wedstrijden van hogere afdelingen, UEFA-bekers en landenwedstrijden. Inlichtingen J. Vijverman (ondervoorzitter PSC) 053/70.43.41. C. Michiels (opleider) 052/41.16.40. J. Aelbrecht (opleider) 053/77.12.29. Eerste provinciale Aalter-SK Lebbeke De Clercq E.Meldert-Ertvelde Drieghe Tweede provinciale B Bambrugge-Etikhove De Corte Herzele-TK Meldert V D Putte SK Aalst-Oosterzele Tsjoen Onkerzele-Lede Van Mele Mere-Heldergem De Greef Tweede provinciale C Lutterzele-Robur Demesm. Buggenhout-Stekene Bauwens Kemzeke-Baasrode Van Damme R.Lebbeke-Klinge Melkebeek Derde provinciale C Berlare-Zaffelare Blomme SK Overm.-FC Oost. VD Sande Gijzegem-Edeboys Wattez Wichelen-Serskamp Hoste Oordegem-Heikant Lauwereys Lochr.-Schellebelle Verzele Derde provinciale E Winnik-Baardegem Gheerolfs W.Moorsel-Denderl. Dullaert Doggen-Welle Ketelaere Terjoden-Borsbeke De Wilde Hofstade-Lebeke Goossens Nieuwerkerken-Burst Burie Hillegem-Aaigem Raveel Kerksken-Okegem Delmotte Derde provinciale F Oudegem-Sombeke De Blezer Straatje-Opstal Verstraeten Appels-St.Gillis Waegemans Grembergen-Kallo VD Stylen Vierde provinciale D Edixvelde-FC Aalst Zonnekeyn Erembodegem-Erond. Callebaut Erpe-S.Moorsel Dullaert Vierde provinciale E Gijzenz.-Schoonaarde Boecking Wieze-Kwatrecht Van Raemdonck SK Kalken-Valentino's Naudts Westrem-Smetlede Vanongevalle Vjerde provinciale F Eksaarde-VK Hamme Bruggeman Opdorp-Wachtebeke Van de Velde Vrasene-Boonwijk Behiels feugdvoetbal. De rockgroep van Dokus was het orgelpunt van zijn treden voor de KAVD-jeugd (td) Jeugdvoetbal. Dokus als messenwerper (td) geen stoel onbezet bleef. Centraal stond dit jaar het optreden van clown Dokus. Hij had de moeilijke taal om het uitbundig jonge volkje op zijn hand te krijgen. Samen met zijn assistent "Jef de facteur" slaagde hij daar echter wonderwel in. Dokus is nog één van de weinige echte clowns die meer doet dan eén gek pak aantrekken, een rooie neus opzetten en snoeten trekken. Hij heeft jaren ervaring in straat en podiumoptredens en trok ook vroeger nog mee op. circustoernee. Daarenboven heeft hij heel wat training in mime, jongleren, akrobatie en goochelen achter de rug. Door dit alles is Dokus dan Jeugdvoetbal. Ook de Dendermondse sportschepen Jan Van Damme moest bij de kerstman komen (td) ook verrassend direkt en onvoorspel baar. Hij speelt in op het publiek en op de steeds andere en veranderende situaties. Geen wonder dus dat bij het einde van het optreden de naam van Dokus door het jonge publiek dan ook heftig werd ge scandeerd. In afwachting van de komst van de Kerst man kon jeugdcoördinatie Eddy Foré een nieuw initiatief voorstellen het zomer- voetbalkamp te Bredene aan zee tijdens de laatste week van juli. Toen daarna de tonen van het Ros-Bei- aardlied weerklonken was dat meteen het sein om op een enthousiaste wijze diegene te verwelkomen waar het toch om draaide de Kerstman. Zoals ieder jaar beladen met geschenken voor de jeugdspelers. Zij moesten echter nog eventjes op hun ongeduld blijven zitten want het waren eerste de spelers van het eerste elftal die bij de Kerstman mochten langskomen. In een kort vraaggesprek vond kapitein Alain Moens dat de ploeg na de heenronde, waarbij goede met minder goede prestaties werden afge wisseld, op haar waarde gerangschikt staat. Trainer Meersman vond dat met het huidige potentieel een plaats binnen de eerste vijf zeker het objectief blijft. Daarna was het de beurt aan de trainers, afgevaardigden, scheidsrechters om bij de Kerstman langs te komen. Ook sche pen Jan Van Damme mocht de traditio nele nieuwjaarspeperkoek in ontvangst nemen. Dan kwamen ze één na één zelf aan de beurtde duiveltjes, de pre-miniemen, de miniemen, de knapen... voetbaltas sen, handdoeken, T-shirts werden door de Kerstman uitgedeeld. De spelers van het eerste elftal hielpen daarbij met het uitdelen van de voetbalmagazines, de drankjes en de psters zodat de spelertjes met de handen vol hun plaats opzochten. Tot slot van de welgevulde namiddag bedankte jeugdvoorzitter Drieghe allen die aan het welslagen van het feest had den bijgedragen de vele vrijwillige me dewerkers, de sponsors, de vele Den dermondse middenstanders en de sup- portersklub Hand in Hand. Eens te meer kon de KAVD-jeugd tevre den huiswaarts keren. Voor het jeugdbe- stuur wacht een nieuwe uitdaging om volgend jaar het succes van de laatste jaren bij een volgend feest door te trek ken. ede Kerstdag is traditioneel de dag waarop de ruime Ros-Bei- zaal van het Dendermondse stad- paarsblauw wordt aangekleed. Het stfeest van KAVD dat er ieder jaar r het jeugdbestuur wordt georgani- rd is dan ook het clubfeest bij uitstek orden. Hoewel het ganse gebeuren rond de jeugd is opgebouwd, is de ganse KAVD-familie er tegenwoordig. Ook de spelers van het eerste elftal waren na een gezellig middagmaal in "de Witte Villa" onder leiding van trainer Meersman naar het stadhuis afgezakt. Opvallend was weer de grote aanwezig heid van de ouders zodat in de ruime zaal Mee(U9dvoetbaL 0ok dit iaar waren zowel KAVD-jeugd als ouders geboeid door het spektakel (td) jeugdvoetbal. Ook de spelers van het eerste elftal amuseerden zich kostelijk tijdens het kerstfeest van de relWD-/eugd (td)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19