A P# A P? Terjoden levert in SK Herdersem niet verder dan gelijkspel Tweede orovincialers 1 in het Aalsterse MOEDIG BAMBRUGGE ERKENDE ZIJN MEERDERE E. Aalst-Digest Liga-invallers E. Aalst 1 KV Kortrijk 1 Derde Provincialers in Erpe-Mere Piccoboys laten ook Kwenenboys kansloos Minivoetbal in Berlare VOETBAL Derde provinciale E 4de Provinciale D Minivoetbal |l 1! Zaalvoetbaltornotfi te Berlare 18 - 24.1.1992 - De Voorpost iwt, JksFöpm' iSüSI&SK mm ws'tm mm Terjoden was zondag II. in mindere doen tegen Hillegem en ging voor eigen pu bliek met 1 -3 de boot in. De leider kwam via een knap vrijschopdoelpunt van De Meuter nochtans vrij vlug aan de leiding maar liet zich nadien verschalken door twee uitvallen van De Raeve en vermei- ren. Na de koffie schakelde Terjoden over op een grotere versnelling maar werd nog een derde keer op een bezoe kende counter getrakteerd. Nadien deed Hillegem de poort dicht. Hofstade kende geen genade met Nieu- werkerken dat met zware 5-0 cijfers werd ingeblikt. De bezoekers konden tot net voor de rust gelijke tred houden maar konden niet beletten dat Van Weyen- bergh en Fruythof al twee keer de weg naar de netten hadden gevonden. Tijdens de tweede periode werd Nieuwerkerken voor een voldongen feit geplaatst door treffers van De Muynck, Fruythof en De Ridder. Met deze 5-0 zege schuift Hof- stade dichter naar leider Terjoden toe. VJ Baardegem verloor met 2-4 van SK Welle. De thuisploeg kon tweemaal de situatie rechttrekken, maar tijdens de tweede helft domineerde Welle en kon via De Petter en Robyns orde op zaken stellen. FC Doggen kon tegen Aaigem, zij het met een krappe 1-0 zege, zijn remonte verder zetten. In een evenwichtige wed strijd viel het eindverdikt even na het uur. Het was in ieder geval een eigenaardig doelpunt. Een schot van Buyle dwarrelde via het been van Misotten tegen de net ten. De bezoekers probeerden nadien nog wat goed te maken maar botsten op een gedecideerde thuisverdediging. Wilskracht Moorsel slaagde er niet in om op eigen terrein 0. Burst op te van gen. Tijdens de eerste helft konden Pau wels en Bornauw telkens gepast tegen- scoren na de doelpunten van Perreman. Na de rust vond Moorsel geen antwoord meer op de trefkracht van Van Den Eyn- de, telkens perfekt aangespeeld door De Langhe. Op tien minuten van het einde werd de nukkige thuisspeler Pauwels nog uitgesloten. BAD Uitgerekend op het veld van giant-killer Racing Bambrugge heeft het ambitieuze Sint-Lievens-Houtem zijn titelkansen meer dan verdubbeld. Met twee treffers van Biesemans na de rust werd een moedig maar gehandicapt Bambrugge opzij gezet. De diensten van de geschor sten Gabriels en Eeckhoudt werden ge mist maar dit doet niets af aan de dien sten van Sint-Livinus. Op een zwaar veld werd naar geen inspanning gekeken. Ki lometervreter Gunther Perreman was het boegbeeld van de inzet en wilskracht waarmee Sint-Lievens-Houtem zijn te genstander te lijf ging. Leider Sint-Livinus gesefte het belang van de zege en het puntenverlies van achtervolger Oosterzele zorgt nu voor een riante vierpuntenkloof. Het lijkt gelo- In het Eendraehtkamp werd niet lang nagekaart over het dramatische ver lies tegen Kortrijk. ledereen schijnt te beseffen dat het kalf nu al ver dronken is. De medische staf had in de loop van de week niettemin de handen vol. Ton Comelissen werd behandeld na een trap tegen de kuit en ook Schwabe kloeg over een gezwollen enkel. Zakkas en Eikel boom hielden het bij loopoefenin gen. Chunga, hersteld van een griepaanval, nam eindelijk deel aan de groepstraining. BAD E. Aalst: De Schrijver, Marginet, Roelandt, Lamin, Okpara, Verbrug- gen, Baert, Temmerman, Lathou wers, Matthijs, Eeckhout. Doelpunten: 10' Himpe 0-1, 60' Eeckhout1-1. pen, of niet? "Wij doen vandaag ronduit een gouden zaak", beaamt trainer Maurits De Schrij ver." Het is weinig ploegen gegeven om tegen Bambrugge vier op vier te halen. Wij zakten met het nodige respect af naar Bambrugge en tacktisch belaste ik mijn spelers niet met strenge opdrachten. De ploeg besefte vandaag het belang van de overwinning en dit volstond om een goe de prestatie neer te zetten. Wij pakten de tegenstrever onmiddellijk sterk aan en dit is en blijft voor mij de enige manier om Bambrugge k.o. te zetten. Deze overwin ning opent de poorten naar de titel." Racing-voorzitter Albert Van Geyt had lovende woorden voor de leiders. "Sint- Lievens-Houtem is ronduit de beste ploeg die wij in onze instellingen moch ten ontmoeten. De individuele klasse van een Biesemans, Van Vaerenbergh en Perreman maakten duidelijk het verschil. Deze ploeg moet gewoon kampioen wor den. Onze spelers speelden eveneens met een groot hart maar er was geen kruid tegen gewassen. Houtem was van daag geen spek voor onze bek." Trainer Jean Baptist Pfaff was dan ook nauwelijks ontgoocheld na deze neder laag. "Met de vervangingen van Bael en De Vuyst door Van Wijndaele en D'Hondt trachtte ik nog wat offensiefs te forceren na de openingstreffer die voor ons veel te vlug na de herneming viel. Daarna was de bezoekende trein nog nauwelijks te stoppen." (Nicolle) MERE-OOSTERZELE 1-1 Neofiet Mere doet het in tweede provin ciale B ronduit schitterend en neemt zijn plaatsje in het kransje van de giantkillers duidelijk in. Nu alweer werd titelkandi daat een gouden punt ontfutseld en wor den de aspiranties van Oosterzele duide lijk aangetast. Deze partij kende een sen sationele start want na een minuut wist Oosterzele langs Thomas de score te openen. Lang duurde de bezoekende vreugde echter niet want De Swaef stelde snel gelijk. Van Impe lag aan de basis van deze treffer. Zowel Van Den Driessche als Thomas liepen nog eens tegen een kans aan maar beide doelmannen lieten zich niet meer verrassen. In hetslotkwar- tier bewees Oosterzele over de sterkste fysieke paraatheid te beschikken. Mere zuchtte en pufte maar bleef overeind. Na handspel van Verliefde kreeg Bogaert de kans om de overwinning te forceren. Hij plaatste de strafschop echter op de dwarsligger. MEERBEKE-LEDE 4-0 Lede speelde vanuit een sterk gezette defensie een eerste helft waarin men de nul nog op het bord kon houden. Na de rust begaf groenwit. In de eerste periode zorgde Labroye voor het eerste doelpunt terwijl Van der Steen ook nog eens naast besloot. Meerbeke kende pech voor de koffie nadat Lievens op de paal besloot. Jenc- quin trof ook na de rust nog eens de dwarsligger maar dit was enkel uitstel. Rond het uur opende Lievens de score en ook een kwartier later stond hij aan het kanon voor nummer twee. Beerens en Van Der Steen bewerkten de eindscore. Lede zich voor het vierde opeenvolgende jaar in het sukkelstraatje. gastheren wakker na hoekschop. Invaller September zou echter na aangeven van Cooman alle twijfels wegnemen. BAMBRUGGE-ST.-LIE- VENS-HOUTEN 0-2 Bambrugge, aan de aftrap zonder Eeck houdt en Gabriels, speelde een zeer ver dienstelijke wedstrijd maar diende zijn meerdere te herkennen in de leiders- ploeg. Sint-Lievens-Houtem vatte in alle ernst de partij aan en behaalde een schit terende overwinning. Het veld lag er zwaar bij maar dit tastte de technische vaardigheid van de thuisploeg nauwelijks aan. Voor de rust misten zowel Perre man, erg bedrijvig, als Biesemans de kans om de bezoekers op voorsprong te knallen. Kort na rust lobde Biese» thuisportier Vermeulen met de kopr? Van Vaerenbergh eerst op kruis knalde. Rond het uur ontketende drj dersploeg een waar spervuur: Perrai Van Vaerenbergh en daarna De Rt met het hoofd namen Vermeulen q korrel. Bambrugge bleef loeren o; counter maar De Bruyn kwam cerfe ters tekort om de gelijkmaker te n® Biesemans liet het doek over deze; vallen. Acht minuten voor inrukken! hij zijn schot tegen de rug van Lamr afwijken en de volle buit was binnen. Leider Houtem vergroot hier. zijn voorsprong met vier punten eni mooi op weg om door te stoten eerste provinciale. W. Moorsel 2 Burst 4 In de eerste helft hield Moorsel gelijke tred met hekkesluiter Burst. Reeds voor de koffie mochten de toeschouwers zich reed opwarmen aan vier treffers. Eerst scoorde Perreman voor Burst, terwijl Pauwels luttele minuten later gelijkstel de. Burst bleef zegegierig voetballen en lukte een tweede voorsprong. Rond het halfuur lukte Perreman zijn tweede tref fer. Bornauw zou nog voor de koffie voor de gelijkmaker zorgen. Peter De Langhe speeld een belangrijke rol in de zege, die na de rust bewerkstellig werd. Hij bood Van den Eynde tweedemaal een treffer aan. Deze overwinning maakt het hope- loze Burst weer springlevend. Heti Hi houd kan nog gerealiseerd worden. |at Doggen Aaigem j In een evenwichtige partij liet km aa twee belangrijke puntjes liggen, na w< men later vernam dat leider Terjol bt verloor op eigen veld van Hillegem. Bs ge ploegen kregen luttele kansen maai m afwerking was niet op peil. Toen t schot van Buyle afweek op Misottem de zege voor Doggen meteen binnen (Nico! In 4de provinciale D blijft de strijd om de titel uitermate spannend tussen Appelter- re en SK Herdersem. De poulains van oefenmeester Erwin Verpeten moeten echter na het gelijkspel met FC Aalst nu echter de punten delen met de tabaks planters. Vermits Appelterre echter één wedstrijd meer gewonnen heeft staat het voorlopig aan de leiding. FC Aalst van zijn kant deed dus co-leider Herdersem wankelen. Volgens de Aal- sterse oefenmeester D'Haese zat er zelfs meer in. Herdersem kon wel rekenen op een technisch overwicht, maar de Ajui nen presenteerden meerdoelgevaar. Een afgeketste vrije trap via Jan Van Mulders bracht Aalst eerst aan de leiding en Her dersem kende nadien wel even geluk toen een Aalsterse achterspeler de bal in eigen netten deponeerde. Na de kampwisseling joeg de thuisploeg achter de overwinning. De plaatselijke aanvallers misten echter scherpte om de Aalsterse verdediging te kunnen ont wrichten. Herdersem kende op een te genaanval van zijn opponet nog geluk toen een kopbal van Peter Van Britsom via de paal buitenzoefde. In ieder geval een prima verrichting van FC Aalst dat met veel inzet speelde. Toch wel jammer dat trainer D'Haese geen verder beroep zal kunnen doen op de roetinerijke doelman Jan Verhulst. Die is voor het voetbal verloren omwille van een rugletsel. Zijn subsituut Gunther Mat thijs telt pas 16 lentes. Hij beschikt wel over talent maar zal uiteraard nog leer geld hoeven te betalen. In Erpe geraakte de wedstrijd tegen Ne- derhasselt niet rond. Toen Erpe met 2-1 leidde werd even vóór rust de wedstrijd stopgezet door scheidsrechter Geers. Deze laatste verklaarde forfait na het in- kasseren van een slag van de bezoeken de speler De Tandt. De ref. liep er niet meer met zijn volle zinnen bij en diende verzorgd te worden. Wat de aanleiding tot dit incident was blijkt voor niemand zeer duidelijk. Men zal dus het rapport van de scheidsrechter hoeven af te wachten alvorens men een klare kijk op de zaken krijgt. In ieder geval krijgt deze match nog een staartje in de schoot van het sportkomitee te Gent. B.A.D. Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg FC Galop (da) In de V.M.F.-kompetitie draaien de Pic coboys goed mee in eerste provinciale. Na de twee koplopers, Vermeersch Zwij naarde en de Sporthoek, heeft het een vaste plaats in een trio achtervolgers en de spelers van Piccoboys begeesteren de supporters met offensief spel. Dat was ook het géval tegen Kwenenbos want na vijf minuten hadden Peter Mar tens (2) en Ludo Van Goethem reeds voor een 3-0 voorsprong gezorgd. In de tweede periode replikeerden de bezoe kers wel tot 5-4 maar nadien was het al Piccoboys wat de klok sloeg. Met Guy Picqueur als ideale foerier werd men gedurig in de vuurlijn gestuurd en regel matig werd er haarscherp afgedrukt zo dat de bordjesman meer dan zijn werk Zaalvoetbal. In de Hamse Liga is had. Uiteindelijk zorgden Dirk Martens scheidsrechter Edmond De (3). Jan Den Dauw (1Guy Van Meche- Landtsheer een bekend en ge- 'en (2), Frank Duwez (1) en Ludo Van waardeerd man (vh) Goethem (5) voor 14-9 cijfers en dat was ook de einduitslag bij het laatste fli naai van een konsekwent leidende) Roger Viaene. Piccoboys blijft hi op de vijfde plaats maar indien het wint bij Relax zit een podiumplaatsl nadele van Bobbyboys en De Patrij nog .dik In. Nieuwe kompetitie De Vlaamse Minivoetbalfederatie de maand februari met een nieuwe nenreeks en ook de vrouwen kum voor het eerst aan de slag. Teams Voorpostgebied die hieraan wenseni te nemen kunnen inlichtingen vei' bij algemeen secretaris Luc Van Heirbaan 166, 9200 Dendermonde.1 b dens de werkuren kan men teleforë 'S (091/85.61.56) ook terecht in V V.M.F.-kantoren. Dirk Daelenf v i Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg Nieuw Hofstade (da) Moriaens-Carboys 4-5 Joko-Baert 1-1 Data-Argenta B 5-1 Sportieven-Minibond 5-4 Verloren H.-Parking 9-3 BAC Raemdonck-Spectrum 7-8 Pekens-De Grill 4-5 Zaalvoetbal Katrolle-Van de Voorde 16-0 Zondag 15 maart wordt in de spon hal van Berlare een zaalvoetbaltor nooi voor liefhebbersploegen (r» kreanten) georganiseerd. Er wordefl maximum twaalf ploegen toegelatef met maximum tien spelers pe ploeg. De inschrijving kost I .OOOfr Op maandag 9 maart te 19u30 he^1 de trekking der reeksen plaats. Inschrijven en inlichtingen bij: Andrt De Meyer, tel. 091/67.70.93. SK AALST-GERAARDS- BERGEN 3-1 SK Aalst, vroegtijdig afgeschreven voor de titel, kende geen moeilijkheden met hekkesluiter Geraardsbergen. Net voor de rust opende Cooman de score na voorzet van Keymolen. De tweede treffer liet niet lang op zich wachten, hiervoor tekende Waegeman. Aalst liet toen de teugels wat los en Collijn schudde de

De Voorpost | 1992 | | pagina 18