H.K. Waasmunster overwon hardnekkige tegenstand Promotie wellicht een utopie Nipt verlies Onvolledig Kosa kreeg het moeilijk R.D.P. Lokeren kon het niet afmaken Handbalkalender Zware nederlaag Jeugdhandbal 20 - 24.11992 - De Voorpost HANDBAL Heren 2e Nationale zat. 25/1 te 19 uur H.K. Waasmunster-Liège 3e Afdeling zat. 25/1 te 16.30 u. D.B. Zwijnaarde - Brabo Denderbelle zat 25/1 te 20 uur G.D.P. Lokeren - Meiveren 4e Afdeling zond. 26/1 te 19.45 u. H.B.C. Dendermonde - Haachtse zond. 26/1 te 17.30 u. Desselgem - T.S. F.E. Temse Provinciaal zat. 25/1 te 18.40 u. Merchtem - Robuco Buggenhout 2 zat. 25/1 te 19.15 u. Kosa Aalst - H.K. Waasmunster 3 zond. 26/1 te 17.15 u. Berlare - Gent 2 Dames 1e Nationale zat. 25/1 te 16.45 u. Squadra Fem. Lebbeke - Sasja 2e afdeling zond. 26/1 te 16.45 u. R.B. Dendermonde - Helchteren zond. 26/1 te 18.45 u. Haachtse - Robuco Buggenhout Jeugd V.H.V.-kadettenkompetitie zat. 25/1 Hasselt - H.K. Waasmunster Provinciaal Pupillen zond. 26/1 te 14 uur Lokeren - H.K. Waasmunster zond. 26/1 te 17 uur Eeklo - R.B. Dendermonde zat. 25/1 te 14.15 u. Robuco Buggenh. - Ajax Lebbeke zat. 25/1 te 13 uur H.K. Wijfjes - Squadra Lebbeke Miniemen zond. 26/1 te 13 uur Gent - Buggenhout zat. 25/1 te 14 uur H.K. Waasmunster - Lokeren Kadetten zat. 25/1 te 11 uur H.K. Waasmunster - Lokeren zat. 25/1 te 14 uur Zwijnaarde - Ajax Lebbeke EVA Ransart 22 H.K. Waasmunster 26 Ransart, met een wederoptredende Ge rard, kon gedurende driekwart wedstrijd de Oost-Vlaamse bezoekers het vuur aan de schenen leggen. Vooral de snelle en technisch vaardige vleugelspelers van de thuisploeg zorgden voor heel wat ra vage in de H.K.W. defensie die gelukkig kon beroep doen op een outstanding spelende doelman W. De Grave die zijn ploeg behoedde voor een beslissende achterstand. En in aanval kon Waasmun ster rekenen op een weer grootse Wim Roels die ervoor zorgde dat na 45' de score 16-16 aanwees. De eerste speel- helft werd gekenmerkt door een zeer hoog tempo wat bij H.K.W. nogal balver lies tot gevolg had. Ransart kon hierdoor regelmatig scoren uit tegenaanval en de hoekverdedigers kregen geen vat op de vaardige Ransart-vleugels. Rust 12-12. Ook in de tweede helft bleef de H.K.W.- verdediging kwetsbaar op de hoeken maar doelman De Grave en Wim Roels beperkten de schade. Zo werd het 16-16 na 40' en Roels had ondertussen een mannetje bij zich gekregen. Meteen kon de ingekomen Desseaux gebruik maken van de vijf tegen vijf situatie om er 17-19 van te maken na 47' en ook Agneessens en W. De Groote kwamen meer en meer op het voorplan. Een vlot en gemotiveerd spelend H.K.W. kon dan definitief het hardnekkig spelende Ransart terugwij zen en via 21-24 5' voor het einde ging het naar het 22-26 eindresultaat. H.K. Waasmunster: W. De Grave, K. Van Renterghem, T. De Grave 1, Ver meulen 3, Roels 10, Agneessens 5, Des seaux 4, De Groote 3, De Meerschman, Ombelets, De Bode, De Clercq. Reserven: Ransart - H.K. Waasmun ster: 14-21 Met het wederoptredende duo G. Goos- sens - E. Ombelets bouwde H.K.W. aan een snelle 2-7 voorsprong en als de rust bereikt werd met een 6-13 voorsprong leek de wedstrijd gespeeld. De onversla gen leidersploeg kreeg het toch nog on verwacht moeilijk in het eerste gedeelte van de tweede helft (14-16) maar in he laatste kwartier werd Ransart een stevige halt toegeroepen. H.K.W. scoorde in dit periode nog vijf treffers terwijl de thuis ploeg bleef steken op de tot dan toe M gemaakte doelpunten. H.K.Waasmunster: K. Van Renter ghem, W. De Grave, De Clercq 2, San ders 1W. De Groote 4, Goossens 6, Dt Vlieger 1, Willaerts 3, N. Verhelst 2, Ombelets 1 EVI 2e Nationale Tongeren 20 Ajax Lebbeke 16 Ajax is er niet in geslaagd de wedstrijd van de «laatste kans» tot een goed einde te brengen zodat de nagestreefde pro motie naar 's lands hoogste reeks een utopie is geworden. Inderdaad de achter stand op het duo Kiewit Hasselt-Eynatten is nu wellicht niet meer op te halen en meteen wordt het vervolg van de kompe titie nog een lange weg om te gaan. Uiteraard was de ontgoocheling groot, zowel bij de spelersgroep als bij het bestuur en er werden wonden geslagen 4e Afdeling Dameshandbal - 1e Nationale Ap. Kortrijk 13 Sq. Fem. Lebbeke 12 Alhoewel er slechts één daler is in 1e nationale deed Squadra zeker geen goe de zaak met het verlies in Kortrijk. De West-Vlamingen nestelen zich nu in een betere positie ten opzichte van hekken sluiter Rèmalle dattoch ampertwee pun ten achterstand telt op Lebbeke. Noch tans was men bij Squadra niet ontevre den over de prestatie van de ploeg. Vol gens trainer Van Ransbeeck is er zeker niets verloren, zowel Overpelt, Flémalle als Kortrijk zijn haalbare kaarten volgens Bart. Tegen die drie ploegen wordt er in de terugronde gewonnen, verzekerde hij ons. Men was ook niet ontevreden omdat Kortrijk in normale omstandigheden za terdag al het onderspit zou gedolven heb ben. Het uitvallen in de reservewedstrijd van H. Van Boven was de eerste handi cap, Guns kon wegens rugklachten ook niet gebezigd worden in het fanionteam en op de medewerking van de scheids rechters kon Squadra ook niet rekenen, integendeel... Ondanks dit alles verliep de wedstrijd bijzonder spannend. Na een kwartier stonden de ploegen nog gelijk (5-5) en via 6-7 na 21kwam de rust eraan met een 8-7 score. In het begin van de twee de helft kon Kortrijk even uitlopen tot 10-8 maar goalie Quarin zorgde ervoor dat Squadra na driekwart wedstrijd leid de met 10-11. In een bijzonder geladen wedstrijdslot moest Lebbeke dan toch afhaken maar de 13-12 nederlaag bete kent in deze omstandigheden zeker geen afgang voor Squadra. Squadra Lebbeke: Quarin, Van Nieuw- enhuize, Bijl 7, Steppé 1Van Handenho- ve, Huygens, De Croock, Van Der Linden 2, Cooreman, Van Looveren 2. Reserven: Ap. Kortrijk - Squadra Leb beke: 16-10 Er waren nog geen 10' gespeeld als H. Van Boven uitviel met een oogkwetsuur. Toch bereikte Squadra de rust met een minieme 5-4 achterstand en na 45' leid de Lebbeke zowaar met 8-9. Het «uitval len» van Guns betekende echter de gena deslag voor het in ondertal spelende Leb beke. Met amper vier veldspeelsters was de 16-10 nederlaag onvermijdelijk. Squadra Lebbeke: Van Nieuwenhuize, Quarin, Van Boven, Guns 5, Huygens 2, Gabriels 1Moran 1Van Hout 1 EVA Gent 24 T.S. F.E. Temse 11 Alhoewel Gent een bijzonder sterke in druk liet is er meer aan de hand dan de kracht van de tegenstander om de zware 24-11 nederlaag van Temse te verklaren. Op bestuursvlak dreigt er inderdaad een kleine «paleisrevolutie» en dit heeft de ploeg zeker geen deugd gedaan in Gent. Verschillende spelers liepen er ongemo tiveerd bij en voor trainer J. De Proft was de ontgoocheling groot. P. Buytaert kon in het wedstrijdbegin nog de indruk wek ken dat Temse het kon halen (2-3 na 15') maar daarna was het enkel een allesge- vende De Clercq die de Waaslandse doelpunten aanbracht. Het werd 9-5 aan de rust en in de tweede helft kwamen de bezoekers nog nauwelijks in het stuk voor. Zeer vlug liet men de armen zakken en hiervan maakte een weliswaar sterk spelend Gent gebruik om nu eigenlijk zonder veel tegenstand een 16-8 voor sprong uit te bouwen na 47'. Temse sleepte zich moeizaam naar het einde, kon op geen enkel moment nog een vuist maken en berustte in een zware 24-11 nederlaag. Ja, daar is werk op de plank om de ploeg opnieuw te motiveren... T.S. F.E. Temse: Van Buyten, K. Van Hoeyweghen, Heirbaut, M. De Clercq 6, P. Van Hoyweghen 1, D. Buytaert, P. Buytaert 3, C. Van Hoeyweghen, Lys- sens 1, E. Buytaert, Vercauteren. EVA die mogelijk littekens zullen nalaten. Niet temin blijven wij erbij dat Ajax, als klub, alles in zich heeftom uitte groeien tot een topklub. Alleen kon de vraag gesteld worden of de spelersgroep niet beter kan worden uitgebalanceerd. Nu treft men wellicht een teveel aan type-spelers aan die over dezelfde kapaciteiten beschik ken wat de homogeniteit in het moderne ploegspel niet bevordert. Maar dat zal men in Lebbeke ook wel weten... In Tongeren was het vooral aanvallend dat Ajax het liet afweten. Een 3-1 achter stand na 10' werd weliswaar opgehaald en na 20' leek het erop dat Ajax de overwinning op Tongeren in de Beker van Belgié kon herhalen (4-6). Ook aan de rust (10-12) hadden de Lebbekenaars nog alle troeven in handen. Maar in hét begin van de tweede helft werden nogal wat «missers» opgetekend voor Ajax en alhoewel doelman De Bruyn het voortref felijk deed, kon Tongeren via tegenaan vallen een 13-11 voorsprong uitbouwen. Ajax bleef onzuiver afwerken en alhoewel het duo De Man - De Proft nog voor de aansluiting kon zorgen (14-14 na 47') bleef het aanvallend vierkant draaien. Het werd 18-15 5' voor het einde als Ajax nog maar eens in numerieke minderheic diende te spelen en H. Van Leugenhagi bleef het doelhout teisteren. Via 19-1! ging het dan naar de voor Ajax ontgoo chelde 20-16 nederlaag.. Ajax Lebbeke: D. De Bruyn, Van Ros- sem, De Proft 2, Vlassenroot 1Chré tiaens 5, Pultau, Verlinden 1Bosman De Man 3, Van Ransbeeck 2, De Decker Van Leugenhage 2. Reserven: Tongeren - Ajax Lebbeke 14-15 Het werd een bijzonder spannende wed strijd waarin Ajax slechts op de aller laatste seconde de volle buit kon binnen rijven. Lebbeke bleef meestal op achter volgen aangewezen (4-2 na 15', 5-4 aar de rust). Bij een 14-14 score lukte De Busschere met een wanhoopspoging 4 winning-goal op het moment dat de wee- strijd erop zat. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goos^ sens, M. Vlassenroot 1De MaesschaU 5, N. Dé Decker 2, De Bruyn 1, Dei Busschere 2, Cleymans 3, De Tracht; Hiel, A. De Man, De Hauwere. Ell 3e Afdeling Provinciaal V.H.V. kadetten H.K. Waasmunster 17 Geel 13 De H.K.W.-kadetten, nog altijd Belgisch kampioen, kregen het moeilijker dan ver wacht tegen Geel. In een vlotte eerste helft leek het er nochtans op alsof Geel geen kans maakte. Het werd 11 -5 aan de rust maar in het tweede wedstrijdgedeel te wilde het helemaal niet meer lukken. Geel naderde nog tot 15-11 na 44' maar de zege van de thuisploeg kwam toch nooit echt in het gedrang. Zaterdag, in Hasselt, wacht een bijzonder zware op dracht. H.K. Waasmunster: Polfliet, G. De Groote 4, Daelman 1P. Verhelst 6, De Wolf 3, Colpaert 1D'Souza, Loier 2, Draps, L. De Groote. Oostvlaamse kompetitie Pupillen H.K. Waasmunster 22 R.B. Dendermonde 4 Rust 12-2 H.K. Waasmunster: Collier, Van Hoey, Vermorgen 4, Dauwe 2, Permentier 7, Vermeire 7, Muller 2. R.B. Dendermonde: Yeter, Peene 1, Verleyen 2, Van Bellingen, Veldeman, T. Van Geel 1, M. Van Geel, Robbrecht, Vermessen, Maes. H.K. Wijfjes 25 Robuco Buggenhout 9 Rust 14-5 H.K. Wijfjes: Van Den Berghe, Van Dorsselaer 4, Van Der Ha, De Bode 2, Schelfhout 9, De Stabele 1Vermeire 1 Vercauteren 2, N. De Bode 2, Muller 4, Jonckheere, De Lannoy. Robuco Buggenhout: Hauwelaert, D. Buggenhout, Van Rossem 5, Albrecht, Seymons, Van Nieuwenhove 1Moyer- soon 1Arijs 2. Miniemen Gent 2 H.K. Waasmunster 13 Rust 1-6. H.K. Waasmunster: L. De Groote 1, Keymolen 2, Van Der Ha 1, Dupont 1, Vercauteren 3, Colpaert 5, Mathijs. Middelkerke 12 Robuco Buggenh. 16 Na een moeilijke eerste helft (8-6) waarin doelman Van Rossem Robuco in de wedstrijd hield kon Buggenhout toch nog orde op zaken stellen. Robuco Buggenhout: Van Rossem, D. Buggenhout, St. Buggenhout 4, Elle boog, Heyvaert 1Thomas 5, Philips, De Baerdemaeker 3, Cl. Philips 3. EVA Rekkem 18 Kosa Aalst 21 Kosa Aalst moest naar Rekkem met slechts zeven spelers en niet helemaal onverwacht werd het niet beschikbaar zijn van o.a. Dan. Bayens, P. De Letter en coach R. Van Herreweghe sterk aange voeld. Vooral in de tweede helft, toen de vermoeidheid zich liet voelen, kreeg Aalst het vrij moeilijk als Rekkem alle registers opentrok. Ook het feit dat er nog maar eens geen officiële scheidsrech ters aanwezig waren zorgde voor enkele moeilijke momenten. In de eerste helft kwam Aalst nauwelijks in de problemen. Met vrij vlot aanvalsspel en een goed sluitende verdediging ging het van 1 -4 na 9' naar 3-7 aan het kwartier maar dan was het beste er toch af voor Aalst. Rekkem kon inderdaad gelijke tred hou den tot de rust (7-11). In de eerste 10' van de tweede helft dreigde het dan fout te gaan als Rekkem via 10-13, 14-14 gelijk kwam na 40'. Kosa kon zich echter herpakken en 10' voor het einde had men orde op zaken gesteld (17-21). In de slotfase hield M. Bayens en C° dan het hoofd koel en Rekkem naderde niet dich ter dan de 18-21 einduitslag. Kosa Aalst: E. Van Malderen, De Gendt 2, Van Nieuwenborgh, P. Bomon 4, De Doncker 2, M. Bayens 4, G. Van Malde ren 9. H.K. Waasm. 3 37 Berlare 16 Alhoewel Berlare - zonder o.a. Van De Weyer en Arbijn - op geen enkel ogenblik kon dreigen deed er zich nog een incident voor tussen scheidsrechter L. Van Ren terghem en Ingels, trainer-speler bij Ber lare. De Berlaarse trainer werd ei zo na handgemeen met de scheidsrechter, wat uiteraard zware gevolgen kan hebben. Over de wedstrijd zelf valt weinig te ver tellen want na 20' leidde H.K.W. al met 11-3 en aan de rust stond het gehandi capte Berlare al met 18-7 in het krijt. Maes, D'Hanis en Thierens dreven de score op tot 25-13 na 41en ook K. Loier deelde in het doelpuntenfestival van de thuisploeg. Zo werd het 37-16 na een wedstrijd die voor Berlare nog een bittere nasmaak kan krijgen. H.K. Waasmunster: Segers, Thierens 7, D'Hanis 7, Leunis 1Maes 9, Van Mele 4, Moestermans 1, Loier 1, K. Loier 7. Berlare: De Backer, Ingels 6, Verbeke, Plaetinck 5, Verdonck, Moerman 1Thib- baut4. Middelkerke 31 Robuco Buggenh. 2 16 Bij Robuco was men het erover eens dat Middelkerke wellicht het sterkste geheel is dat in de provinciale reeks aantreedt. Vooral collectief tonen de West-Vlamin gen zich deze reeks ontgroeid en bij Robuco deed men ook niets om de eind uitslag aan te vechten. Men vond het enkel jammer dat de scheidsrechters het nodig vonden om achttien 7-m wor pen te fluiten en 14 tijdstraffen uit te delen in een wedstrijd die nooit de sportieve grenzen overschreed. In de eerste helft kon Robuco nog aanklampen. Middel kerke had de score geopend en na 6' leidde Buggenhout nog altijd (1-2). Maar na 18' had Middelkerke de wedstrijd in een beslissende plooi gelegd met snel en efficiënt aanvalsspel (8-4). Ook de goe de doelman van de thuisploeg deed zijn duit in het zakje en aan de rust wees het scorebord 15-8 aan. In het eerste kwar tier van de tweede helft kon Robuco echt geen rem zetten op de thuisploeg en na 45' werd het 27-12. Naar het wedstrijd einde toe kon Robuco het evenwicht op nieuw herstellen en de 31 -16 einduitslag geeft een juiste weergave van de kracht verhouding. Robuco Buggenhout 2: Van Sinay, Ch. Van Eyck 1Pieters 1Michiels 3, G. De Vuyst, Moyersoon 4, DëBaerdemaker2, D. Mannaert 1Trienpont 4, J. Van Eyck. EVA Tweemaal verwaarloosde R.D.P. Loke ren - zonder de zieke Van Hille - het de tegenstander definitief af te maken met als ontgoochelend resultaat een veriies- punt dat eventueel zwaar kan doorwegen in de eindafrekening. De thuisploeg blies afwisselend warm en koud, dwz. prach tig aanvalsspel werd afgewisseld met echt geklungel en telkens kon Overpelt een blijkbaar beslissende achterstand ophalen. Het begon nochtans formidabel voor de thuisploeg die via schitterend spel een 5-1 voorsprong opbouwde na 10'. Het Lokerse festival, met K. Versele inde afwerkersrol, ging verder tot de 16e minuut (8-4) en alles wees erop dat Overpelt geen enkele kans maakte. Zeker niet wanneer de Limburgers herleid wer den tot vier veldspelers in de volgende minuten maar dan verwaarloosde Loke ren al een eerste maal de tegenstander af te maken. Een 7-m worp werd gemist, een open kans ging in rook op, balverlies bezorgde Overpelt doelkansen en na 5' gespeeld te hebben in overtal had Loke ren niet gescoord en drie treffers geïncasseerd (8-7). Meteen was het col lectief spel verdwenen bij de thuisploeg, er werd geen geduld meer opgebracht om kansen te creëren en tegen alle logica in leidde een zelf verrast Overpelt met 10-12 aan de rust. Bocklandt en opnieuw Versele gaven direkt na de rust het sein tot een nieuw Lokers offensief (12-12) maar nu ging de Lokerse defensie - ook doelman Van Vaerenbergh - in de fout en het duurde tot de 45e minuut vooraleer een sterke K. Verhofstadt zijn ploeg op nieuw op voorsprong kon brengen (16- 15). Plots klikte het dan weer en alhoewel P. Verguit aanvallend duidelijk een moei lijke periode doormaakt leidde Lokeren met 20-16, 10' voor het einde. Maar opnieuw kon Lokeren het niet afmaken. Integendeel, Overpelt maakte gebruik van Lokers balverlies om te naderen tot 21-20 2' voor het einde en een nieuw balverlies bij de thuisploeg liet de bezoe kers toe gelijk te stellen minder dan één minuut voor het einde. Een laatste poging van Bocklandt strandde nog op de bin nenkant van de paal maar daar had Loke ren al lang moeten zeker zijn van dij overwinning. R.D.P. Lokeren: G. Van Vaerenbergh 1 Mertens, Verhofstadt 7, Bocklandt l Versele 6, Verguit, De Smedt 3, Var Eygem, Van Der Borght 1Zaman 1Var Den Berghe. Reserven: R.D.P. Lokeren - Overpelt 13-14 Een 4-9 achterstand aan de rust liet zeke niet veronderstellen dat de Lokerse dou blures nog de leidersploeg zou bedrifr gen. Het werd zelfs 4-10 maar dan bega Lokeren aan een schitterende achtervol ging. Doelman Mertens speelde in dn periode enorm sterk, Van Den Berg!» zorgde in aanval voor de aansluiting er; Lenaerts liet veteraan Vermeiren toe (t gelijkmaker te scoren 40 seconden voo het einde. Drie seconden voor het eind; lukten de bezoekers dan toch het besfe sende doelpunt na een wedstrijd waan' Lokeren demonstreerde in de tweed! helft. R.D.P. Lokeren: J. Smet, J. Mertens Jamal 1, Van Den Berghe 6, Lenaerts! Mouton 1, Van Driessche, Vermeiren 3 Vervaet, Van Den Bossche 1Schelf»! EVI Aluminium in onze afvalberg is jaarlfi goed voor 25.000 ton. De Vlaamse Gt meenschap en de Belgian Aluminium M sociation zijn overeen gekomen om voo iedere kilo aluminiumafval 21 fr te betalft De overheid zal instaan voor de sorterin en de levering. De Chiro stelt zijn Aspiboek voor. Het i 346pagina 's en is bestemd vooreenideri begaan is met de opvoeding van 16 totv jarigen onze samenleving. Hel boek fa 550fr(+100fr voorde verzending) en ktr besteld worden bij De Banier s.v. Kipdcf. 30 te 2000 Antwerpen (03/231.07.95.) I Uil een recente onderzoek blijkt dal vrm wen gemiddeld meer op hun nachtrust rjjj gesteld dan mannen. Vrouwen gaan oc minder vaak uit slechts 3,6% doel iedere week tegenover 13,4% van de man

De Voorpost | 1992 | | pagina 20