naar Kroatië Aalstenaars brengen opnieuw hulpgoederen Personeelsafdankingen onafwendbaar in organisatie van Aalsterse buitenschoolse kinderopvang... Reinaert Burst zet nieuw wandelseizoen Weekblad van Dender* Biirme» en Scheldestreek Reeth v( |ichtc he bracht? OPEN 3AK I wsuontn»y De Voorpost In Aalst zijn reeds sinds april-mei vorig jaar internationale solidariteits- Jakties aan gang. Na de bijzonder geslaagde hulpactie op initiatief van jlnfobo-voorzitter Hubert Vinck voor de Koerdische vluchtelingen, werd in oktober aan het Vlaams-Kroatisch Hulpfonds armslag gegeven door Karei /an Reeth en zijn echtgenote Gaby Baeten. Er werd toen een dubbele ichtwagen hulpgoederen ter plaatse gebracht. Omdat de toestand ter ilaatse alarmerend blijft, besloot het hulpfonds tot een late kerstaktie. 'orige vrijdag vertrokken opnieuw twee vrachtwagens gevuld met huip oederen en zaterdagmorgen reisden de initiatiefnemers eveneens af, om de goederen op de voorziene bestemming af te leveren. [Voor de organisatoren van de Aal- Gaby Baetens verklaarde zich aan- stersc Hulpakties is solidariteit genaam verrast te kunnen vaststel- jblijkbaar geen ijdel woord. Dat be ien dat de mensen een tweede keer voor hetzelfde initiatief konden ge motiveerd worden om zich in te zet ten. Opnieuw werd heel wat materi aal en geldelijke steun samenge bracht. Zo leverden de Aalsterse ziekenhuizen en ziekenfondsen een radiologische kamer, een gynaeco logische tafel en een anestesie-in- stallatie. Heel wat ontroerende per soonlijke initiatieven werden geno men. Zuster Beatrijs van het Aal- Lees door blz. 4 Erpe-Mere. Dal de gouden wandelstok begerenswaardig Ie noemen is, bewijst deze foto. Men blijkt meer belangstelling te hebben voor het houten kleinood, dan voor de fotograaf (jv) os Onlangs werd door het bestuur van om 13.45 u gegeven wordt. Kandi- nog wil aansluiten bij de KWB Va- de wandelclub Reinaert tijdens een daten voor de begeerde wandelstok kantiegenoegens Burst kan tijdens teestwandehng de jaarlijkse gouden moeten zeker elf keer aanwezig zijn het vertrek van de eerste tocht nog wandelstok uitgereikt en bij die ge- zoniet valt men uit de boot. Volgen- altijd een wandelpas bekomen en legenheid werd reeds het nieuw de maand moet men dan paraat misschien een konkurrent zijn om programma voorgesteld. Veel rust staan op 16 februari voor een in aanmerking te komen voor de wordt aan de wandelaars niet ge- 'Geutelingentocht' te Eist en in 'Gouden Wandelstok'. Daarenbo- gund want al op 19 januari trekt maart gaat men het opnieuw dichter ven is er zelfs naast het uitgestippel- men door de natuur en voor deze bij huis zoeken en gaat men Wanze- de jaarprogramma een wandelva- wandeling heeft men de omgeving le verkennen. Als deze Leedse deel- kantie voorzien te Elbigenalp van van Papegem verkozen. Men ver- gemeenten aan de beurt geweest 25 juli tot 1 augustus, trekt aan de kerk te Burst om half zijn zullen de wandelingen echter iy twee ofwel kan men rechtstreeks verder gezocht worden maar dit kan naar Papegem waar het startsein geen reden zijn om te verzaken. Wie I wezen zij reeds vorig jaar toen zij er zelfs niet voor terugschrokken de 'i noodtoestand in Koerdistan ter 1 plaatse te helpen lenigen. Voor de aktic Kroatië die op het ogenblik loopt zijn de drijvende krachten jaby Baetens en Karei Van Reeth Zij zochten aansluiting bij aktic SOS Ziekenhuizen, die ook et Infobo samenwerkten voor het projekt. Dit is een Initiatief, voorgezeten door Wijfels, dat echter ook zus- heeft in Wallonië. De Grandprez vergezelde ouwens de Aalsterse groep naar oerdistan en vertrok nu ook mee lar Midden-Kroatië. e hulpgoederen - schoenen, kie rt, voedsel, geneesmiddelen en materiaal - zijn vorige :ek vertrokken naar het dorp Si- k in Kroatië in Joegoslavië. Daar llen ze door de delegatie die van- Aalst vertrokken is bezorgd wor- aan een ziekenhuis, een wees- i, een bejaardentehuis en vluch- gen-nederzettingen. Karei Van «We hebben wel een ïstemmingswijziging aange- Sisak ligt aan de rand van oorlogsgebied. Het was de be- Bdoeling eigenlijk verder door te rij- J n naar Vukovar, maar dat is voor ons te gevaarlijk. De Duitsers, die beter zijn uitgerust o.m. met geblin deerde voertuigen, nemen dit van is over.» De organisatie van de buitenschoolse kinderopvang blijft de gemoederen beroeren van vele Aalsterse ouders. Vorige dinsdagavond kwamen ruim 200 ouders, kinderen, kinderverzorgsters, leerkrachten en direktieleden van het stedelijk onderwijs samen om een fakkeltocht te houden op de vooravond van de eerste rondetafelkonferentie rond deze problematiek. De aktie moest de deelnemers van de konferentie duidelijk maken dat de aktievoerders duidelijk geen afbouw wensen van het huidige systeem van kinderopvang. Ook schepenen Roger D'Hondt en Patrick De Smedt stap ten mee in de fakkeltocht en toonden op die manier aan dat ze de aktie steunden. Vorige week woensdag dan boog men zich in de ontvangsthalle van de Aalsterse Keizershalle over dit probleem en ging men naar een houdbare oplossing op zoek. Op de medewerking van het kabinet van minister Lenssens na, versche nen alle uitgenodigde participanten op de eerste sessie van de rondeta felkonferentie. Op deze bijeen komst wou men de regeling van de buitenschoolse kinderopvang be spreken, die volgens het dekreet van Gemeenschapsminister Coens als een sociaal voordeel wordt ge zien dat in principe van gelijkheid aan alle schoolnetten moet aange boden worden. In wezen was deze eerste sessie vooral bedoeld als een wederzijdse informatie. In de voormiddag werd er vooral gepraat over het perso neel dat de opvang moet uitvoeren. Het principe van hoge kwaliteits zorg door het aanstellen van kinder verzorgsters zoals de stad Aalst het vroeger aan de stadsscholen ver leende, is financieel niet haalbaar om dat in alle onderwijsnetten toe te passen. Over het projekt 'Weerwerk' dat misschien in beperkte mate in aan merking kan komen om mensen in dienst te nemen werd verklaard door een medewerker van minister De Wulf. Hierbij werd duidelijk dat de kinderverzorgsters die momen teel nog in dienst zijn alleszins hun ontslag krijgen maar tegelijk ook kans krijgen zich kandidaat te stel len in een nieuwe formule die door de stad Aalst wordt uitgewerkt op basis van een uurloon voor de ver strekte diensten. Hierdoor zullen de ouders genoodzaakt zijn een ze ker 'remgeld' te betalen. Nadien werd vanwege het kabinet van minister Coens toelichting ver strekt over het bewuste dekreet. Er werd toegegeven dat in het dekreet geen rekening werd gehouden met het aspect 'kwaliteit' in de kinder opvang. Een vertegenwoordiger van stad Antwerpen deelde mee dat er al een protokol werd opgesteld in overleg met alle netten. De schepen van onderwijs van de stad Gent stel de in zijn stad voor, de oplossing voor het sociaal voordeel van bui tenschoolse kinderopvang tot nul te herleiden om zo de financiële weer slag te vermijden. Zo zullen de ver blijven voor kleuters open blijven en - net als in Aalst - toegankelijk voor kinderen van alle onderwijs netten. Voor de voorbije maanden geen vergoeding uitbetalen aan het ge meenschapsonderwijs en het vrij onderwijs om de door de stad ver strekte diensten te kompenseren, werd door de vergadering aan vaard. Het vrij onderwijs eiste even wel voor de verdere loop van dit schooljaar een 'deel van de koek'. Volgens een brief aan het stadsbe stuur is Minister Van Den Bossche bereid de buitenschoolse kinderop vang ter sprake te brengen bij de vorming van de nieuwe Vlaamse re gering. Het voorbeeld van Aalst be wijst uiteindelijk hoe dringend de zaak is. Een tweede sessie van deze Aalster se rondetafelkonferentie zal binnen de drie weken worden gepland. Dan dient de stad Aalst een voorstel in om te trachten een verzoening tot stand te brengen tussen de verschei dene onderwijsnetten. Het comité voor het behoud van de Aalsterse Buitenschoolse Kinder opvang hoopt nog steeds op een akkoord om dit schooljaar de be staande situatie te kunnen handha ven, in afwachting van een globale oplossing en een definitieve rege ling. Zij achten het ook mogelijk dat er tijdens de karnavalperiode een ludieke actie uitgewerkt wordt om de problematiek onder de aandacht te houden. VRIJDAG 17 JANUARI 1992 45e JAARGANG NR. 3 - 50 F ImndimtenZa'r'Zrllf voomamcU'k als «/onrnHmmde was bedoeld, kwamen toch enkele duidelijke AaLst Vertegenwoordigers van zoveel mogetijk betrokken partijen waren uitgenodigd op de eerste rondetafelkonferentie rond de regeling van de Aalsterse buitenschoolse opvang (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 1