Het slippertje van FC Nelis en FC Stille Vrienden reeksleider Jeugdanimator Octaaf Jacobs Winst en verlies voor Goalgetters Judo-initiatie te Buggenhout Frankie Vanheck doet niet meer mee met S.K. Lebbeke van Valentino's-Overmere 20 - 3.1.1992 - De Voorpost VOETBAL LIEFHEBBERSVOETBAL Welvaart, vrede, geluk en gezondheid, zijn de woorden welke omtrent de jaar wisseling telkens meermaals worden uit gesproken. De betekenis is echter niet altijd toepasselijk op de omstandigheden en vooral in de landen met de nog steeds niet opgeloste konflikten, heeft men aan deze woorden maar weinig. Misschien wordt het daar straks allemaal beter en thans op de drempel van het nieuwe jaar, wordt dit boeketje heilwensen nogmaals herhaald voor Walivo's voetbatfamilie. Wensen naar een nog beter sportief be leid toe, weinig problematiek voor scheidsrechters en korrespondenten en tenslotte voor de ploegen, nog een uiterst boeiende tweede helft der kampioen schappen Zaterdagse eerste afdeling: Zoals in de heenronde heeft FC Corner het niet gemakkelijk gekregen en in Ham- me, verloor FC Temsica nu ook met een doelpunt verschil. Voor de Wuitens ech ter geen zorg en het belangrijkste, wer den nog de twee punten welke konden bijgeschreven worden. Daardoor wordt ook nog altijd de koppositie ingenomen en een tweetal ploegen, totaliseerden evenveel punten als FC Corner. Voor RC Raap werd de winst bij VK Siera zelfs nog duidelijk en de groen-witten uit Sint- Niklaas, bevestigden hierbij nogmaals als de meest besluitvaardige ploeg der reeks. Ook VK Den Bos met in het vijfde kwartuur nog een uitsluiting van Hans Calluy, skoorde nogal vlot tegen FC Sportarena en heeft dan ook op een schitterende manier weerwraak geno men over het puntje dat destijds in Waas munster werd verspeeld. Aan de rust werd de forfaitskore reeds bereikt met goals van Chris De Ridder, Frank Van Goethem (3) en Staf Van Ha ver. Deze laatste had nadien nogmaals sukses voor VK Den Bos en toen werd ook de eindstand bereikt. Bij DVL Avanti blijft de situatie ook nog ongewijzigd met één puntje achter het leiderstrio. De Sint-Niklazenaren wonnen vrij gemakke lijk bij FC Bondgalm dat door het nieuwe verlies nu naar de voorlaatste plaats in de klassering wordt verwezen. De enige drawn in deze reeks werd tussen FC Oud Geel en FC Welkom gespeeld. Twee der betere middenmoters trouwens en in een bijzonder boeiende en doelpuntenrijke match, skoorde elke ploeg zelfs vier maal Zaterdagse tweede afdeling A: De posities van het viertal titelkandidaten zijn eigenlijk ongewijzigd gebleven. Bij FC Stille Vrienden heeft FC 1000 Appels een forfait laten optekenen en in de klas sering, werden die punten voor de ploeg uit Moerzeke-Kastel nog niet bijgere- kend. Dat komt straks wel en de hoogste skore in het voorlaatste weekend van '91werd door RC Grembergen bereikt. De Denderploeg juichte bij FC De Nieuwe Sportvriend elfmaal op FC Briel, nam ook een ruime afstand van FC Tripoli met goals van Tony Van Boven, Rudolf Pee- ters, Franky Baeyens, Omer Baekelandt, Dirk Moyson en Jean-Paul Aerts. In de middenmoot heeft FC De Kroon een ideale kans verkeken om zich op een vijfde plaats af te zonderen. In die match domineerde SKMoerheide volledig de eerste helft en skoorde toen ook langs Stefaan Kinders op strafschop, Gunther Fobé en tweemaal Eddy Raemdonck. In de tweede periode zou FC De Kroon zich echter beter kunnen profileren. Nochtans bleef het doelgevaar daarbij beperkt en slechts in de slotminuten konden Wim De Meurichy en Ben Aoud de skore nog enigszins milderen. Door de winst van AVC De Vlasbloem tegen FC Liliane Boys is de toestand van de Denderploeg in alle geval verbeterd. De kansen tot het be houd zijn nu ook weer gestegen en alhoe wel de gasten als de gevaarlijkste ploeg begonnen, skoorde AVC De Vlasbloem toch het eerst langs Rudy Scholliers. Doch FC Liliane Boys stelde onmiddellijk gelijk met een rebound van Peter Bos- teels maar een slippertje van de gast- doelman was voor Rudy Scholliers vol doende om AVC De Vlasbloem nog maals een voorsprong te bezorgen. Blijk baar kon André Brusselmans van FC Li liane Boys dit niet verwerken en hield het toen al voor bekeken. Weinig sportief alleszins en voor de gastheren skoorde Danny Van Haute nog voor de rust. In de tweede periode was AVC De Vlasbloem ook de meest aandringende ploeg en Danny Van Haute, bestelde toen nummer vier. Ondanks de weinig ideale omstan digheden werd er toch vrij sportief ge speeld en Jean-Pierre De Boeck, milder de voor FC Liliane Boys even voor het uur. Daar bleef het ook bij en Pascal De Rijcke, skoorde op een tiental minuten van het einde nogmaals voor AVC De Vlasbloem. Door FC Hof van Grember gen werd gelijk gespeeld bij FC Paula Videoklub en vooral voor deze laatste ploeg, kan dit verloren puntje nog bijzon der belangrijk worden Zaterdagse derde afdeling: Ondanks dat de prestaties van FC Venco in de laatste weken nog als vrij behoorlijk konden beschouwd worden, heeft deze ploeg echter FC Altodie niet kunnen af remmen. De reeksleiders hadden in Den- dermonde dan ook geen problemen en blijkbaar waren die er evenmin voor FC Nelis tegen FC Dino Boys. De ploeg uit Zele skoorde trouwens achtmaal en kan FC Altodie alleen nog bedreigen. Voor FC Avo thans als tweede in de klas sering, kwamen er ook vlotte winstcijfers op het bord tegen FC Karree, dat in deze match nochtans het eerste sukses ken de. Ondanks een vrij duidelijk overwicht konden de gasten slechts weinig doel kansen afdwingen en dat beterde toen Gunther D'Haen nog tweemaal skoorde voor de rust. Een aangeslagen FC Karree dat ook maximaal wisselde voor de tweede helft, inkasseerde nog een goal van Geert Van Moortel en blessures, her leidden de gastheren zelfs nog tot negen spelers. Een serieuze handicap ook voor de plaatselijke ploeg en FC Avo, nam toen nog verder afstand met doelpunten van Geert Van Moortel, Gunther D'Haen, Jean-Pierre Van Berghen en Glen Key- molen. Zondagse eerste afdeling: Voor de titel is FC Cado uit Stekene in deze reeks nog niet helemaal uitgescha keld. Die ploeg skoorde slechts éénmaal bij FC Bondgalm en dat werd ook vol doende voor de beide punten. Met de helft moest VK Were Di zich tevreden stellen tegen VK Den Bos waarvoor de behoudskansen nu ook enigszins zijn toegenomen. Zondagse tweede afdeling A: In deze reeks zorgde VK Siera voor de verrassing van de dag. De Hammenaars Het bestuur van S.K. Lebbeke ontving dezer dagen een brief van Frankie Vanheck waarin hij stelt, niet langer meer beschikbaar te zijn voor de eerste provincialer. Een paar weken voor de kompetitie begon stuurde zijn broer Werner al een dergelijk bericht. Enkele weken geleden werd Guy De Baere ontslagen als speler en als trainer. Dit houdt in dat het potentieel dat aan het Konkelgoed voorhanden is, verder wordt uitgedund. In de moeilijke tijd die de eerste provincialer momenteel doormaakt, is dat natuurlijk jammer. De overwinning tegen Olsene net voor Kerstmis, heeft de sfeer enigszins opgepept Het leed is echter nog niet geleden. De komende weken zullen meer punten nodig zijn, wil men het behoud in de hoogste provinciale afdeling verzekeren. Het zou goed zijn moesten Van Bladel en zijn poulains de trend in Aalter kunnen doorzetten. Een makkelijke opgave wordt dat in geen geval. De komende weken worden van beslissende aard. In Aalter moet een nederlaag ten alle prijze worden vermeden. Deze week was het onzeker of Herman Van Langenhove zou aantreden. Vorig weekeind, tijdens een oefenmatch tegen Wieze, geraakte hij gekwetst. Lebbeke won de match overigens met 4-0. De ploeg: Vinck, Van Langenhove Peeleman, Hals, Trienpondt, Vermeulen, Vercauteren, Verstraeten, Muysewinckel, Buyl, Massamba, (Schoupen, Van Keymeulen, Magelschots). EG skoorden één doelpunt en versloegen Jong KWB Elversele waardoor de span ning vooraan weer is gestegen. Als een ernstige kandidaat voor de titel staat FC Geywa ook nog altijd opgeschreven en deze ploeg won de beide punten nogal gemakkelijk door het forfait van FC Ani- tec. Na een reeks suksessen liet FC Pro gress zich nu duidelijk verrassen door FC Briel dat de betere middenmoot al heeft bereikt. Zondagse tweede afdeling: Nogal verrassend skoorde Oud KWB El versele de meest afgetekende winst te gen VK Siera. De "oudjes" hielden doel- puntenkermis met niet minder dan acht goals en de Wuitens, waren slechts goed voor één tegendoelpunt. Zondagse derde afdeling: Ondanks een vrij behoorlijke start is FC 't Klokhuis nadien tot een bescheiden en wisselvallige derdeklasser afgezwakt. Bij FC 1000 Appels werd trouwens met een duidelijk verschil verloren en meer tegenstand, ondervond SKMoerheide van FC Bo-Min 77. Inhaalwedstrijden: De periode tussen Kerst en Nieuwjaar werd bij Walivo voorbehouden voor een aantal inhaalwedstrijden. Een negental stonden toen op de kalender en daarbij waren er ook een paar opmerkelijke re sultaten met o.a. het verlies van FC Nelis en op de drempel van '92 wordt FC Stille Vrienden ook nog als een nieuwe reeks leider geposteerd. Zaterdagse eerste afdeling: Door FC Welkom werd de remonte van vijf matchen zonder nederlaag tegen PW Hemelaer bevestigd. Ergens logisch ook en de nog steeds puntenloze scheepsbouwers uit Temse, verloren in Hamme zelfs nogal afgetekend. Zaterdagse tweede afdeling: Twee drawns en evenveel verliesmat chen met één doelpunt verschil, waren de niet onverdienstelijke resultaten van FC Hof van Grembergen voor de Kerst periode. Tijdens het jongste weekend werd aan die laatste serie nog eentje toegevoegd en FC Stille Vrienden, won in Dendermonde de beide punten. Een doelpunt werd daar trouwens voldoende voor de ploeg uit Moerzeke-Kastel en door die winst, wordt door FC Stille Vrienden nu ook weer de reeksleiding genomen. In een doelpuntenrijke match behaalde FC Pauls Videoklub namen de gasten er zes voor hun rekening en de behoudskansen der gasten, zijn nu ook weer duidelijk toegenomen. Zaterdagse derde afdeling: Door de eerder verrassende nederlaag van FC Nelis bij FC Familia, kunnen de Zeienaars de titel praktisch ook al verge ten. In het beste geval behoudt FC Altodie nog altijd een voorsprong van vijf punten en de ploeg uit Tielrode, verloor amper al een punt. Nochtans werd het bij FC Fami lia nog een tamelijk evenwichtige en vooral sportieve match met in de eerste helft veel middenveldspel en weinig doelkansen. Tijdens de tweede periode kon FC Nelis enigszins meer aandringen met ook een drietal wenkende kansen, welke echter niet werden benut. Bij FC Familia speelde doelman Gunther Co- Ie trouwens een goede wedstrijd en de paal verhinderde ook nog een goal voor de gasten. In de slotminuten kregen de Zeienaars dan nog het deksel op de neus door een kopbaldoelpunt van Peter Hel- sen en FC Familia, skoorde inmiddels toch ook al elf punten op veertien. Voor FC Venco en FC 't Schrijverken werd dat aantal duidelijk minder en de beide ploe gen speelden in een zeer spannende match ook nog gelijk. Reeds van bij de aanvang werd er voor offensief voetbal gekozen en na een hoekschop skoorde Francy Coolen voor FC Venco. Deze zou voor het halfuur met een afstandsschot de stand ook nog verdubbelen. Ondanks een degelijke thuisverdediging kon Fred dy Callebaut echter milderen na een vrij schop. Een duidelijke stimulans ook voor FC 't Schrijverken en juist voor de rust stelde Tom De Munck de beide ploegen terug gelijk. Onmiddellijk na de kampwis seling omzeilde Peter De Wert de buiten- spelval en de gasten stonden voor het eerst op winst. Het protest van FC Venco verdween toen een bijna ongrijpbare Francy Coolen de stand in evenwicht bracht. In het vijfde kwartuur nam FC 't Schrijverken dan nogmaals afstand met een goal van Tom De Munck. De gasten kenden toen ook nog pech langs Eddy Vereecken welke tweemaal rake lings naast besloot en nadien had de lokale doelman ook nog een flinke dosis geluk. Deze ploeg zou echter nogmaals skoren met Francy Coolen en aldus werd door FC Venco nog een verdiende drawn behaald tegen FC 't Schrijverken waarbij Geert Vernimmen nog in de slotminuten werd uitgesloten. Zondagse derde afdeling In de laatste twee matchen inkasseerde FC Koekoek negentien doelpunten. Een ploeg in een duidelijk mindere konditie blijkbaar en tegen VK Moerheide, was dat al helemaal anders. Het eerste kwart uur verliep eigenlijk evenwichtig met ook nog een doelpunt voor de gasten. Een onschuldig balletje van Dirk Baert werd toen door de lokale goalie onvoldoende gehouden en Mark Lelie, was er als de kippen bij. Doordat FC Koekoek nadien nogal duidelijk het overwicht nam, waren de gasten nog slechts sporadisch ge vaarlijk met Dirk Baert en Wim Willaert. De kansen waren er meestal aan de overzijde via Erik Kinsabil, Michel Ver voort en Franky Claeye. Geen problemen echter voor de nummer één der gasten en Geert Van Steelant, hield met een katachtige reflex ook Peter Mol nog van een doelpunt. Aldus bereikte SK Moer heide de rust met een enigszins gevleide voorsprong en ook daarna domineerde FC Koekoek de match vrij aanhoudend. De bezoekers hielden nochtans stand met Peter Lelie en vooral doelman Geert Van Steelant als de belangrijkste pion nen. Een drietal wenkende kansen van Raf Hilgert en een harde schuiver van Michel Vervoort, hadden voor FC Koe koek dan ook geen sukses. Dat was er evenmin voor SK Moerheide bij de zeld zame reakties langs Wim Willaert en Jo- han Smet. Op een achttal minuten van het einde werd voor FC Koekoek dan toch de oververdiende gelijkmaker geskoord door Peter Castelijn. De eindstand ook trouwens en daar waren vooral de gas ten, nog uiterst tevreden mee. Resultaten van Walivo's wedstrijdkommissie: Geschorst voor twee speeldagen: Pa trick Plaquet (FC Tromp) en Sven Goos- sens (AC Geratex). Geschorst voor drie speeldagen: Dimitri Dijckmans (FC Oud Geel 2), Dirk De Wil de (FC Bondgalm 1), Kurt Dullaert (VK Leopoldstad) en Martin Dullaert (VK Woodstock 66). Geschorst voor vier speeldagen: Gino Van Daele (FC De Nieuwe Sportvriend). Geschorst voor zes speeldagen: Didier Lysen (FC Troch Textiel en AC Geratex). Geschorst voor zeven speeldagen: Jo- han Smet (SK Moerheide 1 en 2). Geschorst tot verschijnen: Gilbert De Clercq (AVC De Vlasbloem). Minivoetbal Jeugdvoetbal. Octaaf Jacobs (mt) Octaaf Jacobs is een man van weinig woorden maar zijn daden zijn des te interessanter. Hij heeft zijn droom kunnen waarmaken: het uit de grond stampen van enkele jeugdploegen. Tot ieders tevredenheid in de kringen van Valentino's is hij erin geslaagd: een 25-tal miniemen en preminiemen zijn ondertussen aangesloten. Ondanks vele drukke bezigheden heeft hij toch steeds nog wat tijd over om zich met die jeugdwerking bezig te houden. Octaaf was er niet bij van in het begin. Hij wou wel meedoen en na samenspraak met het toenmalige bestuur, speelde hij een bescheiden rolletje bij de Valentino's. Stilaan kreeg hij meer armslag, hoewel alles niet van een leien dakje liep. Op zeer korte termijn is hij er dus in geslaagd een 25-tal jeugdspelers aan te sluiten en volgend jaar begint pas het échte werk: de kompetitie voor miniemen en preminiemen. Dat zal veel tijd in beslag nemen maar Octaaf weet er steeds een mouw aan te passen. De toekomst van Valentino's ziet er dus rooskleurig uit en dat is niet weinig te danken aan Octaaf Jacobs. MT Goalgetters Raspoetin Gent 10 4 Doelpuntenrijke wedstrijd te Lebbeke, waar de Goalgetters niet te stoppen wa ren. Van Bosbeke opende al vlug de stand en Van Huffel deed hem na met een knappe «tip-in» 2-0. Gent kreeg weinig kansen want Koekelbergh en Van Puyembroeck hielden alles dicht. Ze- rouali liet zich dan opmerken met een dribbelnummer door de verdediging om de 3-0 in de verste hoek te trappen. Thuisdoelman Bertin mocht zelfs scoren nadat de bezoekende doelman zich mis rekende op een uitworp. (4-0) 2e helft bleven de Goalgetters drukken. Van Bos beke vertrok gepast in de diepte op uit werpen van doelman Bertin en 5-0. Dat Van Bosbeke in vorm zat bewees hij door de doelman te verslaan met een magi strale lob nadat hij de bal had onder schept (6-0). Van Huffel - Van Puyem broeck staken nog een knappe actie in elkaar die werd afgerond door Kaekel- bergh 7-0. Goalgetters liet Gent even in de wedstrijd komen om doelman Bertin aan het werk te zetten. Toen Gent dan toch 4x had gescoord stak men bij de Goalgetters terug een tandje bij. Zerouali en Van Huffel gaven Gent de genadeslag en kapitein Goossens mocht de dubbele cijfers vastleggen. Goalgetters: Bertin Gino, Van Bosbeke Eddy, Goossens Dirk, Zerouali Yehia, Kaekelbergh Frangois, Van Puyem broeck Arnold, Van Huffel Jan. M.V.H. Cavaria Wetteren 6 Goalgetters 5 Wedstrijd die door de scheidsrechter «kapot» werd gefloten. Cavaria startte goed doch Goalgetters kreeg de eerste kansen die niet voorbij de thuisdoelman geraakten. Cavaria scoorde 1 -Otoen een vrijschop via de paal terug in een Wetter- se voet belandde. Goalgetters speelde rustig verder en scoorde verdiend 1-1 langs Zerouali. Cavaria drukte nu even en kwam nog 3x tot scoren. Ondertussen had de thuisdoelman enkele kansen ge stopt op een foutieve manier (voet voor uit) die niet werden bestraft. Rust 4-12e helft begon Lebbeke weer aanvattend doch een gepaste counter zette de 5-1 op het bord. Toen Van Bosbeke na overtre ding de bal nog een tikje gaf, kreeg hij prompt geel onder de neus, Goalgetters bleef aanvallen en een foutieve tussen komst van de thuisdoelman leverde dan toch een strafschop op. Van Huffel 5-2. JUDO 7. 8 9. 0. jl. V (3. Ml (5.1 Bij Cavaria speelde men foutief terug o|de de doelman en de volgende vrijschop werd afgeweerd. 2 minuten later dezelf2.l de fout doch de scheidsrechter fluit nC l niet. Protest (terecht) bij de Goalgetten4 en geel gevolgd door rood voor de bankf zittende Van Puyembroeck. Goalgettei even aangeslagen kreeg de 6-2 op zij neus. Van Huffel kreeg nu geel voor lichte overtreding waardoor Goalgetters j met een man minder moest verder sper: len. Cavaria geraakte niet meer voorbi2 doelman Bertin en Goalgetters begon ti- scoren. Reservedoelman De Waegeneey (later ingevallen) scoorde 2x en Zerouar zette de 6-5 op het bord. Op 't laat™ werden nog 2 kansen afgeweerd. 1s GG Bertin G., Van Bosbeke E., GoosDt sens D., Van Huffel J„ Kaekelbergh Rjjc Van Puyembroeck A, Zerouali Y, D(£l Waegeneer M. KI C( M "2( W Judoschool 'Ippon' Buggenhout richt 4 gratis initiatielessen in voor jong en oud. Deze gaan door telkens op zondag 5,12,19 en 26 januari '92 van 10 tot 11.30u. Een judopak is niet vereist, een jogging volstaat. Er is een aangepast program- nc ma voor'senioren dames en heren. Inlichtingen bij A. Ringoot 052/35.92.86 en J. De Backer 052/33.64.85. De clubtrainingen blijven doorgaan op woensdag van 19 tot 20.30u. en op zondag van 10 tot 11.30u. Hl >B( 2(

De Voorpost | 1992 | | pagina 20