Terug de hakbijl gevallen Eendracht Aalst: Schade beperken ICA*V*D* Stephan Van Leeuwe al zeven jaar in het profpeloton Eendracht Aalst r P Wygonic brachten VOETBAL Eendracht Aalst heeft de topwedstrijd tegen Kortrijk in het kader van het behoud in eerste klasse niet naar zijn hand kunnen zetten. Zwart-Wit moest winnen om enige kans te behouden om niet dieper in de degradatieput te zakken. Zelfs tegen een al even zwak Kortrijk konden de Ajuinen het niet waarmaken en meteen is de trein die Eendracht naar tweede klasse terugbrengt aan het bollen onder het motto 'terug van weggeweest'. Eendracht heeft op Kortrijk nochtans geprobeerd om het laken naar zich toe te trekken. Er werd zelfs offensief voetbal gepresenteerd met Krohm en Comelis- sen in de spits en Zakkas als steun op de flank. Dat hield echter in dat bij balverlies Aalst achteraan aan organisatie te kort schoot. De twee Westvlaamse doelpunten kunnen voor het staven van die stelling als voorbeeld dienen'. Ook voorzitter Goethals schijnt nu al een punt te plaatsen achter de huidige kompetitie. Hij zei o.m. na de wedstrijd: 'Vandaag staat het vast dat we nog maturiteit missen om een verder verblijf in eerste klasse te kunnen bewerkstelli gen. Voor de supporters rest nog alleen dat we hen attraktief voetbal voorscho telen in de resterende wedstrijden tegen de topploegen die nog op bezoek komen in het Eendrachtstadion'. Dat is echter gemakkelijker gezegd dan gedaan. Om spektakelvoetbal te etalaren moet men o.i. over beter materiaal beschikken dan dat waarop Eendracht nu beroep kan doen. BAD V Zondagnamiddag komt het roemrijke Andertecht op bezoek in hetP. Cornelisstadion, en meteen staat Eendracht voor de zoveelste zwa- Ter gelegenheid van de voorstelling van de Tulip-compuiers wieler ploeg van sportdirekteur José De Cauwer hadden wij een gesprek met streekrenner Stephan Van Leeuwe die over enkele weken aan zijn zevende profseizoen begint. Het is het tweede jaar dat hij de kleuren van de Tulip-ploeg gaat verdedigen. Binnen de ploeg wordt hij als helper zeer gewaardeerd. Hij hoopt van tegenslagen gespaard te blijven en een goed voorsei zoen te kunnen afwerken om zo een plaats te veroveren In de ploegkern die start in de klassiekers en/of de ronden. De Ronde van Italië bijvoorbeeld spreekt Van Leeuwe wel aan. Door de versterking van de Tulip-ploeg met o.m. Brian Holm, Sören Lilholt en Herman Frison, venvachten de ploegverantwoordelijken veel van het nakende seizoen. Deelname aan de Tour moeter zeker inzitten. Deze deelname zou van doorslaggevende aard kunnen zijn om de verdere sponsoring door Tulip-computers te verzekeren. Stephan hoopt daartoe zijn steentje te kunnen bijdragen. Daarvoor kan hij in elk geval rekenen op zijn vrouwtje Annik en dochtertje Steffie terwijl vader Van Leeuwe steeds klaar staat om de fiets van Stephan tip-top in orde te houden. Samen met zijn supporters wensen we hem alvast een suksesvol seizoen toe. Stephan Van Leeuwe is geboren in Lokeren op 7 mei 1963, is gehuwd met Annick Van Moerzeke en vader van Steffie. Hij woont in de Geemstraat 69 te Hamme-Moerzeke. I.v.b. De Voorpost - 24.11992 - 17 re opgave dit seizoen. De leider tegen de rode lantaarn. Wat zit er uiteindelijk in voor de Ajuinen, door velen al veroordeeld? Meer dan de schade beperken is o.i. voor zwart-wit niet weggelegd. Limpens en C° zullen na de jongste nederlaag van de Brusselaars hoogstwaarschijnlijk tegen een sterk gemotiveerd Anderiecht moe ten aantreden. Langs de andere kant is het nu ook zo dat met een onafwendbare degradatie in het vooruitzicht de Eendrchters wel licht meer ontspannen kunnen spelen. Of dat echter genoeg zal zijn om Nilis en zijn maats in gevaar te brengen is een ander paar mouwen. In ieder geval wordt deze match door Han Grijzenhout uitstekend voorbereid. Er wordt keihard getraind om in optimale konditie de "grootmeester" van het Belgisch voetbal een waardige repliek te kunnen geven. Clubsecretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck hoopt dat Eendracht met opgeheven hoofd Anderiecht zal tegemoet treden. "Als men rustig doordenkt zijn onze kansen miniem. Het zal er in de eerste plaats op aankomen een afslachting te vermijden en rustig het spel mee te spelen. Genk profiteerde van een mindere dag van Anderiecht dat er alles voor overheeft om zich tegen Eendracht te rehabiliteren. Hopelijk wordt het voor de duizenden kijkers een aangename voetbalnamiddag", aldus secretaris Van Droogenbroeck. Graag nog dit: alle tribune plaatsen voorde wedstrijd Aalst-Ander- lecht zijn uitverkocht. Wel is er een voorverkoop van de staanplaat sen voorzien op vrijdag 24 januari van 18 tot 20 u„ zaterdag 25 januari van 10 tot 12 u. en zondag 26 januari van 10 tot 12 u. B.A.D. KV Kortrijk - Eendracht Aalst 2-1 doodse stilte in de kleedkamers van Een dracht. ledereen besefte reeds op vier maanden voor het einde van de kompeti tie, oefenmeester Grijzenhout incluis, dat Eendracht slechts een kort verblijf in de hoogste klasse van het Belgisch voetbal beschoren is. Scheidsrechter: J strijd tijdens de slotminuut nog in mineur, nadat hij voorheen was bedacht met een gele kaart wegens protest, werd hij zestig sekonden voor het eindsignaal vroegtij dig naar de kleedkamers gezonden met 'rood' nadat hij de doorgebroken Hof- kens onderuit had gehaald. Na de wedstrijd heerste uiteraard een Over het Grembergse stadion hingen zondagnamiddag lage, Srijze wolken. Het weer was duisteren vuil, geheel gesteld om te lijden, een voorteken van wat volgen zou. Na de 0-3 pandoering tegen het vrij rudimentaire Diegem dropen de meest fervente paars-blauwe supporters af met de staart tussen de benen, hopelijk zien ze die aan het Grootzand nog ooit terug. Vorige zondag begon K.A.V.D. immers aan een reeks van uiterst belangrijke échte vierpuntenmatchen. De eerste werd op een beschamende manier verloren. Gedurende meer dan een uur (over gans de wedstrijd) behield de thuisploeg een steriel balbezit, geraakte vermoeid door de vele onzinnige kombinaties op het middenveld en aan de grote backlijn gekomen stonden de spelers te sidderen op hun benen. Wat is een ploeg met een fraai schot van Heirman, als hij vanuit die mooie positie niet kan scoren Wat is ze met het vertragings- werk van bijvoorbeeld een Wygonic als er geen speler volgt om af te lossen Wat is ze met werkpaard Moens als vrijbuiter, die zowat overal opduikt, als daardoor de verdediging, reeds danig gehavend door gekwetsten en geschorsten, nog méér verzwakt wordt En tenslotte, wat brengt het op om bij 0-2 twee juniores in te brengen Wil men de anderen ertoe bewegen om het wat efficiënter te gaan doen, of riskeert men gewoon om deze twee jonge gasten alle goesting tot voetbal te ontnemen Het was voortdurend huilen met de pet op. Het vale regendekor stimuleerde zeker de thuisploeg niet om een tandje meer te zetten en toen ze eraan begon te denken, scoorden de bezoe kers. Tweemaal en toen was de kous af. Twee counters, mooie zelfs, goed én nauwkeurig afgewerkt. Het was al een tijdje te verwachten want de grensrechter had al enkele demonstraties buitenspel-vendelzwaaien gegeven. Het moest er eens van ko men... Inderdaad, Emmaneel was er niet bij en Rijdant ook niet. Op het middenveld lietVan Roy wegens griep verstek gaan (hij verwittig de rond 10uOO) en vooraan is Van Nieuwenhuyse gekwetst. Ook Van Troos ontbrak. Toch speelden bijvoorbeeld Gino Nijs en Stevelinck zich de naad uit het lijf, samen met Moens, maar spitsen die nooit een zuiver aangespeelde bal krijgen, kunnen niet scoren. De oorzaak van de Dendermondse schuttersimpotentie ligt niet alleen bij de spitsen. Die ligt bij het geheel. Al te dikwijls gaan ballen naar het 'pack' in de hoop dat er iets van terecht kan komen, al te veel wordt er gebreid op korte afstand, al te veel wordt er gedribbeld tot driemaal toe om dan toch nog de bal te verliezen. Geen enkel automatisme, geen enkele fraaie, direkte beweging. Totale armoede...Pijnlijk Lamenteren brengt echter geen aarde aan de dijk. Er moeten dringend maatregelen worden getroffen of KAVD gaat recht op een katastrofe af. Akkoord, je kan met je handen geen ijzer breken maar wordt het niet hoog tijd om de 'aanvallende konceptie' te laten varen en aan de punten te denken Mooi is dat niet, ook op sportief vlak niet maar het zou kunnen efficiënt zijn. Nu zondag tegen Braine MOET er gewonnen worden. De recht streekse konkurrenten zullen niet altijd ook punten prijsgeven zoals vorige zondag. Op een ik en een gij staat KAVD dan bij de laatstgerangschikten. Volgens insiders zakken er drie ploegen, ergo... Een eerste kans om wat meer armslag te krijgen is voorbij. Tegen Braine verliezen ware een regelrechte ramp. Eens in het sompige moeras van de allerlaatste plaatsen is het moeilijk om er nog uit te geraken. Nu is het moment gekomen om dat te vermijden. Nu 'Gewogen en te licht bevonden'. Zo zou men Eendracht kunnen bestempelen na de belangrijke wedstrijd op KV Kortrijk en dit in het kader van de degradatiestrijd. Al bij al bleef het dus ook bij degradatievoet bal tussen de twee zwakste ploegen uit eerste nationale. Het verschil ligt in het feit dat Kortrijk achteraan slechts één fout maakte en Aalst twee boulevards open stelde voor de Kortrijkzanen. Kortrijk nam van bij de aanval de teugels strak in handen en speelde met veel inzet onder impuls van Plessers, die zijn manschappen steeds naar de vuurlinie stuwde. Achteraan kreeg Aalst dus heel- wat werk op te knappen. Nadat na amper zes minuten doelman Schippers een loeier van Piet Temmerman met een uit stekende reflex uit het doelvlak had ge weerd. was het na een kwartier toch prijs voor de thuisploeg. Ariano werd door de Aalsterse verdediging niet aangevallen, bediende gepast Edelmann en tegen diens schuiver was Schippers machte loos. Wat had Aalst daartegenover kunnen stellen in die eerste helft Welgeteld drie pogingen, bestaande uit een schot over het kruis van Zakkas en twee zwakke schoten van Krohm en Ka- nu. Na de rust ging Kortrijk toch wel iets te vroeg op zijn voorsprong teren en met een kwam Aalst meer aanvalswerk pres teren. Na een afgekeurd doelpunt van Krohm wegens buitenspel kon deze laatste toch raak treffen na een geharre war in het plaatselijk doelgebied en nadat Ducoulembier gewoonweg naast de bal had getrapt. Men kan dus zeggen: een gelijkmaker in geschenkverpakking. Kortrijk voelde plots aan dat er wat moest aan gedaan worden en vermits Aalst opnieuw voor weinig weerwerk kon zor gen, werd al na het uur het vonnis van 'den lëndracht' uitgesproken. Piet Tim merman pakte opnieuw uit met een van zijn splijtende voorzetten en bereikte de totaal vrijstaande Vidmar, die hard naast de linkerpaal binnenknalde. Twee minu ten later moest Schippers al zijn talent bovenhalen om een schitterend schot van Plessers onschadelijk te maken. Voor de rest speelde Aalst als een gesla gen ploeg. Het besefte dat de hakbijl was gevallen, wat het verblijf in eerste klasse betreft. Kortrijk bleef de wedstrijd verder rustig kontroleren, ondervond nog nauwelijks tegenstand van de 'gepelde' Ajuinen, die niet meer de kracht konden opbrengen om de situatie in het resterende halfuur recht te zetten. Voor Dieter Schwabe eindigde de wed- KAVD-Diegem 0-3. soonlijke pogingen 'team' (vh) omspeelt Van Itterbeek maar al die per geen aarde aan de dijk. KAVD heeft geen N f KAVD-Diegem 0-3. Toch gaat Wygonic hier in de aanval (vh) E.Aalst: Schippers, De Wolf, Schwabe, Lamberg, Limpens, Van Peteghem (68' Verbruggen), Krohm, Zakkas, Cornelis- sen, Van Der Beken (79' Eeckhoudt), Kanu. Doelpunten: 17' Edelmann 1-0, 50' Krohm 1-1, 60' Vidmar 2-1. Rode kaart: Schwabe (tweemaal geel) BAD KAVD-Diegem 0-3. Stevelinck keert de bal. Hij behoorde samen met Moens en Nijs tot de beste Dendermondenaars (vh) Redoktie:

De Voorpost | 1992 | | pagina 17