Moeilijke tijden voor Ons Huis Patroploegen niet zo schitterend Patro met een rekordaantal inschrijvingen Roger D'Haeseleer en Marcel Soetens en zn. algemene kampioenen Quiévrain c SJ 28 - 3.11992 - De Voorpost TAFELTENNIS In de KVKT-kompetitie wordt het wellicht voor Ons Huis een zwart jaar. Hun A-for- matie staat helemaal onderaan in 2de Afdeling B, is ook rode lantaarndrager in 2de Afdeling en hun C-ploeg staat op de voorlaatste plaats in 4de Afdeling B. Donkerder kan het wellicht niet. In 1 ste Afdeling heeft Stekene A thuis een goede zaak gedaan door Wetteren A de beide punten te ontfutselen. Ze legden een nipte 6-4 overwinning vast. Bij de bezoekers stond wonderlijk genoeg al leen Wim Heirman op de barrikade. Hij won alles en van zijn ploegmaten kreeg hij niet de minste steun. In 3de Afdeling is Ons Huis B op zijn honger blijven zitten bij het bezoek van Sint-Pauwels. Alhoewel de bezoekers sterk gehandicapt achter de tafels ver schenen gelukten ze er toch in te winnen met 4-6 cijfers. Ons Huis slaagde er maar niet in te zorgen voor één puntje. En misschien zat het er deze keer wel in. In de wedstrijd Van Mol-Alex D'Hondt gaf de Ons Huis-speler zich maar gewonnen in de derde set na een 28-30 score. Wat jammer. Een overwinning had Ons Huis een punt geschonken. In 4de Afdeling A heeft het Hamse Viktory zich de laatste tijd wat kunnen herstellen. Ze waren een paar weken teruggezakt naar de allerlaatste plaatsen. Nu doen ze het beter. Op verplaatsing bij Juvenes D, niet zulke sterke formatie, hebben ze gouden punten veroverd met een 4-6 overwinning. Na een gelijkopgaande score 3-3 en 4-4 konden ze in de twee allerlaatste wedstrijden hun winst afron den. Vooral André De Kimpe liep weer in de kijker. Hij scoorde driemaal. Jos Anto- nissen won bij de thuisspelers helemaal niets en dat werkte de lokale nederlaag wel in de hand. Het thuisspelend Madeion C liet weinig twijfels bestaan over hun intenties toen Triumf B er op bezoek is gekomen. Van meetaf aan trokken ze op winst en lieten die gestadig uitdeinen. Dat was vooral het werk van het duo Yves Vlaminck en Erik Peeters. Deze knapen wonnen alles en daarmee was Triumf B echt kansloos geworden. Bij de bezoekers won iedereen een keer. Ook op Eendracht D trok Triumf B aan het kortste eindje. Aanvankelijk na een 2-2 ging de bezoeker helemaal de grond in. Alleen in hun allerlaatste wedstrijd kon den ze nog eens prikken. Voor de rest was het al Eendracht D wat de klok sloeg. Dirk Van Praet scoorde driemaal voor de gastheren en Jef D'Hoey deed het bijna even goed; tweemaal. Kurt Van der Vre- ken was het beste element bij Triumf B. In de B-afdeling won BZP verrassend thuis tegen Teneramonda B. In het begin was de bezoeker in zijn nopjes met een 1 -3 voorsprong en dat was vooral het werk van R. Callaert. Lang duurde het niet of de lokale formatie zette de score gelijk om daarna resoluut naar een 6-4 overwinning te gaan. Vooral Noël Wittock liet zich weer van zijn beste zijde zien. Hij won nog eens alles. Teneramonda B zou deze nederlaag de zelfde week uitwissen toen ze in eigen midden Triumf C in de ogen moesten kijken. Van een boeiende ontmoeting kunnen we moeilijk gewagen. Daarvoor was de lokale formatie te sterk. Na zes wedstrijden al 5-1Even later was de thuiszege al een feit. Eindresultaat 8-2. Erpe blijft hier de onbetwiste heerser. Bij Ons Huis C maakten ze ermog een forfait overwinning van: 0-10. Wie kan beter? Wie brengt deze formatie de eerste ne derlaag toe? Of gaan ze rimpelloos naar de eindzege toe. Het zou kunnen. In 4de Afdeling C blijft Juvenes C onver vaard het vaandel dragen. Nu bij Okapi B een 3-7 overwinning. Vanden Bussche zorgde nog voor de meeste tegenstand. Hij won twee keer. Maar dat kon allemaal niet beletten dat Juvenes C naar een grote overwinning zou gaan. Juvenes C verloor nog geen enkele keer. Blijft dat duren? Het Dendermondse Teneramonda B heeft het goed gedaan bij de komst van Triumf C. Een 7-3 overwinning. Alleen in het begin van de ontmoeting kon Triumf nog wat in de pap brokkelen: 2-2. Daarna ging de stop van de fles en waren de bezoekers nergens meer. Callaert R. en S. Mertens gaven vooral de toon aan bij de lokalen. Deze twee schenen die avond onklopbaar te zijn. Moeilijke overwinning van bezoeker Par- daf D op Juvenes E. In het begin scheen het voor de lokalen wel te vlotten: 2-4. Maar op het eind van de wedstrijd moes ten ze zich nog reppen om met de kleinst mogelijke score te winnen: 4-6. En dit was vooral het werk van Davey Gronitz en Erwin Van Lierop. Dit duo legde de basis van deze schone overwinning. Bij Juvenes E hoeven ze elkaar niets te ver wijten; ze wonnen elk één keer. Okapi B wil schijnbaar geen voeling ver liezen bovenaan. Deze week lukten ze opnieuw een overwinning, zij het ook een zeer moeilijke. Op Stekene C haalden ze een 4-6 zege binnen. Sylvain Van den Bussche was de grote meneer in deze ontmoeting. Hij liet zich door niemand van de wijs brengen. Na een 3-3 tussen stand kon Okapi B er hard tegenaan gaan en ze lukten nog de overwinning. Twee formaties die bovenaan de waar- deladder staan: KWB B en Sint-Pauwels B stonden tegenover elkaar. Maar veel strijd of spanning heef dat niet gegeven. Want de bezoekers zetten zich van meet af aan aan de leiding en dat gaven ze nooit meer af. Het werd tenslotte een zware KWB-nederlaag van 2-8. Alleen Frans De Clercq kon bij de lokalen de eer redden. Voor de rest konden de KWB-ers niets rapen. Frankaert Mare en Erik Suy waren de grote overwinnaars bij de gast- ploeg. Het ziet er echt naar uit dat Troe- lant A nog een tijdje rode lantaarndrager zal zijn in deze reeks. Op visite bij Juve nes E een niet zo sterke formatie, liepen ze ook weer naast hun schoenen. Ze kregen een 6-4 nederlaag toebedacht. In het begin vlotte het wel, maar dit duurde niet lang. Ze werden meteen met hun neus op de feiten gedrukt: een 6-4 neder laag. Peter Blanquaert bij Juvenes scoor de driemaal en dat gaf bij de eindafreke ning de doorslag. Jammer voorTroelant A. Leider Juvenes C maakte niet veel kabaal bij de komst van Pardaf D. Zonder veel omkijken kon Juvenes C een grote 8-2 overwinning laten optekenen. De bezoe kers vielen echtte licht uit om een gevaar te betekenen voor de leiders. Tenslotte was er hier nog Pardaf C dat een 7-3 vastlegde op Sint-Niklase A. Het was allen Chris Koklenberg die voor de Klaasjes kon laten optekenen. De rest haalde wel een paar setjes op, maar kon die toch niet afronden in winst. In 5de Afdeling A had Opwijk A een gemakkelijke opgave, toen Star Palet er te gast was. De bezoekers werden me teen getrakteerd op een 8-2 nederlaag. Alleen Frank Remue scoorde voor Star Palet. En dat betekende voor Opwijk A de volle winst. De fiere leider in deze reeks is Opwijk B die deze week tweemaal aantraden. In eigen huis tegen Erpe C, een formatie die toch als derde staat geklasseerd, werd zonder meer met zware 7-3 cijfers naar huis gestuurd. Erpe kwam wel in verweer langs Peter Huylebroeck. Maar meer dan twee overwinningen liet deze toch niet optekenen. Opwijk B was te sterk. Maar deze week liet Opwijk B hun eerste puntje vallen en dat tegen hun onmiddellijke tegenstrever Erpe B. Het is een boeiende wedstrijd geworden die zeer evenwichtig verliep. 3-3. Toen scheen Opwijk B naar de overwinning te snellen: 3-5. Maar het duurde toch nog een poosje voordat ze zekerheid hadden over één puntje. En daarmee schenen ze best tevreden te zijn. Zo blijven ze immers nog leider. Een formatie die ook hoge ogen begint te gooien in deze reeks is Erpe C. Bij de komst van Eendracht F hebben ze die knapen meteen getrakteerd op een grote 9-1 nederlaag. Alleen Rudolf Cool kon bij de gasten de eer redden door Peter Huy- DUIVENSPORT Zondag"5 januari e.k. organiseert de Hamse tafeltennisclub Patro in sporthal "Meulenbroek" hun jaarlijks tornooi. Het wordt hun 32ste uitgave van de Ster van het Waasland. Door de jaren heen is dit tornooi uitgegroeid tot een van de meest belangrijkste van de KVKT-federatie. Elk jaar mogen ze er op rekenen dat het aantal inschrijvingen verder de hoogte in gaat. In 1989-'90 juichte men met 533 inschrijvingen en verleden jaar was men gelukkig met 552 inschrijvingen of een vermeerdering van 19 inschrijvingen. De Hamse tafeltennisclub en hun tornooi zat blijkbaar in de lift. Maar nu kwam de klap op de vuurpijl. Gezien de inschrijvingen al binnen zijn gelopen kon de telling beginnen. Men kwam tot het fantastisch getal van 732 of een vermeerdering van 177 inschrijvingen. Formidabel. 732 inschrijvingen is bij de KVKT op een na het hoogst aantal ingeschrevenen voor een tornooi. Voor Patro is dit een absoluut rekord. In 1983-'84 toen het tornooi nog doorging in sporthal De Wuitens bereikte men eens 713 inschrijvin gen. Het is duidelijk dat men bij Patro uitbundig gelukkig is met deze gang van zaken. Het is zo dat er heel wat elementen spelen dat dit tornooi elk jaar doet uitgroeien tot een feestelijk gebeuren. De zeer goede accommodaties voor spelers en kijkers, de prachtige prijzentafel, het vlotte verloop van de wedstrijden, de ruime parkeerplaatsen, enz. Het zijn allemaal elementen die er voor zorgen dat de Ster van het Waasland uitgroeit tot een unieke gebeurtenis. De uurrooster met het aantal ingeschrevenen tussen haakjes is de volgende voor zondag 5 januari. 9 uur: heren niet-geklasseerd (36), heren E (86), 9.30 uur heren jeugd niet-geklasseerd juniors (34), heren jeugd niet-geklasseerd kadetten (24), veteranen (33), 10.30 uur heren F (105), heren C (46), te 11.30 uur heren D (89), 12 uur A open: 149,13.00 uur heren B (28), heren A (16), dames NG (16), I dames jeugd niet-geklasseerd (10), dames A open (23), dames C (31dames i B (5). Het einde wordt verwacht rond 21 uur. De toegang tot de sporthal is gratis. lebroek te verslaan. Met dat Erpe u zaï men nog moeten afrekenen. Onderaan de klassering staat Eendracht F en alhoewel ze daar graag zouden weggeraken werden ze deze week weer de weg versperd door Teneramonda C. Deze keer scheen het echt te lukken voor de lokalen, maar op het einde van de ontmoeting lieten ze de kans liggen en meteen won Teneramonda met kleine 4-6 cijfers. Luc Lermytte won voor de bezoekers alle wedstrijden. En dat mag eens vernoemd worden. Eendracjit E had weinig tegenstand te verduren van Star Palet. De lokalen kon den een 8-2 vastleggen, Rudy Verthez en Jan Degelain wonnen de meeste wed strijden voor de ploeg uit Buggenhout. We zien Troelant B in 5de Afdeling B moeilijk weggeraken uit de onderste re gionen. Thuis kregen ze Sint-Niklase I op bezoek en de bezoekers gingen me r een 3-7 overwinning op de loop en da vooral omdat R. Van Dorsselaere in zij dagje was en nu eens alles won wat ert 1 winnen was. Leo Van Daele en Guid Charita deden de rest. Dynamica C heeft het fijn gevonden d i punten te kunnen thuis houden bij hi bezoek van Okapi CZe hebben daar har moeten voor strijden. Johnny Uytenha Qi mer was voor de thuisploeg een teger strever die ze niet konden verslaan. H zf was echtte sterk voor de lokale jongens ja En tenslotte rest hier nog alleen de zwaï ff 10-0 overwinning van KWB C tegem Troelant B. De bezoekers hadden weini 0e in te brengen. Ze werden helemaal ovei ja klast. a< HVizr |m loi Het gaat in de VTTL-kompetitie met de Patroploegen niet zo schitterend. En dat gebeurt overal eens een keer. Dat Patro A het moeilijk zou hebben in 3de Nationale B was op voorhand gewe ten. Het was een totaal onbekend gebied. Dat men aardig wat uit de voeten moest kunnen om daar stand te houden, wist zelfs het kleinste broekventje. Patro A is voorlopig blijven steken op één punt. In de eerste wedstrijd na een totale 2-14 afstraffing tegen Melsele A 2-14 ging het stilaan beteren. Verliescijfers van 10-6 en 11-5 zijn zo wat de meest klassieke getallen. Ondermeer tegen Doornik 11-5 verlies. Johan Van Hecke (3) en Frans Messagie (2) plaatsten de Hamse over winningen op papier. Er zat zelfs meer in. Trouwens er zijn heel wat wedstrijden geweest waarin de Patro's in de derde en beslissende set nipt ineenzakten. Maar ja, dat zijn zo van die argumenten die wellicht elke club kan aanslepen. De degradatietopper tegen het puntenlo- ze Alpha werd door Patro A verloren met geijkte 11-5 cijfers. Frans Messagie (2), Guido De Block (1), Mark'De Keyser (2). En dat betekende dat Patro A de rode lantaarn in handen kreeg geduwd. Sinter klaastijd is geschenkentijd, moet Elsene ongetwijfeld gedacht hebben. Vandaar dat ze Patro A de rode lantaarn als ge schenk meegaf. Is er nog hoop? Zolang de zon nog on dergaat en terugkomt bij de dageraad is er nog hoop, zingt Vader Abraham, Dus nog hoop voor Patro en waarom niet? Verleden jaar had Patro A een fantasti sche terugronde die hun de titel bezorg de. Waarom kan Patro deze terugronde niet eens overdoen en hun in deze reeks houden? In elk geval, de terugronde wordt wellicht iets daverends. In 1ste Provinciale zitten twee Patro ploegen onderaan te blozen. De B-ploeg doet het iets minder goed dan verleden seizoen. Thuis tegen Melsele B: 8-8. Feit was wel dat Melsele forfait gaf met hun A-formatie tegen Erquelinnes om hun B-ploeg versterkt te kunnen aanbieden in de Familiazaal tegen Patro B. Dat zijn zo van die "trucs". Melsele B is er maar voor de helft in gelukt: 8-8. Voor Patro B wonnen Dirk Stallaert (3), Pierre De Schoesrtter (2), Carl Goossens (2), Erik De Clercq (1), Maar deze week met een overwinning op Sint-Niklase B heeft Pa tro B hun toestand wat beter kunnen inkleuren. Ze krijgen nu wat meer ruimte. Dat Patro C die als tweede eindigde verleden jaar in 2de Provinciale, mocht mee promoveren naar 1ste Provinciale, moet rekenen op een sportief mirakel om hier te overleven. Dit was geweten. Ze moeten trachten twee ploegen achter zich te houden in de rangschikking. Sint- Niklase B is vermoedelijk de eerste afda ler. Maar wie is nummer twee? Melsele C en Patro C liggen samen op de kapblok. Eén van de twee zal wellicht worden afgeslacht. Patro C krijgt regelmatig zware opdof fers. Tegen Knal Deinze 14-2 verlies. Bart Van Couwenberghe (1Jo De Smet (1), Mike D'Hollander en Mare Stallaert wisten niets te pakken. Op Galmaarden een 10-6 pandoering, ondanks de vier overwinningen van Carl Goossens. Mike D'Hollander scoorde tweemaal, Mare Stallaert en Bart Van Couwenberghe ble ven stom. Deze week kwam de kapitale topper tus sen de twee met wurgtouwen rondlopen de ploegen Patro C en Melsele C. De Hamse ploeg zonder Carl Goossens was geweldig gemotiveerd. Een harde kamp: 2-0 voor Patro. Dan 2-2,4-2,5-3 en 5-5. Het ging een milimeterspurt worden, le dereen hield zijn hart vast. Patro C haalde het zeer nipt: 9-7. Bart Van Couwenberg he (3), Mike D'Hollander (3), Jo De Smet (2) en Mare Stallaert (1), Groot gejuich bij Patro C. Ze zijn nog niet uitgescha keld. In 3de Provinciale B zit Patro D ook wat achteraan te klawieteren. Vaak moeten ze aantreden met een vertimmerde ploeg en dat werkt de stabiliteit niet zo direkt in de hand. Op het zwakke De Klinge A een graatmagere 8-8 waar Gerd Van Kers avond met twee overwinningen zijn "en tree" bij de VTTL niet miste. Op Sint-Ni klase C grabbelde men weer naast de overwinning met 9-7. Davy Van Cauteren (4), Frangois Van Dender (1), Thomas Behiels (2), Danny Ruys (D). Een goed resultaat. Dat wel. Maar geen punten- winst. Dat Patro D het nog altijd kan, bewezen ze deze week tegen leider Kruibeke A. Daar lukten ze een 8-8, Een vaak boeiend spektakel. Het begon niet zo goed met de Hamse ploeg: 1-3 achterstand. Maar ze sloegen terug. Keihard. 4-4 en 5-5. De spanning steeg en ook hier gejuich bij Patro: 8-8. Onverwachts een puntje winst voor de lokalen. Davy Van Caute ren (4), Thomas Behiels (1), Frangois Van Dender (2), Gerd Van Kersavond (1 Meteen krijgt Patro D een frisser voorko men. Die ploeg houdt zich wellicht in deze reeks. Dat moet wel anders geraakt Patro E in slechte papieren. Als Patro D moest degraderen en Patro E promoveert dan wordt Patro E de sigaar. Ze moeten dan blijven waar ze zijn in 4de Prov. en Patro D blijft in 3de Prov. In 4de Provinciale D zit men nog met Patro E. Verleden jaar op hun één been kampioen en nu opnieuw naar de titel mikken. Waar gaat dat eindigen? Tegen Melsele F een niet onaardige ploeg, een flinke 10-6 overwinning. Stefan Goos sens (3), Eric Verdonck (3), Patrick De Clercq (2), Marcel De Grave (2). Deze week de wedstrijd tussen de twee teno ren van de reeks. Het ongeslagen Patro E tegen Stekene A (die verloren tegen Bug genhout B) winnen gaf de Hamse ploeg een ruimte. Patro E ging er door de knieën 9-7. Stefan Goossens (3), Erik Verdonck (3), Marcel De Grave (0) en Patrick De Clercq (1). Alles is nu te herdoen voor Patro E. Als er niemand van deze twee ploegen nog een slippertje maakt, zal de allerlaatste wedstrijd van het seizoen uitsluitsel moeten geven. Spannend zeg. Moest er een Patroploeg degraderen in gelijk welke afdeling, dan zou het voor de eerste keer zijn in de clubgeschiedenis dat een ploeg daalt in de KBTTB (VTTL) kompetitie. Daarom laten we in de twee de ronde met zijn allen luid roepen en aanmoedigen zodat het degradatiespook op de vlucht slaat. Wedden dat het lukt? HVC Koninklijke Duivenmaatschappij Eendracht Denderhoutem Quiévrain Eerste algemeen kampioen meeste prij zen, tweede kampioen meeste prijzen oude, tweede kampioen meeste prijzen 1 2 3 oude, vierde kampioen 1 2 oude, vierde kampioen eerste afgegeven oude, eerste asduif oude, eerste kampi oen meeste prijzen jaarduiven, eerste kampioen meeste prijzen 1+2 3 jaarduiven, eerste kampioen 1 2 jaar duiven, tweede kampioen eerste afgege ven jaarduiven, eerste asduif jaarlingen, eerste kampioen meeste prijzen jonge duiven, eerste kampioen meeste prijzen 1+2 3 jonge, eerste kampioen 1 2 jonge, eerste kampioen eerste afgege ven jonge: D'Haeseleer Roger, Dender houtem. Eerste kampioen oude meeste prijzen, derde kampioen meeste prijzen, 1 2 3 oude, tweede kampioen 1 2 oude, derde kampioen eerste afgegeven oude: Roelant Etienne en zoon, Denderhoutem. Eerste kampioen meeste prijzen 1 2 3 oude, eerste kampioen 1 2 oude, eerste kampioen eerste afgegeven oude, tweede kampioen 1 2 jaarduiven: De Vadder Jef en Mare, Haaltert. Derde kampioen 1 2 oude, tweede kampioen eerste afgegeven, tweede kampioen meeste prijzen jaarduiven, derde kampi oen 1 2 jaarduiven: Scheerlinck Victor en zn., Kerksken, Vijfde kampioen 1 2 oude: Troch Jozef, Erembodegem. Tweede kampioen meeste prijzen 1 2 3 jaarduiven, derde kampioen eerste afgegeven jaarduiven: Souffriau August, Denderhoutem. Eerste kampioen eerste afgegeven jaarduiven: Muylaert Frans, Denderhoutem, Tweede kampioen jonge duiven meeste prijzen: Adriaens Mare, Denderhoutem. Tweede kampioen meeste prijzen 1+2 3 jonge, tweede kampioen 1 2 jonge, tweede kampi oen eerste afgegeven jonge, eerste as duif jonge: Raemaekers Maurice, Welle. Derde kampioen 1 2 jonge, derde kampioen eerste afgegeven jonge: Branswijck Patrick Elly, Vierde kampi oen 1 2 jonge: Goessens Gebrs., Denderhoutem. Eerste algemene kampioen meeste prij zen keizer, eerste kampioen meeste prijzen oude, eerste kampioen meeste prijzen 1 2-+ 3 oude, eerste kampioen 1 2 oude, tweede kampioen eerste afgegeven oude, eerste kampioen mees te prijzen jaarduiven, tweede kampioen meeste prijzen 1+2 3 jaarduiven, tweede kampioen 1 2 jaarduiven, tweede kampioen eerste afgegeven jaar duiven, eerste kampioen meeste prijzen jonge, eerste kampioen meeste prijzen 1 2 3 jonge, eerste kampioen 1 2 jonge, eerste kampioen eerste afgege ven en eerste asduif jonge: Soetens Mar cel en zoon, Denderhoutem. Tweede kampioen meeste prijzen oude, tweed T kampioen meeste prijzen 1 2 R oude, tweede kampioen 1 2 oudHi eerste kampioen eerste afgegeven ouc en eerste asduif oude: Troch Jozef, Dei derhoutem. Tweede kampioen mees!:, prijzen jaarduiven, eerste kampioe meeste prijzen 1+2 3 jaarduivel Vj eerste kampioen 1 2 jaarduiven, ee ste kampioen eerste afgegeven jaardu J< ven en eerste asduif jaarduiven: Heys 3 Etienne, Denderhoutem. Derde kamp IV oen eerste afgegeven jaarduiven: Brans J. wijck Patrick en Elly, Kerksken. Tweed B kampioen meeste prijzen jonge, tweed kampioen meeste prijzen 1 2 jonge, tweede kampioen 1 2 jonge el tweede kampioen eerste afgegeven jol 1 ge: Adriaens Mare, Denderhoutem. Del de kampioen eerste afgegeven jongi| Meert Erik, Denderhoutem. Derde kan- pioen meeste prijzen 1+2 3 jongi derde kampioen 1 2 jongi - D'Haeseleer Roger, Denderhoutem. i (Dl Rugby. Rik Casier, zoals steeds in de buurt van het vrouwvolk (foto Pi D Hermans)

De Voorpost | 1992 | | pagina 28