Voor elk wat wils Tom Verbeke dan toch C 1 op tornooi Mintons. Weergoden in slechte bui i VWCL-wedstrijden 24 - 3.1.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag 21 december Sint-Denijs-Boekel De afwezigen hadden ongelijk zaterdag te Boekei, waar in manége SALTO op de flanken van de uit de Ronde van Vlaande ren beruchte Molenberg gecrosst werd. Een omloop om U tegen te zeggen. On danks de bakken regen die de vorige dagen uit de hemel gestort werden kon den de renners probleemloos, zonder reservefietsen de wedstrijd rondmaken, onder het motto voor elk wat wils, een steile beklimming van een 150 meter, een lichte afdaling, een steile weide berg op, verder 300 meter vlak betonweg, een spektakulaire afdaling, een eindje lopen, een doortocht in de hal van de manege, de toeschouwers hadden voor één keer een overdekte tribune ter hunner be schikking, en dan weer het veld in. Zoals verwacht weinig deelnemers aan de start. In een verfrissende bui werden de 14 c/d renners de baan opgestuurd. Jozef Clemmen kwam als eerste in het veld, gevolgd door Willy Moens, Jose Delheye en Marnix Lannoo. Halfweg de eerste ronde kregen we al een andere situatie, verscheidene renners hadden hun eigen krachten reeds ruim over schat, want na de zware weide, zagen we Jozef Clemmen al in achtste positie, Wil ly Moens nam het commando overterwijl Robert De Vos, al in 4de positie volgde, bij de volgende doortocht werden de posities nog duidelijker, we kregen Ro bert De Vos, de man uit de streek, al met 100 meter voor op Lannoo, Moens, Clemmen en Mussche. De Vos was duidelijk de betere daler op het spektakulaire gedeelte van de om loop, waar verschillende renners over kop gingen en achteraf zelfs te voet naar beneden sukkelden. Robert De Vos liet zich niet meer bedrei gen en won met meer dan 1 minuut voor sprong op Marnix Lannoo, eêfste D-ren- ner-werd Lucien Mussche. Bij A en B kregen we nogïens wereld kampioen Antoine Van Hoorreweghe aan de start, buiten de flinke regen werden de renners nu ook vergast op hevige rukwin den wat de pret alleen maar kon verlasti- gen. Dirk Janssens wou zich vooral niet laten intimideren door de wereldkampioen en schoot uit de startblokken precies of er was maar één ronde te rijden, deze aktie brak hem wel eventjes zuur op want halfweg de eerste ronde was hij reeds tot een vijfde plaats teruggezakt, Van Hoor reweghe aan de leiding, gevolgd door het duo Seeuws-Penne, daarachter Eddy Vijverman, gevolgd door een puffende Dirk Janssens. In de derde ronde ging Eddy Vijverman in de afdaling onderuit en zakte terug naar een achtste plaats, terwijl Van Hoorre weghe de rondjes verder afmaalde in totaal 11-maal de Molenberg op, brand de achter hem de strijd in alle hevigheid los, Seeuws probeerde Penne kwijt te spelen, maar kreeg in voorlaatste ronde het deksel op de neus en moest zijn inspanningen bekopen. Dirk Janssens, ondertussen op zijn zoveelste adem ge komen, kwam terug tot een vierde plaats. Tot grote voldoening van de organisator drukten de renners na de wedstrijd una niem hun voldoening uit over de omloop. Zondag 22 december te Erpe-Mere De weergoden waren zondag al een be etje beter gehumeurd dan zaterdag, maar water en nog eens water was er overal, de omloop werd zo goed en zo kwaad het kon, aangepast, zodat er nog net geen zwemmen aan te pas kwam. 22 C- en D-renners stonden om 14 uur aan de startlijn om zo snel mogelijk nat en vuil te worden. Na de traditionele aan loopronde kregen we twee trio's aan het commando, het eerste trio onder de lei ding van Lannoo, met Roberlt De Vos en Willy Moens, en het achtervolgende drie tal met Clemmen, Brondeel en Willy Nuel, die sinds het kampioenschap steeds beter begint te presteren. Uite raard voor eigen volk, kan men steeds een beetje meer. Verder kregen we Vet- tenburg, Verhaegen, D'hondt, Mussche en de rest. Lannoo die de klus zo snel mogelijk wou geklaard zien, leidde konstant, Robert Devos en Willy Moens deden ondertus sen alle moeite om geen terrein te verlie zen. Het achter hen aanzittende trio bleef ongeveer op dezelfde afstand hangen, wat einde wedstrijd resulteerde in een achterstand van 45 sekonden. Drie rond en voor het einde voerde Lannoo nog eens de forcing uit, dit keer met succes. De kloof van 100 meter werd niet meer overgrugd. De meest opgemerkte man uit de wedstrijd was echter Hubert D'hondt, die drie ronden van het einde bij het inrijden van het veld, net op een plaats waar veel volk stond, toch wel bleef steken in een erg diepe plas en in een poging om zich staande te houden, od erg stuntelige wijze plak op zijn buik in de plas dookJa, de wedstrijd weer. Willy Nuel die zich vastbeet in het wiel van Brondeel en Clemmen werd eerste D en behaalde hiermede zijn vierde overwin ning. Over de overwinnaar van de A-B reeks, kunnen we alsmaar minder gaan schrij ven. De man die steeds wint, Luc Be- rckenbosch, was dus weer van in den beginne op kop. Achter hem een wanho pig trio Deolet-Seeuws-Janssens, op hun beurt gevolgd door Pierre Penne, Tony De Waele en Eddy Vijverman. Ronde na ronde vergrootte Bercken- bosch zonder zich zichtbaar te moeten forceren, zijn voorsprong op de anderen. Drie ronden voor het einde kreeg Marnix Seeuws bij de achtervolgers een opdon der van jewelste en tuimelde van de derde naar de achtste plaats. Dirk Jans sens presenteerde 2 ronden voor het einde de rekening aan Rudy Deolet, die moest passen, en die nog aardig wat last had om zijn derde plaats veilig te stellen. Hoeft het nog gezegd, dat Luc Bercken- bosch ondertussen al met de bloemen naar de kleedkamer was? Bij het inter view na de wedstrijd liet Luc al enigszins in zijn kaarten kijken wat het wereldkam pioenschap betreft. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Uitslagen Sint-Denijs-Boekel Zaterdag 21 december 1Van Hoorreweghe Antoon (Aater) 2. Penne Pierre (B) 3. Seeuws Marnix 4. Janssens Dirk (A) 5. Deolet Rudy (A) 6. Vijverman Eddy (B) 7. De Waele Tony (A) 8. Keymolen Louis (A) 9. De Bruyn Jozef (B) 10. Duquet Marc (B) 1De Vos Robert (Oudenaarde) 2. Lannoo Marnix (C) 3. Moens Willy (C) 4. Clemmen Jozef (C) 5. Mussche Lucien (D) 6. Delheye Jose (D) 7. Cobbaut Eddy (C) 8. Schuddinck Marcel (D) 9. Verhaegen Etienne (C) 10. Jansegers Walter (D) Erpe-Mere 10. De Timmerman Eddy (B) Zondag 22 december 1Luc Berckenbosch (Lede) 1. Lannoo Marnix (Lotenhulle) 2. Janssens Dirk (A) kampioen 2. Willy Moens (C) 3. Deolet Rudy (A) 3. De Vos Robert (C) 4. Penne Pierre (B) 4. Clemmen Jozef (C) 5. De Waele Tony (A) 5. Brondeel Antoine (C) 6. Vijverman Eddy (A) 6. Willy Nuel (D) 7. Keymolen Louis (A) 7. Cobbaut Eddy (C) 8. Marnix Seeuws (A) 8. Mussche Lucien (D) 9. Luc Beirnaert (A) 9. Delheye Jose (D) 10. Vettenburg Etienne (D) Volgende wedstrijden Zaterdag 28 december: Liedekerke kantine: jeugdploegen FC Liedekerke C/D: 14.00 u, A/B: 15.15 u. Zondag 29 december: Lede - Ronkerburg C/D: 14.00 u. A/B: 15.15 u. BADMINTON St. Niklaas - Met 325 deelnemers ver deeld over 13 terreinen was het achten twintigste A-B-C en D tornooi van De Mintons het grootste van onze provincie. Ruim 120 deelnemers moesten zelfs worden geweigerd. Zo een tornooi winnen is dan ook iets zeer speciaal. Provinciaal kampioen Andy Van Der Poorten (Wetteren) had het eigenlijk maar lastig in halve met Alain Goossens. De andere finalist Fons Van Der Vorst (Drive) kwam zonder veel moeite in fina le. Na de provinciale tegen Frans Saeys had Van Der Poorten het dus weer eens aan de stok met een Drive-speler. In drie sets won-de 18 jarige Van Der Poorten dit schitterend tornooi en is nu eigenlijk C 2. Bij de vrouwen wil het maar niet lukken voor Bettina De Croock (Drive). Door te kiezen voor de verdediging boven de aanval kwam De Croock fysiek te kort tegen Danielle Joren. Met 9-12,12-11 en 11 -4 is de dendermondse weer een illus ie rijker. Bij de mannen C 2 werd Tom Verbeke (Danlie) dan eigenlijk toch C 1Uit een tabel met 56 deelnemers, maar acht walk-overs, speelde Verbeke finale tegen Frank Valckeneer. In halve had de ham- menaar het nog heel zwaar tegen Alain Clemminck, maar met 15-12 winst in de derde bereikte hij dus de finale. Daar had hij het opvallend weinig moeilijk met De Valckeneer. In twee sets met 5 en 7 werd Verbeke dus verdient C 1 Opvallende prestatie bij de vrouwen van de 13-jarige Liv Van Delsen (Nilston). Tegen de latere winnares Katinka Leroy was zij de enige die de gentse tot drie sets dwong. Finaliste, naast Leroy, Ann Verhaegen kwam na twee opeenvolgende walk overs in de finale. In halve versloeg ze Mintonsspeelster Ilse De Puysseleire in twee sets. Maartegen Katinka Leroy was Verhaegen toch te zwak. Naast de enkel speelde Leroy immers nog twee andere finales. Bij de mannen C 1 zorgde Tom De Foer (Lokerse) voor de verrassing door eerste reekshoofd Chris Pauwels uitte schake len. Behalve Pauwels bereikten de drie andere reekshoofden wel de finale. Daar won Gert Priem van De Foer en Patrick Haeck van Jan Buyle (Drive) In de finale won Priem met 15-5 en 15-12. Priem deed het trouwens ook uitstekend in de mannen dubbel. Provinciaal kampioene Annick Peeters (Danlie) versloeg bij de vrouwen C 1 tweede reekshoofd Pascale Melis in hal ve en Sofie Aerens (Lokeren) had weinig moeite met eerste reekshoofd Van De Veire. Een aanvallend tegen een verdedi gend type in finale dus. En hier haalde een defensief spelende Peeters de over winning in drie sets. Bij de mannen B 2 kwam eerste reeks hoofd Frank Van Parijs (Vulcain) zond agochtend niet opdagen, zodat Peter Van Hout halve speelde tegen Bart De Rijcke (Flying shuttles). Onderaan de tabel had vierde reekshoofd Stefaan Mertens alle tegenstand op een hoopje gespeeld. In finale had hij een moeizame 15-9,2-15 en 15-10 overwin ning nodig om van de "cool" spelende De Rijcke te winnen. Titularis Katty Laverge (Drive) bij de vrouwen B 2 vocht hard maar moest met 12-10 verlies in de derde set de duimen leggen tegen Marion Witteveen. Tweede reekshoofd Lambert overleefde zelfs haar eerste wedstrijd niet. Daar zorgde de latere finaliste Barbara (Flying shut- tels) voor. In finale bleef Witteveen in drie sets de betere over Annaert. Na zijn tweesetter zondagochtend tegen Patrick Coppens (Flying shuttles) kwam de verwachtte finalist Gilbert De Keyser (Deerlijk) in de dubbel zwaar ten val. In het hospitaal werd later een scheur in de gewrichtsbanden vastgesteld. Onver- wachtte finaleplaats dus voor John Van Den Buicke (Olve). Een mooie finale werd het zoals verwacht niet. Rik Van Belle (Brugse) domineerde met een 15-1 en 15-11 winst de niet meer zo aktieve gewezen A 2 speler. Mooie prestatie hier trouwens ook van ex-A 2 Franky Weyn (Mintons) die met 15-2 en 15-13 sneuvelde tegen Van Be lle. De vrouWenreeks werd oninteressant gemaakt door twee opeenvolgende walk-overs, waardoor eerste reekshoofd Katrijn Tanghe zomaar in finale kwam. Daar ontmoette ze de 18-jarige Petra Vanlaer (Olympia) die het eerder zwaar aan de stok had (12-9 en 12-9) met Jaenine Van De Kerckhove (Brasschaat- se). In finale stond er geen maat op Vanlaer. Maar de grote verrassing van het tornooi was zeker de uitzonderlijke prestatie van B 1 Kurt Mullenbroeck (Deerlijk). In de A 2 reeks schakelde deze topspor ter achtereenvolgens Musso, Van Der Sijpt, Lecompte en in finale Van Wel uit. Die Thierry Van Wel (Avia) had in halve tweede reekshoofd De Maesschalck uit geschakeld, maar was met 15-8 en 15-4 geen partij voor de superieure Mullen broeck. Een teken, zegt tornooiafgevaardigde Franky Weyn, dat de A 2 momenteel op een zeer zwak niveau bezig is. Diane Houbrechts (Dropshot) was de betere in de vrouwenpoule. In finale klop te ze Ingrid Rogiers (Olympia) met 11-1 en 11-6. (L.C.) Jeugdbasketbal. De ploeg uit Moerzeke tijdens het eigen tornooi (vh) Veldrijden in Meldert i De vooruitzichten waren vorige week nog goed, toen lag de omloop er nog lichtlo- pend bij. Enkele dagen voor de wedstrijd begon het echter water te gieten en het circuit werd herschapen in een echte modderbrij. Robert Kosynski heeft geen geluk gehad met het weer. De moed zakte in zijn schoenen en het water steeg tot aan zijn knieën. Hij is er echter de man niet naar om zich bij dergelijke tegenslagen neer te leggen want door het binnenrijven van de provinciale kampioenschappen voor nieuwelingen en juniores moet er verder gewerkt worden. Meldert moet zijn cross handhaven want het bezit een prachtpar- cours en wat onze renners lieten zijn getuigt van een hoog niveau. Ondanks de zware omloop en het zeer slechte weer lieten de renners zich van hun beste beentje zien. In de eerste wedstrijd (nieuwelingen en juniores) heeft Geert Aerts voor dé ver rassing gezorgd want hij won de wed strijd na een oppermachtig vertoon; Nie mand was bekwaam om hem een halt toe te roepen toen hij van zijn drie mede vluchters wegreed in de derde ronde. De grote favoriet, Koen beeckman, verging het niet zo best en hij gaf dan ook de pijp aan maarten. Het had nochtans een spannend gevecht kunnen worden tus sen die twee. De anderen berustten im mers in hun lot. Beeckman vermeed de konfrontatie en spaarde zijn krachten om de dag nadien in Uitbergen de bloemen te kunnen pakken. Dat alles doet niets af van de overwinning van Geert want hij heeft er hard voor geknokt op deze loodzware omloop. Vanaf de eerste ronde nam hij het kom- mando en hij heeft deze positie niet meer afgestaan. Hoewel Robberecht nog even scheen terug te komen, begaf Wim na een tempoversnelling van de latere win naar, De koprijder reed dus in hetzelfde ritme recht naar de bloementuil toe. Het deelnemersveld was verbrokkeld en één na één liepen de renners binnen zodat het makkelijk was voor de délégués om een juiste uitslag te noteren. Opmerkelijk was dat de meeste lokale renners hun kat hadden gestuurd, hoewel Kosynski tal van uitnodigingen had gestuurd. Alleen Luk De Gent kwam de gure weersom standigheden noteren en hij deed het verre van slecht, aldus Robert. Luk, die voor het laatst de kleuren van Merelbeke verdedigde want hij verhuist naar de Denderstreek, legde beslag op een zesde plaats. In de B-reeks kregen we een gelijkaardig vertoon met dat verschil dat bij het ver trek de hemelsluizen voorgoed werden opengegooid en dat de wind nu pas zeer hard begon te blazen. Terwijl het water goot bij bakken en de wind om de oren floot lieten de liefhebbers zich zeker niet onbetuigd. De vlam sloeg in de pan en direkt nam Mario Lammers de leiding, gevolgd door Van den Bossche, Van Impe, Standaert, lauwaert en de jonge Kurt Rogge. Al vlug bleek dat Lammers' tempo te hoog was voor zijn direkte belagers en al snel sloeg hij een kloof die zou groeien tot een halve minuut. Van Impe, die een beetje te tors was gestart, viel terug terwijl Lauwaert zich definitief in tweede stelling kwam nestelen en de anderen mekaar bekampten voor de ver dere ereplaatsen. Opvallend was de pre statie van Stefan Uytterhaegen, die zijn eerste wedstrijden als liefhebber aan het betwisten is. Hij reed gezwind door de modderige brij en hield stand in het ach tervolgend pelotonnetje. Een plaats bin nen de eerste tien was er echter niet bij. Lammers dus winnaar, onbedreigd vóór Lauaert en de verdienstelijke Rogge. De winnaars van beide reeksen kregen een prachtpalm en een brood. Voor de tweefo# de, normaal de ondankbaarste plaats^/ was er een unieke trofee voorzien, di^e/ eigenlijk meer bewondering kreeg dan de^e bloemtuilen. Uitslagen nei Nieuwelingen: 1David Willemsens.Ein 2. Wim Robbrecht, 3. Tom Geysse, 4,jaa Peter Van de Velde, 5. Mario Burms, 6.0n\ Jurgen De Gendt, 7. Jimmy Roelandt, 8,voi Christopg Geyns, 9. Philip Keuleneers;mc 10. Jurgen Van der Biest. jn Juniores: 1.1. Geert Aerts, 2. Ivo VanGu Golven, 3. Wouter Michiels, 4. Jurgen Deop Clercq, 5. Geert De Bie, 6. Luk De Genfwa 7. Jan Smekens, 8. Gunther Janssens, 9;Vai Hans Leaerts, 10. Denis Van de Sijpt. iter Liefhebbers: 1. Mario Lammers, 2;Pa' Paul Lauwaert, 3. Daniel Standaert, 4.P|a Kurt Rogge, 5. André Van den Bossche,slo 6. Dirk Coolens, 7. Rudy Van impe, 8;P0: Hendrik Verveecken, 9. Nick Van Cauter,va' 10. Erik Goossens. doi ter ■Sir Jeugdbasketbal. Tijdens het jeugdbasketbaltornooi van Moerzeke wa^e ren de meisjes aktief voor de tombola (vh) A- bfij Jeugdbasketbal in Moerzeke. De organisatoren met uiterst rechts LouiiV° Coppens (vh) P

De Voorpost | 1992 | | pagina 24