Zakkas Spanning lot het einde Het dagje van Daniel De Paepe blijft nog drie seizoenen bij Hamme Het venijn zat in de staart Sabine Appelmans KAVD op bezoek bij Herman Van Holsbeeck sportvrouw van het jaar Eendracht Aalst-digest Robur Moerzeke Vriendschappelijk De Voorpost - 10.1.1992 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL Jules Mandiangu is van zijn krukken verlost en zal volgende week de trainingen hervatten. Ook de revali datie van eerste doelman Hans De Schrijver verloopt vlot. Hij wordt thans extra getraind om hem weer in een gewenste vorm te krijgen. Chunga verschijnt momenteel niet op de trainingen. Volgens insiders verkeert de Zimbabwees in een nuk kige bui nadat hij in botsing is geko men met het sportief beleid van de club. De lichte kwetsuren van Ton Cornelissen en Kanu, die beiden ontbraken op de vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Boom, behoren tot het verleden. Beiden worden in het A-team verwacht zondag a.s. tegen FC Antwerp. BAD s Robur Moerzeke ging tegen Lutterzeie de boot in met 3-2 na een wedstrijd waarop men de stempel "kantje, boordje" zou kunnen drukken. Robur lanceerde een vroeg offensief en stond na een kwartier reeds met 0-1 aan de leiding dankzij een fraai doelpunt van Hans Verhelst. Na de rust kwam Lutterzeie zich sterker aanbieden en sloeg toe via Reyd. Op tien minuten van het einde wist doelman Laureys vanop de strafschopstip de balans weer in evenwicht te brengen, maar uiteindelijk liet in de slotminuten Robur zich nog te grazen nemen door de snelle Peter Moens. Oefenmeester Jacques Van den Bergh was uiteraard een ontgoocheld man na drie nederlagen, waardoor Robur meteen naar de middenmoot terugzakt. "Ik vind het al bij al een domme nederlaag. In de eerste helft was Robur duidelijk de betere ploeg, maar uiteindelijk kon in dat overwicht slechts één keer gescoord worden, ofschoon zich meerdere kansen aanboden. Die moesten toen al verzilverd geweest zijn. Maar nog erger is het feit dat we op 5 minuten van het eindsignaal bij een 2-2 stand de volle pot nog uit de handen geven. Het gaat inderdaad niet op dat men bij zulke situatie nog tracht achteraan een 1-2 op te zetten. Het gevolg laat zich raden. Balverlies en meteen was de snelle Peter Moens bij de pinken om ons de das om te doen", zegt de Robur-coach. Nog volgens Robur-insiders was die Lutterzeelse spits doorlopend een boeman voor de Roburdefensie. Eerst had de lichtgekwetste Sven Van der Smissen geen pak op de uiterst wendbare Peter Moens. Tijdens de tweede helft nam Geert Van den Eede de bewakingsrol over. Maar ook hij kon de pientere Moens niet volledig aan banden leggen. BAD Eendracht Aalst FC Boom Deze vriendschappelijke wedstrijd, bij gewoond door heelwat Aalsterse sup porters, die echter op hun honger bleven zitten omdat de aangekondigde nieuwe aanwinst Ton Cornelissen forfait diende te geven omwille van een lichte dijkwet- suur, werd een aangenaam partijtje voet bal, bekroond met zeven doelpunten, waarvan enkele van uitstekende makelij qua voorbereiding en afwerking. FC Boom, ook al niet kompleet naar het P. Cornelisstadion afgereisd, en met pro blemen achteraan door de afwezigheid van elementen als Buana, Bell en Van Regenmoortel, beheerste gedurende het eerste kwartier volledig het middenveld. Dat werd in de hand gewerkt omdat bij Aalst de spelmaker Limpens ontbrak. Dat overwicht bracht Boom slechts één doel punt op dat volledig Afrikaans was ge kleurd via Rachin Wurie, nadat hij perfekt was afgezonderd door Koroma. Nadat dit eerste bezoekend geweld en igszins was geluwd, kwam de thuisploeg meer en meer de neus aan het venster steken. Zakkas werd hierbij de held van de eerste helft. Op de 20' deed hij de vingers van doelman Vekeman gloeien en nadien was hij betrokken in een fraaie kombinatie met Van Der Beken en Krohm, waarbij de Duitser van dichtbij de gelijkmaker kon scoren. Eendracht bleef dreigen en daar men in de achtertuin van Boom het niet al te nauw nam met de dekking vielen er vóór de rust nog twee Aalsterse treffers. Vijf minuten voor rust dropte Zakkas de bal perfekt op het hoofd van Van Peteghem (2-1en als bedankje wist laatstgenoem de Zakkas op de linkerflank te bereiken. De Boomse verdediging werd nog maar eens op een hoopje gespeeld en de griek schoof de bal met een schuiver binnen. Na de kampwisseling deelde Boom ech ter opnieuw de lakens uit en kon zich optrekken aan een doelpunt van Stefaan De Coninck na een geharrewar vóór de plaatselijke doelmond, en nadat de bal niet uit de strafschopzone kon geweerd worden. Even na het uur was er nog een knappe tussenkomst van de Eendracht- doelman Schippers nodig om de bal voor het hoofd van de hoogopwippende De Coninck weg te graaien, terwijl even later de Eendrachtgoalie flink uit de doppen moest kijken op een kopstoot van Danny Pfaff. Hierna was het bezoekende geweld ge luwd. Boom zocht naar zijn tweede adem en Aalst profiteerde van de gelegenheid om de score verder op te drijven. Eerst kopte Zakkas een voorzet van de voor Krohm ingevallen Eckhoudt raak en na dien legde Baert de zware 5-2 eindcijfers vast. In ieder geval een gevatte oefenpartij voor Eendracht, dat zondag a.s. tegen Antwerp wellicht zwaarder werk krijgt op te knappen. Scheidsrechter: Javaux E. Aalst: Schippers, De Wolf, Schwabe, Peeters, Okpara (62' Verbruggen), Lam berg (68' Baert), Eikelboom, Van Pete ghem (81' Lathouwers), Krohm (68' Eeckhout), Zakkas, Van Der Beken. Doelpunten: 14' Wurie 0-1, 23' Krohm 1-1, 40' Van Peteghem 2-1, 44' Zakkas 3-149' De Coninck 3-2,78' Zakkas 4-2, 82' Baert 5-2. BAD Voetbal. Serskamp speelde tegen Wichelen een denderend partijtje voetbal maar moest wachten tot de laatste minuut om gelijk te stellen (mt) VW Hamme organiseerde deze week een nieuwjaarsreceptie. Voorzitter Willy Van den Broeck bracht het nieuws dat met Daniel De Paepe een verbintenis was aangegaan die de komende drie seizoenen overlapt. Bewijs dat men bij de vierdeklasser tevreden is over het werk van de trainer, ledereen was paraat voor een natje en een droogje. De uitstap naar Duffel wordt niet als een makkelijke opgave gezien. Het Antwerpse team heeft zich vooral in november/ december flink gemanifesteerd en is naar een vierde plaats opgerukt. Een van de centrale figuren is Serge Geldof. Hij was verschillende jaren lid van Vigor. Dat hij tegen zijn gewezen ploeg een vuist zal willen maken, ligt in de lijn van de verwachtingen. Om in de tred van leider Bornem te blijven zou Hamme geenszins mogen verliezen. De ploeg: De Pelsmaecker, Vanhoucke, D'Hondt, Aerts, Laroy, Van Parijs, Vergeylen, De Borger, Stalpaert, Van de Velde, Van Caelenbergh, Gabriels, Van Borm, De Wilde. EG Wichelen - Serskamp 1-1 Dinsdag werd de Erembodegemse tennisspeelster Sabine Appelmans voor de tweede opeenvolgende maal verkozen tot sportvrouw van het jaar. Door de juryleden werd ze 181 keer als eerste vermeld en ze heeft 448 punten meer dan de tweede dame die uit de bus kwam. Sabine Appel mans staat na twee overwinningen in U.S.-tor nooien op de 18de plaats in de wereldranglijst. Momenteel verblijft ze in Australië, waar ze zich voorbereidt op de Austra lian Open'. Tijdens de eerste kompetitiematch werd KAV Dendermonde op zijn eigen veld door SK Londerzeel van het kastje naar de muur getikt. Paarsblauw vond geen enkel middel om de aanvalsdrift van de Brabanders af te remmen. Herman Van Holsbeeck is er trainer, en glunderde om de winst tegen zijn vroegere ploeg. Ook nu wil hij KAVD een loer draaien. Met Alain Moens, Patrick De Kinder (beiden geschorst) en Bert Emmaneel die gekwetst is, ontbreken drie vaste waarden bij Dendermonde. Het is de verwachting dat Gino Nijs als laatste man zal postvat ten. Geert Van Roy is terug paraat. Of KAVD in staat is om een punt uit het Brabantse mee naar huis te brengen, is een levensgroot vraagteken. Willy Meersman heeft er alvast goede hoop op. Wichelen-Serskamp 1-1. Ref Hoste en zijn lijnrechters gaven een gave prestatie weg (mt) moest Eddie De Winter redding brengen. Tegen het einde van de eerste helft kreeg Wichelen nog een reuzekans maarGuido De Winter vergat deze keer goed af te werken. Zo bereikte de thuisploeg de rust met een 1 -0 voorsprong. In de tweede helft kregen we een gans ander spelbeeld. Nu was het Serskamp dat alles op alles zette en zo snel mogelijk de gelijkmaker wou scoren. Het ging echter overhaast te werk, al zat de wind er ook voor wat tussen. Echt zuivere kansen kwamen er niet en de vertimmer de Wichelse ploeg plooide wel maar brak niet. Toen iedere Wichelaar dacht dat de volle buit binnen was, kon Ronny Geeroms op de 90ste minuut, als een duivel uit een doosje, een bal die wat blijven hangen was binnenduwen. De vreugde was groot in Serskampse rangen. Hoewel men bij Wichelen maar sip keek, gaf men toch sportief toe dat dit doelpunt, wegens de betere tweede helft, zeker niet onverdiend was. Uiteindelijk werd het dus een echte derby-uitslag na een open en faire wedstrijd, waaraan vooral de kassier een goede indruk zal blijven behouden. MT In Wichelen hingen de voetbalvlaggen halfstok en de gezichten van de be stuursleden werden steeds maar langer. Voor de belangrijke derby tegen Sers kamp moest men er niet minder dan vijf I basisspelers missen. Mannen als een Fonteyne, Riviera, Mertens, Van Kerck- hove (operatie) en Vercruyssen (in de plaaster) kon men best gebruiken vorige zondag. Maar ook bij de bezoekers was het geen toestand om van de daken te schreeu wen. Ook daar ontbraken drie stuwende krachten: Van Grembergen, Hans Ruys en Stefaan Menhous. Nog maar pas was door ref Hoste de aftrap gegeven of Wichelen toog in de aanval De bezoekende doelman Uytter- sprot kon al vlug zijn kunde tonen, vooral op gevaarlijke afstandsschoten van De Winter Voorlopig kon hij het gevaar ke ren maar op de 17de minuut misrekende hij zich lichtjes en een loeier van Guido De Winter viel dood in de rechterboven- hoek: 1 -0 en een doelpunt van 18 karaat. De vele Wichelse supporters konden dus juichen. I Toen ging het spel meer heen en weer. j Serskamp, dat tegen de wind in speelde, l liet zich zeker niet doen en tweemaal De ploeg: Verstraeten, Nijs, Van Troos, De Coninck, Nardus, De Paep, Stevelinck, Rijdant, Van Roy, Heirman, Gotsen, Van Nieuwenhuyse. Wygonic, Schockaert. Wichelen-Serskamp 1-1. Hoewel keeper Uyttersprot bijzonder attent was, werd hij toch geklopt door dit fraai schot in de winkelhaak (mt)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17