OCMW-toelage 44,6 miljoen fr. in 1992 Wigbert The Loudspeakers in Honky Tonk Zele De Voorpost - 3.1.1992 - 31 Danny Van Puyvelde, spotfiguur van het jaar fen Rosseels: werd provinciale joene in het veldlopen bij de benja- en in de driekamp. itrien Stockman: kroonde zich tot nciale kampioen bij de seniors in de fikamp. ynthia Van Driessche: behaalde de linciale titel in het veldlopen bij de jamins geboren in 1982. Itletiekklub Zele: Cynthia Van Drie- jhe. Karen Rosseels en Evy Pletinck nnen de provinciale ploegtitel in het dlopen bij de benjamins. Atletiekklub Zele: Magda De Kinder, eda Waegeman en Juliette Van Dam- wonnen de provinciale ploegtitel in t veldlopen bij de veteranen. porttak minivoetbal Minivoetbalklub Pius X instituut: ehaalde voor de tweede opeenvolgende daal de provinciale titel in de leraren- jompetitie van het NSVO na een opmer- celijke overwinning tegen de collega's van de Koevliet. Sportploeg brandweer: kroonden zich in Lokeren tot provinciaal kampioen, minivoetbal bij de brandweer. I Sporttak paardensport Ruiterclub Sint Ludgerus: tijdens |de provinciale kampioenschappen te I Evergem maakte Ruiterklub Sint Ludge- I rus het seizoen goed. In de dressuur- I wedstrijd voor achttallen haalde men de provinciale titel binnen. I Sporttak tafeltennis Erik De Vleeschouwer: won de pro vinciale titel bij de mannen reeks E. Anja Schepens: werd provinciale ■kampioene bij de niet-geklasseerde ■vrouwen. Deze prestatie leverde haar een C-6 klassement op. Sporttak tennis Tennisclub Topspin: De Topspin- ploeg uit de afdeling heren 8 met Peter Van Hauwe, Tom Arens, Luc Van Dam me, Manu De Cuyper, Eddy Maes, Carl Poppe, Frederik Van den Borne, Bert Cooreman en Michel Geltmeyer als spe lers werden gewestelijk kampioen zon der één enkele nederlaag. Na overwinningen tegen Beckhand, Ou denaarde, Velina Geraardsbergen en de diskwalifikatie van tennisclub Pynckel's uit Vinderhoute behaalde Topspin ook de provinciale titel. In de nationale eindron de toonde TV Brugge zich sterker dan de Topspinformatie. Tennisclub Topspin: Jasmine Bro- wayes, Wendy Van Vracem, Annelies Everix, Angelique Van Neckebroeck, Kaat Bracke, Carine Callewaert, Sylvie De Neef en Kristel De Meyer wonnen in de vijfde afdeling van de vrouwenreeks de provinciale titel. Sporttak turnen Ives De Baere: behaalde de eerste plaats op het toestel paard met bogen tijdens het Oost-Vlaamse interklubkam- pioenschap reeks B. Kristien De Beule: werd gouwkam pioene in de disciplines brug, balk en sprong. In het algemeen klassement ein digde Kristien op een tweede plaats. Filip Martens: kroonde zich tot alge meen gouwkampioen bij de scholieren na overwinningen op de toestellen, rek, paard, sprong en brug. Jim Van Der Meulen: behaalde een eerste plaats op het toestel brug tijdens de Oostvlaamse interklubkampioen- schappen reeks B. Sint Xaveriusturngilde: De groep jongens beneden de 12 jaar eindigden op de eerste plaats op de toestellen mini- trampoline, groepsoefeningen en ringen op de gouwkampioenschappen. Sint Xaveriusgilde: de groep jon gens beneden de 14 jaar behaalde de 'c- oponraaavoorziner Karei van uauteren (iv) eerste plaats op het toestel brug tijdens de gouwkampioenschappen. Sint Xaveriusturngilde: won tijdens de gouwkampioenschappen de titel van algemeen kampioen voor groepen. Sporttak volleybal Volleybalklub Juvenes: kroonde zich tot provinciaal kampioen bij de ka- detten jongens. Volleybalklub Juvenes: de vrouwen aktief in de rekreatiereeks behaalden de titel van algemeen provinciaal kampioen. Vlaamse kampioenen Sporttak atletiek Atletiekklub Zele: Els Callaert, Ellen De Kimpe, Barbara De Schutter, Katrien Herwege, Veerle Herwege, Wendy Sterckx en Sophie Vergeylen wonnen in Tessenderlo de Beker van Vlaanderen bij de kadetten. Sporttak tennis Tennisclub Topspin: Katrien Van der Beken, Wendy Van Vracem, Sylvie De Neef en Annelies Everic tennisten zich tot federaal of VTV-kampioen bij de kadet- ten-meisjes. Nationale kampioenen Sporttak atletiek: Anja Buysse: Als provinciale kam pioene bij de seniors op de 1500 meter behaalde Anja nog tweemaal goud op deze afstand. Els Callaert: Els startte het seizoen bij de kadetten met een provinciale in- doortitel op de 800 meter en een ploegti tel in de 4x100 meter outdoor. Tijdens de Vlaamse kampioenschappen beklom ze het hoogste schavotje op de 800 meter indoor. De bekroning kwam er via een dubbele nationale titel. Indoor op de 800 meter en in ploegverband op de 4 x 100 meter. Bart Oste: De verdienstelijke sport- laureaat van Atletiekklub Zele kan ook dit jaar op een aantal titel terugvallen. Bart won als scholier de provinciale titel in het kogelstoten (zowel indoor als outdoor) en in het discuswerpen outdoor. Daarna volgde een Vlaamse titel met de kogel indoor. Op de nationale kampioenschap pen kreeg Bart tweemaal goud uitgereikt. Hij won het kogelstoten tijdens de indoor en outdoorwedstrijden. Kenneth Rombout: Als provinciaal kampioen in het kogelstoten bij de kadet ten onderscheidde Kenneth zich vooral op de 400 meter. Hij werd op deze moei lijke afstand Vlaams en nationaal kampi oen indoor. Atletiekklub Zele: Het kwartet ka detten Veerle en Katrien Herwege, Els Callaert en Sophie Vergeylen bezorgde de club heerlijke hoogdagen tijdens de jeugdkampioenschappen. Na de provin ciale titel in Deinze volgde de nationale titel in Dilbeek op de 4 x 100 meter. Sporttak biathlon Jean Marie Christiaens: Jean Marie boekte in de discipline biathlon twee be langrijke overwinningen. In eigen land kroonde hij zich tot nationaal kampioen en op 28 april won hij de internationale biathlon in Duisburg waar hij de Duitse schutter Peter Benter op eigen bodem versloeg. Sporttak kunstrolschaatsen Pascal Smet: Rolschaatsclub Her mes begroet in Pascal zijn eerste natio naal kampioen. In de discipline kunstrol schaatsen werd hij bij de miniemen de Belgische nummer één. Sporttak schietsport LucVanDoorsselaere:Alslidvande Sint-Niklase schuttersclub «The Chapel» schoot Luc zich in Zwevegem tot natio naal kampioen met het sportpistool punt 22. Sporttak wielrennen Jan Poppe: Via het veroveren van de nationale militaire kampioenstitel ver sterkte Jan zijn statuut als militaire top sporter. Hij legde later beslag op een bronzen medaille tijdens de militaire we reldkampioenschappen in het Duitse Ramstein. Aimé Michiels: In Zeveneken behaal de Aimé de Vlaamse kampioenstitel in het veldrijden categorie C bij de Vlaamse Wielerijdersbond. Vorige zondag vonden in Wilrijk de nationale kampioenschap pen plaats. Daar kreeg hij in de categorie 50-plussers de nationale driekleur uitge reikt. Sporttak zwemmen Kristien Van Cauteren: Ook dit jaar eigende Kristin zich een aantal kam pioenstitels toe. Oostvlaams kampioene in het doortocht- zwemmen. Na een tweede plaats in het Belgisch kampioenschap lange afstand zwemmen werd ze nationaal kampioen in het doortochtencriterium. In het indoorbad kreeg Kristin goud uitge reikt tijdens de natioinale kampioen schappen voor zwemsters ouder dan 25 jaar op de 50 meter rugslag, 50 meter vrije slag, 100 meter rugslag en 200 meter rugslag. Op deze laatste afstand klokte ze een officieel Belgisch rekord. De OCMW-begroting stuitte niet alleen op kritiek vanuit de oppositie. Ook koalitiepartner PW was niet gelukkig met de stijging van de gemeentelijke tussenkomst van 26,3 miljoen fr. naar 44,6 miljoen fr. Socialist Vercauteren maakte re serves over het personeelsbeleid. Hij had kritiek op de tewerkstelling. Hij vond de stijging van de perso neelslasten van 72 miljoen fr. in 1984 naar 175 miljoen fr. in 1992 ongeoorloofd. CVP-fraktieleider Van Damme hield er rekening mee dat bepaalde elementen het OCMW niet meezit ten. Hij onderkende eens temeer geen degelijk sociaal beleid. Het verweet het OCMW een gebrek aan inventiviteit. Men kiest de gemak kelijkheidsoplossing en dat is de verontrustende stijging van de ge meentelijke subsidie. Onafhankelijk raadslid De Keyser stelde het zoveel geld te besteden aan de buitendiensten in vraag. De klusjesdienst heeft een tekort van meer dan 4 miljoen fr. voor 167 ge bruikers. De gezins- en bejaarden hulp kost bijna 5 miljoen fr. voor 60 gezinnen die er gebruik van ma ken. Dit betekent amper 15% van de bejaarden. Dr. De Keyser noem de dit eerder een sociaal privilege. De PW keurde de begroting goed nadat het beloftes kreeg van de voorzitter over een aanwervings stop en meer gefundeerde begro ting in de toekomst. Voorzitter Hubert Temmerman had oor voor de kritiek. Hij stelde dat elkeen dan zijn verantwoorde lijkheid moet nemen en prioriteiten moet stellen: "Het grootste tekort (meer dan 30 miljoen fr.) komt uit de rustoordsektor. De prijzen zijn door de minister geblokkeerd. Die anderzijds wel nieuwe normen op legt. Wie normeert zou ook moeten subsidiëren. De nationaal gemid delde dagprijs bedraagt 1.200 fr. In Zele is aat 850 fr. per dag. Een eventuele verhoging zou niet zoveel opleveren. Zeker één derde van de bewoners is onvoldoende vermo gend om het te betalen. De toepas sing van de onderhoudsplicht zou geen noemenswaardige meerin- komsten opleveren. Vele onder houdsplichtigen zijn ook al pen sioengerechtigd. Anderzijds mag niet uit het oog worden verloren dat de funktie van het rusthuis ingrijp end is veranderd. Voorheen had die meer een rusthuisfunktie die is nu omgebouwd tot een verzorgende funktie, waarvoor meer personeel nodig is. De gemiddelde leeftijd van de bewoners bedraagt 80-81 jaar." Voorzitter Temmerman was van oordeel dat de mensen centraal staan en aan hen alle prioriteit moet worden gegeven. Als voorzitter wordt hij dagelijks gekonfronteerd met degenen die hun nood komen klagen en vanuit dat standpunt meent hij dat er inspanningen mo gen worden gedaan. Hij replikeerde op degenen die per soneelsbeleid aanvielen: "Het OCMW heeft zijn effektief met 11 full-time equivalenten vermin derd. Dat is een zeer ernstige in spanning. Anderzijds heeft het OCMW in het verleden inspannin gen gedaan om een aantal bestaans minimumtrekkers, via een bijscho ling en een opleiding terug in het normale arbeidscircuit te brengen. Initiatieven die geld kosten. Het OCMW zou voor dergelijke presta ties vrijstelling van sociale zeker heid moeten bekomen." OCMW-voorzitter Temmerman wijst er verder op: "De OCMW-op- drachten worden steeds uitgebrei der en complexer. Het heeft nog weinig mogelijkheden om de in komsten te verhogen. Het krijgt an derzijds weinig ruimte om de uitga ven te beperken. Het wordt door de hogere overheid in een keurslijf ge zet. Principieel ligt de toelage van het OCMW op de gemeentebegro ting 1 tot 2% hoger dan het natio naal gemiddelde. De toelage is daarentegen merkelijk lager dan in andere gemeenten van dezelfde 7TTr~T 4PHP1 grootte. De optimale dienstverle- l jij. ning is aan de toelage niet vreemd. II ||||aHBgg» De toepassing van de door de over- Is 111 lil r i V fe l 'II Mij Is heid onderschreven CAO's bete- |M {ft1 kent jaarlijks een inspanning van feflfe L hif J>| I j I| y||l tpffefefWfl I 10 miljoen fr. Het OCMW is ook in rjf&p' 'lÉHV«n ëerneente de derde grootste lip JLk JjP werkgever met 350 personeelsle- den. Ook daarin schuilt een stuk feHj^^Bfe^fi^HfefeJB sociale werking." De begroting op gewone begroting een tekort 3,7 miljoen fr. uit 335 miljoen 589.181 fr. ontvangsten. Voor 1992 worden voor de voor- naamste posten de nettolasten ge- raamd. De dringende medische hulp heeft een overschot van 561.427 fr. De sociale bijstand heeft een tekort Buggenhout. In Opdorp zorgde 'Met Moed Vooruit' inzaai Madeion voor een van 7.732.842 fr.; het rustoord en knap kerstkoncert (foto Guy) RVT Beukenhof wordt geraamd op een tekort van 30.223.402 fr.; de ge- zins- en bejaardenhulp een tekort van 4.719.918 fr.; de dienst maal tijden: 1.513.625 fr.; de klusjes dienst een tekort van 4.305.709 fr. De dienst bejaardenwoningen heeft een overschot van 79.959 fr. De gemeentelijke toelage bedroeg in 1982 26,8 miljoen fr.; in 1988 19 miljoen fr. en in 1991 44,6 mil joen fr. Dertien gemeenteraadsleden keur den de gemeentebegroting goed. Negen raadsleden stemden tegen: de CVP'ers Van Damme, Van Lyse- bettcn, Ccrtijn, Verheirstraeten; de SP'ers Vercauteren, Borgers en De Geyter en het onafhankelijk raads lid De Keyser. Vier raadsleden ont hielden zich: de onafhankelijken Cleen en Walrave en twee leden van de meerderheid, de ZB'ers Gee- rinck en Rupus. BENO Buggenhout. Het winterkoncert van Cantico Buggenhout werd georganizeerd in samenwerking met het Symfonisch Jeugdorkest (foto Piet Hermans) Bart Peeters noemde eens ter gele genheid van Humo's Pop Poll de onbekende naam van ene Wigbert van Lierde als het beste dat hij ge hoord had tijdens het jaar 1990. Sindsdien is deze Wigbert bij de jeugd zo bekend als Bart Peeters zelf. 'Ebbenhouten Blues' doet het op de BRT en die andere 'televisie'-zender goed en je hoort het singletje dagelijks op de radio. Wigbert heeft nochtans heel wat meer te vertellen dan dat. Jarenlang zat hij in de band van de miskende Bachliefhebber en liedjesman Jan De Wilde en serveert hij met "zijn variabele band 'The Loudspeakers' het Vlaamse publiek schitterende sessies in Rhythm Bluesmuziek. Misschien zullen de meeste lezers zich wel niet herinneren dat deze Loudspeakers verleden jaar reeds furore maakten in het Koninklijk Ateneum tijdens de Honky Tonk :ht Kroegentocht 1991. Een mooi kon- cert was het met covers van Ry Coo- der, Newman, Marvin Gaye én de beklijvende stem van Wigbert, flink geflankeerd door uitstekende bege- de boodschap zijn! Beno leiders, onder wie Karei Algoed. Karei heeft een uitstekende New Orleans-palmares en is ook altijd nauw verbonden geweest met de Honky Tonk jazzklub. Jarenlang was hij immers lid van de Zenith Brassband, speelde in de zestiger jaren bij de Sammy Rimington Band en is free-lance steeds te vin den in de beste orkesten. Momen teel is hij vast lid van de Fondy Riverside Bullit Band van Camiel Van Breedam, maar verlaat wel eens graag het nest voor andere kreatieve tussenaktiviteiten. Wat de muzikale horizon alleen maar kan verruimen natuurlijk! Op zaterdag 18 januari om 21 uur wordt een oude Kroegentochtbe lofte ingevuld. Wigbert en Karei pakken dan nog eens uit met hun zachte jazzy rhythm bluesmuziek. Pareltjes voor het oor, doorspekt met soul, blues, covers van de gro ten uit de 'pre-historie'. Kortom, mooie dingen voor de Honky Tonk en zijn trouw publiek. Voor dit koncert zijn geen reserva ties mogelijk, op tijd komen zal dus idschap zijn! L. KWB organiseert Driekoningenfeest 1992 wordt voor de KWB van de O.-L.- Vrouwparochie een bijzonder jaar. Op 11 januari a.s. organiseert de afde ling immers voor de 25ste maal het 'Driekoningenfeest' en wordt 45 jaar werking in de parochie gevierd. De viering start te 16 u. met een speciale eucharistieviering in de dekanale kerk. Zelfs de 'Driekoningen' zijn daar van de partij. Een uurtje later verwelkomt voorzitter Hugo Van der Steen de leden in zaal 'Ons Huis', meteen erna wordt een re ceptie aangericht en verzorgt KWB-Ap- pels een toneelvoorstelling. Op het pro gramma: 'Wat zegt opa over Europa?'. Te 18.30 u. worden de benen onder de feesttafel gestoken en te 20 u. volgt een bingo-avond. De dag wordt te 21 u. be sloten met een dansavond. Tussendoor krijgen de aanwezigen de kans deel te nemen aan een tombola, waaraan niet minder dan 200 waardevol le prijzen verbonden zijn, prijzen rond- gehaald bij de Lebbeekse middenstand. Wat 1992 betreft wordt een maandelijk se wedstrijd gepland, staat een gespreks- avond rond migranten en verkeersveilig heid geprogrammeerd en wordt het paasfeest in een nieuw kleedje gestopt.

De Voorpost | 1992 | | pagina 31