Triomf voor W. Hofstade Onverdiende nederlaag Is er nog hoop op redding Het wordt opnieuw een zware klus Waar blijft Chunga Behoud nastreven is belangrijkst Om zo snel te vergeten Twee geschorsten bij SK Lebbeke mogelijk E. Aalst 1 E. Aalst Eendracht Aalst: 18- 10.1.1992 - De Voorpost 3de Provinciale-E Wilskracht Hofstade was out-standing tegen Lebeke. Reeds na 20 minuten prij- te de thuisploeg met 2-0 aan de leiding met doelpunten van Van Weyenbergh en Van Holen. Nadien zag het er beroerd uit nadat de Wilskrachtverdediger Roels was uitgesloten. Bezoeker Spitaels profi teerde van deze situatie om tweemaal tegen te scoren, maar Van Weyenbergh en Hofman stelden orde op zaken. W. Moorsel kende tegen Standaard Denderleeuw een moeilijke start en keek na half uur tegen een 0-2 achterstand aan. Na een uur werd de thuisspeler Wouters naar de kleedkamer verwezen en meteen werden de kansen nog minie- mer. Maar Moorsel had in de tweede helft nog genoeg karburatie in voorraad om terug te slaan. Het lukte met een af standsschot van Podevijn en een elfme- tertrap via Merckx. Vlugge Jongeren Baardegem had te gen een sterk spelend Eendracht Winnik, over gans de wedstrijd beschouwd, wei nig in de pap te brokken. Het enige posi tieve is het feit dat VJ tot de 85st minuut kon standhouden, maar toen getrakteerd werd op een late treffer van Van Outryve. Bij F.C. Doggen kende de trainerswissel al meteen sukses. Waterinkx tekende een nipte maar verdiende 2-1 zege uit tegen SK Welle. Deville bracht Welle op voor sprong, maar kort daarop konden Goe- vinck en De Cock de thuisploeg in goede banen leiden. Op een onbegrijpelijke wij ze werd tijdens de tweede helft een twee de doelpunt van De Cock geannuleerd. Met een, zij het gevleide, 3-1 zege tegen T. Borsbeke kon S.K. Terjoden zich voorlopig handhaven bovenaan de rang schikking. De Blander en Meert zorgden eerst voor een 2-0 voorsprong maar Troost bracht nadien weer spanning in de match. Vijf minuten van het eindsignaal zette Meert het sein definitief op groen. S.K. Aaigem, op bezoek bij Hillegem, geraakte niet verder dan een 1-1 gelijk spel. De Vadder kreeg na 25 minuten bij een doorbraak al een beste kans om Terjoden op winst te brengen. Hij faalde echter. Rond het half uur deed Geerts het beter op een voorzet van De Schrijver. Diep in de tweede helft kon uiteindelijk De Vadder de verdiende gelijkmaker scoren. Eendracht Nieuwerkerken haalde met 5-0 zwaar uit tegen Olympia Burst en start meteen hoopvol aan de terugronde. Burst toonde onvoldoende weerwerk om de schietkracht van Vermeulen (2 goals) en zijn medemaats aan banden te kunnen leggen. BAD Aalter SK Lebbeke Wanneer een neutraal toeschouwer als Willy Meersman, coach van KAVD en voetbalkenner bij uitstek de Lebbeekse nederlaag als onverdiend beschouwt, zal het ook wel zo zijn. In de laatste minuten kreeg SK het deksel op de neus. - Het is de derde keer dat ons dat over komt. Een match duurt blijkbaar net iets te lang, stelt clubleider Robert Huy- ghens. We liepen flink van stapel. Op een haar miste Stefan Vercauteren in de aan- vangsminuut een doelpunt. Dat kwam er rond het halfuur uit penalty, na duidelijk en flagrant handsspel In het derde kwar tier keerden de rollen. Uit een geharrewar puurde de thuisploeg de gelijkmaker, even later gevolgd door een tweede doel punt uit vrijschop. Sommigen bij ons gingen hier niet vrijuit. In de tweede pe riode deden we minstens evengoed als de lokalen. Met nog tien minuten te gaan, werd Massamba, binnen de zone van de waarheid, onderuit gehaald. Stefan Ver cauteren plaatste de hieruit voortvloeien de strafschop met succes. Jammerlijk balverlies leidde even later tot een neder laag. Je begrijpt hoe ontgoocheld we de terugreis naar Lebbeke ondernamen. Zondag zal er tegen Oudenaarde op nieuw te knokken vallen, zoveel is zeker. EG Buggenhout 2 Stekene O Sparta Buggenhout is tijdens de voorbije feestdagen bedrijvig geweest op de "voetbalbeurs". Het trok de vrije spelers Rudy Van Goethem en Frank De Dael aan. Van Goethem is 37. Hij was eerder lid van Beveren, Gent en Oudenaarde. Vorige zondag vatte hij voor het eerst post als laatste man. Frank De Dael zal er waarschijnlijk vol gende zondag voor het eerst bij zijn. Hij is oorspronkelijk van Sint-Niklaas afkom stig. -Het is onze bedoeling om ten allen prijze een degradatie te voorkomen, stelt clubleider Van den Broeck. Geen ploeg in lagere regionen beschikt over een mooiere accommodatie. Tot nu toe werd de competitie voor ons een tegenvaller. Door van Stekene te winnen hebben we wellicht een eerste stap gezet op weg naar het behoud. Rudy Van Goethem straalde vertrouwen uit. Hij betekent een flinke versterking. Met Frank De Dael zal dat wellicht ook het geval zijn. Tegen Stekene waren we doorlopend de betere ploeg, wat resulteerde in twee doelpun ten en een overwinning. De komende weken willen we snel wegkomen uit de bedreigde zone. EG RH Gent 5 E. Aalst O Een paar dagen na de vriendschappelijke SK Lebbeke wordt zondagmiddag aan huis gekonfronteerd met SV Oudenaar de. Het hoeft niet gezegd dat er voor de Konkelgoedploeg heel wat op het spel staat. Winst is bijna een must, dat althans in het kader van de operatie redding Zeker op eigen terrein moeten er punten worden geraapt, 't Zal op verplaatsing trouwens al moeilijk genoeg zijn. Herman Van Langenhove en Floris Verstraeten zijn geschorst en dat zijn twee belangrijke pionnen Deze week bleken Jean-Pierre Hals en Nico Buyl last te hebben van een eerder opgelopen kwetsuur. Niettemin is het de verwachting dat ze zondagmiddag tot de kern zullen behoren. De ploeg: Vinck, Peeleman, Hals Thrienpondt, Vermeulen, Buyl Muy- sewinckel, Keymeulen, Massamba, Mangelschots, Vercauteren (Schoepen, Goossens, Triest) EG tussen de VOETBAL Aalsterse keeper en zijn verdediger (da) Wichelen-Serskamp 1-1. Wichelen heeft zojuist de openingstreffer ge scoord via Guido De Winter. De Serskampse voetballers zijn blijkbaar onder de indruk van deze vroege treffer (mt) Wichelen-Serskamp 1-1. Wichelen ging van bij het begin in de aanval en Serskamp moest alle hens aan dek roepen (mt) Wichelen-Serskamp 1-1. Hoewel beide ploegen beroep moesten doen op verscheidene invallers werd het een aangenaam vertoon (mt) wedstrijd tegen FC Boom trad E. Aalst, als voorbereiding van de start van de terugronde, in het strijdperk tegen vier- de-klasser RH Gent. Deze ontmoeting liep uit op een echte afstraffing van de ajuinen. De wedstrijd was pas goed be gonnen of Lamberg scoorde al in eigen netten. Op een counter van de thuisploeg scoorde Claeys met een onhoudbaar schot. De tweede helft was amper be gonnen toen Wim De Wolf voor een zwa re fout uit het veld werd verwezen Nadat op de 53' Buyl voor een derde lokale treffer had gezorgd, gingen de ajuinen helemaal onderuit en liep het uit op een echte vernedering. E. Aalst: Schippers, Schwabe, Peeters (46' De Wolf), Limpens, Lamberg (46' Okpara), Eikelboom, Van Peteghem (46' Krohm), Zakkas, Baert, V.D.Beken. Cor- nelissen (65' Verbruggen). Doelpunten: 1' Lamberg 1-0 (own- goal), 24' Claeys 2-0, 53' Buyl 3-0, 66' Elegeert 4-0, 89' Buyl (strafschop) 5-0. Rood: De Wolf. B.A.D. Tijdens de traditionele nieuwjaarsreceptie, die een aparte kleur kreeg met een optreden van Marin De Valck, de manager van s FC Kampioenen, werd door de Eendrachtstaf getracht het moreel van de met degradatie bedreigde eersteklasser wat op te vijzelen. Eendracht Aalst kende in 1991 sukses en ontgoocheling, voor- en tegenspoed, applaus en ahoe-geroep, afbraak en opbouw, kortomj zoals het hoort, wit en zwart! Voorzitter Goethais achtte het zijn plicht I de negatieve zaken samen met de Eendrachtstaf te verbeteren en de positieve te beklemtonen. qi Voorzitter Goethais: "Ik hoor iedereen mompelen promotie o.k., e( maar hoelang blijft Eendracht in eerste klasse? Ik weet dat ik voor de foc buitenwereld het label van 'nuchter denkend voorzitter' meegekre- L gen heb. Ik wil mij echter vandaag op de chauvinistische toer wagen |jr met volgende uitspraak: voor eind mei, of vooraleer mij iemand Sf mathematisch kan bewijzen dat Eendracht een tuimelperte naar m tweede klasse niet kan vermijden, wil ik het woordje 'degradatieniet di horen. Om dit te staven, steun ik mij op het feit dat onze vereniging |a voor het moment té veel energie heeft om te dalen.,n Manager Patrick Orlans blijft al evenzeer geloven in de kansen op het behoud in eerste klasse. "Om dit te kunnen verwezenlijken zijn er v; echter twee zaken waarvan men zich goed bewust moet zijn. In de |<r eerste plaats zal het héél moeilijk zijn en het zal vijfmaanden duren.L Gedurende die tijdspanne zal iedereen, van supporter tot voorzitter, n zichzelf moeten wegcijferen en als een hecht blok positief reageren j, op de feiten die zich week na week voordoen. Pas als iedereen zicm 200 procent bewust voor hetzelfde doel inzet, halen we het", dixit j manager Orlans. BAD P s< 9' ID tr De terugronde wordt voor E. Aalst ingezet met een thuiswedstrijd I (15 u.) tegen FC Antwerp. Dat is in feite een start van een zwart J januarimaand met o.m. nog wedstrijden tegen Kortrijk (uit), Ander i lecht (thuis) en Genk (uit). Januari zou dus voor Eendracht wel eent a de maand van de waarheid kunnen worden in verband met eer, mogelijke degradatie. Volgens oefenmeester Grijzenhout moet tijdens de tweede rondaM alleszins "thuis" wat gehaald worden. "Die ontmoeting met Antwerp wordt uiteraard geen eenvoudige klus. Het is een stevige ploeg die vooral uiterst gevaarlijk kan uitpakken op de counter. Hoe ik daarte gen zal reageren hangt hoofdzakelijk vast van wat ik wijzer beiI geworden na de bekerwedstrijd van Antwerp tegen Tienen. Ik weeI ongeveer het potentieel aan spelers waarover ik beschik, maar d moet dan toch weer rekening houden met de schorsingen van Dt Wolf en Verbruggen", dixit Grijzenhout. Volgens Luc Limpens, terug van een zonnige week vakantie op Teneriffe, moet minstens één punt op het aktief kunnen gebracht worden. "Eigenlijk is voor ons in de gegeven omstandigheden iedere match van het grootste belang. Positief is het feit dat de geesl in de groep opperbest blijft. Men kan het duidelijk merken tijdens de m trainingen", zegt de Eendracht-kapitein. Ter gelegenheid van de wedstrijd tegen FC Antwerp, wordt een voorverkoop van kaarten georganiseerd op het sekretariaat op vrijdag 10 januari van 18 tot 20 u., op zaterdag 11 januari van 10 tot 12 u. en op zondag 12 januari van 10 tot 12 u. Graag vermelden we |j dat er geen reservaties gedaan worden, noch voorde tribune, noch I voor de staanplaatsen. Dit om elke supporter gelijke kansen te Ij geven en om misverstanden te vermijden. B.A.D. I J SKAalst-Oosterzele 1-2. Gelukkige Aalstenaars maar dat zou niet blij ven duren (da) Eendracht Aalst speelde zondagnamiddag II. een gezellige en be- kijkenswaardige oefenpartij tegen FC Boom, dat liefst met 5-2 werd ingemaakt. Laten we ons echter niet blind staren op dat resultaat, dat in de hand werd gewerkt door een statische en slecht georganiseer de bezoekende verdediging. Hierdoor kreeg een handige jongen als Zakkas de gelegenheid om die Boomse defensie haast doorlo- pend voor zware problemen te plaatsen. De Aalsterse supporters, die naar het P. Cornelisstadion waren i afgezakt om de nieuwe aanwinst Ton Cornelissen aan het werk te zien, kwamen echter bedrogen uit. De Hollander sukkelt met een lichte dijkwetsuur en gaf er de voorkeur aan om zijn maidenmatch tegen Antwerp niet te missen. Dus wachten tot zondag om hem aan het werk te zien en vast te stellen of hij werkelijk een versterking betekent voor zwart-wit. Op het middenveld ontbrak Luc Limpens, in vakantie op het zonnige Tenerife, alsmede Kanu, lichtgekwetst aan de kuit. Het meeste applaus ging na de rust naar de heroptredende Jos Lathouwers. Het publiek had duidelijk respekt voor deze jonge speler die na een zwaar verkeersongeval vorig jaar in mei en die voor het voetbal was afgeschreven, de moed opbracht om terug te komen. Blijft dan nog Chunga. ook die was verwacht voor die oefenwedstrijd tegen Boom. De Zimbabwees, aan wiens wederoptreden te Aalst velen al gaan twijfelen, gaf echter forfait. Volgens ingewijden moet de vroegere Eendrachtsmaakmaker vooral op mentaal vlak aange pakt worden. Voor insiders, incluis manager Orlans, is dat geen gemakkelijke taak i.v.m. zijn eigenaardige ingesteldheid. DAB Et

De Voorpost | 1992 | | pagina 18