Avenue Productions wil promotor zijn van regionale groepen presenteert Fragua Proyecto Social Colombia Vernieuwde Netwerkgalerij opent met Alex Michels «Eet meer Freud» met toneelkring De Schakel in het Aalsterse Kat-Teater 10 - 31.1.1992 - De Voorpost Op zaterdag 1 februari wordt te 20 uur in het Kultureel Centrum De Werf te Aalst, een festival gebracht van Latijns-Amerikaanse traditionele mu ziek en zang. Een feest voor het oor en het hart, dat ook de andere kant laat zien van een miskend Columbia met zijn schitterend volk en zijn uitzon derlijk kultureel verleden en heden. Onder de auspiciën van J. Chabert, Minister Externe betrekkingen van het Brusselse Hoofdstedelijke Ge west en van de Ambassade en het Consulaat van Columbië te Brussel werd dit projekt gerealiseerd, sa men met de steun van ACW-Ver- bond Brussel-Halle-Vilvoorde en ACW-Wereldsolidariteit en de Mi- grantenwerking-Aalst. «Fragua in concert» wordt ingericht ten voordele van de ontwikkelings- projekten van Proyecto Social Co lumbia, die sinds 1991 een autono me organisatie en werkgroep is ge worden. Zij hebben hun steun toe gezegd aan het projekt «Hombres Hermanos» (Mensen zijn Broe ders) in Medellin. De bedoeling is daar een home voor opvang en be geleiding van straatkinderen in de ze grootstad te realiseren en verder te voorziep in de huisvesting, bege leiding en verzorging»van oudere en eenzame, geharjdikapte mannen en Vrouwen. Daarnaast ligt ook qen dubbel-pro- jekt klaar'betreffende.Ciudad Boli var (Bogota) waar de «Fundacion Social» een groots plan heeft voor het ontwikkelingswerk met betrek king op de miljoenenbevolking van arme miseriemensen. Hier zal het Sociaal Project Columbia meehel pen dit mee te financieren in de wijk Jerusalem en in de wijk Santa Rosi- ta. De bevolking van deze wijken bestaat in hoofdzaak uit jonge men sen, jonge gezinnen, met heel wat kinderen. Deze twee hoger genoemde projek- ten, die een totaalkost vertegen woordigen van 7 miljoen Bfr. heb ben zij ter studie en uitwerking toe vertrouwd aan ACW-Wereldsoli dariteit. Het gunstig antwoord van deze organisatie laat vermoeden dat hiervoor een oplossing in de maak is. Ook nog andere probleemsituaties worden aangepakt. De uitrusting voor een basisschool en een tehuis in Tunja (Bogota) wordt gefinan cierd. De benefiet-voorstelling in Aalst is vopral bedoeld als hulp voor twee kleinere projekten. Zon- Aalsl. De Latijnsamerikaanse groep 'Fraguabrengt traditionele muziek en zang uit Columbia der te kunnen bepalen wat het be drag zal zijn, heeft de organisatie reeds toegezegd, naar gelang zijn mogelijkheden, deze te helpen be toelagen. Enerzijds in Belalcazar de «Escuela Manuela Beltran». Dit schooltje moet herbouwd worden. Het is vol ledig verkrot en dreigt in puin te vallen. Een beter onderdak, een rui mere behuizing, uitrusting en schoolgerief, het zou deze school gemeenschap helpen beter werk te doen voor deze arme bergbewo ners. Totaalkost: 450.000 fr. Ander zijds de «Albergue Infantil» in Tun ja. Het zou een tehuis moeten wor den vooreen 50-tal meisjes tussen 5 en 17 jaar. De kost hiervan wordt geschat op 720.000 fr. De groep Fragua (de smidse) Zuid-Amerika en Europa liggen ver van elkaar. «Leven» is ook zo an ders in Zuid-Amerika dan in de Eu ropese landen. Anders zijn ook de muzikanten van Fragua door hun culturele wortels. Het voorbije ge beuren, een voorbije geschiedenis van reeds 500 jaar lang bracht hen niet altijd dichter bij ons. Mekaar beter leren kennen, naar mekaar toeleven, is de betrachting van de optredende groep. Zij willen daar iets aan.doen, hoe bescheiden ook. Door banden te smeden in soli dariteit en wederzijdse waardering en in een streven naar en medewer king aan de opbouw van een recht vaardiger en betere wereld, willen ook Proyecto Social Colombia, hun steentje bijdragen. In het Koncert wil men de muziek als kunstuiting en las belevenis le ren kennen en helpen beluisteren. Zuid-Amerikaanse muziek en zang is veel meer dan de zo vertrouwde melodietjes en liederen die ons zo dikwijls langs radio en TV ter ore komen. De vreugde en de pijn, de hoop en de wanhoop, de liefde, de warme vriendschap, de uitbundige feestelijke momenten, het geloof en het Godsvertrouwen, hun eigen christen beleven, het zit er allemaal ingebakken. Hun eigen onderlinge verscheidenheid, zo anders soms, door het verschil van ras, kuituur, land en taal hoort men doorklinken in alles wat «Fragua» brengt. Zij bespelen ook met die bedoeling de oudere traditionele instrumen ten van hun verleden. Maar door de vaardigheid van hun kunst en muzi kaal talent en met de akoestische mogelijkheden van verbreding en versterking van de sonoriteit, kan men hen beluisteren als naar een nieuwe schepping van herboren kunst. Kaarten voor deze avond kosten 250 fr. en kunnen bekomen worden aan de kassa van de werf. Reserva tie op nr. 053/76.13.11. P.H. Aalst. Het glas werd geheven op de opening van de vernieuwde Netwerk Galq (o) Reeds twee jaar lang was Eddy De Laender de administratieve, organisato rische en promotionele drijfkracht achter de Aalsterse covergroep «Bien Cuit». Toen deze popgroep ophield te gestaan zette hij zich met zijn pas opgericht boekings- en adviesbureau Avenue Pit>ductions achter de pro motie van meerdere groepen. Na het ter ziele gaan van de cover-, groep Bien Cuit bleef Eddy De Laender niet bij de pakken zitten. Op 1 januari startte Avenue Pro ductions met een professioneel uit gebouwd boekings- en organisatie bureau uitgebouwd rond drie items. In de eerste plaats wil Avenue Pro ductions zich profileren als promo tor en het administratieve en pro motionele management op zich ne men van een tiental muziekgroepen in en rond Aalst. Momenteel heb ben John Wolley and Friends, Bad Behaviour, Less Wilson, Single Side Band (eertijds Cousteau), Eye to Eye en saxofonist Jan Nerens (van het So What Kwartet) zich reeds onder de vleugels van Avenue Pro ductions geschaard. Daarnaast pro moot hij ook Theater Abajour (het vroegere marionettentheater Klak) en Discobar Sound Survey. Groe pen die een professionele PA-in- stallatie willen huren kunnen ook bij het bureau terecht. Avenue productions bekommert zich ook over het boeken van optre dens en legt zelf het contact met verenigingen, zaalhpuders en jeugdhuizen om een programma sa men te stellen. Ook een aanbod voor het animeren van openingen van winkels, restaurants, het oplui steren van vernissages, kinderfees ten, braderies enz... is voorzien. Promotie en advies. Wanneer groepen ook eens wat an ders willen dan het organiseren van een traditioneel eetfestijn om de kas te spijzigen kunnen zij ook voor advies terecht bij Avenue Produc tions. Samen met de vereniging wordt er. dan naar een gepast alter natief gezocht en de raadgevingen, reklamevoeringen public relations- working kunnen voor Avenue Pro ductions hierbij worden geput uit tien jaar lange ervaring in het jeugd- huizencircuit. Momentcel wordt ook elke woensdag van 19 tot 20 uur in het radioprogramma «Open doek» van Radio Avanti (102.9 MHz) een voorstelling gegeven van de beschikbare groepen. Voor verdere informatie kan Ij steeds kontakt opnemen met Avt- nue Productions, Eddy en Mieki De Laender-De Neve, Priestei Daensplein 4, te Aalst. Tel. 053; 21.42.11, bellen liefst na 18 uur.O; genoemd adres kan ook steeds gn tis en vrijblijvend een brochure me: het hele aanbod verkregen wordeaj 1991 'l jaar uitgeperst is een uitgave w Uitgeverij Souverain waarin Vlaamse 9 Franse kartoenisten hun kijk geven op& gebeurtenissen in ons land van het voortU jaar. Het boek is verkrijgbaar bij Uitge\en Souverain, Roodebeeklaan 91 te 10* Brussel. Gerookte zalm en gerookte heilbot worde niet altijd even vers te koop aangeboden éi de verpakking laat vermoeden. Tot dt vaststelling is Test Aankoop gekomen «j zijn nummer van december. Test Aankop deed een test naar 30 stalen gerookte zak en 15 stalen gerookte heilbot. Het numm is verkrijgbaar op het adres Hollandstttm 13 te 1060 Brussel (02/536.64.11.) In zijn december nummer heeft Test Aan koop hel over eau de toilette voor heren landwijnen, gerookte zal men he'tM compact camera's, televisiestoestellen een 63 cm scherm en de ervaringen met kleine en middelgrote auto's. Test Aan koop is verkrijgbaar op het adres Holland straat 13 te 1060 Brussel (02/536.64.Hl thur Schnitzler een nogal kontro- versieel figuur. Regisseur Anton Cogen ontdekte de diep psychologi sche achtergronden in deze op het eerste gezicht nogal oppervlakkige benaderingen en maakte van het stuk een boeiend kijk- en luister spel. Dialoog tussen het specimen man en vrouw Over «Eet meer Freud» of «Rei dansen» vertelt Anton Cogen: Arthur Schnitzler is zo één van die teaterauteurs die, volkomen ten on rechte trouwens, tussen de plooien van het eeuwenoude, konservatieve en verstorven toneelvoordoek, blij ven hangen. Geboren in Wenen op 15 mei 1862 en er overleden op 24 oktober 1931. Aanvankelijk baadt zijn werk nog in de typische Weense schittering, maar naderhand evolueert het naar melancholisch, tragikomisch tame lijk cynisch realisme, waarvan het erotisch-psychologisch element, heel vaak de stevige basis vormt. Niet te verwonderen overigens, want onze Arthur was ook medicus met een uitgesproken belangstel ling voor de psychiatrie, wat hem onmiddellijk in verband brengt met zijn Oostenrijkse landgenoot Sig- mund Freud, wiens ophefmakende visie op de erotische impuls, zeker van grote invloed zullen geweest zijn op de auteur. Uit een uitgebreide serie stukken, waaronder «Liebelei», «Prof. Ber- nardi», «Fraulein Ilse», «Der Ruf des Lebens», werd «Reidansen» ge kozen. Tien fel psychologisch doorploeg de, pseudo-komische sketches in tet^X7wSe"See'''Begeer Freud-zijn eigen kleur. Een nie„e mi Op 7, 9, 10, 14, 15 en 16 februari brengen Toneelkring Schakel uit Aalst hun nieuwe produktie in het Kat-Teater aan het Vredeplein te Aalst, telkens te 20 uur. In regie van Anton Cogen wordt «Eet meer Freud» van Arthur Schitsler opge voerd. Na de produktie van «En waar de ster bleef stille staan» die inspeelde op de Kerst- en Nieuwjaarssfeer, gaat toneelkring De Schakel een he le andere richting uit. In de regie handen van Anton Cogen heeft men een stuk gelegd van een bijna niet gekende Weense auteur uit einde negentiende eeuw, Arthur Schnitzler. In zijn stuk «Eet meer Freud» brengt hij een tiental korte sketches tussen een man en een vrouw. De voor de tijd waarin het geschreven is, nogal erotisch gela den situaties maakten toen van Ar- dialoogvorm tussen het specimen man en vrouw in al hun triviale va riëteiten. Voyeurisme van de bo venste plank. Het «Schakel »-concept van Cogen brengt de sketches met de teneur van het volks theater, maar «gelar deerd» met hun analyse naar onze min of meer chaotische aktualiteit toe, gevuld met onder erotische hoogspanning staande akteurs en aktrices, die meer dan de rollen, zichzelf zullen spelen, en daardoor, willens nillens, de types die onze Arthur op het oog had, wij dus. Als posthume dank van Schnitzler aan Freud, geven wij de produktie de sloganeske van «een betere Toon Hermans» gepikte naam: «Eet meer Freud». P.H. Het onafhankelijk Kultureel Cen trum Netwerk, beschouwt al een he le tijd, het tonen van werken van jonge hedendaagse Belgische kun stenaars als één van hun bijzonder ste aktiviteiten. Die galerij-funktie is men intussentijd op meer zelf standige basis gaan zien, los van de andere aktiviteiten en projecten die in Netwerk ontwikkeld worden. Dit resulteerde in de uitbouw van de vernieuwde Netwerkgalerij die nu een eigen ingang heeft gekregen, gescheiden van het café. Als aller eerste tentoonstelling komt het schilderwerk van Alex Michels aan de beurt dat nog te kijk staat tot 1 maart. Er worden vooral schilderijen in olieverf getoond. De tekeningen zijn hier in zekere zin de voorstu dies van, wat niet wil zeggen dat ze er aan ondergeschikt zijn. Steevast vormen tekeningen de essentiële tussenstap tussen idee en doek. Als autodidact werkt Michels uitgj. sproken intuïtief. Elke idee dat zot der uitzondering ontleend is aanè zintuigelijke werkelijkheid, kan M Michels jarenlang sluimeren. Utf eindelijk wordt het opnieuw geakt veerd in sterk geabstraeerde vo: men die op papier of doek worde- gebracht. In sommige werken kan de vont: aan de basis enigszins het werk bt palen zoals in de bidsprinkhaan bii In andere werken evolueert dij waarneming naar een soort code dit dan moeilijker toegankelijk word: voor de kijker, zoals in de zelfpori tretten. Technisch werkt de.schilde het liefst in elkaar overdekkende kleurlagen, waarbij de onderste b| gen mee het eindresultaat bepaiei De tentoonstelling in Netwerk aai de De Ridderstraat 28 is toeganke lijk van woensdag tot en met zater dag, telkens van 14 tot 18 uur.

De Voorpost | 1992 | | pagina 10