Sport blijft een belangrijk onderdeel van het Zeelse gemeenschapsleven m 5SSSSS "el bii de benia™s in bet boo9Sbrin 30 - 3.1.1992 - De Voorpost De jaarlijkse sportieve plechtigheid is de trendsetter van wat er het voorbije jaar leefde in de sportmiddens te Zele. Het werd eens te meer een rijke kampioe- nenoogst. Een sportman van het jaar, drie laureaten van verdienste, 6 kam pioenen, 52 cublaureaten passeerden de galerij en werden met grote of kleine trofeeën om hun verdienste ten bate van de sport. Het is ook de dag waarop wordt terugge blikt op het sportieve effect van het ge beuren op het gemeentelijke patroon en waarop er wordt vooruitgeblikt wat de toekomst nog te bieden heeft. Het heet hangijzer dat de dagen voordien binnen politiek Zele voor enige beroering had gezorgd, was het eventueel verdwij nen van VHV als sportinfrastruktuur. Een paniekerige sportschepen op stang ge jaagd door hopeloze sportverenigingen. De stilte leek blijkbaar teruggekeerd. Toch wordt er reikhalzend uitgekenen naar de toespraken van zowel sportraad voorzitter Karei Van Cauteren als sche pen voor sport De Waele en burgemees ter De Bruyne. Een belangrijk geluid was hun zorg voor de verminderde interesse van de jeugd voor sport. Dat de fysieke konditie van de jeugd zorgen baart, werd vroeger reeds gezongen door de school- als de militaire overheden. Sportraadvoorzitter Karei Van Cauteren typeerde het met harde cijfers van het RIZIV. De verbetering van de fysische konditie van de bevolking zou voor het RIZIV een jaarlijkse besparing van 54 miljard frank betekenen. De voorzitter meertde ook dat de sportlui het stilzwij gen moeten doorbreken en een gefun deerde vergelijking moeten maken met de andere sektoren. De kultuurlobby werkt heel goed. Waar blijft de sportlob- bying. De voorzitter wees er ook op dat de Zeelse sportraad in het verleden er steeds in geslaagd is een verantwoord evenwicht te vinden tussen het wenselij ke en het haalbare. Deze opdracht moet ze ook in de toekomst kunnen blijven vervullen. Het stelt zich als «targetman» ter beschikking van de klubs en het ge meentebestuur om in onderling overleg en in een gezamenlijke aanpak de leef baarheid van de verenigingen continu te verzekeren en een publieksvriendelijk beleid te helpen uitbouwen. Karei Van Cauteren stelde dat de sportraad stemt voor de fitheid van de jeugd en dat is stemmen voor sport. Schepen voor de Sport Marcel De Waele, had blijkbaar de harde woorden van dag en voordien afgezwakt. Hij had het over het afnemen van de bewegingsmogelijk heden. Hij loofde de idyalistische opgave die beoefenaars en begeleiders vervul len. Hij wees op het duidelijk sociaal en pe dagogisch karakter van de jeugdsport. Het economische aspect doet zijn intre de. De slogan «sport voor allen» wordt een economische efficiëntie. Kostenba- tenanalyses doen hun intrede. Commer cialisering van de sport is schering en inslag. De sport blijft evenwel een deel van het algemeen welzijn en is per definitie niet winstgevend. Als de overheid zich verder terugtrekt als subsidiërend orgaan, is de kans groot dat er slechts een elitaire sportbeoefening overblijft voor de meer-begoeden en de jongeren met ta lent. Burgémeester De Bruyne wees op de inspanningen die het gemeentebestuur rechtstreeks en onrechtstreeks leverde ten bate van de sport. Het bestuur is bereid om de gevolgen en voor welke klubs een eventuele stopzet ting van de aktiviteiten van VHVD teweeg zou brengen. De laatste dagen is er een nieuw feit gekomen. Een doorverhuring van het komplex zpu nu ook tot de reële mogelijkheden behoren. Hij wees, in geval van dringende nood zaak, op eventuele uitwijkingsmogelijk heden, zoals de sportzaal van de ge meenteschool en de VTI, sporthal De Zeven. Hij wees op een eventuele nauwe samenwerking tussen het privaat initia tief en het openbaar bestuur. De gemeen te kan geen overhaaste beslissingen ne men. Er zijn vele noden. De vraag naar een betere bejaardenzorg, een cultureel centrum zijn andere projecten. Ander zijds mag de gemeentebegroting niet de ficitair worden. De eerste maatregel die de hogere overheid zou nemen is het afschaffen van de facultatieve uitgaven en daar horen ook de sportsubsidies bij en daar wil men niet aan raken. Doelman Danny Van Puyvelde: sportman van het jaar De 22ste sportfiguur van het jaar van Zele is voor de vierde opeenvolgende keer een voetballer. Eendrachtdoelman Dan ny Van Puyvelde komt in de rij van de voetballaureaten. Hij volgt hiermee dub bele winnaar Filip De Wilde en Hans Christiaens op. Hij is de achtste voetbalwinnaar in de rij van de winnaars. Danny Van Puyvelde is sedert twaalf jaar de steunpilaar van de eerste ploeg. Als jonge knaap tekende hij een aansluitingskaart van Eendracht Ze le. Hij konkurreerde met de andere jonge doelman Filip De Wilde. Danny bleef aktief in eigen midden. Hij debuteerde tijdens het seizoen 1979-80 op 17-jarige leeftijd in de fanionploeg. Het volgende seizoen verwierf hij een vaste stek en vierde hij een definitieve doorbraak. Hij miste gedurende twaalf seizoenen amper vier wedstrijden. Deze geringe afwezigheid is ongetwijfeld een unicum in de annalen van de club en zelfs in het nationaal voetbalgebeuren. Danny speelde tot op heden 350 wedstrijden in de eerste ploeg. Danny is het exponent van sportiviteit, karaktersterkte en door zettingsvermogen. Hij wordt bewonderd om zijn intensieve trainingsarbeid. Zijn streven naar perfektie maakt hem gevoe lig voor kritiek. Achter zijn ietwat geslo ten karakter schuilt de ambitie van een echte sportman. Hij diende de kritika- sters- met een knalprestatie. Voetbal betekent voor deze volksjongen zeer veel. Als alternatieve sporten koos hij voor de kaatssport en de duivensport. Danny wordt door de insiders aangestipt als de beste doelman uit de reeks. Eendracht tainer Jaak Goossens typeert het sluitstuk van zijn verdediging: «Wat Danny onderscheidt van zoveel andere doelmannen is de constante lijn die hij in zijn prestaties legt. Hij wisselt geen hoogte- en laagtepunten af. Doelmannen die bijna nooit in de fout gaan en regel matig een wedstrijd winnen zijn zeld zaam. Elementen die bij Danny te vinden zijn.» Zele. Veel belangstelling voor de huldiging van de sportfiguur van het jaar en de andere laureaten en kampioenen (Iv) Hoofdtrofeeën van sportverdienste De sportraad kiest ieder jaar drie hoofd laureaten. Een beetje om de ontgoochel den tegemoet te komen, die uit de boot vielen voor de trofee van sportfiguur van het jaar. Jan Poppe, de verdienstelijke spor ter De huidige liefhebber debuteerde in 1986 als nieuweling. De eerste resulta ten werden niet hoopgevend. De lat wordt voor de jonge renners in de jeugd- categorieën hoog gelegd. Beroepsernst en karakter waren ideale hulpmiddelen, om Jan na een goede tweede juniore- sjaarte laten uitgroeien tot één der betere renners in het amateurspeleton. In 1990 boekte hij vier overwinningen. In 1991 ondanks zijn legerdienst, totaliseerde hij negen overwinningen. Het hoogtepunt was de nationale militaire titel die hij na spurtzage met zeven ontsnapten te Zemst-Laar won. Op de militaire wereld kampioenschappen in het Duitse Ram- stein werd Jan derde in de wegrit. Hij won achteraf nog de zilveren medaille op de wereldkampioenschappen irvde ploe gen tijdrit. A.C. Zele, de verdienstelijke sport club De plaatselijke atletiekklub kan terugblik ken op een zeer verdienstelijk en sukses- vol sportjaar. Een lange rij individuele- en ploegkampioenen. Anja Buysse, Bart Oste, Keneth Rombout, Els Callaert en het kadetten kwarter Veerle en Katrien Callaert, Sophie Vergeylen en Els Callaert bezorgden hun club liefst vijf nationale titels. De beloftevolle Zeelse jeugd voegde daar nog vijf Vlaamse- en tien provinciale ti tels aan toe. De perfekte kombinatie van talent, inzet en vakkennis lag aan de basis van deze schitterende resultaten. Arthur De Waegemaeker, staat van verdienste Omdat Arthur kan terugblikken op 35 jaar verdienste ten bate van de sport, kreeg hij de staat van verdienste van de sportraad. In die periode bedong hij nooit enige erkentelijkheid. Zijn verdienste draait om het sportieve gebeuren rond De Zeven. Hij begon als jonge knaap bij de turners. Een echte sporter werd hij niet, wel een dienstbare mens die de sporters van dienst was. Als lid van kaatsklub De Zeven was hij manusje van alle werk; speler, bestuurs lid en materiaalmeester. Hij stond aan de Zele. Danny Van Puyvelde, Arthur De Waegemaecker, Emiel Van Hecke en Jan Poppe (Iv) wieg bij de stichting van voetbalclub De Zeven. Hij maakte het voetbalveld speel- klaar. Na de fusie stapte hij over naar volleybalklub Juvenes. Twintig is hij reeds de begeleider van de reserven. Hij werkte hard om sporthal De Zeven te realiseren. Hij zorgt nu nog altijd voor de onderhoud van de infrastruktuur. Een enorme staat van verdienste die in 1991 verdiend werd beloond. Clublaureaten Iedere bij de sportraad aangesloten ver eniging mag jaarlijks een verdienstelijk lid aanduiden. In 1991 ontvangen 20 laureaten van de kompetitieclubs een tro fee en 32 verdienstelijke leden van de rekreatieclubs werden gehuldigd. Kompetitiesport Sint-Xaveriusgilde: Davy Baert, lid Sint-Lutgardisturngilde: Nora Libeert, bestuurslid FC Eendracht: Cesar Schelkens, onder voorzitter beheerraad FC Heikant: Ronny Christiaens, speler Basketbalklub Zele: Karei Deprouw, trai ner Basketbalklub Cibo: Paul Van Damme - speler Volleybalklub Juvenes: Kelly De Brandt - speler Kaatsklub Durmen: Geert Schiettecat - speler Tennisclub Topspin: Paul Van Cauteren - lid Openbare Tennisclub: Bea Van Bogaert, bestuurslid Tafeltennisclub Juvenes: Sabrina Buerms, lid Karabijnclub De Kroonschutters: Step haan Perdaen, lid Bodyfit: Dirk Mertens, lid Minivoetbalklub Oud en Niuew: Robert Baranski, speler Ruiterclub Sint Ludgerus: Carlos De Bock, lid Wandelklub Zandstuivers: Henri Van den Hof, lid Atletiekklub Zele: Bart Oste, atleet Waterskiclub Costa Zele: Daniël De Ke gel, skiër Sporttak wielrennen: Glenn D'hollander- junior Sporttak duivensport: Theo Van Elsuwe- ge, lid Rekreatiesport ZV Straaljagers: Richard De Wilde, spe ler Thor Veldeken: Alberic Van Dooren, spe ler Real Hansevelde: Kris Martens, speler FC Uilen: Jesus Ferraz Hernandez, speler FC Moderne: Filip De Loose, speler FC Juvenes: Jesus Ferraz Hernandez, secretaris Recreatiesportclub Schoolstraat: Paul Maes, lid FC Nelis Asfalt: Johan Verhoeven, speler VC KWB Kouter: Guy Coppens - speler Sportploeg Brandweer: André Van Uyt- fang - lid VC Esso Tijgers: Christa Audenaert, speelster VC Windsor: Jacques Gansbeke, speler Kaatsklub Likeuren Rubbens: Gaston D'hossche, speler Kaatsklub Inx-Van de Vijver: Geert Van Havermaet, speler Petanqueclub De Mikkers Vooruit: Flo rentine De Witte, lid Tafeltennisclub KAJ: Els Schiettecat, lid Sint Sebastiaansgilde: Alfons Wauters, lid Shito Karateklub: bdol Reza Mohammed Zadeh Balili - karate MV Arsenal: Johan Cornelis, speler Zele. Danny Van Puyvelde werd sportfiguur van het jaar (Iv) MV Pallieter: Geert Vertringe, speler/be stuurslid MV Klodde: Hans De Bruyne, speler MV Schockaert: Steven Beirens, doel man MV De Bisschop: Frank Jacobs, speler MV Humo: Luc Temmerman, speler MV De Pikke: Patrick Bauwens, speler MV Colman: Dirk Claus, speler MV De Bus: Jan Bogaert, speler Sporttak voetbat FC Heikant Miniemen werden kampioen in de gewestelijks reeksen van de Koninklijke Belgischs voetbalbond. FC Eendracht Zele- preminiemen wonnen de kampioenstitel met 48 puntei op 48 en met tien punten voorsprong o| het nummer twee uit het klassement. Zi Zaalvoetbalklub Lois: Nico Rasschaert, scoorden 196 doelpunten in 24 wedstrij] speler MV Geers: Mare D'heer, speler MV Den Tuymeleir: Paul De Vuyst, speler Wielertoerismeclub Centrum-Heikant: William Van Driessche, lid den en lieten er slechts drie binnen. FC Uilen behaalde de titel in de 1e reeks van he Lokerse liefhebberstornooi op de slotda( Wielertoerismeklub jong en Fit: Paul Bo- yan kompetitie na een felle maar spor tieve partij tegen de kampioenen van he vorige seizoen. In Durmen was men vooi de vierde maal in zes jaar aan een feest- gaert, lid Kampioenen De kampioenenoogst is jaarlijks bijzon- viering toe. der rijk voor Zele. In 1991 stonden er 46 individuele sporters of clubs op het Sporttak volleybal hoogste schavotje of zeven gewestelij- Volleybalklub KWB-centrum ke-, 6 provinciale-, twee Vlaamse-en elf Na een suksesrijk seizoen kroondd KWB-centrum zich tot kampioen in -het verbond Dendermonde na een nek aarj nek race met Grembergen. Provinciale kampioenen Sporttak atletiek Gino De Beule: werd provinciaa nationale kampioenen. Gewestelijke kampioenen Sporttak kaatsen Kaatsklub Vivaldi-Van Der Strae- ten: Na het afhaken van uittredend kampioen Bontinck-Windsor nam kaatsklub Vival- kampioen op de 300 meter horden bij d( di-Van der Straeten met allure de fakkel scholieren, over in de Zeelse kaatskompetitie. Sporttak minivoetbal Minivoetbalklub De Bus-De Lan- AKKnni oir ohr„i.,tn tn„crh„Hnr vinciale kampioene bij de pupillen meis Met Piet Abbee als absolute topschutter tBr h d Ellen De Kimpe: behaalde de provin ciale titel in het veldlopen bij de kadettei geboren in 1977 Liesbeth Feys: kroonde zich tot pro r. n jes op de 60 meter horden. won De Bus-De Lantaarn zijn eerste wer(J incia|| kampioenstitel in be kernreeks van de kampioene ind0Qrde op Minivoetbalklub Maes - Vivaldi behaalde de provincie de topschutter van de reeks André De Waele deel uit van de kampioenenforma-

De Voorpost | 1992 | | pagina 30