Nieuwkomende Aalsterse s Agalev-Parlementsleden 0 spelen met open kaart Aalsterse Vliegende Vogels strijken neer in Belle-Epoque stijl Nieuwe plannen voor behuizing van Aalsterse Stedelijke Akademies... Bond van Grote en van Jonge Gezinnen aktief in Aalst 4 - 24.11992 - De Voorpost opc Aalst. Elsa Van Impe, Juliette Van Nuffel, Rita Coppieters en Liliane Waterschoot werden door de jury gelauwerd voor hun speciale verschijning op de viering van 5 jaar Vliegende Vogels' damesclub waar de achtbare 'lady's'deel van uit maken (a) Vervolg van blz. 1 Jean-Paul De Boitselier samen met karnavalisten Jo Beeckman en J. De Kegel verschenen dan ook in rok en dito waardigheidsattributen om zich van de zeer op prijs gestelde taak te kwijten. Begrijpelijk lieten zij hen niet pramen om uit al die volrondige, elegante damesfiguren op rijpere leeftijd een drietal beau tés te selekteren. 'Men zegt wel dat men liever een vogel in de hand, dan... maar wij hebben hier een ne gentigtal prachtige vogels die ons omringen' schertste Johny Cooman en riep onmiddellijk nog eens de 'tien om nog eens te zien' dames op. Nogmaals genietend van de gra cieuze verschijningen werden uit eindelijk een vijftal dames weer houden. Liliane Waterschoot werd als de meest origineel geklede dame be schouwd. De niet van sex-appeal gespeende Rita Coppieters werd de Miss Belle-Epoque terwijl kunste nares Lucie Brulin verdiend als 'mooiste' werd gelauwerd. Zij had een eigen 'toilet' gecreëerd, geïn spireerd op de figuur van Anna Sergjevora uit de gelijknamige film van Anton Tsjechov. Getooid in zelfgemaakt kleed, hoed dragend met bijpassende hoedendoos en vergezeld van haar witte poedel mocht zij dan ook een daverend applaus van haar vriendinnen ont vangen. Graag had de jury aan elke dame een prijs toegekend want ze waren allemaal zo prachtig uitge dost. De bovenzaal van de 'Borse van Amsterdam' leek omgetoverd in de 'Moulin Rouge' in de tijd van de charleston. De jury verkoos dan ook maar op eigen initiatief er nog nog maar een paar titels biij te creë ren en kende aan Juliette Van Nuf fel de titel toe van de meest karna- valeske. 'Wie doet wat hij kan, mag mee gaan met ne man', verklaarde zij lachend, terwijl de verschijn ing van Elsa Van Impe als de meest gewaagde bestempeld werd. Elsa was namelijk uitgerust met 'de broek van grootmoemoe', kantwerk op de blozende knieën inbegrepen. In elegante beweging verschenen de enkels ontbloot en kon er, volgens Belle-Epoque normen, toch over de aanwezigheid van een zekere er otiek gesproken worden. Het jury kwartet vond het toekennen van de door hen gecreëerde 'Gouden tampax' trofee dan ook meer dan op zijn plaats. De gedekte tafel en de ontkurkte wijnflessen werden nadien duchtig eer aangedaan en het gesnater en gegiechel was niet uit de lucht tot in de vroege uurtjes de 'vliegende vogels' terug hun nest gingen op zoeken. Ad muitos annos, dames! P.H. Vervolg van blz. 1 kwam het leefmilieu het sterkste thema van Agalev, weinig aan bod in de verkiezingsstrijd. Agalev be schikt niet over eigen kanalen om dat tema echt centraal te stellen. De kleine stijging leverde wel 4 ex tra zetels op. De Agalev-fraktie be staat dus momenteel uit 15 leden: 10 mannen en 5 vrouwen. Geen en kele andere partij heeft in verhou ding zoveel vrouwen in haar fraktie. Door het grillig spel van apparente- ring viel de tweede zetel voor Aga lev in Oost-Vlaanderen deze keer in het arrondissement Aalst en werd Luc Barbé uit Ninove volksverte genwoordiger. Greet Buyle uit Aalst werd bovendien als senator gecoöpteerd, zodat het arrondisse ment Aalst nu twee groene parle mentsleden telt. Dit is voor Agalev een prima springplank voor het uit bouwen voor een degelijke Agalev- werking in het arrondissement. Dat zal ook nodig zijn als je kijkt naar de problemen i.v.m. leefmilieu, ar moede, verkeer, huisvesting- De meeste parlementsleden kumu- leren hun mandaat met hun oude job, maar bij Agalev is dat verbo den. Voor Luc Barbé betekende dit dat hij in het onderwijs verlof zon der wedde diende te nemen, voor Greet Buyle dat zij haar welzijns werk bij het CGSÓ diende op te geven. Van hun vergoeding staan ze bovendien één vierde af aan de par tij, zodat ze nog 90.000 fr. per maand netto overhouden. Luc Barbé wilde verder kwijt, dat hij de volgende jaren in het arrondisse ment vooral wil werken rond mi lieuproblemen, zoals de Dender, Animalia en Fabelta Ninove. Ook de huisvestingsproblemen wil hij aanpakken. Hij vindt het een schan de datje nauwelijks nog een betaal bare en degelijke woning vindt. Zijn aandacht wordt ook gaande gehou den door een aantal verkeerspro blemen, zoals de verkeersonleef- baarheid, openbaar vervoer, nieu we wegen ('ontsluiting'), verkeers onveiligheid (in 1 jaar vielen er in het Arrondissement Aalst 39 do den, 427 zwaar gewonden en 1760 lichtgewonden in 1990). Ook de vraag naar nieuwe industrieparken (Steenberg te Erpe-Mere o.a.) wachten nog op antwoord. Greet Buyle daar tegenover wil, na 20 jaar welzijnswerk te hebben ver richt, haar aandacht toespitsen op ontwikkelingssamenwerking en ge zondheidszorg. Zij houdt boven dien de vrouwenproblematiek en de emancipatie steeds hoog in het vaandel. Zij voorziet dan ook in de toekomst in een overlegavond voor vrouwen. Daarnaast vraagt de nieu we senator ook aandacht voor de signaalfunctie van de mensen en roept op tot de deelname aan de nationale betoging op 22 maart e.k. voor een multi-culturele samenle ving en solidariteit met de Derde Wereld. Volgens beide nieuwe Agalev-par- lementsleden hebben de traditione le partijen tot nu toe inzake leefmi lieu een opkuispolitiek gevoerd. De vervuiling van de industrie werd hier en daar een beetje opgekuist, op kosten van de gewone burger (milieubelasting voor gezinnen, voor vrijstelling voor bedrijven). Van een echt voorkomingsbeleid was volgens hen geen sprake. Daar om willen zij naar de kern van het probleem gaan: de leefmilieupro blemen kunnen enkel opgelost wor den door een streng voorkomings beleid, door het overschakelen naar een groene ekonomie. Zij stellen dat een groene economie niet al leen het leefmilieu spaart maar ook de mens. 'Anders gaan leven, is ten slotte zeker ook liever, gelukkiger en rustiger gaan leven!' besluiten zij. P.H. op> 'In pas: gek de lacl zot daa zeil het dez gin zef mil ho thi 'sl; 7,5 1 sta sti I mt tei I de w< 1 be Aalst. Kunstenares Lucie Brulin werd uitgekozen als 'de mooiste'op het eerste lustrum van damesclub 'De Vliegende Vogels' (a) Voor haar leden heeft de Aalsterse afdeling van de Bond van Grote en van Jonge Gezinnen weer heel wat aktiviteiten klaar de komende maanden. Voor de sportieve leden zijn er de turnavonden elke dinsdag vanaf 20.30 uur in de Sint-Anna- school aan het Volksplein. Men be taalt 50 fr per avond. Volleybal wordt er gespeeld elke woensdag van 20.00 tot 22.00 uur in de sport hal 'Ten Rozen' in de Rozendreef. Ook hier wordt 50 fr per avond be taalt. Daarbij komt wel een eenma lig bedrag van 150 fr voor de verze kering. Dan zijn er een aantal informatieve avonden. Zo wordt op dinsdag 4 februari om 20.00 uur een avond rond brandpreventie aangeboden. Iemand van het brandweerkorps zal vertellen hoe men brand kan voor komen en wat men moet doen wan neer er toch brand ontstaat. De avond heeft plaats in de brandweer kazerne van Aalst. Er staat ook een rondleiding in de kazerne op het programma. Op zaterdag 14 maart is er dan in Netwerk, De Ridderstraat de der tiende tweedehandsbeurs voor kin- dergerief. Tussen 9.00 en 13.00 uur wordt er baby- en kinderkleding tot 12 jaar, in goede staat, netjes gewas sen, aangeboden. Ook kinderwa gens, buggy's, kinderparken, kin derstoeltjes, speelgoed, enz, zijn welkom. Men kan vanaf 28 februari inschrijven voor deze aktiviteiten bij mevrouw De Bruyn - De Schep per, Berkenlaan 14 te Aalst (053/ 77.78.86 na 18.30 uur) en bij me vrouw Willems - De Brauwer, Korte Zoutstraat 42 te Aalst (053/ 21.36.55). Klein-Aalsterse leden die vorige keer niet deelnamen krijgen de eerste kans. Vanaf 9 maart wor den de resterende plaatsen vrijge geven. Op vrijdag 27 maart om 19.30 uur heeft in de Sint-Martinuskring de jaarlijkse algemene vergadering Reeds verschillende jaren is er in Aalst een chronisch gebrek aan ruimte voor het onderbrengen van diensten, archieven en musea. Om hieraan te verhelpen werden heel wat reorganisatieplannen uitgedokterd voor het onderbrengen van het archief van het Land van Aalst, het Daensmuseum, de Stedelijke Akademie voor Muziek en voor Schone Kunsten. Stapsgewijs begint zich voor dit probleem een oplossing af te tekenen. Het vertrekpunt om een carroussel van verhuizingen in gang te zetten, was het overbrengen van het politiebureau van het Colinetplein naar de vroegere gebouwen van de Bond Moyson aan de Sint-Kamielstraat. Onlangs werd door het College van Burgemeester en Schepenen be slist, de Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel in het vrijgekomen politiebureau onder te brengen. De hierdoor vrijgekomen panden aan de Vrijheidstraat zullen gebruikt worden voor het onderbrengen van het archief van het Land van Aalst. Reeds in 1989 was met de Rijksar chivaris een akkoord bereikt over het overbrengen van dit archief naar Aalst. Er werd toen echter als voorwaarde gesteld dat er voldoen de ruimte moest voor beschikbaar zijn. In de loop van dit jaar zal hier mee deze voorwaarde kunnen ver vuld worden. Akademie voor Schone Kunsten Er is nog een verhuizing in het ver schiet maar dit waarschijnlijk op toch wat langere termijn. Er werd reeds vroeger bekend gemaakt dat bij de Stad de intentie bestond en ook reeds de plannen, om de Stede lijke Akademie voor Schone Kun sten, volledig over te brengen, naar een nieuwbouw in de Nieuwbeek- straat, te realiseren op de grote open ruimte omsloten door de ge bouwen die op dit ogenblik ook door de Akademie worden ge bruikt. Deze plannen worden ech ter grondig herzien. Uiteindelijk zullen de gebouwen van het voormalige zwembad aan de Kapucienenlaan dan toch niet ver kocht worden, niettegenstaande dat in de begroting van 1991 was voor zien. Er wordt door de diensten van de stad een nieuw plan uitgewerkt waarbij het voormalige zwembad volledig wordt geïntegreerd in een nieuwe realisatie voor de Akade mie. Eind maand maart van dit jaar moet het voorontwerp klaar zijn. Eens al deze plannen gerealiseerd kunnen de gebouwen van het Oud-Hospi taal aan de Oude Vismarkt vrij ge maakt worden voor het inrichten van musea. Als eerste zou een be reikbare plaats vrij gemaakt worden voor het overbrengen van het Daensmuseum, dat op het ogenblik is ondergebracht op de tweede ver dieping van het belfort. Conservator Luc Geeroms is intus- sentijd al begonnen met de inventa risatie van het Stedelijk Museum. Reeds diverse ruimten van het Oud-Hospitaal werden vrijgemaakt wat een eerste uitbouw mogelijk maakt. De kapel en de wandelgan gen kregen een opknapbeurt en het stedelijk museum kreeg een nieuw esthetisch verantwoorde ingang. De Valerius De Saedeleer-kollektie werd onlangs nog uitgebreid. Na de verhuis van de Akademie voor Schone Kunsten ontstaat de moge lijkheid voor het organiseren van een Louis-Paul Boonzaal, een zaal Kapucijnenlaan-Nieuwbeekstraat voor kant en een voor grafiek. Het is voor einde 1993 voorzien, betrekken van de gebouwen aan de ppj Vlarem II voorziet in een aantal preventie- bezitters van een mazoettank voor 31 de- ve maatregelene om de vervuiling van de cember van dit jaar dit melden bij het bodem en het grondwater door lekkende gemeentebestuur, mazouttanks te vermijden. Zo moeten de plaats. De aanwezigen worden ge trakteerd opeen lekker kaasassorti ment en een glaasje lekkere wijn. Aan de hand van dia's toont de na tionale voorzitter van de Gezinsva kantie Familiatours, tevens gewes telijk ondervoorzitter, Rik De Poorter, hoe gezellig en aantrekke lijk de vakanties van De Bond kun nen zijn. Deelname aan deze avond kost 300 fr per persoon of 1.000 fr voor het hele gezin. Op zondag 14 mei om 14.00 uur start men aan de Sint-Annakring voor een fietstocht naar Vlassen broek via Mespelare en Oudegem. In Vlassenbroek wordt halt gehou den waarna men langs de Schelde- dijk naar Dendermonde en zo via het Denderbellebroek terug naar Aalst fietst. Zondag 21 juni staat er een stads wandeling door Aalst op het pro gramma. Om 14.00 uur neemt Hilde Van Ingelgem de groep mee op ont dekkingstocht langs onbekende hoekjes van Aalst. Bij slecht weer wordt het programma aangepast. En dan is er de jaarlijkse busreis. Dit keer is de bestemming Parijs. Men vertrekt op zondag 28 juni om 5.55 uur aan de Bloemenveiling Flora en om 6.00 uur aan de Sint- Annakerk waar ook de gids zal op stappen. In een wegrestaurant wor den de boterhammen opgegeten en rond 10.00 uur komt men in Parijs aan. Daar worden enkele beziens waardigheden aangedaan. In de na middag wordt een tocht gemaakt met de bateau mouche op de Seine (32 FF) en tegen 24.00 uur wordt men terug in Aalst verwacht. De prijs zal ongeveer 750 fr bedragen. Fietsen kopen en onderhouden is een volgende manifestatie. Die heeft plaats op 24 maart in 't Apos telken waar Gaby Van Hauwe alles vertelt over de fiets en waarop men moet letten bij de aankoop en hoe men zijn fiets het best kan onder houden. Tenslotte is er nog een avondje over het gebruik van kruiden. Hiervoor heeft men een beroep gedaan op kruidenkenner en -kweker Frans De Block uit Hekelgem. Hij laat bepaalde kruiden proeven en ge bruiken. Hij geeft ook recepten voor kruidentee en schoonheids zalfjes. Deze bijeenkomst heeft plaats op dinsdag 28 april om 20.00 uur in 't Apostelken. Aalst. Kunstenaar Achiel Hutsebaut stelt zijn werken nog tentoon in Galerie Denise Van de Velde aan de Tragel 7A te Aalst tot 22 februari (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 4