Werner Kinoo van De Schoimers Aalsterse Stadspersoneel krijgt rustige nieuwjaarsbrief gepresenteerd... Fakkeltocht voor behoud buitenschoolse kinderopvang Leerlooierij in Rwanda werkt met Aalsterse steun Karnavalisten galerij 1992 Boxe Francaise Savate in Aalst Spetterend karnavalbal van AKV Pretensje 8- 10.1.1992 - De Voorpost Aalst. Wemer Kinoo stamt uit een rasechte kamavalfamilie. Hij is reeds zes jaar aktiefbij A KV De Schoimers. Binnen een paar jaar is hij ook kandidaat prins karnaval van Aalst (a) Terwijl Vader Paul Kinoo en broer Gunther, respektievelijk voorzitter en sekretaris zijn van AKV De Popollekes, is Wemer Kinoo reeds zes jaar aktieflid van AKVDe Schoimers. Dit is begonnen in 1987, toen vader Paul, prins karnaval van Aalst werd gekroond, onder de naam van "Popoll I". In zijn verkiezingscampagne werd "Popoll" sterk gesteund door AKV De Schoimers, en vanaf dat ogenblik is Wemer er een trouw lid van gebleven. Werner is een op-en-top karnava- list. Waarschijnlijk heeft hij dat van bij de geboorte meegekregen en wil hij de voetsporen van vader Paul volgen. Zelfs tijdens het verlof kon hij van de karnavalsfeer niet los en trok dan maar op vakantie naar Te- nerife met Keizer Kamiel Sergant. In die warme kontreien voerden zij samen ook een "Oilsjtersen Ao- vend" op en brachten de zuiderse karnavalsfeer ingeblikt mee aan de hand van video-films van het karna val van Tenerife. De kostumering van de groepen uit die streek in Braziliaanse stijl inspireren Werner dan ook om in zijn groep ideeën te helpen uitwerken. De Karnavalwerkhalle is voor Wer ner een tweede thuis. Tegenover verleden jaar zitten zij wel met een lichte vertraging op het voorziene tijdsschema maar dat schijnt voor AKV De Schoimers geen probleem te zijn. Buiten de Aalsterse stoet wordt er ook nog deelgenomen aan karnavalaktiviteiten buiten de stad maar dat is dan meer om de clubkas te spijzen. Ook gaatmen zelfs buiten de landsgrenzen, zoals dit jaar in Nederland in de Stad Breda. De ervaring, geput uit de optredens op de Aalsterse avond en de Shows met de Prinsencaemere, hebben er voor gezorgd, dat er in Breda een tweede prijs werd behaald met een optreden. Veel plezier wordt er uiteraard al tijd beleefd op de jaarlijkse stoet uitgang. Vorig jaar bijvoorbeeld: Marie-Jeanneken Mertens uit de Arbeidsstraat is een van de oudste leden van de groep en kreeg het wat moeilijk om het hele parcours nog tie voet af te leggen. Toch wou zij per se alles nog meemaken. Men had dan maar voor haar een troon achteraan op de karnavalwagen bij gebouwd. Na de ontbinding van de stoet werd de wagen naar de werkhalle terug gebracht. Toen de leden van de groep uit de halle wilden weggaan werden ze er door een toevallige voorbijganger opmerkzaam op ge maakt dat er nog altijd iemand op de wagen zat. Ze waren Marie- Jeanneken vergeten, die verkleumd van de kou, bijna ondergesneeuwd zat. Zij scheen er echter geen pro bleem van te maken en dacht zelfs dat de stoet nog aan gang was. Het staat nu reeds vast, dat Werner Kinoo in 1994 kandidaat prins kar naval van Aalst is. De appel valt blijkbaar wel heel dicht bij de vader lijke karnavalboom. P.H. Het Stadsbestuur van Aalst, organi seert op voorstel van het Komitee Buitenschoolse Opvang, op woens dag 8 januari de eerste bijeenkomst van de lokale rondetafelkonferen- tie om alle aspekten van het pro bleem van de kinderopvang buiten de school in de verschillende onder- wijsnetten, te bespreken. Het Ko mitee Buitenschoolse Opvang wenst een positieve bijdrage op de ze conferentie te leveren, op deze konferentie. Aangezien echter vol gens genoemd komitee, noch de kwaliteit, noch de omvang van de buitenschoolse opvang verzekerd is, roept het KBO de ouders, kinde ren, kinderverzorgsters en leer krachten op, deei te nemen aan de fakkeltocht op de vooravond van de konferentie. De buitenschoolse opvang van de schoolkinderen in Aalst bestaat nog steeds... dankzij de akties van de ouders, wordt er beweerd. Een vraag om een rondetafelkonferen- tie werd ingewilligd. Op deze eerste vergadering zijn uitgenodigd: de stadsdienst Welzijn en Onderwijs en de stedelijke personeelsdienst; de inrichtende machten van de ver schillende onderwijsnetten, het Verbond van Belgische Steden en Gemeenten, de Weerwerkaktie van de VDAB, Kind en Gezin, de ste den Gent en Antwerpen, de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, het vormingscentrum Kinderopvang van de RUG, de kabinetten van de ministers Coens, De Wulf, Van Den Brande, Van Den Bossche en Lens- sens en tenslotte het KBO. Omdat het Komitee Buitenschool se Opvang vreest voor een afslank van de georganiseerde opvang, or ganiseert het op dinsdagavond om 18.30 u. een fakkeltocht. Verzame- plaats Vredeplein en tocht tot op de Grote Markt waar de optocht wordt ontbonden en afgesloten met een toespraak gehouden op de ver keersvrije zone van de Grote Markt. Op donderdaag 2 januari werd in de ontvangstruimte van de Aalsterse Keizershallen het Aalsterse Stadspersoneel uitgenodigd op een receptie door het College van Burgemeester en Schepenen. Ter gelegenheid van de jaarwisseling werden er een drietal korte toespraken gehouden en werden er aan het personeel een paar glazen aangeboden. De tijd van vlammende redevoerin gen tijdens de nieuwjaarsreceptie van het stadspersoneel is blijkbaar voorbij. Toen het nieuwe bestuur in 1989 aantrad, was 2 januari nog geen verlofdag en werd het perso neel verplicht de nieuwjaarsont vangst bij te wonen. Met het uitge breide personeelsbestand was de grote zaal van de Keizershallen daar de meest geschikte ruimte voor. Toen werd het personeelsbe leid doorgelicht en werden er strak ke lijnen getrokken, waarbinnen zich de dienstverlening aan de be volking diende af te spelen. Vorig jaar besliste het stadsbestuur, van 2 januari een vakantiedag te maken. Reden hiervoor was, dat er na de nieuwjaarsontvangst toch niet meer gewerkt werd en de groepen van de verschillende diensten 'er gens te velde' de onderlinge vriend schapsbanden verder gingen be krachtigen. In haar toespraak dit jaar, meende burgemeester De Maght met Ovi- dius te mogen stellen, 'dat er niets sneller gaat dan de jaren', en zei aan te voelen dat alles nog zo fris in het geheugen lag, alsof het pas gisteren was gebeurd. Bij haar evaluatie van het voorbije jaar ging zij er van uit 'dat een tevre den handelaar een slechte hande laar is' waarmee zij wou doelen op de ingesteldheid van 'het kan steeds beter en wij moeten streven naar de ultieme perfektie'. In haar intentie naar voorwaartse positieve bewe ging wil zij steeds realist blijven maar toch stelde zij vast dat er een belangrijke stap gezet was naar ge zonde diensten. De motivatie bij het werk blijft volgens haar hierbij nog steeds de belangrijkste factor. Om dit te omschrijven bracht zij naar voor 'dat eenvoud de grootste waarheid zegt: Een beetje meer vre de en wat minder strijd; een beetje meer geduld en wat minder nijd; een beetje meer wij en wat minder ik;...'. Wie verwacht had dat de bur gemeester verklaringen zou afge legd hebben i.v. met de controverse over haar dubbel politiek van bur gemeester en volksvertegenwoordi ger kwam echter bedrogen uit. Zij sprak alleen de hoop uit, in 1992 op dezelfde manier te kunnen blijven samenwerken met het Stadsper soneel. Schepen van personeel Bogaert omschreef dat na de 'grand-cru- woorden' van de burgemeester er voor hem enkel nog 'jonge-land- wijn-woorden' waren weggelegd. Hij sprak dan ook in termen van: geluk, dankbaarheid en hoop. Hij stipte ook aan dat de bedoeling van de receptie nu anders ligt dan in 1989: even samenzijn en danken. De schepen wees verder op de enor me opdracht van werkgever en werknemer bij het stadspersoneel: de dienstverlening aan de bevolking prioritair stellen. 'Deze opdracht is veel moeilijker dan wij denken. Zij vraagt wederzijds begrip en besef krijgen van de eigen beperkingen. Uit die ervaringen moeten wij les sen trekken naar de toekomst toe. In hoofde van dienstverlening, kan zowel een personeelslid als een mandataris meestal veel meer be- reiken met een vriendelijk woord aan een loket dan de inspanningen van een politiek bestuurde. De rode draad doorheen de dienstverlening; in Stad Aalst is positief meende de schepen te mogen besluiten. Stadssekretaris Roger Schamphe-l£ leer, dankte als 'chef van het perso neel', het stadsbestuur. 'Moge elke jje dag U goed gezind zijn en U ver- zo, wennen op elk gebied. Wij zullen in pa 1992 verder werken, met open vi- De zier. Wij hebben voldoende talent j,0 in huis, om aan alles het hoofd te bieden, zelfs al evolueert alles zo razend snel dat het moeilijk wordt De om de trappers er niet bij te verlie- ke zen. Met dagelijks vernieuwde inzetj 10 hard 'op de trappers gaan staan' is Of hierbij echter een noodzaak'. 20 P.H. pr: va: Op zaterdag 22 februari worden in Aalst de halve finales georgani- zeerd van de Belgische Kampioenschappen serie 1 en 2 van de Boxe Francaise Savate. De organisatie werd toevertrouwd aan Aalst Boxe Francaise Savate. De wedstrijden vinden plaats in de sporthal Ten Rozen, Rozendreef te Aalst. De weging begint om 18.00 uur en de eerste wedstrijd vangt aan om 20.00 uur. Voor Aalst treden aan Tom de Wolf (62 kg) tegen John Corveel (Wolvertem); Christophe De Wolf (69 kg) tegen Tom Biesemans (69 kg); Mare Maron (70 kg) tegen een nog onbekende tegenstander; Fakher Mezouel (76 kg) tegen Pierre Souday (77 kg, Hoeilaart); Duchatelet (95 kg, trainer van de club) is dit jaar niet ingeschreven wegens een kwetsuur opgelopen aan het rechterbeen. De hoofdkamp Yildirin Suat (69 kg uit Gent) tegen J.J. Trotticr (69 kg uit Ukkel). Kaarten kunnen nu al bekomen worden op het sekretariaat Pietcr Coecke 85 te 9300 Aalst (053/78.53.29.) A alst. De cheque van 403.438fr die Ward Bauwens mocht ont\'angen voor zijn Cotagiwa-projekl werd meer dan goed besteed Enkele maanden terug overhandigde de stuurgroep 'Aalst voor de Derde Wereld' een checque van 403.438F aan Ward Bauwens, een gepensioneer de Aalsterse leerlooier die reeds in 1984 naar Gisenyi in Rwanda trok, om er een koöperatieve leerlooierij op te richten. Dit bedrag werd dan ook integraal besteed voor zijn projekt in Cotagirwa. Op zaterdag 11 januari organizeert AKV Pretensje zijn karnavalbal in zaal 't Kapelleken in de Meule- schettestraat te Aalst. Vanaf 20.00 uur kan men er terecht voor veel leute en plezier. De toegang bedraagt 100 fr aan de kassa en 80 fr in voorverkoop. De feeststemming wordt erin ge bracht door discobar Power Sta tion. En de bezoekers kunnen zich i verwachten aan optredens van Frank, Popoll, Michelleken, Antoi- ne, de kandidaten prins karnaval i| 1992 Pascal en Johny Marcocn en]| nog vele anderen. Op 13 juni werd een lading van ge reviseerde machines met een totaal gewicht van 9 ton vanuit Antwerpen verscheept naar Tanzania. Vandaar werd de lading per vrachtwagen over een afstand van 1.800 km naar Gisenyi gereden om vandaar verder gebracht te worden naar Cotagirwa. Ward Bauwens bericht inmiddels van aan het Kivu-meer dat de leer looierij goed draait en dat de splin ternieuwe maroquinerie - mogelijk gemaakt door de hulp van Aalst - 'reeds dik in orde is'. De produktie kan pas nu, na de lange periode van inbouw en op puntstelling, opge start worden. Het uiteindelijke doel van het pro jekt is de leerlooierij een verdubbel de capaciteit te geven en het aantal werknemers van 20 tot 40 op te voe ren. 'Zo leven er weer 40 families minder in de miserie' zegt Ward Bauwens. Het bedrijfje in Cotagir wa kreeg reeds het bezoek van de Rwandese 'Ministre du Plan' en van de heer Swinnen, ambassadeur in Aalst. Alles oogt stilaan netjes in de vernieuwde Aalsterse straten (a) Kigali.

De Voorpost | 1992 | | pagina 8