The Clearance Handbalkalender Robuco rukt verder op Alles of niets voor Ajax Lebbeke Mooi einde Kosa Aalst opnieuw titelkandidaat! Vecht De Schreef tegen de bierkaai naar titel in 3-B 1 Plotse ommekeer Leidersploeg sterker Oostvlaamse Bekerfinale in Lokeren 22 - 10.11992 - De Voorpost HANDBAL HEREN 2e Nationale Zat. 1001 3e Afdeling Zond. 1201 Zat. 11/01 4e Afdeling Zat. 11/01 Zat. 11/01 Provinciaal Zat. 11/01 Zat. 11/01 1101 1101 Zat. 1101 DAMES 1e Nationale Zat. 1101 2e Afdeling Zat. 1101 Zond. 1201 JEUGD Pupillen Zat. 1101 Zat. 1101 Zat. 1101 Zat. 1101 Kadetten Zond. 1201 Zond. 1201 Zat. 1101 Miniemen Zat. 1101 Zond. 1201 Zond. 1201 te 19.00 uur HK Waasmunster-Uilenspiegel te 15.30 uur Brabo Denderbelle-lzegem te 20.00 uur Stenant-Lokeren te 19.15 uur TS F.E. Temse-Groot Bijgaarden te 20.00 uur HC Roeselare-Robuco Buggenhout te 16.45 uur HBC Dendermonde 2-Merchtem te 16.30 uur Rekkem-Berlare te 18.30 uur Roeselare 2-Robuco Buggenhout 2 te 19.15 uur Kosa Aalst-Groot Bijgaarden te 15.00 uur HK Waasmunster 3-Eeklo te 16.45 uur Squadra Fem. Lebbeke-Fem. Visè te 20.30 uur Hud. Brasschaat-Robuco Buggenhout te 18.15 uur RB Dendermonde-Daza te 13.30 uur Waasmunster-Eeklo te 13.00 uur Ajax Lebbeke-HK Wijfjes te 13.15 uur Buggenhout-Squadra Lebbeke te 15.30 uur RB Dendermonde-Lokeren te 14.00 uur Lokeren-Gent te 12.50 uur DB Zwijnaarde-HK Waasmunster te 14.00 uur Ajax Lebbeke-Kortrijk te 14.15 uur Robuco Buggenhout-Kortrijk te 15.00 uur Lokeren-Gent te 12.00 uur DB Zwijnaarde-HK Waasmunster 4e afdeling Robuco Buggenhout23 Haachtse 22 Robuco Buggenhout heeft 1992 ingezet zoals het 1991 beëindigd heeft, meteen overwinning. Meteen rukt Robuco nu al op naar een derde plaats in de rangschik king en met vier verliespunten uit acht wedstrijden heeft de ploeg van trainer De Vuyst de hoop nog niet laten varen om leider Dendermonde te kunnen bedrei gen. Met de terugkeer van H. Trienpont als speler heeft Buggenhout duidelijk een surplus t.o.v. het seizoenbegin want de ze 'veteraan' is de geschikte man om de talentrijke jonge spelersgroep in het goe de spoor te houden. Want talent heeft Robuco, met de technisch sterke Van Damme, de sterke Filip Mannaert en de klasrijke De Donder. Vooral deze laatste toonde zich zaterdagavond langs zijn be ste zijde. Degelijk in verdediging maar vooral sterk in aanval waar hij vanop de linkerhoek meerdere pareltjes van doel punten lukte. Dit doet echter niets af aan de collectieve sterkte van Robuco waar de spelers elkaar op uitstekende wijze aanvullen. En toch kreeg Robuco het nog moeilijk tegen een niet aflatend Haachtse dat er een voor 4e afdeling opvallend hoog tempo op nahield wat de wedstrijd liet uitgroeien tot een knap kijkstuk. Ro buco liet zich weliswaar nooit van de leiding verdringen en bije en 7-4 na 17' leek het er even op dat de bezoekers zouden afhaken. Toch bleef het 11-8 aan de rust omdat Robuco niet alle gekreëer- de kansen kon afronden. In de tweede helft plaatsten de bezoekers een manne tje bij Filip Mannaert maar tot de 45e minuut kon Robuco deze situatie goed opvangen dankzij bijzonder knappe doel punten van De Donder (18-15). F Man naert had zich ondertussen op de pivot- plaats genesteld en dat was nu niet direkt een goede zet. Wellicht was het beter geweest een vijf tegen vijf situatie te kreëren waardoor de ruimte op de cirkel minder gecomprimeerd werd. Doelman Van Sinay, niet in zijn beste dag, liet toen Haachtse naderen tot 20-19 10' voor het einde en het werd zelfs 20-20 met nog 4' te gaan. Via Didier en F. Mannaert (vanop de 7 m) nam Robuco dan opnieuw voor sprong en als Scholliers vrijgespeeld door Trienpont er 23-21 van maakte was de zege veilig voor Robuco dat met Gu- staaf Mannaert als coach aan maturiteit lijkt gewonnen te hebben. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moor, Scholliers 1, F. Mannaert 7, De Donder 6, Michiels. P. Mannaert 3, Se- gers, J. Van Damme 3, D. Mannaert 3, Bosman, Trienpont 2. EVA Voor Ajax Lebbeke is de maand januari op sportief vlak heel belangrijk. De n" wedstrijd in Tongeren op 18 januari is inderdaad beslissend voor het verdere ni kompetitieverloop. Bij verlies kan Ajax inderdaad een kruis maken over zijn q promotiekansen en dit zou wel een serieuze klap betekenen voor de gezond n, ambitieuze club. Bij winst in Limburg blijven alle deuren nog open en wordt het 0i vervolg van de kompetitie nog erg belangrijk. Er wordt dan ook niets aan het toeval overgelaten bij de Lebbeekse 2e nationaler. Na de relatieve rust in de Kerstperiode werd een oefenprogramma opgesteld dat voor zichzelf spreekt. Reeds op 30 december werd de spelers groep opnieuw bij elkaar geroepen en op 2 januari volgde al de eerste training, middagmaal, video en een wedstrijd tegen Alken. Ook op zondag 5/1 werd de spelersgroep reeds in de namiddag verzameld voor een lichte training en 's avonds stond er een oefenwedstrijd op het programma tegen R.D P. Lokeren. Maandag 6/1 en dinsdag 7/1 wordt er dan getraind op de normale uren en donderdag 9/1 wordt er een oefenwedstrijd gespeeld tegen 1e nationaler Hechtel. Aangezien er geen kompetitiewedstrijd op het programma staat tijdens het t weekeinde van 11/12 januari wordt een training ingelast en gaat men zaterdag- j avond de wedstrijd H.K. Waasmunster-Uilenspiegel, twee tegenstanders die op verplaatsing moeten bekampt worden, bijwonen. In de week voor 'Tongeren' wordt er normaal getraind op de drie voorziene dagen en meteen hoopt Ajax klaar te staan voor het uiterst belangrijke treffen. Wij duimen mee... EVA' Wol uwé Robuco Buggenh. Provinciale 15 reorganiseerde zich voortreffelijk 2 17 Buggenhout naderde tot 12-11 voorala de thuisploeg nog eens kon scoren im 43e minuut. Een kleine 10' kon Woluw dan nog stand houden maar als Moye soons in de 52e minuut de aansluiting! treffer lukte (15-15) klapte de thuisploe y totaal in elkaar. De gebroeders Cheri Johan Van Eyck bezegelden toen hetl van de thuisploeg en meteen had Robw een verloren situatie rechtgezet. Beker van België -1/8 finale De wedstrijd tussen Woluwé en Robuco 2 kreeg een totaal verrassende wending. In een zwakke eerste helft kwamen de bezoekers er nauwelijks aan te pas en via 4-1 en 10' raakte Robuco zowaar 9-3 achter 5' voor de rust. Alhoewel Moyer- soons en Michiels net voor de rust de schade nog konden beperken tot 11 -6 na de eerste 30' leek dit Robuco een vogel Robuco Buggenhout 2: G. Van Moer, voor de kat. Ook al omdat onmiddellijk na Yan Eyck 1Verbestel LCh. Van Eyck de herneming Woluwé er 12-6 van maakte. Maar plots wijzigde het spel- beeld totaal. Robuco ging veel vlotter E\ aanvalsspel produceren, de verdediging Pieters, Michiels 5, D. Mannaert Moyersoons 4, Amelinckx, Bosman. Kosa Aalst Eeklo 21 12 Ransart- H.B.C. Dendermonde 24 21 Tegen 2e nationaler Ransart is er een einde gekomen aan het Bekeravontuur van H.B.C. Dendermonde dat als enige Vlaamse ploeg uit 4e afdeling wist door te dringen tot de 1/8e finales van de Beker van België Na de uitschakeling heerste er niettemin een voldane sfeer in de Dendermondse rangen maar toch viel er enige ontgoocheling waar te nemen omdat naar het wedstrijdeinde toe bleek dat er meer ingezeten had dan de 24-21 nederlaag. In dat laatste kwartier had H.B.C. zich duidelijk aangepast aan het hoger tempo van 2e nationale en het te veel aan respect voor de tegenstander was plots verdwenen. Weliswaar had Ransart aan Dendermonde de kans ge geven om de wedstrijd te komen door bij een 21 -7 stand wisselspelers in te bren gen maar al vlug dienden de Walen terug te grijpen naar de basisopstelling. Maar ook dan bleef H.B.C. aan de achterstand knagen en Ransart haalde nog moeilijk het einde met een 3 doelpunten verschil. De wedstrijd scheen nochtans een klas siek verloop te zullen kennen. Na een gelijkopgaande eerste 10' (6-4) werd HBC verrast door het hogere ritme van de Walen, werd ongeduldig in de op bouw. leed balverlies en werd op een 15-6 achterstand geplaatst aan de rust. In het begin van de tweede helft bleef dit spelbeeld zich bevestigen zodat de thuis ploeg bij een 21-7 voorsprong de schaapjes op het droge achtte en zijn tweede lijn naar de bank riep. Maar plots begon H.B.C. aan een totaal onverwach te remonte met J. De Mayer op linker opbouwspeler en R. Bayens op de linker vleugel en het werd 22-15 10' voor het einde. De thuisploeg greep toen terug naar een basisopstelling maar Dender monde bleef steeds maar naderen. Langs Van Beveren werd het 23-20 en voor Ransart was het hoog tijd dat de 60' rond waren want in dat kwartier werden zij volledig overspeeld door een knap H.B.C. dat uiteindelijk strandde op een 24-21 score. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Ravijts, Van Beveren 4. R. Bayens 5, Arijs, Asaert 3, Wesemael 4, Vereecken, J. De Mayer 5, Van Steen, De Swaef. EVA Met een duidelijke 21-12 overwinning tegen de onverslagen leidersploeg uit Eeklo heeft Kosa Aalst de titelstrijd in 1e provinciale nieuw leven ingeblazen. Deze wending komt er voor ons totaal onver wacht want het zag er naar uit dat Kosa - zonder R. Van Herreweghe - geen enkele kans maakte tegen Eeklo en dat de ploeg van H. Borgers onbedreigd op 4de afde ling kon afstevenen Nu liggen de zaken totaal anders. Eeklo telt weliswaar nog twee punten voorsprong op Aalst en Mid- delkerke maar Aalst kan Middelkerke nog in eigen zaal bekampen en leider Eeklo moet nog naar konkurrent Middelkerke. Meteen kan de titelstrijd nog alle kanten uit en zoals Aalst zaterdag speelde zijn zij zeker niet kansloos. De verdediging met R. Arijs op Borgers en een autoritaire doelman E. Van Malderen was een echt blok en aanvallend dirigeerde M. Bayens zijn ploeg naar een hoogtepunt met G. Van Malderen in een begenadigde dag als afwerker. Coach R. Van Herreweghe hield zijn ploeg goed in de hand en vooral in de eerste helft werd Eeklo van het kastje naar de muur gespeeld. Zo werd het 10-2 aan de rust en een verbouwe reerd Eeklo wist echt niet wat hen over kwam. Ook in de tweede helft ging het Aalsterse spervuur onverdroten verder. Via 14-6 na 43' werd het 17-8 langs de niet te stoppen G. Van Malderen en het was slechts naar het wedstrijdeinde toe dat Borgers - vooral uit vrijworpen - kon gaan scoren. Tien minuten voor het einde stond er nog altijd 19-8 op het scorebord wat de suprematie van de thuisploeg goed weergeeft. Kosa Aalst: E. Van Malderen, Coen, De Gendt, P. Bomon 4, K. Bomon 2, De Letter, M Bayens 2, De Doncker, D. Bayens 3, G. Van Malderen 10, R. Arijs. EVA Dameshandbal - 2e afdeling Robuco Buggenhout 13 Helchteren 18 Tegen de onverslagen Limburgse lei dersploeg moest Robuco zich noodge dwongen beperken tot een zo goed mo gelijke weerstand. In de eerste helft kreeg de thuisploeg het bepaald moeilijk om de sterke Limburgse verdediging te omspe len. Na een gelijkopgaand wedstrijdbegin (1-1 na 7') zag het er niet rooskleurig uit voor Robuco als Helchteren met snel en efficiënt aanvalsspel een 4-11 voor sprong kon bijeenwerpen en enkel A. Bouwmeester voor enig Buggenhouts doelgevaar kon zorgen. Met drie treffers in die eerste helft kon zij de schade toch nog beperken tot 7-11 aan de rust. In het begin van de tweede helft was het op nieuw Helchteren dat het best uit de Snooker Alain De Cock wint eindejaarstornooi startblokken kwam Het werd 7-14 voof aleer Buggenhout langs Bleyaert ko scoren maar in het laatste kwartier vra de thuisploeg duidelijk op zijn bes Bleyaert kon in die periode nog driema scoren en nu kreeg Helchteren het moef, d lijk om het plots vlot spelend Robuco all remmen. De kloof was echterte groot cj nog puntenwinst op te leveren voor Rf buco maar in dat laatste kwartier toomt Buggenhout dat het over meer moge! heden beschikt dan het eerste wedstrif gedeelte liet veronderstellen Robuco Buggenhout: Noppe, Bonn meester 3, Vertongen 1, Herman, Eli boog, De Freyne 1, Bleyaert 5, Heyvaf 1, Ilse Caluwaerts 2, L. Caluwaerts. 1 EVi Squash Na een jaartje vagevuur in promotie, heeft De Schreef zijn plaats in tweede nationale weer ingenomen. Het enige de vies voor de Aalstenaars is er het behoud verzekeren maar dit is geen akkefietje als men weet dat er dit seizoen vier zakkers voorzien worden. Klubmanager John Pescod kon zijn kernteam na een zwakke kompetitiestart (tegen alle tenoren welis waar) toch voldoende oppeppen zodat de laatste partijen tegen Berkven Castle Club. Piramid en Express Medical nipt gewonnen werden. Hans Walgraeve en co totaliseerden bij de winterstop 18 punten en dit is liefst vijf meer dan Berkven en acht meer dan Castle City. Misschien is dit voldoende want op de algemene vergadering van de BSRF werd een nieuw ontwerp van reeksindeling bekend gemaakt en daar stipuleert men dat er bij met-splitsing (uitsluitsel eind maart) maar twee teams naar de promotiereeksen (verminderd van vier naar drie) dienen te zakken. Jeugdtornooi Onder impuls van de Engelse trainer Douglas Foulkes wordt er ook aan de Aalsterse Sint-Jozefstraat aan jeugdwer king gedaan. De trainingen leveren reeds resultaten op want tijdens het FSP-tor- nooi dat in De Schreef liefst 121 jongeren aanlokte, kwamen de lokale beloften er meer dan behoorlijk uit. Johan Van Urn- bergen kreeg liefst 193 punten achter zijn naam en ook Stefaan Van Straelen (173), Lode Van Craeyveldt (170), Wouter Her- mon (168), Stijn Muller (167), Dieter De Bruyn (160) en Piet Van Damme (157) konden zich in de top 50 klasseren Voor Russell en Stefanie Pescod, Tim Arijs, Bert en Bram Bories is dit momenteel nog te hoog gegrepen maar wellicht'zullen ze hoger scoren in het komende FSP-tor- nooi dat het komende weekend in Campo Sportivo doorgang zal vinden. Dirk Daelemans Een geschikte datum vinden voor de Oost-Vlaamse Bekerfinale betekende dit seizoen geen sinecure voor het Provinciaal Komitee. Inderdaad, de eivolle kalender zorgde ervoor dat geen enkel weekeinde echt vrij was om de finale te organiseren tenzij na de kompetitie - einde mei - maar dan zijn de meeste handballers echt aan een korte rustperiode toe. In samenspraak met de gekwalificeerde clubs werd er dan geopteerd voor een 'vrije zondag' en die werd gevonden op 23 februari 1992 De zes finalisten spelen weliswaar de avond voordien kompetitiewedstrijd maar van de nood een deugd makend werd die zondag dan definitief vastgelegd. H.C. Lokeren nam de organisatie op zich en speelt dus in eigen zaal de 'grote finale' tegen H.K. Waasmunster. Bij de dames zal 1 e nationaler Squadra Lebbeke het opnemen tegen R.B.'Dendermonde en in de 'kleine finale' voor ploegen lager dan 3de afdeling plaatsten zich twee onverwachte finalisten - Eeklo en Groot Bijgaarden. Het wordt in elk geval weer een hoogdag voor het Oost-Vlaamse handbal dat voor deze organisatie op de steun kan rekenen van de firma Timesharing For Ever die via district sales manager Marc Van Hoyweghen ook sponsor is van het in 4de afdeling spelende Temse. Het programma: 13u30 Eeklo-Groot Bijgaarden 15 u. Squadra Femina Lebbeke-R.B. Dendermonde 16u30 H.C. Lokeren-H.K. Waasmunster Istrijj Ie ma Een ambitieuze nieuwkomer in de BBSA-kompetitie is ongetwijfeld The Clearance dat voor zijn debuutjaar on middellijk drie teams in interklub in schreef. Een goede gok want deze Aal sterse snookerklub, die aan de Dender- mondsesteenweg 756, tegenover het Seca-station gevestigd is, slaat er geen pover figuur. In de E-reeks (elfde) en de H-reeks (tien de) betaalt men nog wat leergeld maar het ziet er sterk naar uit dat men in derde provinciale-B wel de oppergaai kan af schieten. Nicolas Pinteion en Guy Rimbaut verlo ren in de heenronde immers slechts 10 frames en wonnen er liefst 32 Samen met Ivan De Boitselier en 'vliegende reserve' Raf Jansegers totaliseren ze zo doende 91 wedstrijdpunten en hiermee gaan ze New Evergreen Zele (86 p) en orchidee Wetteren (77 p) ruim vooraf. Ze maken zich sterk in de maand april een allereerste kampioenstitel te kunnen vie ren en zonder spektakulaire inzinking zit dit er zeker in. Geslaagd tornooi Daar The Clearance liefst zes wedst tafels ter beschikking heeft, waagde zich nu aan een groots opgezet ein( jaarstornooi. Liefst 86 BBSA-spelj gingen op hun uitnodiging in en op eerste wedstrijddag speelde een klul zich in vedette. Freddy Coene won zo\ tegen Gunther Van Gucht als tegen Dl ny De Boitselier (telkens 2-0) en Steven De Baets (klubkampioen van gerenommeerde Starltte Eeklo) moet met dezelfde cijfers aan gekloven Ter Luc De Vriese (Sint-Martinus) ging wel onderuit en dat lot onderging ooki lokale Raf Jansegers, die tegen dé toj voriet, Alain De Cock, mooi weerwefl bood. Laatstgenoemde, lid van The Per ters Liedekerke. schakelde nadien Vi Rossum (hoogste break van 66 puntaj uit en in finale maakte hij brandhout va ex-voetbalprof James Gillespie, die me 5-0 het hoofd moest buigen, zodat hijil handen van sportschepen D'Hondt ee; cheque van 5.500 frank mocht ontvarr gen. Een tweede editie wordt al in lie vooruitzicht gesteld. Dirk Daelemafê

De Voorpost | 1992 | | pagina 22