Atlantis verliest van medeleider Gentse Appels haalt punt bij Loko, Gewestkampioenschappen te BuggenhoutEls, Sigrid, Kristien, Lieven, Tim, Dries en de anderen i'or 26 - 3.1.1992 - De Voorpost rurnen. Tim Wouters aan KORFBAL De zaalkorfbalkompetitie maalt, feestda gen of geen, rustig verder. KC Appels puurde uit de voorbije twee kompetitie- dagen drie punten. Was de thuisoverwin ning tegen Voorwaarts ergens ingekalku- leerd, dan verrasten de Dendermonde- naars door in de uitwedstrijd tegen Loko, algemeen beschouwd als de revelatie van de zaalkorfbalkompetitie in eerste klasse, één punt te halen. Atlantis Lebbeke van zijn kant verloor de belangrijke wedstrijd met de titel als inzet van Gentse. Gentse toonde zich schot- vaardiger en kreeg bovendien de hulp van scheidsrechter Van Der Beken, die in de sporthal te Zwijnaarde het bewijs le verde van het feit dat hij, als Gentenaar, het hemd nauwer koestert dan de rok en hij als korfbalscheidsrechter tot de minst begaafden behoort. Appels KC - Voorwaarts 13-11 Geknokt voor de winst In de thuiswedstrijd met Voorwaarts als tegenstander trad Appels in een gewij zigde ploegopstelling aan: Christel De Wilde, gekwetst werd in de basis vervan gen door Sandy Van Den Broeck. De wedstrijd was amper ingefloten of Annette Verstraeten ging in de fout en Appels keek op een 0-1 achterstand aan. Annette Verstraeten, die doorgaans ver dienstelijke wedstrijden speelt, zou het tijdens het verdere verloop van de wed strijd allesbehalve makkelijk hebben met haar rechtstreekse konkurrente. De Ap- pelse speelster voelde zich duidelijk niet in haar sas. Wim De Wilde stelde, vanop afstand, gelijk, maar de Appelse afwerking bleek niet 100%, zodat Voorwaarts erin slaag de tot 1 -3 uit te lopen. Dankzij korven van Wim De Wilde (strafschop na een foutief gestuite doorbraakpoging van Ann Schuddinck), Frank Janssens (afstand) en Edwin Borms (afstand) slaagde de thuisploeg erin het heft in handen te ne men (4-3). Opvallend bovendien was het puike werk van Veronique De Paepe in de rebound. Ze zou in de rechtstreekse duels gedurende de gehele wedstrijd een opvallend meesterschap aan de dag leg gen. Appels zorgde voor een produktief kwar tiertje en liep uit tot 7-3, via korven van Dirk Duym (strafschop) en van Wim De Wilde (afstand en strafworp). Bij de rust echter waren de Antwerpe naars erin geslaagd tot 8-7 terug te ko men. Appels was in de laatste minuten van de eerste speelhelft immers stilge vallen - enkel Dirk Duym had vanop de penaltystip nog geskoord - en Voor waarts zette de geboden kansen om. In het begin van de tweede speelhelft slaagde Appels erin opnieuw een drie- korvenkloof te slaan, dankzij een af standsworp van Dirk Duym en een draai- beweging van Ann Schuddinck. De scheidsrechter begon toen af en toe mis te tasten; hij keurde een korf van Veron ique De Paepe onterecht af, wat de be zoekers in staat stelde tot 10-8 terug te keren. Appels-coach Tony Liessens greep toen in en verving Edwin Borms door Frank De Schrijver. Dirk Duym skoorde nog eens vanop afstand (11-8), maar verder ging de Appelse afwerking plots stokken, wat Voorwaarts in staat stelde terug te komen tot 11-10. In een spannende tien minuten toonden echter Frank Janssens en Frank De Schrijver hun mogelijkheden vanop af stand te skoren. Bij een 13-11 stand verving de Appelse coach Frank De Schrijver nog door Kris Van Den Steen. die met een uitsluitend verdedigende op dracht het speelvlak werd opgestuurd. Appels hield stand tot het eind en won verdiend de twee punten. Loko - Appels KC 13-13 buiten verwachting één punt Loko - Appels, aldus Appels-trainer- coach Tony Liessens, kraakte van de spanning. Een beetje buiten de verwach tingen, want Loko werd beschouwd als de revelatie van het zaalkorfbalseizoen in eerste klasse, slaagden we'erin één punt te skoren. Niet onverdiend overigens en al bij al oogstten we misschien nog een punt te weinig. Appels verscheen met een vertimmerde ploeg aan de opgooi. Edwin Borms, vori ge week onder het mes voor een ingreep aan de knie, was niet van de partij. Bo vendien speelt Wim De Wilde al geruime tijd op niet de helft van zijn mogelijkhe den. Hij kan zelfs op training niet voluit gaan, Kris Van Den Steen, die Edwin Borms verving, greep de geboden kans met beide handen en speelde een uitstekende partij. Hij slaagde er niet alleen in Guy Junes, Loko's meest gereputeerde spe ler, aan banden te leggen, maar skoorde bovendien een drietal korven. Kris, aldus Tony Liessens, verdient de oscar van de wedstrijd. Hoewel ik ook zeer tevreden ben over de prestatie van o.a. Dirk Duym, die één van zijn beste wedstrijden van het seizoen speelde en van Sandy Van Den Broeck, die een zeer sobere, maar verde digende feilloze partij op de vloer zette. De wedstrijd, aldus nog Tony Liessens, was bikkelhard, bovendien gekenmerkt door een hels tempo en ik herhaal het, er zat voor Appels meer in. Atlantis - Groen Wit 10-4 Beslissing viel in tweede speelhelft Atlantis verscheen met een gewijzigde opstelling aan de start van de wedstrijd tegen Groen-Wit: Sandra Van Rossem (ziek) moest verstek geven en Steven Callaert werd, om taktische redenen in het kader van de wedstrijd tegen Gentse, langs de lijn gezet. Een knappe wedstrijd kregen de toe schouwers niet te zien. Bleek immers dat sommige Lebbeekse spe(e)l(st)ers nog altijd niet vertrouwd zijn met het systeem en hun kollega's zelfs vaak in de weg lopen. De wedstrijd zette nochtans veelbelo vend in. Robin De Backer werd bij een doorbraakpoging gehinderd en de straf worp die volgde werd feilloos omgezet door Piet Maesschalck. De bezoekers maakten echter gelijk en vermits beide teams tamelijk sterk verdedigden en de aanvallers inspiratie misten om de verde digingsgordel te doorbreken, moesten de toeschouwers tot de 16de spelminuut wachten alvorens nog geskoord werd. Frank Veldeman oordeelde het toen wel letjes, skoorde vanop afstand en deed het twee minuten later eens over: 3-1 Nog voor de rust zou ook Sarah De Meersman, ook al vanop afstand, sko ren, maar tegen de rust aan milderde Groen-Wit de achterstand tot twee kor ven. Hoewel de bezoekers in het begin van de tweede helft eerst skoorden, zou Atlantis erin slagen een vierpuntenkloof te slaan. Dankzij korven van Alain Muysewinckel (afstand), Piet Maesschalck (afstand) en Robin De Backer (doorloopbal). Groen-wit zou nog één keer skoren, At lantis Lebbeke vond nog driemaal de korf. Via Frank Veldeman (strafworp) en Cindy Meersman (vanop afstand en van dichtbij). Gentse - Atlantis 14-9 Beginkwartier en de scheidsrechter deden de Lehbekenaars de das om Vorige zondag gaven in Zwijnaarde Gent se en Atlantis Lebbeke - beide teams hadden in de vorige drie partijen nog geen punt verloren - elkaar partij. Toen bleek dat de Gentse scheidsrechter Van Der Beken de wedstrijd zou leiden, werd in Atlantis-kringen voor het allerergste gevreesd. In het Gentse wordt, terecht overigens, al jaren geklaagd over de hou ding van sommige Antwerpse scheids rechters. Blijkbaar moeten sommige Ge- Korfbal. Cindy Meersman (Atlantis), strijd tegen Groen-Wit (foto guy) ntenaars, kwa partijdigheid - en onbe kwaamheid bovendien - niet voor hen onderdoen. Zeggen dat de scheidsrechter de enige oorzaak was van de Lebbeekse neder laag, zou de realiteit geweld aandoen. Lebbeke keek immers na een kwartier spel op een 4-0 achterstand aan. De thuisploeg wist immers de korf staan, de Lebbekenaars hadden daar blijkbaar last mee. Kwa spel waren beide klubs overi gens gelijk aan elkaar, maar Gentse be schikte over een aantal spelers die van dichtbij bij de middellijn kunnen aanleg gen en skoren. Gentse zou trouwens geen enkele van zijn korven via een door loopbal skoren. Bij de rust was echter nog niet verloren. Het skorebord vertoonde dan een 6-4 stand. Van Lebbeekse kant hadden Ro bin De Backer (afstand), Steven Callaert (afstand), Alain Muysewinckel (vanach ter de korf) en Robin De Backer (afstand) geskoord. Na de rust bracht Steven Callaert Atlan tis, via een doorloopbal, zelfs op 6-5. De Gentse skoremachine sloeg echter op nieuw aan en Robin De Backer verzuim- goed voor twee korven in de wea\ i Ne\ de zelfs een strafworp om te zettercni Uiteindelijk won de thuisploeg de wet strijd met 14-9. Aan Lebbeekse kareï skoorden nog Carmen Henckens (arl£ stand), Robin De Backer (doorloopbalKei, Steven Callaert (afstand) en Piet Mae" schalck (strafworp). Vermelden we nog dat trainer Damïen Rouck in de loop van de wedstrijd Cinr Meersman inbracht voor Carla Van Ro sen en Alain Muysewinckel de plaa moest ruimen voor Piet Maesschalc Robin De Backer keek tegen een kaart aan. En de scheidsrechter? Die h; op de cruciale momenten in de wedstri het principe 'eigen volk eerst' toeg past... Tony Liessens verlaat Appels Naar Tony Liessens ons meedeelde ve laat hij, zoals trouwens met de Appel: ploegleiding was afgesproken, aan h eind van dit korfbalseizoen KC Appel De huidige trainer-coach is momenteel onderhandeling met een Antwerpse en Pierre Van Rosse Drukke bedrijvigheid op de vloer en flinke belangstelling op de publieksbanken, vo rige zondag in de Buggenhoutse sport hal, waar de plaatselijke turnvereniging 'Nut en Vermaak' de individuele kam pioenschappen van het gewest Dender- monde artistiek turnen (KVT) organiseer de. In de voormiddag waren de meisjes aan de slag, in totaal 46, verdeeld over diver se kategorieèn en afgevaardigd door St.-Paulus Haaltert, St.-Jorisgild Den- dermonde, Nut en Vermaak Buggenhout en St.-Lutgardis Zele. 's Namiddags don gen 36 jongens, leden van Nut en Ver maak Buggenhout, St.-Paulus Haaltert, St.-Jorisgild Dendermonde en Vlug en Vroom Zele naar de titel van gewestkam pioen in hun kategorie. Nut en Vermaak Buggenhout De organiserende klub elke klub die deel uitmaakt van het gewest Dender monde krijgt de organisatie van dit kam pioenschap om de vier jaar toegewezen telt momenteel zowat een 300-tal aktieve leden 170 meisjes en 130 jon gens. De jongens worden getraind door Guido Luypaert, Richard Wauters en Eric Van Weyenbergh (keurploeg), de meisjes staan onder de hoede van Anja Gabriels, Hilde Van Wemmei, Renate De Neef en Heidi Verhulst. Op 8 maart 1992 organiseert 'Nut en Vermaak', ter gelegenheid van zijn 70-ja- rig bestaan, overigens een 'Turnshow' in de sporthal 'Vierhuizen' te Buggenhout. Meisjes Bij de meisjes in de leeftijdskategorie 6-8 jaarzij moesten een opgelegde kondi- tieoefening uitvoeren, oefeningen aan de balk en de brug, een vloeroefening en een sprongwerd Sigrid Persoons (St.-Jo- risgild) de gewestkampioene (38,25/ 50). Met ruime voorsprong overigens op Stefanie Vermeiren (Zele) en klubgenote Janis Pauweis. Bij de negen- en tienjarigen turnsters bleek Els Bombeke (Zele) met 36,99 de beste. Zij haalde het voor Karine Van Vossole (Zele), Lindsey Claeys (Dender monde), Lieve Van Haute (Zele) en J.H. Meskens (Buggenhout). Kristien De Beule (Zele) totaliseerde 41,67 punten, genoeg voor een gewest- titel. Ilse Achtergael (Dendermonde) moest slechts met 12/100 de duimen leggen. Derde werd Helga Persoon (Dendermonde), vierde rangschikte zich Ingeborg Heirman (Zele) en als vijfde eindigde Mieke Allaert (Zele). Bij de turnsters ouder dan dertien was het Dendermonde boven. Kampioene werd Katrien Fonteyne. In haar kielzog eindig den de klubgenotes Rita De Kinder en Anneiies Bogman en Ellen en Leen Roels, beiden lid van St.-Lutgardis Zele. Bij de turnsters jonger dan twaalf die slechts deelnamen aan een balkoefening Turnen in Buggenhout. De deelnemers van eigen bodem (foto guy) guy) Turnen in Buggenhout. De turnploeg van Dendermonde (foto guy) jJqi Mb en een sprong werd Nathalie Van Nieu- man (Dendermonde), Gert Dauwe (Zeiput wenhove (Haaltert) laureaat. Zij klasseer- en Sam Rasschaert (Zele). sar de zich voor Barbara Roelandt (Haaltert), Bij de scholieren - 13 jaar werd Dri^ar Kyndt Stefanie (Dendermonde), Nele De Dauwe kampioen. Hij liet Jeni Van dKai Pla (Zele) en Anneiies Mertens en Katrien Meuten (Zele), Tom Keunen (Haalteiflai Bogaert. Ives De Baere (Zele) en Andy BonnaMa Erika De Schutter (Haaltert) werd in de rens (Zele) achter zich. fer kategorie ouder dan 12 (twee oefenin- Thijs Dauwe (Zele) werd kampioen bij dinc gen) laureate. Zij versloeg Anneiies Col- scholieren B (-15 jaar). Na hem volgd^r paert en Kelly Moortgat, beiden van Den- Tom Haentjens (Zele), Joachim BiltinGoi dermonde. (Haaltert), Koen Gijselinck (Zele) en Jén han Van den Berghe (Dendermonde). me Jongens gij de scholieren A (-15 jaar) werd Time De jongens moesten een vloeroefening, Wauters (Buggenhout) kampioen vck^s een konditieoefening, een oefening aan Filip Martens (Zele). het paard, de ringen, de brug en het rek Bij de juniores kwam slechts één deelnP en een sprong uitvoeren. Lieven Du Bois mer opdagen Wouter Van BerlamoP3 (Buggenhout) werd gewestkampioen bij (Haaltert). Eenzelfde scenario bij de sPu de scholieren-10 jaar. Hij versloeg Dries niores(+18 jaar)Staf Haers (Haaltert™ Van den Haute (Haaltert), Joost Haege- Pierre Van Rosset

De Voorpost | 1992 | | pagina 26