Onbekend is onbemind In Aalst kan men nu ook De muur op lopen'... VJ "^«Nieuwe Motoren Toerisme Club Aalstsportieve vrijetijdsbesteding voor alle leeftijden De Voorpost - 10.11992 - 3 >stpn liefde voor de motor en het motor rijden. De MTC Aalst wil geen streng-pri- 'erki vol nvas /and e ket wei °"8e zondag kwamen de leden van de kersverse Motoren Toerisme Club Aalst voor het eerst in 1992 samen voor een organisatorische vergadering, -j in hun clublokaal: café-restaurant Cotton Club aan de Hopmarkt 14 te ■Aalst. Deze nog jonge club-gesticht op 1 november '91 -mocht zich reeds afgt verheugen op 36 officieel ingeschreven leden en heel wat medewerking van igeji "oude rotten in het vak", vihe D° s,art van de nieuwe Motoren egjf Toerisme Club Aalst is zeker niet sstef onoPgemerkt voorbij gegaan. In de onii rceds vroeger bestaande clubs zijn vé clubje zijn, vandaar dat zij zich ïtrel z'j wel het thema van de dag ge- lieten aansluiten bij BM Vlaandc >evd weest. Deze bijzondere belangstel- ling ligt waarschijnlijk in hetfeit,dat I vele leden van deze nieuwe club, afkomstig zijn uit reeds vroeger be- staande clubs. "Dc reden van de oprichting van MTC Aalst, moet gezocht worden in het feit, dat wij ons willen distan- tieren van bende-clubs. Wij willen ■net imago van de motorenclub op trekken en afstand nemen van het stereotiepe beeld van de motoren- Ijclub. Wat wij willen, is gewoon een j|; toerclub, zonder meer" verklaarde .1 voorzitter Georges Draps gemoti- veerd. Inderdaad heeft bij vele mensen de motorrijder het imago gekregen van ren, TA Oost-Vlaanderen, Vere nigingsservice, Dienstverlening Aalsterse Verenigingen, Sportraad Stad Aalst en Vrijetijdsraad Stad Aalst. Voorzitter Georges Draps maakt trouwens deel uit van de Aal sterse Sportraad en Vrijetijd. Hij is een oud-lid van de jeugdraad en de organisatie Vakantiespeelplein- werking. Ook op motoren-gebied heeft hij reeds 20 jaar ervaring. Hij is stichter, medestichter en be stuurslid van België Motard en an dere overkoepelende organisaties op nationaal en provinciaal vlak. Demokratische visie en aanpak Het nieuwe bestuur heeft op de agressieve waaghalzen, die op een werking van een MTCeenpersoon- arrogante manier het normale ver- lijke visie, die door sommigen als l keer willen onveilig maken. De "van het oude slag" wordt gedood- nieuwe MTC Aalst wil juist het te- verfd. Zij storen er zich echter niet genovergestelde bewijzen. Zij wil- I len een club zijn van vrienden die samen toeren, evenementen bezoe- ken, uit kamperen gaan, een dansje plegen, of zelfs gewoon even terras- sen, wat van alles naar ieders ga aan en wensen hun demokratische planning uit te werken. Voor hen beslist een bestuur niet alleen. Zij "maken wel hun huiswerk" maar dc leden van de club zelf beslissen. Ook naar ledenwerving toe stellen ding. Met andere woorden, een club de mensen van MTC Aalst zich zeer pluralistisch op. Zelfs mensen die niet bij hun club aangesloten zijn of j waar iedereen die een warm hart heeft, voor dc motor, moet lid Van iut.1 i-'ij nuii wiuu aangwaivjti.il tijn wi kunnen worden. Verschillende zelfs bij andere clubs als lid zijn «9 mensen, verschillende lagen van de ingeschreven, mogen steeds op hun I bevolking met één zelfde doel. de uitstappen meerijden. Een korte af spraak op vrijdagavond in de Cot ton Club of bij een bestuurslid is voldoende. Iedereen die een motor bezit kan lid worden bij MTC Aalst. Er is zelfs een 50 cc afdeling. Deze rijden in hun eigen groepje, zodat zij hun eigen tempo kunnen rijden. Wan neer men liever individueel in plaats van in groepsverband rijdt naar een evenement, kan dat ook. Kamperen wordt ook voorzien, want er is niets prettiger dan met de tent en enkele vrienden op weekend te gaan. Er zijn reeds leden tussen de leeftijd van 20 en 60 jaar ingeschreven. Zelfs een bakker, een geneesheer, een bediende,voelen er zich nu al thuis. De leden zijn niet uitsluitend uit Aalst afkomstig, ook uit Lebbe- ke, Affligem, Oudegem, Merelbe- ke, Bambrugge,zelfs uit Neder land. In hoofdzaak worden toeristische routes gereden en treffens bezocht op tochten tussen de 100 en de 1.000 km. Er wordt ook gedacht aan eigen organisaties, bezoeken van een stad, eens naar een motorrace gaan, evenementen bekijken, enz. Meestal wordt vertrokken aan 't Kantientje aan de Brusselbaan. Om het wat sportief te houden en de leden te motiveren regelmatig mee te doen aan clubaktiviteiten, worden er voor elke uitstap een aantal punten toegekend, in funktie van dc afstand die wordt afgelegd. Op het einde van het jaar worden voor de meest behaalde punten prij zen en bekers uitgeloofd. '"t Boekje" MTC Aalst is ook reeds gestart met een eigen clubblad. Hierin wordt de aktiviteitenkalender meegedeeld, de toerkalender en de te bespreken voorlopige toerkalender van MTC Aalst. Men krijgt er inlichtingen over verschillende kalenders en klassementen in de motorenclubs in België met daarnaast de kalender der stertreffens en de kalender TA Oost-Vlaanderen. Wie graag meer wil te weten komen over deze nieuwe motorenclub, is uitgenodigd op de eerstvolgende vergadering van de club die plaats heeft op vrijdag 7 februari om 20 uur in hun gezellig lokaal café Cotton Club aan de Hopmarkt te Aalst. Men kan ook altijd kontakt opnemen met de sekretaris/pen- •ningmeester Wobbcn Jean, Hyacin tenstraat 52 te Aalst, tel./fax 053/ 70.47.04. De voorzitter Georges Draps woont aan de Kerrebroek- straat 52 te Aalst, tel. 053/21.60.44. Toerismevoorzitter is Johan Plas uit de Korte Lindestraat 58 te Aalst, sportvoorzitter is Pascal Baelde uit de Geldhofstraat 109 te Aalst en kommissaris is Iris Van Biesen uit de Leo Duboisstraat 54 te Lebbeke. Op 17 januari vindt de eerste aktivi- teit plaats in Centrum Netwerk, De Ridderstraat te Aalst. Er wordt een dia-avond met uitleg georganiseerd voor wie eventueel ooit aan de se- lekties zou willen deelnemen van de Camel-Trophee '91 en lid van MTC Aalst. Inkom 100 fr., ten voordele van Artsen Zonder Grenzen. Sa menkomst in de Cotton Club om 19.30 u. (reeds 150 punten te ver dienen). Op 18 januari gaat men naar de sportschuur "Daatmet" Liedekerke voor een retro-fuif die georgani seerd wordt door 6 clubs uit Vlaams-Brabant en waar de prijzen worden verdeeld van de klassemen ten TA Brabant. Vertrek aan de Cotton Club om 20uur. Op ^ja nuari gaat men gezamenlijk naar het Auto-Motor Salon Brussel om het nieuwe gamma van motoren te gaan bewonderen. P.H. Aalst. De kersverse Motorentoerisme Club Aalst ziet het wel zitten. Een hart voorde motor, de vriendschap en de sociale ingesteldheid zijn de bouwstenen in hun sportieve vrijetijdsbesteding (a I verschillende Aalsterse sportkringen werd al lang uitgekeken naar een Jgen 'klimmuur'. Door de stad werd uitgekeken naar een geschikte plaats, er werd geen gevonden. Uiteindelijk kwam een privé-initiatief op de Zopas werd in Tragel Sport Aalst een nieuwe meer van 14 m ndernissen beklimmen heeft de altijd in het bloed gezeten, het klimaat dit niet toeliet of rotswanden ontbraken, zocht toevlucht in de indoor- Meer en meer worden dstrijden georganiseerd in zalen artificiële klimmuren, die aan- op het Franse platteland uit de grond scho- In Frankrijk staan nu al een klimmuren. In België staan een zestigtal, waarvan 16 in moest lang op zijn beurt wach- aan 'indoor-klimmen' te Het initiatief tot de plaatsing dergelijke muur, kwam uitein- van Wim Renneboog. Om het te organiseren, werden ge schikte partners gezocht en gevon den. Luk De Tandt, zaakvoerder van Tragel Sport, werd bereid ge vonden om een stukje bij te bouwen naast zijn sportkompleks. Deze nieuwbouw wordt gehuurd door de pas opgerichte bvba Klim-op 3000 die met negen vennoten instond voor de aankoop, plaatsing en ex ploitatie van deze klimmuur. De Aalsterse klimmuur bestaat uit houten muitiplexplaten bevestigd op een houten konstruktie die aan de buitenmuren van de nieuwe bij bouw van het sportkompleks Tragel Sport bevestigd werden. Er werden in de muitiplexplaten gaten aange bracht waarin de zo geheten 'grepen' vastgeschroefd werden. De grepen en de bovenlaag van de mui tiplexplaten zijn vervaardigd uit kunsthars waarbij een textuur ont staat die vergelijkbaar is met zand steen. Door de variatie in afstand tussen de grepen enerzijds kreëert men de moeilijkheidsgraad van een bepaalde route. De hoogte van de muur in Aalst bedraagt 14 meter. Er kunnen 15 klimmers met 15 collega's die in staan voor hun beveiliging, gelijktij dig klimmen. In totaal zullen er een 35-tal verschillende routes met di verse moeilijkheidsgraad uitgezet kunnen worden. Doorheen het jaar worden de routes door ervaren rou tebouwers en monitors vernieuwd. De touwen staan permanent ter be schikking van de klimmers, die en kel een persoonlijke basisuitrusting dienen mee te brengen: een gordel, een zekeringsacht en een muske- ton, eventueel aangevuld met klim- schoentjes en magnesiumpoeder. De opgesomde materialen kunnen voor de prijs van 100 fr gehuurd worden voor een halve dag. Voor het eerst in Vlaanderen wordt in Aalst het nieuwste beveiligings systeem toegepast. De zogeheten 'grigri's', een soort veiligheidsgor del voor klimmers. Zelfs wanneer het touw losgelaten wordt, blok keert het in de grigri, waardoor de val van de klimmer opgevangen wordt. Kracht is een minder noodzakelijke voorwaarde dan techniek in deze klimsportdiscipline. Het beheersen van de techniek en doorzicht zijn doorslaggevend om een suksesvolle beklimming te kunnen uitvoeren. Zien klimmen is al even boeiend dan het zelf te doen. Daarom kun nen familie en vrienden ten volle meegenieten van de kapriolen van hun kennis. Helemaal spannend wordt het als er een wedstrijd plaatsvindt. Gelet op de kenmerken van de muur komt Aalst met deze klimzaal meteen in aanmerking om deel te nemen aan de landelijke klimkom- petities op niveau 7 en 8. Hierdoor zullen de topklimmers van België en de omringende landen voortaan ook in Aalst aan het werk te zien Mobiele Bloedinzamelingen Bloedtransfusiecentrum Aalst Januari 1992 Vr 10.01 Apostelken-Aalst 19 tot 20.30 u. Apostelken Apostelstraat Aalst Ma 13.01 Smetlcdc 19 tot 20.30 u. Veerlc Heem Dorp Di 14.01 Mcldcrt 19 tot 21 u. Bij Herman Dorp 1 Wo 15.01 Baasrode 18 tot 21 u. Gem. Lagére School Molenbcrgstraat 5 Do 16.01 Nieuwerkerken 18.30 tot 21 u. Volkskring Dorp 15 Vr 17.01 Sint-Jozcf-Meuleschctten 19 tot 20.30 u. 't Kapelleken Meuleschettestraat Aalst Ma 20.01 Oordegcm 19 tot 20.30 u. Parochiezaal Speurstraat Di 21.01 Hofstade 19 tot 21 u. Parochiaal Centrum Kerkstraat 16 b Vr 24.01 Burst 18.30 tot 21 u. Gemeenteschool Molenveld Ma 27.01 St.-Gillis-Dendermonde 19 tot 21 u. Oud Gemeentehuis Cultureel Centrum Do 30.01 St.-Paulus Aalst 19 tot 20.30 u. Parochiezaal Botermelkstraat Aalst (D.B.) Aalst. Aalst beschikt nu ook over een 14 meter hoge indoor klimmuur (a) zijn. Beginners komen er uiteraard ook aan hun trekken! Reeds vanaf januari starten er klim- initiaties en kursussen in de klim zaal. Voor meer informatie kan men terecht bij de monitors van de klimzaal bij de Aalsterse Stedelijke Sportdienst, tel. 053/73.22.74 en de vzw ASP, tel. 053/77.52.17. PH Zien klimmen is al even boeiend als het zelf doen (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 3