Pittige strijd om de titel M.T.S.A.- liefhebbersvoetbal Toch derbyzege voor Atheneum-Aalst M.T.S.A. wil uitbreiden °en wF KT tJf» 7k i y De Voorpost - 10.1.1992-21 gröcp' oeeuwEfi GROEP t*ctro>e* HlfcCUVPQ»- LIEFHEBBERSVOETBAL Daar de eerste en tweede afdelin gen aan een korte winterslaap be zig waren werd alle aandacht op geëist door de derde afdeling, die geen rust werd gegund wegens het groot aantal te spelen matchen. De meeste aandacht gaat uite raard naar de twee ploegen die nog aanspraak kunnen maken op de titel. Lion d'Or en Bouw zijn slechts door één schamel punt van elkaar gescheiden. De naaste ach tervolgers hebben reeds een zoda nige achterstand opgelopen dat zij nog amper voor gevaar kunnen zorgen. Enkel Dressel kon voor kerstmis nog enig weerwerk bie den maar het speelt de laatste we ken zo ondermaats, dat het alle hoop mag opgeven om de koplo pers nog bij te benen. Ook Alewin is beduidend over zijn hoogtepunt heen na een uitstekende heenron de. Half Maantje had bij het sei- zoensbegin ook titel pretenties maar die werden al gauw de kop ingedrukt. SAF, dat nochtans heel- wat routine in de ploeg heeft kon in het begin van het seizoen nauwe lijks een vuist maken daar het vrij wel geen ploeg tussen de krijtlij nen kreeg en reeds tweemaal met een forfait werd bedacht. Nu lijkt echter alle leed geleden want het speelt momenteel zo goed dat de derde plaats er nog dik inzit. Ook Melody doet het niet onaardig maar liep toch enkele te serieuze opdoffers op om nog een rol van betekenis te spelen. Nieuwkomer Sixties verraste aangenaam en zal in de toekomst wellicht een te duchten tegenstander worden, wat de kompetitie in derde ten goede zal komen. Alle andere ploegen zijn middelmatig in hun prestaties en worden dan ook als meelopers beschouwd. Dit weekend gaat de volledige kompetitie opnieuw van start met heelwat uitschieters, waarin de supporters hun gading kunnen vinden. In de hoogste afdeling zal er veel volk komen opdagen in de Rozen- dreef, waar Giwo het in punten- nood verkerend AZ'77 over de vloer krijgt. In de Os broek moet OC Aalst de maat kunnen nemen van Camu. Excelsior krijgt een moeilij ke verplaatsing voor de boeg te gen het Gijzegemse R. Sportief. Snas krijgt de op papier gemakke lijkste wedstrijd. Het ontvangt thuis het uitgebluste R. Espagnol. In de tweede afdeling wordt heel wat volk verwacht voor de absolute topper in de Osbroek waar Blauw wit Honda ontvangt en in Bam- brugge moet R. Lantaarn trachten het bezoekende Onder den Toren puntenloos huiswaarts te sturen. In de derde afdeling hebben de koplopers geen al te moeilijke op dracht. hoewel leider Bouw toch niet helemaal gerustgesteld de korte verplaatsing maakt naar De Bergekouter, waar het Melody moet bekampen. SAF-Alewin lijkt ook de moeite om te gaan bekij ken. In de zondagafdeling worden de leiders allicht niet bedreigd en ze zullen de volle buit niet laten lig gen. Bouw - Dressel 2-0 Het droege weer van de laatste dagen liet goed voetbal toe, zeker op hetterrein van W Bouw, dat zo mooi is dat het door eersteprovincialers wordt benijd. De uit stekende scheidsrechter Everaert werd uitstekend terzijde gestaan door zijn grensrechters. Ondanks de totale inzet bleef de wedstrijd boeiend en uiterst sportief. De thuisploeg drukte meteen haar stempel op de wedstrijd en konfron- teerde de bezoekers met de realiteit. B. Van Helsuwé, de anders vlot scorende spits van de thuisploeg, was zeker niet in zijn dagje en schoot in de beginfaze drie wenkende kansen naar de vergetelheid zodat de bezoekers goed wegkwamen. Aan de overzijde was P. Van den Borcht enkele keren gevaarlijk maar hij kreeg niet de gewenste steun om de lokale doelman te kloppen. Ondanks die gemis te kansen werd de rust toch bereikt met een verdiende 1-0 voorsprong toen een bezoekende verdediger over de bal trapte en de goed gevolgde W. Merckx de bal onder kontrole kreeg en vanop ruim 20 meter keihard in de bovenhoek van het doel schoot. Een schitterend doelpunt, waarvan de kijkers tenvolle konden ge nieten. De tweede helft was nauwelijks vijf minuten oud of de 2-0 prikte al op het bord na een puik opgezette aanval, waar in J. Adam het grootste aandeel had. Hij centerde op rechts naar G. Cornand die de bal in de voeten schoof van Wim De Jonghe en die trapte tussen twee verde digers binnen. Een aanval om U tegen te zeggen. Na deze treffer liet de thuisploeg de teugels wat losser, wat de bezoekers in de gelegenheid bracht om voor enig weerwerk te zorgen maar zonder resul taat zodat de thuisploeg met de verdien de zege mocht pronken. Het werd toen alleen nog wachten op de uitslag van naaste konkurrent Lion d'Or, dat op eigen veld SAF moest bekampen, de ploeg die de week voordien aan Bouw de eerste nederlaag toediende. Lion d'Or-SAF 2-0 Ook in deze wedstrrijd was de spanning te snijden want winnen was voor de thuisploeg een must op de omgeploegde akker ergens in de Suikerstraat te Lede, waar Lion d'Or zijn thuismatchen afhas pelt. Het speelveld leek moeilijk bespeel baar maar niet voor de thuisploeg die vlot kombineerde en de bezoekers over speelde. Het werd een verdiende zege met twee doelpunten van de aartsge- vaarlijke spits Patrick Lepioeuf. Door de ze overwinning blijft Lion d'Or op één punt van leider Bouw Half Maantje is de laatste tijd in goede doen en ging zonder komplexen bij Six ties winnen met 1 -3. Na een doelpunt van P. De Winne en 0-1 bij de rust kwam de thuisploeg toch op gelijke hoogte langs F. Van der Vinken. De bezoekers leken amper aangeslagen en gingen op zoek naar winst. Reniers (2) zorgde daar uit eindelijk voor. Drievelden mocht nog eens van de zege proeven. Het won vlot tegen Osbroek met 4-0. P. Van den Brempt scoorde alle doelpunten. Anima- lia, te gast bij Tiger Pub, had aan een doelpunt van G. Guldemont genoeg om de krappe maar verdiende zege binnen te halen. WTTA moest op eigen veld de duimen leggen tegen een vlot draaiend Melody, dat verdiend met een 0-2 zege huiswaarts keerde. De doelpunten waren van Podevijn en Van Eesbeeck. De Zwaan hield Torenboys in bedwang en bracht een verdiende puntendeling mee naar Wichelen: 1 -1Ook Alewin geraakte niet voorbij breughels zodat de eindstand 0-0 was. Dat was ook het geval bij Pie Boys-J. Timarcha. Dressel-Lion d'Or 0-4 Onder veel belangstelling en een druileri ge regen werd deze match afgewerkt. Onder de aanwezigen een delegatie van eersteklasser Excelsior, die de toekom stige bekertegenstrever kwam scouten. Die was zeker niet onder de indruk want een mooie wedstrijd was het zeker niet want de thuisploeg was niet bij machte om er een goede wedstrijd van te maken. Scheidsrechter E. Van impe werd ook hier goed geassisteerd door zijn grens rechters. Soms werd de wedstrijd verve lend daar het spel veel stillag en het meeste gevaar uit die stilligende fasen kwam. De thuisploeg moest enkele titu larissen missen en moest daardoor de ploeg volledig herschikken. Hoezeer ver dediger A. Van der Borght ook zijn best deed, het mocht niet baten want de be zoekers stevenden vooral in de tweede helft op een vlotte zege af. Nadat Cami de lokale netten bolzette ging men rusten bij een 0-1 stand. In de tweede helft kwam Dressel even de neus aan het venster steken en lukte ei zo na de gelijkmaker maar de bezoekende doelman kon onheil voorkomen toen hij met wat geluk de bal in twee tijden kon stoppen. In plaats van 1-1 werd het 0-2 toen Lepioeuf en alleen vandoor ging en beheerst afrondde. De thuisploeg was totaal ontredderd en bracht er nauwelijks iets van terecht zo dat de bezoekers langs J. Van Damme en nogmaals Lepioeuf de veel te ruime zege konden vastleggen. Leider Bouw liet zich niet pramen en bracht de uitwedstrijd tegen De Zwaan tot een goed einde met een vlotte 0-6. B. Van Helsuweghe, ditmaal in een produktieve bui, scoorde drie van de zes treffers. J. Adam en W. De Jonghe (2) namen de andere voor hun rekening.. Alewin mocht eindelijk nog eens van de zege genieten door het zwakke Timarcha voor een vol- Minivoetbal Liefhebbersvoetbal. De personeelsploeg van Drukkerij De Cuyper speelde tegen S.V. Hardy. Het werd volgens kapitein Willy Van Uytfanghe 1 -2 omdat nullen toch niet meetellen. De ploeg DC hield stand tot in de tweede helft en stortte toen in mekaar door ademgebrek op het zware veld en de tegenwind (vh) Liefhebbersvoetbal. S.V. Hardy moest in Hamme het veld in tegen de Cuyper en won met 10-2. (vh) dongen feit te stellen: 1-2 metdoelpun- nig problemen met het bezoekende Pie ten van Use (2). Van Mulders redde de Boys: 3-1. lokale eer. Half Maantje maakte korte Het streekderby tussen het Dender- metten met Drievelden: 6-1G. Osselaer leeuwse Animalia en het Denderhoutem- (2), R. Van der Vurst, R. Beeckman, D. se Breughels eindigde op 1-1. Temmerman en W. Baetens namen de bezoekende doelman te grazen. Melody In een vooruitgeschoven wedstrijd uit de blijft de overwinningen binnenrijven. Nu zondagafdeling stonden de nummers werd het Leedse Torenboys puntenloos één en twee tegenover mekaar. Rode huiswaarts gestuurd met 2-0. Van den Roos-Star Boys werd een genietbare Brempt en De Schrijver zorgden voor de wedstrijd daar beide ploegen aan elkaar lokale zege. Sixties won vlot bij een ver- gewaagd waren. De thuisploeg was ech- zwakt Tiger Pub met 1-5. Een gemoti- ter beter bij schot en mocht daardoor veerd Osbroek begon het nieuwe jaar aanspraak maken op de 2-0 zege. G. goed met een ruime 6-3 zege tegen het Verhofstadt en H. Callebaut (op straf- bezoekende WTTA. Ook SAF kende wei- schop) legden de eindcijfers vast. personeelsploeg van Drukkerij De Belangrijke wedstrijden voor het weekend van 11 en 12 januari ZATERDAG Giwo-AZ'77 Rozendreef OC Aalst-Camu Osbroek R.Sportief-Excelsior Hofstade Blauwwit-Honda Osbroek Dyor-Cobilas Beukenhof R.Lantaarn-O.d.Toren Bambrugge Melody-Bouw Bergekouter SAF-Alewin Hof Texel ZONDAG R.Roos-Poreist. Osbroek N.Wijk-Sunset SLAnnastr. Star Boys-Koszen Immerzeel Georges Atheneum-Aalst - Cosmos-Aalst 6-3 Het M.T.S.A. zorgt voor uitbreiding. Clubs zowel uit het Brabantse Opwijk, Merchtem enz. als Oost-Vlaanderen en het Waasland kunnen hun kandidatuur richten naar het Bondssecretariaat t.a.v. de heer De Boitselier Stefan: Lange Haagstraat 31, 9308 Gijzegem, tel. 053/ 70.33.24 en dit zowel voor de zaterdag- als de zondagkompetitie. Aarzel niet en win gerust inlichtingen in. Ook scheidsrechters vinden hun gading in het M.T.S.A. Gevestigde waarden of beginnende scheidsrechters kunnen hun aan vraag insturen bij de heer Roels Frans, Bergekouter 619300 Aalst, tel. 053/70.42 09. Doktersattest en bewijs van goed gedrag en zeden zijn nodig om toe te treden. Kom bij het M.T.S.A., op één na het grootste liefhebbersvoetbalverbond van Oost-Vlaanderen, aangesloten bij de Koninklijke liefhebbersvoet balbond van België. Heel wat belangstelling voor het derby tussen het ambitieuze Atheneum en het laag geklasseerde Cosmos, dat zich per sé in eerste provinciale wil handhaven. Ondanks het feit dat laatstgenoemden opnieuw twee spelers met ploegenwerk dienden te missen, trokken ze vrankweg ten aanval en De Schrijver had pech toen hij, knap vrijgespeeld, de lokale doelman met een lob verraste maar de bal tegen de paal in hoekschop belandde. Diezelf de De Schrijver was nog tweemaal ge vaarlijk maar toch was het Atheneum dat de scoie halverwege de eerste helft opende. Kiekens liet zich de bal ontfutse len door Olivier, die in één tijd Buckens bereikte en die trapte vanop rechts loep zuiver binnen. Coach Antoniasse bracht toen zijn Ni- geriaanse aanwinst Odiase Kinsley bin nen de lijnen. Deze technisch verfijnde speler, die samen met Lamptey nog op de jongste Commonwealthbeker schit terde, schoot zo staalhard op de Cos- mosdoelman dat die de bal enkel kon wegduwen in de voeten van Buckens die zonder pardon de netten bolzette. In twee minuutjes sloop een werklustig Cosmos echter langszij: eerst scoorde de doorge lopen Van Cauwenberghe met een knap pe lob en even later bereikte deze rustige stopper de treuzelende Braem die kalm afwerkte. Wie dacht dat hiermee de ruststand be reikt was, had het verkeerd voor want Kinsley (is die echt maar 17 lentes jong verlengde listig een schot van die andere aanwinst De Jaegher (reserve speler bij RWDM) en het prompte ant woord kwam er van Braem die met een magistrale lob halverwege voor 3-3 cij fers tekende. Na de citoentjes werd de sfeer grimmiger daar Cosmoscoach Edmond Bekker de beslissingen van scheidsrechter Christ begon aan te vechten en deze wrevel ook op zijn spelers overzette. Uitblinker Ronny Braem had nochtans net na de herneming voor de mooiste Zaalvoetbal. Cosmos Aalst verloor het derby tegen Atheneum (foto dida) faze van de wedstrijd gezorgd toen hij drie man op een hoopje speelde en zijn zwiepbal spijtig genoeg op de verste paal te pletter sloeg. Werner Ruysseveldt, die dit seizoen Bo- cker-Pils als nieuwe sponsor aanbracht, mocht juichen na 32 minuten: een ver schot van Vijverman werd toen door Bourgeois in het Cosmosdoel gede- vieerd en hierover maakte Jurgen Cam- mu zich danig boos. De bezoekende doelman tikte De Jae gher aan toen die ostentatief op de grond bleef liggen en toen ook De Schrijver zich aan dit euvel bezondigde, kreeg hij een geel kartonnetje voor de neus. Het slot- kwartier moesten de citroengelen, die nu hun lokaal in taverne De Molen in Hofsta de gevestigd hebben, zonder wisselspe lers doorkomen en dat liep niet van een leien dakje. Van Cauwenberghe kopte wel een droomvoorzet in de handen van de lokale goalie maar het was Buckens die de geruststellende vijfde goal voorbe reidde: hij bereikte na een raid op links de meegevolgde Olivier die slechts binnen te duwen had. -- Enkele minuten voor tijd geraakte Van l Cauwenberghe in een verbaal dispuut met een scheidsrechter die terecht geel BMéÉSIfV x bovenhaalde toen hij te horen kreeg M JHH 'geen kaart meer te durven trekken'. JR& «m jH De match doofde dan ook uit als een JjH kaarsje en het was De Jaegher die vanop rechts de 6-3 eindstand mocht vastleg- Atheneum speelde met Pascal De Man. JSm in Êl Stefan Bourgeois, Stephan De Jaegher. aJjsBL 4 David Buckens, Sven Baeyens, Jacques Olivier. Stefaan Vijverman en Odiase 'Jack' Kinsley. Voor Cosmos kwamen Jurgen Cammu, Yves De Schrijver, Danny Kiekens, Ron- ny Braem, Patrick Kindermans en Gun- Zaalvoetbal. Atheneum Aalst won het derby tegen Cosmos met 6-3 (foto ther Van Cauwenberghe opdagen. dida) Doelpunten: 13' en 16' Buckens (2-0), (2*2)- 23' Kinsley (3-2), 25' Braem (3- 48' De Jaegher (6-3). 18' Van Cauwenberghe (2-119' Braem 3), 32' Bourgeois (4-3), 42' Olivier (5-3), Dirk Daelemans

De Voorpost | 1992 | | pagina 21