m w Individuele fouten SK Terjoden loopt uit Jong Lede is nog niet dood I Herdersem alleen aan de leiding Moeilijk voor leider Oordegem E. Aalst - RC Anderlecht 0-4 s Derde provincialers in Erpe-Mere E. AALST-Digest Derde provinciale E Derde provinciale C 18 - 31.1.1992 - De Voorpost VOETBAL De burenstrijd tussen Lede en Mere was vooral voor de thuisploeg van kruciaal belang Mere speelde voor de rust rond uit zwak en Lede verzuimde dit af te straffen langs Lanckman en De Valck. Kort na de koffie bleef Labroye rommelen in de bezoekende defensie waarin enkel speler-trainer Rik Verliefde niet onder zijn niveau speelde. Hij bediende De Valck die voor de openingsgoal zorgde. Toen vergat Lede twee dingen: eerst en vooral de score verder uitbouwen ook al kreeg Lanckman de kans hiertoe en tenslotte vergat men ook te voetballen. Vijf minu ten volstonden om Eddy Van Den Drie- ssche tweemaal te laten scoren. In het slotkwartier herpakte Lede zich weer en sleepte zo nog een verdiend puntje uit de brand. «Tevreden en niet tevreden», zuchtte trainer Frank Roelandt achteraf. «Mijn ploeg toonde vandaag wel veel Voetbal. Jong Lede-Mere 2-2 (da) 1-0 voorsprong. De resterende negen wedstrijden worden steeds duels op le ven en dood. We hebben nu eenmaal ons lot niet in eigen handen en dat is jammer. Onze kansen op behoud schat ik nog groter in dan die van de degradatie. De weerbaarheid binnen de groep is nu gro ter en dit geeft perspectieven. Ikzelf wil hard blijven knokken en moet nu zeker de brave jongen niet gaan uithangen. Alle spelers geloven er nog in en dit moeten wij zolang mogelijk trachten te behou den». In het bezoekende kamp was spe ler-trainer Rik Verliefde niet opgetogen over de prestatie van zijn ploeg. «We speelden een ronduit triestige partij. Me re maakte als geheel een slechte beurt op dit hobbelige veld. Ook wij mogen nog niet vergeten dat wij nog niet van het ijs zijn. Hopelijk blijven wij van blessures De komst van de leider liet het sfeervolle gespaard zodat wij ons behoud in tweede p. Cornelisstadion voor de gelegenheid Voetbal. Jong Lede-Mere 2-2 (da) zijn lood slaan, en kwam zelfs wat druk uitoefenen op de rechterflank via de be- plaatselijke aanhang de fout van de An- weerde zich maar dat was ook alte derlecht-goalie weg. karakter maar het is toch onbegrijpelijk provinciale zo vlug mogelijk kunnen rea- vollopen. Een niet groots spelend Ander- drijvige Kanu. Rond het halfuur kwam Maar het zou nog 0-4 worden nadat Nilis een feit Hat i/uo H070 nartii nnn int hanHon nawon icoron [tan ic ioHoroon in hot Moorco In^ht Lmnn nohtnr ««inr,Ank^;j n degradatie naar tweede klasse is mj dat we deze partij nog uit handen gaven liseren. Dan is iedereen in het Meerse lecht kreeg echter gelegenheid om na We verzuimden gewoon de partij af te kamp gelukkig» maken nadat we zeer goed in de wed strijd zaten en ook reeds teerden op een Aaigem 2 W. Moorsel 1 Iedere ploeg nam een speelhelft voor zijn rekening. Voor de koffie was dat Moorsel en na een slippertje van de Bruyn scoor de Hans De Neef. Na de rust maakte Steve Schockaert een geslaagde entree en Aaigem ging meteen stukken beter spelen. Rond het uur scoorde Peter De Vadder de gelijkmaker na voorzet van Alfons Raes. Terechte puntendeling. Burst 2 Winnik 2 Geen beslissing in deze regelrechte de gradatiestrijd. Winnik opende in de zesde minuut reeds de score langs Baeyens. Di Lorenzo bereidde voor Burst echter de gelijkmaker voor. Gerd Clercq miste de kans niet en knikte staalhard binnen. Na de rust keek Burst alweer tegen een achterstand aan nadat Vissers de uitglij dende thuisportier te grazen nam. Burst vocht terug en kwam verdiend langszij. Van de Keere benutte de strafschop. In de slotfase kon Di Lorenzo met twee gele kaarten vroegtijdig opstappen. Kanu kreeg zondag II. een stamp boven de knie en miste de maan dagtraining. De medische staf hoopt hem voor de wedstrijd tegen Genk weergevechtsklaarte krijgen. Doel man De Schrijver, die blijkbaar weer last had van zijn oude kwetsuur, kreeg eveneens rust voorgeschre ven. Mozes Chunga draaide één helft mee in het reserventeam. Vol gens oefcnmeester Grijzenhout speelde hij niet onaardig. Zijn kondi- tie staat echter nog niet op peil Niettemin is de Eendracht-coach zinnens hem als bankzitter in het fanionteam weer op te vissen. BAD. een uur nog zware 0-4 eindcijfers op het scorebord te prikken. Dat hadden de Brusselaars in hoofdzaak te danken aan een paar serieuze flaters in de Aalsterse achtertuin. De bezoekers pakten de zaken onmiddel lijk snel aan, en tijdens de eerste zes minuten moest doelman De Schrijver al twee keer uitpakken om een kopbal van Bosman, en een vrije trap van Walem, onschadelijk te maken. Nadat Boffin een open kans over de deklat had geblazen, kreeg Aalst een beste kans toen plots Kanu op rechts kwam opduiken. Hij ver gat echter de vrijstaande Van Peteghem te bedienen, en weg was de kans. Na een kwartier windstilte verscheen de openingstreffer op het scorebord. De Wolf boorde Oliveira in de grond met een vrije trap als gevolg. Als op training to- Cornelissen iets te traag op de bal om een voorzet van Krohm om te buigen, en bij een aarzeling in de Anderlechtdefen- sie schoot Cornelissen de bal over de deklat. Na de kampwisseling was in het eerste kwartier alleen een zwaar schot van Crasson over de dwarsligger te noteren. bij een één-één-situatie De Wolf in snel- Scheidsrechter - Schelings. heid nam en prompt afwerkte. Ander- Aalst: De Schrijver - De Wolf - Sein lecht beperkte zich nadien tot het rond- - Lamberg (68' Zakkas) - Limp® spelen van de bal al kreeg Nelis nog een Eikelbocm - Van Peteghem - Kror reuzekans aangeboden vanop de achter- Cornelissen - Van Der Beken - Kam: lijn van Bosman. De Limburger besloot Verbruggen). deze keer echter nipt naast, en behoedde Doelpunten: 27' Nilis 0-164' Bo? aldus de thuisploeg van de forfaitcijfers 0-2; 69' Oliveira 0-3; 79' Nilis 0-4 Gele kaart: De Wolf. Bi Daarna echter schakelde Anderlecht Al bij al dus geen grootse wedstrijd, over naar een hogere snelheid, en kreeg zeker niet van bezoekende kant. Aalst Aalst het achteraan zeer moeilijk bij het uitverdedigen. Dat kwam tot uiting toen Bosman op de 64' de Eendrachtverdedi- ging op een hoopje speelde (0-2). Vijf minuten later was het vonnis voor Aalst al voltrokken toen Krohm de bal stuntelig in de voeten van Oliveira deponeerde. Die kon meteen zijn gemakkelijkste doelpunt van de kompetitie scoren. Langs de 4de provinciale D overzijde van het terrein werd de uitge- broken Zakkas, inmiddels op het terrein verde Walem een opwippertje op de voet verschenen voor Lamberg, van de sok- Mede door het feit dat Appelterre teqen van Nilis en diens schot zoefde verras- ken gelopen door de uitgelopen doelman middenmoter Woubrechtegem niet ver- De Wilde. send naast de linkerpaal binnen. Aalst liet zich niet door dat de doelpunt uit Scheidsrechter Schelings der kwam dan een gelijkspel, wist Her- wuifde tot groot ongenoegen van de dersem, dat rode lantaarn Erondegem Leider Oordegem had het zondag II. enorm moeilijk om rode lantaarn Sint- Kruis-Winkel op de knieën te krijgen. De bezoekers voerden een stugge mandek king uit en kwamen zelfs op voorsprong via Serge De Muynck. Nadat Liebrecht de De wedstrijd werd na de kampwisseling beslist in tien minuten met treffers van Pfaff en Van Puyenbroeck (2). Wichelen en Gijzegem deelden broe derlijk de punten. Alhoewel de thuisploeg verzwakt in het veld verscheen, etaleerde balns weer in evenwicht had gebracht ze een flinke eerste helft met twee goals liep het vlotter bij Oordegem dat echter slechts via een strafschop van De Smet aan een kleiner 2-1 overwinning geraak te. FC Heikant klopte gebuur SK Overmere met 3-0 en blijft daarmee co-leider. Rond het halfuur werden de gelederen van overmere herleid tot 10 eenheden inge volge de uitsluiting van De Saedelaere. van de kwieke Van Nuffel. Na de rust kwam Gijzegem sterker opzetten, en met doelpunten van Landuyt en Verieyen ver scheen een logische 2-2 eindstand op het scorebord. Ook Wichelen en Serskamp gaven me kaar geen duimbreed toe. De puiteklop pers hadden het in de eerste helft moeilijk maar kwamen via Van Caelenbergh te- Mede door het feit dat Hofstade in eigen vesting tegen Okegem niet verder kwam dan een 0-0 brilscore wist SK Terjoden als leider zijn voorsprong te vergroten. SK Terjoden presenteerde op E. Nieu- werkerken een sterke eerste helft. Half weg de eerste periode kon De Backer op een voorzet van Balenga voor de bezoe kers raak treffen. Scheerlinck bracht kort daarop de balans in evenwicht, en Ad ams kreeg zelfs nog een beste kans om gen de gang van zaken ook op voor sprong. Tijdens de tweede helft keken we vooral neer op veel middenveldspel. Bui ten een beste kans voor Ringoet was er in de beide verdedigingszones nauwelijks iets opwindens te beleven. Schellebelle deed een opperbeste zaak met SK Oostakker in eigen huis te pakken met 0-1. Het was wel een lucky-goal toen een kopbal van Uyttersprot afweek op het hoofd van Lippens. Oostakker trok nadien fel ten aanval maar de bezoeken de verdediging gaf geen krimp meer. B.A.D. Eendracht op winst te brengen. Nadien vond SK het welletjes en nog vóór rust was de zaak in kannen en kruiken, langs Balenga en De Blander. Tijdens de twee de helft was Terjoden sterk genoeg om het ganse gebeuren rustig te kontroleren. Hofstade speelde een matige wedstrijd inblikte met 0-6, de leiding in provinciale D over te nemen. SK Erembodegem van zijn kant wi moeilijke verplaatsing naar Nederha met sukses af te ronden. De poulair trainer Van De Voorde prijken met! de vierde plaats en die geeft recht eindrondeticket. Op Nederhasseltopj de Jurgen Coppens de score na dieptepas van Bruno Cooman, te Bart Roggeman een tweede treffer plaatsen als gevolg van eén forcing Tom Van Vaerenbergh, Volgens trainer Van De Voorde is ploeg in progressie. "Jongeren aisd tegen Okegem. De thuisploeg lukte er werd Di Lorenzo ingevolge een tweede niet in de defensieve grendel van de gele kaart uitgesloten. De Clerca, na een voorzet van Di Loren- zo, de gelijkmaker tegen de touwen. Vijf man Davy Cannoot, Bart Rogger minuten na rust stond Burst aan de win- Tom Van Vaerenbergh, Dirk Van Sa nende hand via Vissers, en een kwartier Jurgen Coppens, Danny De Wael er later hing Van De Keere met een straf- roen Ruyssinck speelden twee jaar schopdoelpunt de bordjes weer in even- nog bij de scholieren. Het is norn wicht.fVijf minuten vóór het eindsignaal die tijd nodig hebben om zich '"""4 n'passen jn pel fanion-team. We m bezoekers te ontwrichten ook al kregen Fruythof en Van Weyenbergh hiertoe een beste kans. Aaigem - W. Moorsel werd een even derhalve nog wat maturiteit, en da gekoppeld een zekere wisselvallij om een hoofdrol te kunnen vertr Maar voor de toekomst zie ik he Baardegem veroverde op Borsbeke een kostbaar puntje. De bezoekers kwamen vrij vlug op voorsprong langs Aedenkerk, maar moesten vooral tijdens de tweede zitten" aldus trainer Van De Voord! wichtige wedstrijd. Elke ploeg nam éèn helft heel wat druk verwerken Eenkwar- Appelterre van zijn kant kon zondi speelhelft voor haar rekening na een tier van het einde werd de Baardegemse aanvallend geen respekt afdwing defensie toch te grazen genomen door geraakte aldus niet over Woubri kwartier kon De neef profiteren van een misser van De Bruyn om de bezoekers Van Boxstael na een uitstekende voorzet gem. De thuisploeg kreeg zelfs de nn vnnrsnrnnn tp hrpnnpn npthmcn npn wan lommio y. op voorsprong te brengen. De thuisploeg van lemants. schakelde na de rust Steve Schockaert in, en ging vlotter ronddraaien. De Vad der scorrde rond het uur de verdiende gelijkmaker. Meteen kregen beide ploe gen waarop ze recht hadden. B.A.D. 9e kansen via Jeroen Raes. Appelterre wel tijdens de tweede helft veel uitoefenen, maar in de zone van dei heid liet de ex-leider het totaal afwc ieder geval blijft Woubrechtegi Ford is de erstekonstrukteur van de wereld boeman VOOr Appelterre. David V< Burst Kwam in eigen huis tegen Winnik die een nieuw systeem op de markt brengt reweghe en zijn maats haalden dtë niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Het dat de schadelijke uitlaatgassen bij een vier tegen de koploper. li/orH aan ,.,ar4ntr..M nnn* ...SnnninnMn i koude-start aanzienlijk vermindert door de gj katalyzator in enkele seconden op bedrijfs- temperaluur te brengen. In normale om standigheden duurt dit enkele minuten. werd een wedstrijd met wisselende kan sen en doelpunten. Reeds op de 6' wist Baeyens de falende thuisverdediging voor schut te zetten. Na het halfuur kopte Voetbal. VC Jong Lede heeft het de laatste seizoenen niet gemakkelijk (da) Voetbal. De ploeg van Mere (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18