Voetbal- kalender 1 Thuisploeg aan banden gelegd! Voetbal uitslagen Rapid heeft de leiding Rood is de hoofdtoon De degradatie wenkt Lutterzele gooit hoge ogen De ploegen PflVC SPOR vJ 20 - 10.1.1992 - De Voorpost VOETBAL F.C. Oordegem-F.C. Heikant 1-1 Appels-St.Gillis 2-1. Appels-speler Christiaens omspeelt zijn tegenstre ver en zet voor (vh) Rp. Lebbeke 1 Klinge 1 Rapid Lebbeke kwam tegen Klinge niet verder dan een gelijkspel Enkele minu ten na afloop van de match liep het bericht binnen dat Lokerse op eigen veld een nederlaag had geleden. Het gejam mer om het verliespunt was dan ook niet van lange duur. - Ik ben niet ontevreden over het resul taat, stelt secretaris Eddy Van Overstrae- ten. We moesten het doen zonder Eric Verleysen en Chris Buydts, toevallig onze twee spitsen. Bovendien is Klinge mijns inziens een van de betere ploegen. Na een halfuur keken we tegen een 0-1 achterstand aan. Gelukkig hebben we voor rust de schade kunnen herstellen. Na de hervatting waren we doorlopend meester van de situatie. We hebben de gelijk gepresteerd, zeker gelet op de om standigheden. Ik wil geenszins afbreuk doen aan de verrichting van de twee invallers, Van Puyvelde en Filip Peleman. Voorts was er de staat van het veld waar het moeilijk op combineren was. Op sommige plaatsen hadden zich plassen gevormd na de flinke regenval van de voorafgaande nacht. Voor het eerst vat ten we post als leider, en dat hadden we voor aanvang van de competitie nooit verwacht, aldus secretaris Van Over- straeten. EG Bij F.C. Heikant had men verleden zon dag een turbulente week achter de rug, niet zozeer door de louter sportieve akti- viteiten dan wel door het plotse en onver wachte -om welke reden dan ook- ontslag, van trainer Frangois Pfaff. Wat er over dit ontslag ook wordt ge zegd, trainer Pfaff maakte op 30.12.91 zelf een einde aan zijn opdracht en spijts tussenkomsten van het bestuur om het ontslag alsnog ongedaan te maken, bleef hij op zijn standpunt, zodat het bestuur geen enkele andere keuze overbleef dan Frangois te bedanken om de zeer goede dienststaat die hij op korte tijd in de club heeft verworven. Pas enkele dagen nadien en na dat het bestuur reeds maatregelen had genomen die er moesten voor zorgen dat er geen vacuum ontstond in het sportieve beleid van de club, vernam men langs omwe gen dat Qois dan toch op zijn beslissing wilde terugkomen. De voetbalwagen was toen reeds in zoverre een andere weg ingeslagen dat terugkeren onmoge lijk werd zonder ernstige averij op te lopen. In een poging om de eenheid te bewaren en in het licht van de nakende trainingen en wedstrijden, kregen hulptrainer Jaak Steeman en afgevaardigde-bestuurslid Willy Drieghe, ten voorlopigen titel, de verantwoordelijkheid om het sportieve beleid en de opstelling van de ploegen op zich te nemen, in afwachting dat een nieuwe trainer wordt gevonden. De Fort-Neyt-ploeg stond intussen voor een zware opdracht want F.C Oordegem in eigen huis gaan bekampen is nu een maal geen akkefietje. Toch is men er in geslaagd de thuisploeg aan banden te leggen en het werd net geen overwinning alhoewel dat, het verloop van de match in acht genomen, niet zo verwonderlijk zou geweest zijn. Een verdienstelijk gelijk spel dus. Een overwinning stond trou wens niet geprogrammeerd, de sterke tegenstander en de gebeurtenissen van de laatste dagen waren daarvoor de dwarsliggers. Alle spelers en begeleiders dienen trou wens geloofd om de inzet die zij hebben betoond en het aandeel dat ze hebben aangebracht om tot genoemd resultaatte komen. De Zeienaars begonnen aan de wedstrijd met een zogezegde éénmansvoorlijn, in gegeven door voorzichtigheidsoverwe gingen. Even later bleek echter dat nog twee andere spelers een offensieve op gave kregen, rol die zij met brio speelden. Door een misverstand in de achterhoede van Oordegem kwam er van beginaf reëel gevaar, maar alles viel gelukkig voor de thuisploeg nog in de plooien. Op de 13e minuut mocht de thuisploeg een vrijschop nemen op geringe afstand van het Heikant-doel. De gastheren ga ven meteen een nummertje weg dat met een doelpunt werd bekroond. Speler Sonneville, steeds een gevaarlijke klant, plaatste een droge knal in de winkelhaak, buiten het bereik van Geert De Maes- schalck. Alhoewel de Ledenaars op voorsprong stonden, namen zij hun toevlucht tot nog al potige tussenkomsten. Een zwak-lei- dende scheidsrechter greep niet in en zo kwam het van kwaad tot erger. De wed strijd werd erg pikant, wellicht ook door het drassig veld en de referee had nu alle moeite om de spelers in toom te houden. Spijtig genoeg kon hij alleen zijn gezag laten gelden door kwistig gele en rode kaarten rond te delen, waarvan we moe ten zeggen dat ze te laat en zonder het gewenste effekt werden getoond. Spijts het niet gemakkelijk voetballen was, bleven de Zeienaars druk uitoefe nen en men kreeg de indruk dat het alleen nog wachten was op de verdiende gelijk maker. Na de rust kwamen de eerste doelpogin gen van de gastheren, maar zij vonden de Heikant-doelman op hun weg. Oorde gem beging daarna de fout zich in te graven en op hun voorsprong te teren, terwijl de gasten verder de leiding van de kamp opeisten met mooi passenspel. Ongeveer een kwartuur in de tweede speelhelft kwam dan wat elkeen al had verwacht: op een goed genomen hoek schop kon Mare Derweduwen inknikken. Stand 1-1 en F.C. Heikant de beter voet ballende ploeg. Intussen komt er een totaal onverdiende uitsluiting voor Toon Van Cauteren en een storende (wellicht kompenserende) uitsluiting van Oordegem-speler De Cub- ber, terwijl andere spelers van beide ploegen met gele kaarten om de oren werden geslagen. Een vertoon dat het scheidsrechterskorps, waarin we spijts alles blijven geloven, alleen maar nadeel doet. Dirk Van Puyenbroeck probeert het nog eens met een kopbal, maar deze werd geplukt door keeper De Smet. Gezien voor de gasten de doelstelling was be reikt, werd met het einde in zicht de bal enkel nog rond getikt en dat de Zeienaars dit bijna ongestoord konden doen, levert het bewijs dat Oordegem ofwel leegge- speeld, ofwel zelf zeer tevreden was met dat éne puntje dat ze spijts het overwicht van de Heikanters uit de brand konden slepen. De ploegopstelling: Geert De Maesschalck, Ronny Chris tiaens, Mare Derweduwen, Mare D'Hollander, Dirk Van Puyenbroeck, Danny, Erik en Filip Kint, Etienne Keste- leyn, Benny Van Lokeren, Toon Van Cau teren, Jo Van Eetvelde, Marco Pfaff en Rudy Geerinck. Volgende zondag 12.1.92, speelt F.C. Heikant op eigen terrein tegen Wilskracht Gijzegem, dat zich in de onderste regio nen van de klassering bevindt. Een over winning voor de Heikanters zit er dus dik in. Aftrap te 14.30 u. Terrein: Sportstraat. C.V. Eerste nationale E. Aalst-Antwerp Sandra Charleroi-E.Zele Hanssens Bevordering B Londerzeel-KAVD Van Lierde Duffel-VW Hamme Wuyts Eerste provinciale SK Lebbeke-Oudenaarde Lievens Lovendegem-E.Meldert Taeleman Tweede provinciale B Haaltert-SK Aalst Drieghe Lede-Bambrugge Santon TK Meldert-Mere Van Boven Tweede provinciale C Robur-Kieldrecht Degreef SK Beervelde-R.Lebbeke Arys Haasdonk-Buggenh. Roelandt Klinge-Lutterzele Vercaut. Baasrode-Lokerse Balthazar Derde provinciale C Oordegem-SK Oostak. Deprez Heikant-Gijzegem Siccard Serskamp-St.Kr.-W. Backaert RC Wetteren-SK Overm Deleye Edeboys-Berlare Vermeire Wichelen-Schelleb. Teugels Derde provinciale E D'leeuw-Baardeg. V Bastei. Hillegem-Hostade Lauwereys Aaigem-Terjoden De Witte Burst-Doggen Baeyens Lebeke-W.Moorsel VD Berghe Welle-Kerksken Straeten Nieuwerk.-Okegem Baudewyn Derde provinciale F Grembergen-Appels Behiels St.Gillis-Oudegem Heirbaut Opstal-St.-Gillis-W. Weyn Grembergen-Kallo VD Stylen Vierde provinciale D Aspelare-Herdersem De Vos Steenhuize-Erpe Hautman Iddergem-Eremb Goossens Woubr-Edixvelde Geers S.Moorsel-St.Ant. VD Moortel Erondegem-Appelt. V Ongevalle FC Aalst-Ede De Bleser Vierde provinciale E Smetlede-Wieze De Groeve Valentino's-SV Ressegem Herie Schoonaarde-Heusden De Bock Vierde provinciale F VK Hamme-Meerdonk Boeckling Boonwijk-Doorslaar Verbustel Sinaai-Opdorp De Witte SK Overmere - FC Oostakker 2-0 Voor deze belangrijke wedstrijd was zeer scenario maar het spel werd harder en veel volk komen opdagen. Hier stonden zelfs bitsig. Sergeant werd gepakt in de immers twee lijstaanvoerders tegenover gevaarlijke zone en Marnix Snoeck mekaar en allicht speelde de toekomsti ge kampioen in deze match mee. Achter af moeten we echter Overmere de mees te kansen geven want het domineerde gedurende de ganse wedstrijd met zuiver klassevoetbal, wat we totnogtoe nog niet veel gezien hadden. Wie vorige week, na de match tegen Berlare, beweerde dat het maar magertjes was met S.K., zou zich nu verslikt hebben. Van in het begin hebben de bezoekers sterretjes gezien, vooral door toedoen van Berkens, Onselaere en De Roover. Na zijn kwetsuur is Berkens nochtans niet helemaal op dreef. Anders hadden scoorde op strafschop, wat hem meteen in de gunst bracht van het publiek. Kort daarop zou Berkens, op pas van Ruys, de stand opdrijven. Een inzenden op links van Ruys en sterke Jan rondde af (2-0). In de daaropvolgende minuten had ref Vandesande de handen vol. Hij deelde liefst vier rode kaarten uit. Eén voor de lokale Onselaere en drie voor de bezoe kers Van Hasselt, Wittewrongel en Goe- thals. Door deze zege behaalde Overmere te gen de andere titelkandidaten uit Oostak ker een vier op vier. Trainer Guido Jans- 1ste provinciale Aalter-SK Lebbeke E.Meldert-Ertvelde 2de provinciale B Bambrugge-Etikhove Herzele-TK Meldert SK Aalst-Oosterzele Onkerzele-Lede Mere-Heldergem 2de provinciale C Lutterzele-Robur Buggenhout-Stekene Kemzeke-Baasrode RC Lebbeke-Klinge 3de provinciale C Berlare-Zaffelare SK Overmere-FC Oostakker Gijzegem-Edeboys Wichelen-Serskamp Oordegem-Heikant Lochristi-Schellebelle 3de provinciale E Winnik-Baardegem W.Moorsel-St.Denderleeuw Doggen-Welle Terjoden-Borsbeke Hofstade-Lebeke Nieuwerkerken-Burst Hillegem-Aaigem Kerksken-Okegem 3de provinciale F Oudegem-Sombeke Straatje-Opstal Appels-St.Gillis Grembergen-Kallo 4de provinciale D Edixvelde-FC Aalst Erembodegem-Erondegem Erpe-S.Moorsel 4de provinciale E Gijzenzele-Schoonaarde FC Wieze-Kwatrecht SK Kalken-Valentino's Westrem-Smetlede 4de provinciale F Eksaarde-VK Hamme Opdorp-Wachtebeke Vrasene-Boonwijk 3-2 4-1 0-0 1-1 1-2 1-2 8-1 9 Zl 3-2 9 2-0 9 0-1 h 2-2 ra 3-1 n 2-0 d 3-3 s 1-1 e 1-1 te 5-1 n n z 1-0 k 2-2 Cf 2-1 k 3-1 h 4-2 p 5-0 /s 1-1 b 5-2 d z 0-2 /7 0-2 /r 2-1 1-1 1-1 4-1 0-0 0-0 2-2 7-0 2-4 2-1 1-2 3-0 de gastheren al tijdens de eerste helft een sens was uiteraard een gelukkig man en ruime voorsprong behaald. Oostakker stond zeker niette slapen maar aan deze thuisploeg was niets te doen. Tot aan de voorlijn liep alles op wieltjes, maar de afwerking ontbrak. Toch moest SK-doelman Rogiers met een mooie save uit zijn schelp komen en een gemaakt doelpunt verhinderen. In de tweede helft kregen we hetzelfde hij niet alleen, dat was achteraf te merken in de kantine. Het geluk kon niet op. Overmere heeft bewezen dat mits enig geloof in eigen kunnen de weg open ligt om te promoveren naar tweede provin ciale. De weg is echter nog lang en de valkuilen talrijk. MT Lutterzele-Robur 3-2. Gevaar voor het doel van Robur, waar Nobels de bal kan wegkoppen (vh) Oudegem - Sombeke 0-2 Het zal moeilijk worden voor S.K. Oude gem om het behoud in derde provinciale veilig te stellen. Na de nederlaag aan huis tegen Sombeke is er een kloof van vier punten geslagen met de vierdelaatst ge rangschikte Drie ploegen degraderen en 'Haagem' maakt veel kans om erbij te zijn. 'De komende drie tot vier weken zijn van beslissende aard, meent klubleider Hec tor Lambrecht. Als we er dan niet in slagen om het tij te doen keren, worden we onvermijdelijk volgend seizoen een vierdeprovincialer. De afwerking blijft ons grootste zorgenkind. In principe kun nen we steeds met onze tegenstanders wedijveren en vaak scheppen we een zak doelkansen maar als puntje bij paaltje komt laten we het afweten. De match tegen Sombeke kende een evenwichtig verloop. Tijdens de eerste helft werden we geen enkele keer in verlegenheid gebracht. Na de hervatting kregen we onverwacht een doelpunt te gen. Het bezoekende team plaatste na dien een mannetje meer in verdediging, zodat het voor ons bijzonder moeilijk werd. Een tweede treffer op een kwartier van het einde deed definitief de deur dicht. Pascal Van Der Jeugt werd het veld uitgestuurd, zodat we slechts met tien overbleven'. EG Appels-St. Gillis 2-1. Geldhof gaat voorbij zijn Sint-Gillisse tegenstander maar schiet dan tegen de paal (vh) Lutterzele 3 Robur 2 FC Lutterzele vat post in de subtop in tweede provinciaal. Na twee opeenvol gende promoveringen had geen mens in Dendermonde een dergelijk resultaat verwacht. - Ook wij als clubleiders niet, weet Paul Roels te vertellen. Tijdens de eerste twee maanden van het seizoen was het overi gens pover gesteld. Nadien volgde een steile klim, en vorige zondag hebben we het uit eerste provinciale gedegradeerde Robur Moerzeke bij momenten van het kastje naar de muur gerammeld. In het begin hadden we het niet makkelijk. Het bezoekende team organiseerde een blitz- offensief, en puurde daar een voor sprong uit. Rond het halfuur konden we de achterstand van tafel vegen. Van toen af werden we meester van de situatie. Ook in de tweede helft was dat het geval. Er werd een algehele inzet gedemon streerd en dat heeft resultaat opgeleverd. De bezoekers hebben enkele keren ge poogd om ons te verrassen, maar defen sief zijn we momenteel zo sterk gewa pend dat het voor de opponent hartstikke moeilijk is, om een opening te vinden. De broers Van Keer en de wederoptredende Peter Moens lieten een opmerkelijke in druk. EG North Sea Ferries, de maatschappij die vanuil Zeebrugge cruise-ferries inzet met bestemming Huil, heeft haar 400.000ste passagier moeten begroeten. Het was de familie White die tijdens de Kerst op fami liebezoek ging naar Aberdeen. Rapide Lebbeke Chris Buydts is nog gekwetst. Voor de verplaatsing naar SK Beervelde doet trainer Van den Bergh beroep op: Janssens, Heyvaert, Helon, Van de Velde, Van Puyvelde, Willaert, Verheyden, Carlier, Van den Bos sche, Van Moerzeke, Peleman, Nasser, Mathijs, Keppens en Ver leysen FC Baasrode Luc Michiels keert terug uit schor sing. Oefenmeester Heyman pakt de topploeg Lokerse aan met: Baert, De Cock, Van Dorpe, Verdoodt, Ver- cauteren, Michiels, Van der Vreken, Gijsens, De Schrijver, Bancheri, Van Hamme, Van Hoeymissen, Moens en Saerens. Robur Moerzeke Hans Vereist is geschorst Bruno De Wilde en Eddy Huylebroeck zijn twij felachtig. De ploeg: Laureys, Van der Smissen, Nobels, Vercauteren, Van Bogaert, P. Verhelst, Van Gey- te, B Huylebroeck, Wuytack, E. Huylebroeck De Wilde Van den Eede, De Geest, Van de Velde en Huygens. FC Lutterzele Willaerts is geschorst. Oefenmees ter Aerts reist met zijn manschap pen maar Klinge met volgende kern: Van de Wiele, Van Beveren, Abbeel, Van Bosbeke, Verbeeck, Meskens, De Cuyper, B. Moens, Reid, E. Van Keer, M. Van Keer, P. Moens. Van Damme en Redant. B.A.D. Het Wetenschappelijk en Technisch een trum voor het Bouwbedrijf orgamzeert ed kursus beroepsvervolmaking met als tent ventilatie in de horecaVoor meer info- malie kan men terecht bij genoemde vff eniging, Dienst Vorming, Aarlenslraat i® bus 10 te 1040 Brussel (02/653.88 01.) Het aantal vrouwelijke leden van de CM vlaamse Provincieraad stijgt nauwelijt In 1985 maakten tien vrouwen er deel w uit, in 1987 waren dat er 13 en nu zijn heil 12.

De Voorpost | 1992 | | pagina 20