POffi Ives Van Parijs schittert in topper VW Hamme: en nu nog Hekelgem Moreel front nog niet gebroken Winnen een must voor KAVD VW Hamme - Bornem 2-0 Eendracht Aalst sx Liga-invallers Anderlecht 2 E. Aalst 1 V BflBV Nico Buyl out bij Lebbeke De Voorpost-31.1.1 yy^- \t Redoktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL De topper in bevordering B wordt zaterdagavond om 20 u. in het stadion van Eendracht Aalst gespeeld, waar VVV Hamme gast is van Hekelgem. Het wordt gewis een zware opdracht, stelt oefenmeester Daniel De Paepe. Aan Hekelgem bewaren we een slechte herinnering. Het is de ploeg die ons tijdens de heenronde gewoon van het veld speelde en niet onverdiend een 1-4 overwinning behaalde. De nederlaag van toen leidde tot onze heropstanding. Sindsdien hebben we slechts één keer verloren en bezetten momenteel rotsvast de twee de plaats, met amper een punt verschil op Bornem. Na ons krijgt Hekelgem de leider op bezoek. Je kan best een rekensommetje maken. Winnen zij die twee matchen, dan treden ze opnieuw in de running. Je begrijpt dat we in die omstandigheden tot het uiterste zullen moeten gaan. Een gelijkspel zal mij tevreden stemmen. Halen wede volle inzet binnen, dan is er reden om feestte vieren, ledereen was deze week paraat op de training. De sfeer is optimaal in Hamme. In geen jaren stonden we rond deze tijd zo goed gerangschikt. En toch lopen er nog altijd mensen rond, die hierover niet helemaal tevreden zijn. Ik kan dat moeilijk begrijpen. De ploeg: De Pelsmaecker, Vanhoucke, Coucke, Laroy, D'Hondt, Stalpaert, Van Parijs, De Borger, Van De Velde, Vergeylen, Van Borm (Segers, Vermeire, De Wilde). Drieduizendvijfhonderd toeschouwers waren getuige van een opwindende wed strijd die door de thuisploeg, op grond van een sterke tweede helft, verdiend werd gewonnen. Guido Vergeylen bracht met een magistrale kopstoot het stadion in vervoering. In de eindfase bracht Filip De Borger leider Bornem de genadeslag toe. Een werklustige Ives Van Parijs speelde als fourier een centrale rol in de Hamse middenlinie. Door deze zege van Hamme, dat Bornem tot op een punt genaderd is, barst de strijd in bevordering-B opnieuw open. Het duel tussen de nummers één en twee groeide in elk geval uit tot een spannende strijd. De leider gokte op een gelijkspel, dat lag er vingerdik op. Omdat hij op zijn snelle spitsen kon rekenen was de coun ter het aangewezen wapen. De thuis ploeg daarentegen had zich achteraan degelijk georganiseerd en keek in de eerste helft enigszins de kat uit de boom. Niemand liet zich verleiden tot het nemen van risiko's en daardoor waren de doel kansen schaars in die periode. Een eerste hoekschop kwam er pas na twintig minuten. Voordien was er geen enkele keer echt op doel getrapt. Halver wege de eerste helft baande de technisch sterke Filip De Borger zich een weg door heen de bezoekende verdediging maar kon daaruit, toen puntje bij paaltje kwam, geen voordeel puren. Een kombinatie Stalpaert-Vergeylen eindigde even later in een hoekschop. Toen kwam Bornem ook even de neus aan het venster steken. Gunther Sterckx had zich van de bal meester gemaakt en ondernam een po ging vanuit een vrij schuine hoek. In het begin van de tweede periode zag het er even naar uit dat Bornem uit zijn krammen zou schieten maar dat vuur was al snel gedoofd. Hamme kwam steeds sterker te voorschijn, gooide alle aanvalsregisters open en bestookte doorlopend de bezoekende afweer. Ge ruime tijd hing er een doelpunt in de lucht. Op zowat een kwartier van het einde was het dan zo ver. Ives Van Parijs plaatste een perfekte hoekschop, die door de hoogopwippen- de Vergeylen met het hoofd in de verste hoek werd verlengd. Het enthousiasme bij de thuisploeg kon niet meer op. Bor nem werd nu tegen de eigen goal ge drukt. Bijna werd Vergeylen auteur van een tweede treffer toen hij haarfijn door Ives Van Borm werd bediend maar net naast de staak besloot. Twee minuten voor het einde werd het bezoekende lot definitief bezegeld. Een hoog inzenden van de ingevallen Raf Vermeir werd door Van Borm doorgesluisd naar De Borger, die op zijn beurt het karwei afmaakte. Hamme: De Pelsmaecker, Coucke (45' Segers), D'Hondt, Van Parijs, Van Borm, Laroy, De Borger, Van de Velde (86' Vermeire), Vergeylen, Van Houcke, Stal- paert. Doelpunten: 74' Vergeylen 1-0; 88' De Borger 2-0. Feest Het was zondagavond feest in Hamme na de schitterende partij en verdiende VW Hamme-Bornem 2-0. Vergeylen kopt op doel maar doelman De Raedt wist er wel raad mee (vh) zege tegen Bornem. In de tweede helft werd de leider overrompeld en met zijn rug tegen de muur gezet. Twee doelpun ten langs Guido Vergeylen en Filip De Borger plaatsten de kroon op het werk. In de kleedkamer werden de champagne flessen ontkurkt. De pret kon niet op. De winst brengt Vigor Wuitens op één punt van de leider. Het scenario dat oefen- meester Daniel De Paepe vooraf had uitgedokterd klopte als een bus. Op de kollektieve prestatie valt niets af te din gen. Een opmerkelijke verrichting lever de de piepjonge Ives Van Parijs. Eerst speelde hij op de flanken en werd nadien naar het centrale gedeelte van de mid denlinie overgeheveld. Van dan af greep Hamme zijn opponent bij de keel. 'De opdracht die de trainer ons had mee gegeven bestond erin de kat uit de boom te kijken, vertelt Ives Van Parijs. Het kwam er voor ons opaan om in het eerste kwartier geen doelpunten tegen te krij gen. Tegen een sterk team als Bornem kon dat een ramp zijn. Enigszins tegen onze verwachtingen in kwam Bornem niet uit zijn schelp. Het speelde vooral op de tegenaanval, sloeg het middenveld over en probeerde met verre voorzetten gladde kerels als Gunther Sterckx en Luc Van den Wijngaert aan het werkte zetten. We waren echter op onze hoede en gin gen elk risiko uit de weg. Hoogtepunten kwamen er in dit stuk niet voor omdat geen van beide teams in zijn kaarten liet kijken. Ik voelde mij groeien. Dat kwam omdat ik uit ieder duel als winnaar te voorschijn kwam. In zulke omstandigheden krijg je vertrouwen, durf je meer te ondernemen en groeit de in spiratie. Halverwege de eerste helft was ik ervan overtuigd dat dit Bornem, hoe sterk het ook is, niet onklopbaar was. De leidersploeg heeft ons nooit in verlegen heid gebracht. Het was uiteraard belang rijk om voor honderd procent gekoncen- treerd te blijven. Een team als Bornem aarzelt immers niet om een slippertje af te straffen. Tijdens de rust vroeg de trainer ons om alle aanvalsregisters open te trekken. Het besef dat we bekwaam waren om Bor nem een mokerslag toe te dienen, groei de bij iedereen. In de tweede helft waren we in alle linies meester van de situatie. Het duurde ech ter nog vrij lang vooraleer we daaruit munt konden slaan. Op een kwartier van het einde viel het doelpunt als een ge schenk uit de hemel. Toen kregen we pas echt vleugels. Niets of niemand zou ons deze belangrijke zege kunnen ontnemen. Deze winst brengt ons op één punt van de leider en nu kan geen van ons beiden zich nog een slippertje veroorloven. Zaterdagavond wacht ons tegen Hekel gem een nieuwe opdracht die even be langrijk is. We leven nu van wedstrijd tot wedstrijd. Tegen Bornem hebben we ge toond waartoe we in staat zijn. Wie nü nog met een komplex rondloopt moet dat dringend overboord gooien', aldus een glunderende Ives Van Parijs. E.G. Als we afgaan op hetgeen we op training hebben vastgesteld lijkt het ons dat het moreel front nog niet in mekaar is gestort. Oefenmeester Grijzenhout blijft er de pees opleggen en de spelers zelf werken zich in het zweet om hun coach te overtuigen van hun goede wil. Inzet is er inderdaad genoeg, maar het zal zeker de kenner niet ontgaan zijn dat de ploeg in haar geheel maturiteit en ondervinding mist om het in eerste klasse waar te maken. Eigenlijk zou men zaterdagavond op Genk een goede prestatie moeten neerzet ten. Dat kan wellicht als men een vroeg tegendoelpunt vermijdt en probeert zelf te scoren. Dat is misschien simpel uitgedrukt, maar het is de realiteit. Ondertussen is het een publiek geheim dat manager Orlans vanwege het bestuur de opdracht heeft gekregen om een tweevoudig plan op te stellen. Eén voor het geval dat Aalst miraculeus toch in eerste klasse zou blijven en één wanneer vast staat dat de degradatie onafwendbaar is geworden. Ondertussen is het ook zo dat Grijzenhout in de nabije toekomst de voorkeur zal geven aan die spelers die zich niet individualistisch opstellen. In deze kontekst wijst hij met een vermanende vinger naar Zakkas. "Die moet nu maar eens gaan beseffen dat we geen zaalvoetbal spelen. Al zijn gedribbel brengt ad finem niets op voor de ploeg. Als spits aangeworven heeft Theo tot nu toe nog slechts één doelpunt gescoord. Geef toe dat het bitter weinig is. Dan probeer ik het liever met jongens die zich keihard inzetten voor de ploeg", dixit Grijzenhout B.A.D. Er heerst blijkbaar een epidemie in Dendermonde. Vorige week verschenen een paar spelers op het ziekenrapport. Dinsdagavond Heten Claudio De Paep en Tom Wygonic weten dat ze ingevolge griep het huis moesten houden. De laatste drie maanden heeft Willy Meersman geen enkele keer met eenzelfde elftal kunnen aantreden. Vorige zondag ontbraken maar liefst zes basisspelers. Als gevolg van dat voortdurend wisselenis de cohesie in de ploeg helemaal zoek geraakt. Het is nu nochtans de hoogste tijd om punten te winnen. Een nederlaag tegen Schriek, brengt paarsblauw meteen in de bedreigde zone. Klubleiders spreken over een «ramp» wanneer dat zou gebeuren. Meersman hoopt tegen zondagmiddag alvast een aantal manschappen te rekupereren om min of meer een degelijk team in lijn te brengen. Bert Emmaneel, Robbie Nardus en Tom Wygonic zijn er zeker niet bij. Achter de namen van De Paep, Van Troos en Heirman, mag je een vraagteken plaatsen. De ploeg: Verstraeten, De Kinder, Rijdant, Moens, De Paep, Nijs, Stevelinck, Van Troos, Van Roy, Heirman, Van Nieuwenhuyse, De Coninck, Schockaert, Gotsen. E. Aalst: De Schrijver - Roelandt - Lamin - Okpara - Marginet - Temmer man - Lathouwers - Baert - Chunga (46' Godtbil) - Mathijsss (75' De Wint) - Eecknout. Doelpunten: 10' Marginet 0-1; 44' Pijpens 1-1; 80' Pijpens 2-1 w Hamme-Bornem 2-0. Van Parijs in duel met De Bruyne (vh) Nico Buyl moet een operatie onder gaan aan de teen, en is voor de rest van deze competitie onbeschikbaar. De ploeg: Vinck, Van Langenhove, Peeleman, Trienpondt, Hals, Triest, Verstraeten, Van Keymeulen, De Waegeneer, Muysewinckel, Ver- cauteren, (Massambe, Schoepen). v EGy VW Hamme-Bornem 2-0. Vergeylen, auteur van het eerste doelpunt, is bezoekersdoelman De Raedt te vlug af (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17