De Voorpost Ros Beiaardcup voor beste turnclubs van Oost- en West-Vlaanderen Opleiding voor arbeidsanalisten HEBT U EEN HUIS TE KOOP Je bent erbij. Op d'eerste rij. 16 - 10.1.1992 - De Voorpost Op 4 februari start de Kamer voor Handel en Nijverheid van het ar rondissement Dendermonde een opleiding 'Toegepaste Arbeids- studie' in samenwerking met het Promotiecentrum voor Onderne mingen (PvO) Het sukses van deze opleiding is, naast de erkenning van de opleiding als educatief verlof, voornamelijk te danken aan de praktische aanpak. De technieken kunnen gebruikt worden als cijfermatige ondersteu ning van IKZ projekten, om meer aandacht te besteden aan andere faktoren zoals kontakt met de ar beiders, ergonomie, enz. en ze kun- Weekblad van Dender-, Durme- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. De wachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 nen meestal onmiddellijk uitge voerd worden zonder investerin gen, of leiden tot belangrijke aan wijzingen tot mogelijke verbeterin gen. Kursus De kursus 'Toegepaste arbeids- studie' wordt reeds sedert 1976 ge organizeerd door het PvO in Brug ge en Kortrijk. Sedert de start van de opleiding zijn reeds 459 arbeids analisten gevormd. De opleiding loopt over 115 uren. De klemtoon van de hele opleiding ligt voorna melijk op de praktische toepassin gen in de werkplaats. De opleiding richt zich tot bedienden die zich met werkvoorbereiding en metodever- betering inlaten of zullen inlaten; tot arbeidsanalisten en kandidaat arbeidsanalisten die nog geen syste matische opleiding hebben gekre gen; tot meestergasten met goede algemene ontwikkeling; tot perso nen die zich wensen te specializeren in de technieken van werkvereen- voudiging in het opstellen van data banknormen en machinedossiers; tot bedrijfsleiders van kleine onder nemingen, die produktieverant- woordelijkheid dragen. De opleiding voorziet naast teoreti- sche lessen ruim aandacht aan prak tijkervaringen (bestudering van vi deo-opnames, casestudies en prak tijkervaringen in verschillende be drijven). Bij het eind wordt het tijd studiepakket (handterminal) voor 2 werkdagen gratis Ier beschikking gesteld aan de deelnemers. De opleiding loopt over 24 systema tische uiteenzettingen van een hal ve dag a rato van 2 sessies per week en vindt plaats in de konferentie- zaal van de Kamer voor Handel en Nijverheid van het arrondissement Dendermonde. De praktische stu diedagen vinden plaats op een na der af te spreken datum met de deelnemers. Informatie over deze kursus is ver krijgbaar bij de Kamer voor Handel en Nijverheid, t.a.v. Tom Van Ac ker, Leopold II laan 7 te 9200 Den dermonde (052/200.241 fax 052/ 222.304) Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en cfa 18 u. 053/62.44.62. U stel/de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Op zaterdag 25 januari organizeert de Koninklijke Turnclub Werken Baart Kracht uit Sint-Gillis Dendermonde zijn ondertussen wijd en zijd bekende Ros Beiaard Cup voor turnverenigingen. Dezejaarlijkse wissel bekerwedstrijd wordt dit jaar voor de negende keer georganizeerd. Oorspronkelijk was het de bedoe ling om alle disciplines van het tur nen samen te brengen in een wed strijd. Maar na twee jaar al groeide de Ros Beiaard Cup spontaan uit tot een wedstrijd voor groepsoefe- ningen waarin jazz, moderne dans, sportieve ritmische gym, tumbling en acro tot een vlot geheel worden verweven. Hoewel de wedstrijd is opengesteld voor alle clubs aangesloten bij de Vlaamse Turn Liga, nemen er enkel clubs uit de provincies Oost- en West-Vlaanderen aan deel. Vier jury's beoordelen de deelne mende clubs. Die jury's bepalen wie er een ereprijs toegekend krijgt en die ereprijzen dragen de namen van gerenomeerde leden van de club Werken Baart Kracht. Zo gaat de ereprijs Jozef Joos naar de laureaat aangeduid door de turnjury; de ere prijs Jozef D' Hondt wordt voorbe houden aan de winnaar van de pu blieksjury; de ereprijs Theo Ver- leyen wordt door de persjury over handigd en de ereprijs Clement Van Stichel is de prijs bestemd voor de club met het grootste aantel deelne mers. Maar de hoofdinzet vormt natuur lijk de wisselbeker 'Ros Beiaard'. Die werd in het verleden toegekend aan de club die het meeste punten behaalde na het optellen van de re sultaten van de vier jury's. Dit jaar komt daar een wijziging in. Het oor deel van de turnjury zal bepalend zijn voor het toekennen van de wis selbeker. Het blijft echter wel zo dat een en dezelfde club nooit twee ere prijzen kan meenemen. In dat geval komt de volgende in het klassement aan de beurt. Een tweede nieuwigheid dit jaar is dat de wedstrijd plaats heeft in kombinatie met het clubgala van Werken Baart Kracht. Dat betekent dat de zaal nokvol zal zitten. Want niemand wil het turngala van WBK missen in Dendermonde. En wan neer elke deelnemende ploeg nog wat supporters meebrangt, dat zal de sfeer meer dan goed zijn. Het wordt dus turnen voor een prachtig dekor in het teken van het Ros Bei aard en de deelnemende clubs kun nen gebruik maken van een profes sionele belichting. Het turnfeest heeft plaats op zater-i dag 25 januari in de sporthal Sche pen Petrus Verhelst, Van Langen-1 hovestraat 203 te Sint-Gillis Den-' dermonde en begint al om 19.00 uur. Op 24 februari wordt door de Regie van de Posterijen een speciale postzegel uitgegeven met als tema de weerstand'. De zegel zal een waarde hebben van 14 fr. Test-Aankoop van januari onderzocht de fdet-americain en komt tot het algemeen besluit dat de kwaliteit ervan vaak onaan vaardbaar is. Men raadt het eten ervan af voor de kwetsbaarste bevolkingsgroepen: bejaarden, zieken, zwangere vrouwen en kleine kinderen. Test-Aankoop is verkrijg baar op het adres Hollandstraat 13 te 1060 Brussel (021536.64.11.) Recrea vzw, jeugd- en sportvakanties, or ganizeert een aantal kursussen voor oplei ding lot jeugdverantwoordelijke. Voor meer informatie kan men terecht op het adres Recrea vzw, Pansgatelaan 24 te 2510 Mortsel (03/440.51.61) Art Gallery Branzinni in de Fortenstraai 111 te Waasmunster brengt tot 18 februari een wintersalon met werken vanJ. Anderle, R Fonck, R Gorsen, J. Kreissl, O. Kulh nek, R Stadius. Taf en W. Wanten t beelden van D. Colzaini en A. Lovenier. De galerij is open op zaterdag, zondag maandag en dinsdag van 14.00 tot 19.00 uur en op afspraak. Onder het motto 'Kreativiteit in dienst vi designzullen Bertone, Guigiaro, Pininfa- rina en Zagato vier prototypes met een uitzonderlijk design en hoog technisch ver nuft voorstellen tijdens het 70ste Interna tionaal Auto-, Motor- en Rijwielsalon op de Heisel te Brussel. Het is een edukatievt en informatieve tentoonstelling die een pri- Volgende week in TV-f kspres Berlare. Rafaël De Bruyne slaat al 35 jaar de grote trom bij de Kon. Fanfare De Verenigde Vrienden van Baasrode (mt) TV-Ekspres biedt je steeds ontspannende lectuur voor heel het gezin en de meest complete tv- en radioprogramma's. En met oe gratis wedstrijd van TV-Ekspres kun je steeds weer veel winnen: vanaf deze week weer 200 droomvakanties op Tenerife1 Will Tura "Rock 'n roll zit mij in het bloed." Martine Tanghe neemt afscheid van het tv-scherm. Na 14 jaar Nieuwsdienst houdt ze hel bij de BRT voor gezien In TV-Ekspres kijkt ze terug op haar carrière Mevrouw Wies Andersen sterreporter Monica Moritz. Zelfbewust en nooit om een gevat antwoord verlegen. Michel Follet vertelt ons alles Over zijn werk bij radio en tv, zijn verlegenheid, zijn oren en., nog heel veel meer. Zo kijken bekende Vlamingen thuis televisie. Willy Sommers en Herman Brusselmans over hun favoriete tv-programma's Louis Tobback kan het niet laten. Zijn wilde haren is hij kwijt. Maar hij kan nog behoorlijk uit zijn slof schieten. Hij is de onbetwiste nummer 1 van het Vlaamse lied, al meer dan 30 jaar. En hij is voorlopig nog niet van plan om zijn gitaar aan de wilgen te hangen Een gesprek met deze levende legende

De Voorpost | 1992 | | pagina 16