g& - - De Voorpost - 10.1.1992 - 7 Aalst. Stap voor stap wordt aan nieuwe ideeën vorm gegeven (a Postmodernisme en New Age Op 14 januari organiseert Jebron een gespreksavond gebracht door E. Kerckhof s.j. in de aula van het St.-Jozefscollege in de Pontstraat te Aalst, rond het thema 'Post modernisme'. Deze avond is be doeld als een inleiding over wat post-modcrnisme is. E. Kerckhof poogt een verhelde rend onderscheid te maken tussen modernisme en post-modernisme. Ook gaat hij in op de konsekwenties van deze nieuwe tijdsgeest en si tueert hij de New Age-bewcging binnen dit nieuwe tijdsklimaat. Aanvang: 20 uur. Nieuw kantoor BAC-Centrum Aalst Op zaterdag 18 januari wordt vanaf 13 uur het nieuwe kantoor BAC- Aalst Centrum, gelegen aan de hoek Kcizersplcin-Korte Nieuw- ""i straat, voorgesteld aan het grote pu- bliek. Tc dier gelegenheid is er ook een tentoonstelling georganiseerd van keramiek van mevr. Juliana Cnudde-Verbeke. tus- Bloedinzameling e de. Op vrijdag 10 januari organiseert de Toegang kinderen 8 nen 100 fr. i fr.; volwasse- Jacques Vermeire in Aalst Op maandag 13 januari om 20 uur treden Jacques Vermeire en Luc Verschueren op in de Sint-Anna- zaal, Roklijf te Aalst. voorstelbare nood aan uw vrijgevig heid en uw toewijding, gewoon om verder te kunnen geloven in de mensheid». Mevrouw Vieyra Soglo, presidente van het bijna vergeten Afrikaanse Benin, sprak ons in dergelijke be woordingen aan, na onze humani taire expeditie in september 1991. Het heeft ons diep getroffen en we hebben toen gezworen ons thuis land, waar in deze kerstdagen alles goed gaat, te bewegen ons te hel pen. Daarom dit schrijven. Sedert jaren brengt Ninafri -als Niet-Gouvernementele Organisa tie (NGO) - humanitaire, medische en technische hulp naar de Afri kaanse Sahel. Zo werd in 1991, in Niger, door Ninafri gezorgd voor: - een hoogdringende bevoorra ding van diverse hospitalen; - de inrichting van een levensnood zakelijke volksapotheek; - de verdere uitbouw van een dis- pensarium en een materniteit; - de volledige uitwerking van 'full- integrated projects', voor de overle ving van de Touareg - een noma denvolk - in de Sahel. Daarnaast vecht Ninafri tegen de verdere uitbreiding van de woestijn, door middel van irrigatieprojekten. De katastrofale vlucht naar overbe volkte (en armoedige) steden, wordt aldus bestreden. Cinema Netwerk Kinderen: Daantje, de wereldkampioen, 15/1/ 92, 15 u. Manuel, 22/1/92, 15 u. Avondfilm: Eisenstein Alexander Nevski, 15/1/92, 20 u. Oktober, 22/1/92, 20 u. Toegang: 80 fr. (kinderen, reduk- tie); volwassenen 100 fr. - Daantje, de wereldkampioen Daantje en zijn vader William, wo nen in een woonwagen in Engeland, ergens in de buurt van 1950. Vader leert Daantje alles over auto's. Hij is immers garagist, en vertelt hem filmde werkelijkheid voor hem slechts ruw materiaal waar naar hartelust kon mee geschoven wor den en werd het publiek een volko men gelijkwaardige positie toege kend. Netwerk koos twee films van deze grootmeester. - Alexander Nevski In deze film vertelt Eisenstein het verhaal van prins Nevski die in 1242 de strijd tegen de Teutoonse ridders leidt. Eisenstein konstrueerde voor deze film een ingewikkeld schema om de beelden te laten overeenkomen met de muziek van de beroemde kom- ponist Prokovjev. In deze film ne men veldslagscènes, met hun grote visuele kontrasten, een belangrijke plaats m een kenmerk voor wel óe/rê inAalstgedurende het voorbijejaar zal weldra tot het meer werk van Eisenstein. veHgden behoren (a) Het was zijn eerste film voor een groot publiek en na een tijd van mislukkingen en verblijf in het bui tenland bracht deze film de hem al te lang onthouden eer. 1938, zwart-wit, 110'. Woensdag 15 januari, 20 u., toegang 100/80 fr. Postzegelkring Dendria Vergaderingen in januari: zondag 12 en zondag 26 januari, telkens van 9.30 u tot 12 uur, in de grote zaal van het Parochiehuis. Let wel: op zon dag 12 januari wordt een nieuw jaarstombola gehouden en op zon dag 26 januari een postzegelveiling. De loten liggen er ter inzage vanaf 9.30 u, onder toezicht van de verko per of zijn afgevaardigde. De veiling begint om 10 uur op de klassieke manier. Na de veiling betalen de kopers aan de veilingverantwoorde- lijke, krijgen hiervoor een beta- lingsbewijsje, waarmee ze hun ge kochte loten kunnen afhalen bij de respektievelijke verkoper(s). Tot op dat ogenblik kan de koper, alléén om een geldige reden (zegels niet konform aan de verstrekte gegevens Aalst. Samuel, de piepschuimkoppensnijder. Vier jaar geleden begon hij ermee. Hij is nog steeds even aktief. Reeds 23 van de 40 opdrachten liggen op kleurafwerking te wachten (a) dria die niet persoonlijk aanwezig kunnen zijn op de veiling, en zich toch een lot of loten wensen aan te schaffen, kunnen een schriftelijke aanbieding sturen naar de veilings- verantwoordelijke William Cauwc, Nekkerspoel 5C, 9320 Erembode- Aalst. Een fantastisch wereldje van spot, verbeelding en kreatieve vorming leeft binnen de muren van de karnavalwerkhalle (a) Aalst. De Zwietollekes doen hun naam weer eer aan (a) Bloedtransfusiedienst van Aalst van 19 tot 20.30 u. een bloedinza meling in zaal 't Apostelken aan de Apostclstraat te Aalst. Op dinsdag 14 januari gebeurt dit van 19 tot 21 uur in zaal 'Bij 12 u| Herman', Dorp 1 te Meldert. Op vrijdag 17 januari van 19 tot 20.30 u. in 't Kapelleken, Meule- schettestraat te Aalst. Jazzweekend Centrum Netwerk, De Ridderstraat agfr| 28 te Aalst, organiseert dit weekend i ik; een jazz-belcven. Op vrijdag 10 ja- zang nuari om 21 uur: jazzfilms. Toe- j gang: 150/120 fr. I Op zaterdag 11 januari om 21 uur: optreden van sables, rythms J and sounds. Toegang: 200/160 fr. Cinema Netwerk Op 15 januari om 15 uur voor de kinderen: Daantje, de wereldkam pioen. Om 20 uur avondfilm: Eisenstein - Alexander Nevski. Jacques Vermeire, de koning der bekkentrekkers, steelt niet enkel als één van de Drie Wijzen de show op de televisie. Als meelijwekkende, maar sympathieke garagist DDT, is hij ook één van de spilfiguren bij 'De Kampioenen'. Kaarten te bekomen in Half Maan tje, Pontstraat te Aalst en Telemas, aan de Binnenstraat 54 te Aalst. Ook telefonisch op nr. 053/78.97.45 of 77.89.28. Kunst in LSW Van 9 tot 18 januari exposeren Lu- cienne De Weerdt (keramiek) en Nolle Meert (tekeningen) in het Medisch Centrum LSW, in de Korte Zoutstraat te Aalst. De expo is open van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Zaterdagnamiddag en zondag ge sloten. Hulp voor Benin Een presidente van een land schreef ons: «Wij hebben een on boeiende verhalen. Een plezierig en rustig leventje. Dan gebeuren er twee dingen die de hele boel in de war sturen. Vooreerst verschijnt daar de heer Hazell, rijk en machtig, die grootse maar duistere plannen heeft met het dorp. Daarvoor heeft hij nog alleen het stukje land van Daans vader nodig. Bovendien ont dekt Daantje op een nacht dat zijn vader stroopt. Daantje is diep ge schokt. Deze film is gemaakt naar een boek van de bekende schrijver Roald Dahl. Hij schreef bijvoor beeld ook 'Sjakie en de chocoladefabriek'. Jeremy Irons, ook al een bekend akteur, is de va der en Daantje is niet alleen in de film zijn zoon, maar ook in het echte leven. Woensdag 15 januari, 15 u., toegang 80/100 fr. - Manuel Manuel, 12 jaar, is met zijn ouders naar Portugal verhuisd. Daar heeft hij het niet gemakkelijk. Door zijn vrienden begint hij te ste len. Hij raakt zelfs in moeilijkheden met de politie, maar wordt gehol pen door Alvarez, een oude man. Manuel wordt beste vrienden met Alvarez en zijn vrouw. Voor Manuel is Alvarez een groot vader zoals iedereen er zich één droomt en Alvarez voelt zich terug jaren jonger. Op een dag loopt het echter grondig mis. Woensdag 22 januari, 15 u., toegang 80/100 fr. of mogelijke gebreken) zijn koop weigeren waarbij hij of zij onmid dellijk zijn (haar) geld terugkrijgt. Eens de zegels aangenomen en het podium verlaten, wordt de koop als definitief aanzien. Na afrekening met de kopers worden de verkopers door de veilingverantwoordelijke betaald, rekening houdend dat ze 5% op de verkoopprijs dienen af te staan aan de klub. Door hun deel name aan de veiling worden kopers en verkopers geacht zich akkoord te verklaren met bovenstaande voor waarden. Een veiling-nieuwigheid- je: leden van Postzegel kring Den- gem. Deze aanbiedingen zullen al vast in de meest gunstige voorwaar den worden toegekend en volgens' de wens van de koper worden toege stuurd of in bewaring gehouden. Telefonische aanbiedingen worden niet aangenomen! 25 jaar Postzegelkring Dendria Erembodegem (1966-1991) Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van Postzegelkring Den dria Erembodegem, werd aan deze postzegelkring door de Koninklijke Landsbond van Belgische Postze gelkringen (KLBP) een ereplakkaat uitgereikt. Voor dezelfde gelegen heid werd aan deze postzegelkring ook de Schaal van Oost-Phila aan geboden. Proficiat! Lidgeld postzegelkring Dendria Erembodegem Vanaf 8 december 1991 werd een aanvang gemaakt met het innen van de lidgelden voor 1992. Dit kan op 2 manieren gebeuren. Door recht streeks, tijdens de vergaderingen aan de penningmeester te betalen. Door overschrijving op bankreke ningnummer 293-0087217-69 ten name van Roger Coolcn, Eikenlaan 7, 9320 Erembodegem. Het lidgeld 1992 voor een enig of eerste lid op éénzelfde adres éénzelfde maandblad) bedraagt 150 fr per vol wassene en 75 fr voor een jeugdlid jonger dan 16 jaar. Vooreen twee de, derde of eventueel vierde lid op hetzelfde adres, blijft het lidgeld 1992 100 frank per volwassene en 50 frank per jeugdlid. Let wel: de uiter ste datum van lidgeldvcreffcning is 31 januari 1992. Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering: vrijdag 10 januari te 19.30 u in de Krypte. VKSJ Vergadering: zondag 12 januari te 14 u in de Krypte. NWK Raadpleging: maandag 13 januari te 14 u in de Krypte. KAV Hobbynamiddag: maandag 13 ja nuari te 13.30 u in de grote zaal van het Parochiehuis. Dansklub Vergadering: woensdag 15 januari te 20 u in de grote zaal van het Parochiehuis. AA-groep Om Mekaar Vergadering: woensdag 15 januari te 20 u in de bovenzaal van het Parochiehuis. 1 Aalst. De glascontainers kunnen in heel groot-Aalsl de massa lege flessen, J restanten van de feestdagen, onmogelijk verwerken (a) In de periode na de Russische Re volutie (die van 1917 dan), steeg de Sovjet-film internationaal tot grote hoogte. Sergej Eisenstein produ ceerde niet alleen een aantal uit zonderlijke films, maar ook grote theoretische ideeën. Zo was de ge- Aalst. De Toerenbiejoekes hebben ook hun plaats veroverd in 'De Couverture'. Even overleggen en dan aan het werk (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 7