Sterke Ronny Mettepenningen en eersteling voor Hubert Vancrayenest V.W.F.-wielrennen Wereldkampioenschap cyclocross voor vrije amateurs en veteranen te Wachtebeke Overslag De Voorpost - 3.1.1992 - 25 WIELRENNEN Zondag 5 januari a.s. wordt in de cyclocross wereld niet enkel uitgezien naar de Superprestige cross in Asper, maar in een andere hoek van Oost-Vlaan- deren loopt het ook storm voor een manifestatie die hoge toppen scheert in de vrije wielersport, nl. het WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR VRIJE AMA TEURS EN VETERANEN. Beveren IDuivel-doet-al Gerry Steenssens had I weer voor alles gezorgd. Niet alleen wer den de crossen een sportief sukses, ook na de wedstrijd zorgde de door hem gevraagde kerstman in een overvol lo- ww-kaal 't Kroegsken, voor aangepaste ge- aats,schenken voor de kleine en grotere kin- diAderen. Proficiat, Gerry, hopelijk mogen in &we nog dikwijls naar Beveren terugkeren. C- en D-reeksen: Hubert Vancraye nest en Victor Van Vaerenbergh iens,Eindelijk HubertEen gans crossseizoen e. 4.jaagt hij reeds de zo begeerde zege na en s. ^onverwacht is het dan toch gebeurd. ^.8,vorige week nog meende hij dat het 3ers,mooit zou lukken en zie, ditmaal was het in de roos. Met een bliksemstart van VanGustaaf Sonck kwam de wedstrijd direkt n Deop gang. De eerste die bij Staaf geraakte 5entwas Serge Bie maar Van Vaerenbergh en s, 9.Van Crayenest volgden kort daarachter, pt. terwijl een groepje met Julien Simoens, 2.Patrick Verlee, Mare Herregodts en de t, 4.plaatselijke Steenssens ook al dicht aan- che sloot. De rest reed toen al in geklopte 5i ^positie. Vooraan ging Sonck er alleen j'ter vandoor en Serge Bie werd bijgebeend 'door Van Vaerenbergh-Van Crayenest, terwijl ook Julien Simoens, die de ande ren in de steek had gelaten, enorm dicht was genaderd en even verder zelfs voor |de aansluiting zorgde, Diezelfde Si- loens ging nu zelfs de forcing voeren im Sonck en Van Vaerenbergh te pak ten. Bie moest lossen terwijl Van Craye nest tot op de bodem moest gaan om Julien te kunnen volgen. Uit de achter grond kwam Jozef Gevaert opduiken en idie ging over Florent De Clercq, Gerry Steenssens en Freddy De Blieck om nog 4 knap derde te eindigen. De laatste ronde ^bracht nog wat suspens. Sonck werd jpj bijgehaald en na een krachtige spurt won IJ uiteindelijk nog Van Vaerenbergh, vóór lSimoens en Sonck terwijl Van Crayenest ^ghet haalde vóór Serge Bie in de D-reeks. A- en B-reeksen: Ronny Mettepen ningen en Eddy Wandels ■Verrassende eerste crosszege van flyer Hen wegrenner Ronny Mettepenningen, ■de man die van week tot week verbetert Hen nu de kroon op het werk zette met een ■knaller van een zege na een meer dan ■boeiende wedstrijd die zijn beslissende Iwending slechts in de voorlaatste ronde kreeg. Reeds van in de start ging Paul Van Eyck er vandoor. Alleen André Tummeleer kon [dankzij een zware inspanning het wiel iden van de forcing voerende Paul. ichter deze twee koplopers volgden |Hendrik Comelis en Serge Van Assche. lan een groepje met Luc Ruys, Jean- iMarie De Roo, Eddy Wandels en Ronny Mettepenningen. Een beetje daarachter nog Paul Dessein, die een knappe twee de helft zou rijden, en de regelmatige iNoël Maes met Willy Corthals. ju/jVooraan bleef Van Eyck forceren en Tummeleer moest de rol lossen en viel erug tot bij de op dreef komende Wan- els met een goed volgende Ronny Met- nningen. De anderen deemsterden angzaam weg en tussen die vier zou de eslissing vallen. Wandels sleurde tot hij i) Van Eyck kwam en meteen waren er ier leiders Niet voor lang echter... Eddy Wandels duldde immers geen tegen spraak en ging er alleen vandoor. Door al dat geweld moest Tummeleer begeven. Hij bleef nog een tijdje op vijftig meter hangen maar moest toen definitief afha ken. Wandels bleef buiten schot en won schitterend de wedstrijd maar het duo Van Eyck-Mettepenningen streed nog voor de zege bij de A-renners, twee ren ners die dit seizoen nog geen cross had den gewonnen, Mettepenningen zelfs nog nooit. Van Eyck ging er weer van door en Ronny moest loslaten. Ronden lang bleef hij op vipg meter hangen maar in de voorlaatste ronde kwam hij schitterend terug om zonder op- of om zien Polleke er nog af te rijden en met een 70-tal meter voorsprong een knappe en verdiende zege binnen te rijven. Kerstdag 25 december in Overboela- re, Geraardsbergen Voorzitter Jean Verpaelst had achter zijn sportkomplex in Geraardsbergen voor een prachtige omloop gezorgd. Met 30 Wouters nipt voor Gustaaf, terwijl Serge Bie het haalde vóór Van Vaerenbergh en Gevaert. A- en B-reeksen: Ronny Mettepen ningen en Eddy Wandels Eddy Wandels maakte er gewoontege trouw een one-man-show van. Zoals Ed dy momenteel fietst is hij een der favorie ten voor het wereldkampioenschap te Wachtebeke-Overslag op zondag 5 ja nuari, waarheen ook de V.W.F. een dele gatie stuurt. Iemand die de laatste weken steeds maar vorderingen maakten voort durend verbetert is Ronny Mettepennin gen. Met twee opeenvolgende overwin ningen geeft hij niet alleen blijk van een groeiende vorm, hij leert ook meer en meer de knepen van het vak. Met zijn klasse is het een kerel om van nabij te volgen. De wedstrijd bij de B-renners werd volle dig beheerst door Wandels maar bij de A's kregen we gewoontegetrouw een spannend verloop met Mettepenningen VWF-veldrijden. De zoon van Hendrik Cornells won een cross voor wielertoeristen die tussen de twee koersen door in Beveren werd geor ganiseerd (xl) deelnemers bij de ouderen en 25 bij de jongeren, een massa volk rond de om loop en een stanmpvolle cafetaria in zijn fraai sportkomplex, kon het niet anders ot dit experiment is zeker voor herhaling vatbaar. C- en D-reeksen: Jos Wouters en Serge Bie Met Gustaaf Sonck als dirigent kwamen de renners er de eerste ronde door. Een verrassende Jos Wouters was goed ge volgd en in gezelschap van Serge Bie, Van Vaerenbergh, Patrick Verlee en Van Crayenest vormde men een echte kop groep. Daarachter een slecht gestarte Julien Simoens, in gezelschap van de verrassende Hugo De Pessemier, slechts aan zijn tweede cross bezig maar reeds goed op weg om volgend jaar aangenaam te verrassen. Verderop Jozef Gevaert, die gewoontegetrouw slecht startte met Gerry Steenssens, niet in zijn dagje, Freddy De Blieck, goede vooruit gang, en verder Marc Bassez, Jean-Paul Van Audenhove, Pascal Muys, Roger Colman, Hervé Verstraeten, Willy Daem, Georges Janssens en Albert Kesteloot. Vooraan bleef Sonck de forcing voeren en alleen Wouters kon nog mee. De rest moest afhaken en werd bijgebeend door een vinnige Julien simoens en later ook door Jef Gevaert. Het duo Wouters- Sonck bleef voorop en in de spurt won in de hoofdrol. Reeds van in de start reed Wandels aan de leiding en Mettepennin gen nestelde zich daarachter in tweede stelling, hoewel Frankie en Michel Van Hansebrouck hemel en aarde bewogen om hem te vervoegen. Zij kwamen terug tot op een luttele vipg meter maar toen was de kous af. Integendeel, een slecht gestarte Tummeleer, die zich in de twee de helft knap herpakte, remonteerde niet alleen Serge Van Assche en Luc Ruys maar naderde tot op 70 meter van Van Hansebrouck terwijl Mettepenningen flink stand hield en achter Wandels Mi chel Van Hansebrouck het haalde voor een knap fietsende Paul Dessein en Noël Maes. Verder een goede Willy Corthals, Hendrik Comelis, weggedeemsterd naar het einde toe, Frans Vermeylen en Eddy Goossens. Achter Serge Van Assche, Jozef Devits, Jean-Marie De Roo, Erwin Van den Driessche, Jerry D'Hollander, de verbeterende Dirk Verguit en Patrick Van den Dries. Zondag in Baardegem Met Baardegem werd het crossseizoen 1991 afgesloten. Met zestig deelnemers, een massa volk en een stampvolle kanti ne kon het moeilijk beter. C- en D-reeksen: Gustaaf Sonck en Serge Bie In deze laatste wedstrijd trok Sonck nog eens alle registers open en ging er direkt alleen vandoor. Aanvankelijk kon Wou ters de schade nog beperken maar na dien zakte hij stilaan weg en werd nadien nog ingelopen en in de steek gelaten door Julien Simoens en Patrick Verlee, die lang duelleerden voor de tweede plaats. Terwijl Sonck steeds verder uitliep en ook Simoens en Verlee reeds buiten schot waren, kregen we nog een knappe strijd tussen Serge Bie end e overige C-renners. Een flink op dreef komende Jozef Gevaert reed eerst Marcel Doerae- ne voorbij, dan kampioen Gerry Steen ssens, vervolgens de goed gestarte Flo rent De Clercq en dan Victor Van Vaeren bergh. Alleen Serge Bie bleef onbereik baar voor Jefken die knap tweede werd. A- en B-reeksen: Alain De Bleser en Noël Maes Een tot op de eindmeet spannende wed strijd, dit voor het eindklassement bij de A-renners tussen kampioen Tummeleer en Luc Ruys enerzijds en Pol Dessein met Hendrik Comelis anderzijds. Beiden startten in de ultieme reeks met één punt verschil. Voor de eindzege was dus nog alles mogelijk. Onmiddellijk zonderden Tummeleer en De Bleser zich af en daar achter kregen we een nieuw duo Mette- penningen-Luc Ruys. Dan Pol Dessein, Freddy Van Steerthem en Serge Van As sche. Daarachter Hendrik Comelis, E. Van den Driessche, Kris Verhasselt en José Hoebeke. Door een val moest voor aan kampioen Tummeleer De Bleser la ten gaan en vanaf dan stond er op Alain geen maat meer. Elke ronde liep hij ver der uit op Tummeleer, die er nog alles moest uithalen om de knappe Luc Ruys achter zich te houden, terwijl Ronny Met tepenningen wat voeling verloor en later nog lek reed. Hij eindigde toch nog vier de. Tummeleer hieid stand en won zo het eindklassement tegen Ruys. Ook bij de B-renners een hevige strijd met Paul Dessein lange tijd aan de leiding, nadien bijgebeend en in de steek gelaten door een losgebroken Noël Maes. Polleke hield echter stand tegen de aandringende Hendrik Comelis en kon zo ook het eind klassement in de wacht slepen. Op de vierde plaats Willy Corthals, die nog naar het einde toe Hoebeke en Van Steerthem kon voorbijfietsen. Uitslagen Beveren-Waas A-reeks: 1Ronny Mettepenningen, 2. Paul Van Eyck, 3. André Tummeleer, 4 Serge Van Assche, 5. Luc Ruys, 6. Jean-Marie De Roo, 7 Jerry D'Hollander, 8. Erwin Van den Drie ssche, 9. Patrick Moras, 10. Dirk Verguit B-reeks: 1Eddy Wandels. 2. Paul Dessein, 3. Noël Maes, 4. Willy Corthals, 5. Hendrik Comelis, 6. Freddy Goossens, 7. Helmuth Tas, 8. Hugo Deglas, 9. Pierre Rijckaert, 10. John Desmui. C-reeks: 1Hubert Vancrayenest, 2. Julien Simoens, 3. Gustaaf Sonck, 4. Patrick Verlee, 5. Mare Herregodts, 6. Mare Bassez, 7. Roger Colman, 8. Hugo De Pessemier, 9. Christophe Surgeon, 10. Michel Verstraete. D-reeks: 1Victor Van Vaerenbergh, 2. Serge Bie, 3. Jozef Gevaert 4 Florent Declercq, 5. Gerry Steenssens, 6. Freddy De Blieck, 7. Marcel Doeraene, 8. Henn Verstraeten, 9. Georges Janssens, 10. Albert Kesteloot. Op Kerstdag in Goeferdinge A-reeks: 1Ronny Mettepenningen, 2. Fran- Achtereenvolgens had dit gebeuren plaats te Olsene (1988), Zulte (1989), Samer (Frankrijk 1990) en Venlo (Nederland 1991). Op 5 januari is het WAOD die de organisatie op zijn schouders neemt in samenwerking met de motorclub «Samen Sterk» uit Wachtebeke met Frank Willems aan het hoofd. Dit wereldkampioenschap is ontstaan uit de samenwerking van de verschil lende vrije wielerfederaties en krijgt ruime belangstelling in binnen- en buitenland. De voorinschrijvingen lopen goed en we krijgen voor beide crossen wel een 60-tal renners aan de start. Zijn zeker van de partij: de uittredende wereld kampioenen Hooreweghe (WAOD) en Brentjens (Nederland) verder de nationale kampioenen van Engeland, Frankrijk, Nederland en van de vrije federaties uit België. De favorieten dienen dan ook gezocht bij deze kampioenen hoewel verras singen niet uitgesloten zijn. De omloop ligt er gezien de droge periode lichtlopend bij en werd reeds uitgebreid. Gezien de royale sponsoring en de goede voorverkoop van de steunkaarten is de toegang tot de omloop GRATIS. Daarbij werd voor een ruime parking vlak bij de omloop gezocht. In de feesttent waar ook de permanence gevestigd is zijn koude en warme dranken beschikbaar. De koersleiding is in handen van wielerbond WAOD en er is ook toezicht van de internationale jury met Gielen (NWB-Nederland), Crasset (Entente cyclis- me Wallonië), Vandermeirsch (VWCL) en Verbraecken (WAOD). Programma 13 uur: cyclocross voor inwoners-toeristen over 20 minuten. 13.30 uur: WERELDKAMPIOENSCHAP CYCLOCROSS VOOR VETERANEN 35 jaar), 45 minuten plus één ronde. 15.15 uur: WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR VRIJE AMATEURS (- 35 jaar), 55 minuten plus één ronde. Voor elke categorie (veteranen en amateurs) is er een regenboogtrui voor de winaar, médailles en bloemen voor de drie eerste en 20.000 fr. aan geldprijzen. Totaal 40.000 fr. prijzen. VWF-veldrijden. Victor Van Vaerenbergh werd eerste in de D-reeks te Beveren (xl) ky Van Hansebrouck, 3. André Tummeleer, 4. Luc Ruys, 5. Serge Van Assche, 6. Jozef Devits, 7. Jean-Marie De Roo, 8. Erwin Van den Driessche, 9. Gerry D'Hollander, 10. Dirk Vergult. B-reeks: 1. Eddy Wandels, 2. Michel Van Hansebrouck, 3. Paul Dessein, 4. Noël Maes, 5. Willy Corthals, 6. Hendrik Comelis, 7 Frans Vermeylen, 8. Freddy Góossens. C-reeks: 1. Jos Wouters, 2 Gustaaf Sonck, 3 Julien Simoens, 4. Patrick Verlee, 5. Hubert Van Craeynest, 6. Hugo De Pessemier, 7. Mare Bassez, 8. JP Van Audenhove, 9. Pascal Muys, 10. Roger Colman. D-reeks: 1. Serge Bie, 2. Victor Van Vaeren bergh, 3 Jozef Gevaert, 4 Gerry Steenssens, 5. Florent Declercq, 6. Marcel Doeraene, 7 Freddy De Blieck, 8. Leonce Van der Linden, 9. Hervé Verstraeten, 10. Wally Daem. 29.12 in Baardegem A-reeks: 1 Alain De Bleser.. 2. André Tum meleer, 3. Luc Ruys, 4. Ronny Mettepennin gen, 5. Jean-Marie De Roo, 6. Serge Van Assche, 7. Erwin Van den Driessche, 8. Kris Verhasselt, 9. Guy De Wolf, 10. Oscar Die- rickx. B-reeks: 1. Noél Maes. 2. Paul Dessein, 3. Hendrik Comelis, 4. Willy Corthals, 5. Freddy Van Steerthem, 6. José Hoebeke, 7. Hubert Ruyssinck, 8. Helmuth Tas, 9. Patrick Scho- ckaert, 10. Alfons Vermoesen. C-reeks: 1. Gustaaf Sonck, 2. Julien Si moens, 3. Patrick Verlee, 4. Jos Wouters, 5. Hubert Vancraeynest, 6. Jean-Paul Van Au denhove, 7. Mare Herregodts, 8. Pascal Muys, 9. Hugo De Pessemier, 10. Roger Colman. D-reeks: 1Serge Bie, 2. Jozef Gevaert, 3 Victor Van Vaerenbergh, 4. Florent Declercq, 5 Gerry Steenssens, 6 Marcel Doeraene, 7 Willy Maes, 8 Freddy De Blieck, 9. Hervé Verstraeten. 10. Georges Janssens. Klassement na elf wedstrij den A-reeks: 1 Serge Van Assche 401, 2. Luc Ruys 374, 3. André Tummeleer 371, 4. Dirk Vergult 327, 5. Paul Van Eyck 279. B-reeks: 1. Hendrik Comelis 412, 2. Paul Dessein 407, 3. Willy Corthals 395, 4. Noël Maes 389, 5. Helmuth Tas 375. C-reeks: 1 Gustaaf Sonck 437, 2. Hubert Vancraeynest 414, 3 Patrick Verlee 402, 4. J.P. Van Audenhove 378,5. Mare Herregodts 264. D-reeks: 1 Victor Van Vaerenbergh 429,2. Gerry Steenssens 425, 3. Serge Bie 419, 4. Florent Declercq 415,5. Albert Kesteloot 312 VWF-veldrijden. Hubert van Crayenest won in Beveren de C-reeks, terwijl Victor Van Vaerenbergh de D-reeks VWF-veldrijden. In Beveren won Ronny Mettepenningen de A-reeks en Eddy Wandels de B-reeks (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25