Ju Jitsu Do Tegenstander was beter Verlies op de valreep in Waasmunster Opnieuw winst voor Madavoc Hamme Adec verliest derby Met kleine kern bij Buggenhout Buggenhout te sterk voor Kangoeroes Volleybalkalender Internationale stage Podiumplaatsen voor Ippon Lebbeke De Voorpost - 24.1.1992 - 21 VOLLEYBAL Eerste provinciale Adec Baasrode - Thunderballs Berlare 0-3 (8-15, 11-15, 6-15) Deze derby heeft niet gebracht wat er van kon nog even terugkomen, maar in de verwacht werd, daarvoor was het spel- eindfase ging het opnieuw onderuit. Tij- peil van Baasrode ondermaats en Berlare dens de derde set ging het van kwaad moest zelfs geen wonderen verrichten naar erger. De repliek was zwak en wan- om de thuisspelers onder de duim te neer ze dan ook ongekoncentreerd in de houden. Een wanklank na de eerste week opslagzone verschenen werden de bal van de kersverse trainer die met de win- len in het net of buiten de lijnen gekeild, terstop werd aangeworven. De inzet van Onder het oog van de goed leidende de spelers van de thuisploeg was onder scheidsrechters ergerden de lokale aan- zenith. Zitten de spelers, sommigen on- hang zich aan het spel van de spelers, der hen, misschien reeds elders? Thunderballs, dat zonder zelf goed te Adec faalde in elk spelonderdeel. Zo kon- spelen een gemakkelijk klusje had aan dit den ze in de beginfase van de openings- treffen, kon zijn ogen niet geloven hoe set gelijke tred houden tot 6-6, maar dan zwak de gastheren wel presteerden, werd er in de receptie gefaald en fouten Baasrode, dat van het ene uiterste in het stapelden zich op. Zo werd Baasrode in andere uiterste valt, heeft een unieke de tweede set op een 5-10 achterstand kans laten ontglippen om zich in de top geplaatst. Een beter meespelend Adec van de rangschikking te handhaven... Tweede provinciale B Kangoeroes Aalst - VC Buggenhout 3-1 (12-15, 15-5, 15-5, 15-7) De reservewedstrijd werd door de be zoekers gewonnen. Het leed geen twijfel dat de gasten de overwinning konden behalen wanneer de ganse eerste ploeg aantrad. Met 1-2 in de setstanden en de met 13-15, 9-15 en 15-13 als cijfers. Wanneer men in de beginfase van de openingsset beide ploegen aan het werk zag zou men gedacht hebben dat dit treffen wel eens op een vijfsetter zou kunnen uitdraaien. De thuisploeg was verschrikkelijk in de problemen en ze werd zwaar onder druk gezet. Enkel in de eerste set kon Buggenhout een woordje meespreken, want het is onbegonnen werk om de reservewedstrijd én de hoofdwedstrijd met dezelfde zeven spe lers te willen afwerken. De eerste deelzege ging naar de bezoe kers en die werden dan een handje ge holpen door een blunderend Kangoe roes, dat geen samenspel en afschuwe lijk akteerde. Tijdens de terreinwissel schoot de lokale coach van de bank en hij gaf zijn spelers een bolwassing. Zijn ingreep kende het nodige effekt want de Kangoeroesboys gingen er vanaf het beginsignaal keihard tegenaan. De tweede en derde set wer den met een groot verschil binnenge haald. Tijdens de vierde set, die er eigen lijk had mogen komen, zaten de gasten door hun fysieke krachten heen. De bos- krabbers dachten na de eerste set met de tegenstander te kunnen lachen, maar het lachen was hen vlug vergaan en de sip- kijkende aanhang en spelers moesten even naar adem happen toen ze zich het duidelijk verschil in de setcijfers reali seerden. Tweede provinciale dames Kangoeroes Aalst - VC Buggenhout 1 -3 (1-15, 3-15, 15-11 en 2-15) In de Aalsterse sporthal moesten de da mes van Buggenhout, naast het terrein van hun mannelijke kolega's eveneens Kangoeroes bestrijden. De eerste twee sets waren vluggertjes. De bezoeksters haalden in één minimum van tijd 1 -15 en 3-15. De thuisploeg draaide niet, of wa ren het de gasten die veel te sterk op de voorgrond kwamen. De Kangoeroes-da mes leken als aan de grond genageld. In de derde set konden de gastvrouwen even op de voorgrond komen en dit was te wijten aan het lossere spel van de bezoeksters, die nu ongekoncentreerd aan het spel waren en de reserven ook even spelgelegenheid gunden. In de volgende set duwde Buggenhout het gaspedaal even dieper in. Er kon niets tegen het overweldigend spel van Bug genhout ingebracht worden en als een wervelwind raasden de bezoeksters over de tegenstander heen. Wil Kangoeroes zich in de eerste helft van de rangschikking handhaven, dan moet er dringend iets aan het samenspel gedaan worden. Individueel beschikt de ploeg over de nodige kwaliteit, maar laat het naar buiten komen en het tonen met een samenspel. De reservewedstrijd werd door de thuisploeg gewonnen met 2-1De setstanden waren 8-15,15-6 en 15-12. Heren Eerste provinciale 25.1 19.45 Thunderballs Berlare - Ninove 20.00 Blauwen Hoek Hamme - Gavere 19.45 Evergem - Adec Baasrode Tweede provinciale A 26.1 19.30 W Temse - Juvenes Zeme Tweede provinciale B 25.1 19.15 VC Buggenhout - Real Testa Lokeren 26.1 16.30 Hillegem - V.K. Erembodegem 19.00 Moderna Lebbeke - Kangoeroes Aalst Derde provinciale B 26.1 18.00 VC Oudegem - VK Aalst Dames Eerste provinciale 25.1 20.00 ATB St. Niklaas - VC Oudegem Tweede provinciale A 25.1 19.45 VC Berlare-Sinda St. Niklaas Tweede provinciale B 25.1 18.00 Kangoeroes Aalst - Ename 20.15 Scorpio Aaigem - Oudenaarde 16.00 Geraardsbergen - Snuffel Grembergen 19.15 VC Buggenhout - Steenhuize 26.1 18.00 Leeuwerik Lede - Biekes Erembodegem Derde provinciale A 25.1 19.00 Kemzeke - Rumbac Waasmunster Derde provinciale B 26.1 16.00 VC Oudegem - Modema Lebbeke Jeugd Jongens kadetten 25.1 10.30 Juvenes Zele - Meerbeke Jongens scholieren 25.1 16.30 Blauwen Hoek Hamme - Pardaf Kruibeke 13.45 Thunderballs Berlare - Ninove Meisjes scholieren 25.1 16.00 VC Berlare - Snuffel Grembergen 26.1 10.30 Sinda St. Niklaas - Madavoc Hamme 25.1 17.00 Scorpio Aaigem - Geraardsbergen Meisjes junioren 25.1 17.00 Scorpio Aaigem - Snuffel Grembergen 26.1 10.30 Zulte - Juvenes Zele Meisjes kadetten 26.1 10.30 Oudenaarde - Scorpio Aaigem 25.1 13.45 VC Berlare - Assenede Jongens junioren 25.1 16.00 Thunderballs Berlare - Assenede Hamse volleyballiga 26.1 09.00 Hamvoc - Contra KWB Moerzeke - Was Hamme Center - Zwarte Panters 26.1 10.30 Topfloor - BGJG Bruine Beren - 't Moleken Dames 26.1 09.00 Coconut-BGJG 10.30 Zwarte Panters - 't Moleken Contra - Jef Overboelare - V.K. Erembodegem 3-1 (13-15, 15-10, 15-10, 15-9) Tweede provinciale B Meerbeke - Moderna Lebbeke 3-2 (13-15,8-15, 15-9 en 16-14) De reserven verloren hun wedstrijd met 2-1. Enkel in de eerste set konden de bezoekers iets inbrengen in het wed- strijdgebeuren. Voor wat de hoofdwedstrijd betreft moest de Lebbeekse ploeg geteisterd de verplaatsing naar Meerbeke maken. De tegenstander lag op de loer om weer wraak te nemen voor hun nederlaag in de Lebbeekse sporthal tijdens de heenron de. Want Meerbeke had tijdens het tus senseizoen fors aangekocht en reeds bij de tweede wedstrijd van het seizoen de titelambities met deze nederlaag zwaar gehypotikeerd zag verkondigde luidruch- bg dat in de toekomst aan Lebbeke geen geschenken meer zou gegeven worden. Jo Buyl en Maria De Mol waren op het appèl afwezig en Ives Obus en Jan Pie- ters waren niet volledig fit en tot over maat van ramp hadden Joris Verhulst en Jan Vierendeels zich tijdens de reserven- wedstrijd licht gekwetst. Maar Lebbeke begon gewoontegetrouw bij een zware opdracht zonder komplexen aan dit tref fen. Een goed sluitend blok counterde gepast de eerste aanvallen van de gast heren. Naarmate de wedstrijd vorderde nam de faalangst in de lokale rangen toe en alzo dreef de Meerbeekse mokersla gers in de fout zodat Lebbeke vlot naar een 4-12 voorsprong sloop. Met een paar goede kombinaties kon de thuis ploeg nog milderen maar met 13-15 werd de openingsset beslecht in het voordeel van Moderne die met mooi vol leybal op hun elan verder gingen tijdens de tweede set. De Meerbeekse aanhang keek maar sip toen de gasten ook deze set wonnen met 9-15. Enderzijds waren er de geleverde inspanningen en ander zijds was het alles of niets besef bij de thuisspelers die de wedstrijd in de derde set deed kantelen. Lebbeke bleef in deze derde set weliswaar tot 6-8 aan de lei ding, maar de lichte kwetsuren van de Erembodegem kon niet over een volledig fitte Luk Valckeniers beschikken. Niet hersteld van een griepaanval en met heel slappe benen moest hij tussen de lijnen. De gasten waren in de openingsset op achtervolgen aangewezen. Overboelare kon stelselmatig de voorsprong tot 12-4 uitbouwen. Op dat ogenblik moesten Guido De Pessemier en Danny Heyn- drickx het terrein op. Via goede opslagen kon Erembodegem snel terugkomen tot 13-11. Nadat de thuisploeg nog eenmaal de bal kon afnemen, maakten de gasten in één ruk uit. De tweede set ging in de beginfase naar de bezoekers die vlot naar een 0-7 voorsprong gingen, maar nadien kon de thuisploeg punt per punt terugko men. Via 7-7 bouwden de gastheren een 11-7 voorsprong uit. Verscheidene ver vangingen bij de bezoekers konden geen kentering in het wedstrijdgebeuren te weegbrengen, zodat het verlies niet kon worden afgewend. Tijdens de derde set was Overboelare op zijn best. Wat de V.K. spelers ook pro beerden aan het net (plaatsballen of aan vallen), alles werd van de grond gehou- Op zondag 12 januari behaalde de jeugd van karateklub Ippon Lebbeke op de Belgische kampioenschappen kumite (gevecht) te Etterbeek drie ereplaatsen, nl. Machteld Aerts (-58 kg, dames), Christophe De Haeck (+79 kg scholieren) en Christof Pauwels (-60 kg scholieren). den door een puike verdediging, zowel in blok als in lage verdediging. Wanneer de bezoekers van in de opslagzone nog gingen falen, was de achterstand van Erembodegem reeds vijf punten. De gasten trachtten het tij te doen keren, maar ze konden niet op tegen de kracht van de thuisspelers. Voor de vierde set werd een moege speelde Valckeniers op de bank gehou den. Erembodegem kon nog eenmaal de leiding nemen bij 365 en volgens het spelpatroon stevende ze af op een vijfde set. Wanneer de thuisploeg opnieuw in het wedstrijdgebeuren verscheen bij 10-9, konden de bezoekers de tegen stander een halt toeroepen. Met achter- opslagwissels kon geen enkele ploeg scoren. Het was Overboelare die als eer ste de ban brak en ze slaagden erin de tegenstander aan de grond vast te prik ken en in één ruk uit te maken. De thuisploeg is volgens onze zegsman de sterkst spelende ploeg uit de reeks en met hun huidig potentieel zijn ze in staat hun mannetje te staan in eerste provinci aal en zelfs een hoofdrol te vervullen. Op zaterdag 18 en zondag 19 april (Pasen) organiseert Kabuto Ju Jitsu Do in G.O.C. Hoogendockte Waasmunster een internationale stage met hooggekwa lificeerde lesgevers. De leiding van de stage bemst bij Bob en Marleen Waterschoot-De Craecker. Er wordt een uitgebreid thema praktische ju jitsu-technieken geboden naast onderricht van diverse leraars uit binnen- en buitenland. Men krijgt zes lesuren op een matoppervlakte van maar liefst 500 m2 en er is verblijf voorzien in een vakantiecentrum met slaapruimtes van 2 tot 12 bedden per kamer, ook douchen is mogelijk. Net zoals vorig jaar werden de kosten voor deelname en verblijf zo laag mogelijk gehouden. Voor 2.100 BF omvat de stage op zaterdag: - de training (4x50') - de overnachting in 'Natuurvriendenhuis Heidebloem', slechts 2 km van de dojo - het avondeten op zondag: - het ontbijt - de training (2x50') - het middagmaal Zonder veblijf en maaltijden: zaterdag en zondag: 800 BF enkel zaterdag: 600 BF enkel zondag: 300 BF De stage wordt gegeven door leraars die tot de internationale top behoren: Erich Reinhardt, 7de dan ju jitsu, Duitsland Norbert Van Soest, 6de dan ju jutsu, Duitsland Kaj Westersund, Escrima, Finland Henrik Sandberg, 6de dan ju jitsu, Denemarken Hugo Van Os, 5de dan ju jitsu do, België Bob Waterschoot, 4de dan ju jitsu do, België Aangezien er maximaal 180 deelnemers worden toegelaten raden wij aan u zo snel mogelijk in te schrijven bij Bob en Marleen Waterschoot, Landbouwstraat 17, 9220 Hamme. Deelnemingsvoorwaarden - Alle in zelfverdediging geïnteresseerde budoka's zijn van harte welkom. Toegelaten vanaf witte gordel. - Schriftelijke inschrijving met gelijktijdige betaling ten laatste insturen 29 maart. Alle inschrijvingen worden genoteerd in volgorde van postdatum en betaling, waarna de bevestiging van uw inschrijving volgt. - Bij uw inschrijving vermelden: naam, adres, aantal deelnemers, graduering in welke budosport, namen van niet-deelnemers die wensen te verblijven (1300 BF). - Belangrijk is wel dat geen annuleringen aanvaard worden. Wel kan iemand anders de lege plaats innemen. Inschrijvingen kunnen betaald worden op rek. 000-1609682-64, B.M. Wa(erschoot-De Craecker. - Meebrengen: inschrijvingsformulier, budopas, JJ-Gi, handdoek, oefenwa pens, een goed humeur. spelers eisten hun tol en de bezoekers moesten nu plooien voor het vooral in het midden verwoestend offensief van Wil liam Linthout en Jo Arents. Na een 15-9 winst gingen de thuisploeg gretig verder in de volgende set. Verscheidene Mode- maspelers zaten door krachten heen en met andermaal 15-9 verlies gingen de bezoekers naar de vijfde en beslissende set. Deze sensatievolle tiebreak bleef zeer spannend tot het bittere einde. Uit eindelijk moest Lebbeke met 16-14 de duimen leggen. Weliswaar met lege han den, maar met een opgeheven hoofd, de lof van de scheidsrechter en de tegen stander konden de Lebbeekse spelers het terrein verlaten. Vooral Jan Vieren deels en Dirk Van Kerckhoven mogen op een reuzeprestatie terugblikken. De pres tatie van de hele ploeg steekt dan ook schril af tegen het makke vertoon tijdens de wedstrijd van vorige week en dit be loofd alleszins nieuwe horizonten. Zou de huidige leider, Kangoeroes Aalst hiervan het slachtoffer kunnen zijn en met een eerste nederlaag worden opgezadeld. I Madavoc Hamme 3 Kemzeke O Na een eerder aarzelende seizoenstart is bij Madavoc Hamme alles in de goede plooi gevallen. Het hard werkend bestuur is dan ook tevreden met de huidige gang van zaken. Hetfanionteam doet het prima en de doorstroming van de jeugd gaat bijzonder vlot zodat een ruime spelers kern garantie staat voor de toekomst van de klub. Want naast de kadetten en scho- lierenploeg, die uitkomen in de kompeti tie, wordt er ook gewerkt met miniemen en pré-miniemen zodat de opvolging voor lange tijd is verzekerd. Zaterdag boekte het fanionteam een meer dan overtuigende zege te Kemzeke nadat de week voordien ook Aalst er kansloos werd gelaten. In amper 44' speeltijd werd de 3-0 op het scorebord geprikt met setstanden die aan duidelijk heid niets te wensen overlaten (15-7, 15-5 en 15-3). Madavoc kon nochtans niet volop rekenen op de door rugklach ten gehandicapte kapitein Annick Peel- man die enkel in de derde set het terrein op kwam. Een collectief sterk spelend geheel liet zich hierdoor echter niet van de wijs brengen en hield er een bijzonder hoog tempo op na in aanval en het werk in verdediging verdiende alle lof. Ook de voorwedstrijd werd een «droge» 3-0 ze ge (15-8,15-10 en 15-6). Voor Mada voc speelde: A. Peelman, A. De Ridder, G. Laemers, E. Rombaut, D. Van Aver- maet, K. Teugels, A. Teugels, H. Van Den Bossche, C. Robbrecht, Ch. Frankaert, L. Peleman, K. De Schrijver, S. Weyn, A. Van Handenhove. Scholieren Madavoc Hamme 3 V.C. Temse 1 Ook de Madavoc scholieren geven de laatste weken blijk van een duidelijke progressie. Nu werd het op de tweede plaats gerangschikte V.C. Temse kans loos gelaten en het is duidelijk dat de inbreng van het duo Donna Van Aever- maet - L. Peleman de ploeg een «sur plus» heeft bezorgd. Beide speelsters treden geregeld aan in de seniorenkom petitie en D. Van Aevermaet rendeerde optimaal vanop positie drie terwijl L. Pe leman een voorbeeld en een stimulans betekende in verdediging voor de gemo tiveerde ploegmaats. Setstanden: 15-3, 13-15,15-12 en 15-11. Speelden voor Madavoc: I. Landtsheer, K. Van Den Broeck, G. Van Avermaet, S. Van Over loop, H. De Bode, E. Parijs, E. Laureys, M. Vandenbrandt, D. Van Avermaet, L. Peleman. Ook de kadetten van Madavoc haalden het met een 3-0 score van Zulte (setstan den: 15-7,15-12 en 15-7).

De Voorpost | 1992 | | pagina 21