Nieuwkomende Aalsterse Agalev-Parlementsleden spelen met open kaart Aalsterse Vliegende Vogels strijken neer in Belle-Epoque stijl Lede heeft een nieuwe burgemeester^ c LimBÊRaen Weekblad van Dender» Durme» en Seheldestreek Voor wie iets beter zoekt De Voorpost ilijkbaar is 'gaan stappen' in Aalst niet uitsluitend het privilége van de lanneiijke kunne. Hiervan levert de damesclub 'De Vliegende Vogels' leeds vijfjaar het bewjjs. Zij organiseren om de haverklap uitjes, waarop Be achtbare echtgenoot niet wordt op uitgenodigd. Vorige maandag vier den zij hun eerste lustrum op een wel heel opmerkelijke wijze. Allemaal kitgedost in toiletten in onvervalste Belle-Epoque stijl, hoed, parasol en (andere attributen inbegrepen, arriveerden zij kwebberend en heupwie gend in de 'Borse van Amsterdam' om samen eens duchtig de bloemetjes buiten te zetten en de voeten onder de tafel te schuiven. Bij 'Annieken' aan het voetbalplein Kwamen een vijftal jaar terug, een kantal dames regelmatig samen om een gezellig onderonsje te organise ren. De zaak bestaat intussen niet Het eerbaar vrouwelijk gezelschap is niet alleen samengesteld uit leden van Aalst zelf. Ook Nieuwerkerken, Ninove, Hofstade en Erembode- gem zijn vertegenwoordigd. Het leer, maar de damesclub die zich- jongste lid is rond de dertig terwijl If'De Vliegende Vogels'noemde, Elvire Van Vaerenbergh met haar 79 lentes de oudste vertegenwoor digster is. Bij Mireille en Elise van "t Landhuis' op de Aalsterse Grote Markt wordt door de leden regel- inder verplichtingen en grootse matig eens binnengestapt om eens ilichtplegingen. Lidgeld wordt niet een koffie of iets hartigers te gebrui- jeïnd cn er worden geen aanslui- ken. Als men maar eens gezellig kan u/igsvoorwaarden gesteld. buurten, zeggen de clubleden. leeft meer dan ooit. Het groepje van dertigtal eerbiedwaardige lady's groeit op het ogenblik reeds lit tot over de honderd leden. Alles •ebeurt nochtans ongekunsteld Aalst. De 'Belle Epoque'stijl vierde hoogtij bij de 'Vliegende Vogels' (a) Aalst. Een negentigtal dames, uitgedost in exclusieve toiletten, vormden een meer dan ongewoon beeld op de bovenzaal van de Aalsterse Borse van Amsterdam (a) Aalst. Ex-kamavalprins Jean Paul De Boitselier en Johny Cooman werden samen met karnavalisten Jo Beeckman en J. De Kegel door de dames titgenodigd om 'De Vliegende Vogels' te keuren en uit te kiezen (a) foor de dames in kwestie komt er llijkbaar alleen maar opaan dat ze, litsluitend in vrouwelijk gezel- chap, eens bij mekaar kunnen ko- jmen. Niet dat zij sterk geëmanci- ;erde feministen willen zijn. Al ien eens nu en dan een gezellige nbbel, een uitstapje met de bus, imen gaan zwemmen of wandelen lan op het activiteitenprogram- i. Als daar dan nog eens lekker ifelen bijkomt en eens doorzakken >p hun manier dan zijn zij best te- Teden. 'Alles wat ons fit houdt en sociaal pontakt mogelijk maakt, grijpen we 5. kan', vertelt voorzitster Christiane {Van Oost. Haar man Willy vindt het allemaal uitstekend en heeft er geen I bezwaar tegen dat ook mevrouw er eens op haar beurt tussenuit kan Jroijpen. Hij houdt er ook nog een vriendinnen aan over. 5. pp t Vree EAlli Lustrumviering Van hun lustrumviering hebben de 'Vliegende Vogels' wel iets bijzon der gemaakt. Jaarlijks hebben zij de gewoonte van een grandioos etentje te organiseren, steeds gesteld onder het teken van een bepaald thema. 1992 moest iets speciaals worden want het vijfjarig bestaan werd her dacht. Er werd dan ook geopteerd voor de modestijl die niet alleen bijzonder vrouwelijk en elegant overkomt, maar vooral feestelijk aandoet en de fantasie de vrije teu gel laat, de Belle-Epoque. Om het geheel nog meer allure te geven werd een modeshow en ver kiezing georganiseerd waar dan maar voor een keer een mannelijke jury voor uitgenodigd werd. Oud- karnavalprinsen Johny Cooman en Lees door blz. 4 De nieuwe Agalev-parlementsleden uit het Aalsterse arrondissement, volksvertegenwoordiger Luc Barbé en senator Greet Buyle, maakten van de nieuwjaarsreceptie van de partij gebruik, om een terugblik te werpen op de voorbije verkiezingen, hun eerste ervaringen als kersverse parlementai ren te vertellen en even een beeld te geven van hun toekomstplannen. Volgens Agalev zijn bij de verkie- de 'politiek' gestemd. Agalev vindt zingen op 24 november 1991, de dat niet zo verwonderlijk. Zij vin- traditionele partijen afgestraft. De den dat men er de laatste jaren in- kiezers hebben volgens hen tegen derdaad een politiek boeltje van ge maakt van gemaakt heeft (Silco- en Gladio-affaire, wapenleverin gen...). En naar de smeekbede van Paula D'Hondt om eindelijk eens werk te maken van een heus mi-,, granten beleid heeft men volgens hen ook niet geluisterd. Agalev is in Vlaanderen 0,6% geste gen en heeft nu zo'n 8% van de stemmen van de kiezers. Sommigen hadden een sterkere stijging ver wacht. Maar blijkbaar zijn Agalev hun 2 a 3% proteststemmen kwijt gespeeld aan Rossem. Wat bete kent dat Agalev nu 8% trouwe, be wuste kiezers heeft. Bovendien Vervolg op blz. 4 Hoogstraat 28 Aalst Tal. 053 21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie stuisi. uuurnei grunge spei van apparentenng viel ae tweede zetel voor Aealev A„t*t j kt: in Oost- Vlaanderen deze keer in het arrondissement Aalst. Greet Buyle uit ^ajstJLuc Ba fa uuNmove nam verlof zonder wedde ui het onderwijs en werd Aalst werd daardoor als senator gekoöpteerd (a) volksvertegenwoordiger voor Agalev (a) VRIJDAG 24 JANUARI 1992 45e JAARGANG NR. 4 - 50 F raywi VVv Willy Ruyssinck is de nieuwe burgemeester van Lede. Hij legde dinsdag in de handen van gouverneur Balthazar de eed af en zal op 30 januari de gemeDnteraad voorzitten. Hij volgt Dominique Roeland op die nu op de stoel van de eerste schepen gaat zitten. Meteen wordt ook het schepencol lege helemaal herschikt. Domini que Roelandt krijgt als eerste sche pen openbare werken toever trouwd. Roger Depaepe (LD) die tot dusver openbare werken be heerde, wordt schepen van finan cies. De huidige schepen van sport, .Herni De Bruyne (CVP) zou in maart voorzitter van het OCMW worden waar hij Benoni Van den Steen opvolgt. De nieuwe burgemeester is in geen geval van plan nieuwe klemtonen te leggen. Volgens hem zijn er nog vol doende projekten die wachten op afwerking. De benoeming van Ruyssinck heeft wel wat tijd ge vergd. Normaal gesproken moest de wissel tussen Roeland en Ruys sinck plaatsvinden op 1 november. Zo was de afspraak die tussen de Leedse Demokraten en de CVP werd gemaakt toen ze de koalitie aangingen. Op 1 november kwam er van die wissel niets in huis. Niet dat er kwaad opzet in het spel was. Maar gewoon omdat men de wijzi ging te laat had doorgestuurd. De aanvraag moet immers drie maand voor de beëdiging worden inge diend. Vandaar.

De Voorpost | 1992 | | pagina 1