uitputtingsslag Onverdiend Leider Smetlede ongenadig Na een uur uitgeteld KAVD dan toch nog met degradatieproblemen Eendracht Aalst De ploegen Vierde provinciale E De Voorpost - 31.1.1992 - 19 VOETBAL Braine - K.A.V.D. 3-1 VW Hamme-Bornem 2-0. Van den Bossche is deze keer sneller dan thuisspeler Van de Velde (vh) VN Hamme-Bornem 2-0. Van Borm kan de bal doortikken terwijl Stal- paert de fase van dichtbij volgt (vh) Smetlede blijft de ongenaakbare leider ,en is op weg naar een kampioenstitel. Dal Smetlede met droog poeder schiet weet men bij rode lantaarn Ressegem sinds zondag II De bezoekende doelman werd niet minder dan acht keer te grazen genomen. Met andere woorden, Smetle de scoorde aan 100 procent. Bij de achtervolgers stond Schoon- aarde-Kalken op het programma van de 21ste speeldag. Beide teams geraak ten niet verder dan een 0-0 gelijkspel. Men kan het zowat de wedstrijd van de gemiste kansen noemen. Bij Schoon- aarde kreeg Rombaut tijdens de eerste helft een unieke kans om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Zijn eindschot zoefde echter naast de paal. Wieze veegde de vloer aan met Vlierze- le, dat met 0-5 werd ingemaakt. Bij de bezoekers was topscorer Kris Rogiers weer in een schietgrage bui, en nam met drie treffers weer een groot aandeel in de overwinning. Bornauw en Van Mol regel den de rest. Bracke bij de vroegere oefenmeester Verstraeten in ongenade gevallen, maar door de nieuwe coach Roels weer opge steld, lag bij Valentino's Overmere aan de basis van een nipte maar verdiende 1-0 zege tegen Heusden. Bracke was niet alleen een bijzondere figuur in het veldspel, maar bezorgde op een tiental minuten van het einde de volle buit aan zijn ploeg. B.A.D. Het ziet er voor K.A.V Dendermonde hoe langer hoe somberder uit Tegen Braine. dat vóór de rust een speler verloor, en dus met tien tegen elf moest knokken, was paarsblauw niet eens in staat om een vuist te maken. De verrichting was in het algemeen abominabel, al werd er deze keer wel gescoord. Een slippertje in de Dendermondse rangen leidde binnen de kortste keren tot de openingstreffer. In het derde kwartier worstelde Ronny Got- zen zich doorheen de Waalse afweer en besloot op doel. Het zou de gelijkmaker geweest zijn, ware het niet dat een lokale voetballer de bal met de hand uit het doelvlak sloeg. De spelleider verwees hem meteen naar de kleedkamer. Uit de penalty die daaruit volgde, omgezet door Jan Heirman, puurde kAVD de gelijkma ker. Het was toen de algemene veronderstel ling dat paarsblauw met elf manschap pen tegen tien, bekwaam moest zijn om minstens het gelijkspel tot het einde op het bord te houden. Niets was minder waar. Kort na de hervatting kwam een enthou siast Waals team op voorsprong. Toen later Patrick De Kinder zijn eigen doel man verschalkte, was de KAVD-kous helemaal af. Gelet op de ontwikkelingen van de laatste maanden stelt zich de vraag of het Den dermondse team zich zal kunnen hand haven in bevordering. De sportieve leiding treft geen schuld in de teloorgang. Voor de aanvang van de kompetitie was iedereen die van dichtbij bij de vierdeklasser betrokken is ervan overtuigd dat het voorhanden zijnde po tentieel net voldoende was voor een be scheiden rolletje. Oefenmeester Meersman krijgt evenwel de laatste tijd met een groot aantal onbe schikbare spelers te maken. Vorige zon dag ontbraken er maar liefst zes: Emma- neel, Rijdant, Van Roy, Nardus, Van Nieuwenhuyse en Van Troos. Zelfs met een vergrootglas zijn er geen volwaardi ge aanhangers te bespeuren rond het Grembergse stadion Je moet er gewoon maar de resultaten van de invallers eens Robur Moerzeke 2 Stekene 4 Robur Moerzeke ging nu op zijn beurt Stekene inpakken met 2-4. Men zou kun nen stellen dat een gemakkelijke zege werd voor de Scheldeploeg. Dat was het helemaal niet. Robur wist al na een halve minuut de stand te openen toen Geert Van Den Eede een hoekschop langs Hans Vereist kon omzetten. Nadien moest Robur wel wat druk opvangen, zonder veel doelgevaar echter. Nadat Leo Wuytack voor de bezoekers een tweede treffer had geplaatst, leek de zaak vroegtijdig in kannen en kruiken. Stekene dat bekend staat omwille van zijn groot loopvermogen en zijn sterke werkkracht, kwam na de rust terug tot 1-2. Daarmee was de kous nog niet af. Robur hijste zich naar een 1-3 dankzij een goal van Hans Vereist, maar kwam via een owngoal van Theo Nobels nog even in gevaar. Op vijf minuten van het eindsignaal stormde Leo Wuytack vanop de eigen helft weer in de diepte en meteen stonden de geruststel lende 2-4 eindcijfers op het scorebord. «Het werd vooral een overwinning van karakter» zegt oefenmeester Van den Berghe. «Stekene staat in eigen huis be kend als een moeilijk te bekampen tegen stander. Mijn mannen hebben echter veel weerstand betoond en zich nooit laten intimideren». Positief is ook het feit dat Robur blijft scoren tegen een hoog percentage. Ver leden week troffen de Roburisten drie keer raak, en werden op Stekene vier treffers geplaatst. Dat is «en gunstig te ken aan de wand voor de rest van de kompetitie. Zondag a.s. ontvangt Robur gebuur FC Baasrode. De poulains van oefenmeester Dré Heyman bleven zon dag II. eveneens aan de winnende hand en zullen wellicht blijven geloven in de reddingskansen. Voor Robur is het dus oppassen geblazen om de tegenstander vooral niet te onderschatten. B.A.D. Eendracht heeft het dus ook tegen Anderlecht niet kunnen waarmaken. Dat het verloor is allicht geen verrassing. De 0-4 eindcijfers geven echter niet de juiste waarde weer. Anderlecht, dat niet groots speelde inhet P. Cornemisstadion, kon echter na een uur profiteren van een paar flaters achteraan bij Aalst om nog een afgetekende zege te bewerkstelligen. Eendracht was tijdens de eerste helft de evenknie van Anderlecht, maar kreeg vóór het halfuur een ietwat ongelukkige goal te inkasseren. Toen echter na de kampwisseling de Brusselaars met vrij veel manschappen doorheen het cen trum kwamen, werd het voor Aalst steeds moeilijker om de bal uit de verdedi gingszone weg te werken, met het gekende gevolg. Een gelaten trainer Grijzenhout zei na de wedstrijd: 'We hadden zeker niet de pretentie om Anderlecht hier deze namiddag weg te spelen. Ik ben zeker niet ontevreden over de werkkracht van mijn spelers. We kregen een paar sporadische kansen tijdens de eerste helft, én de gelegenheid om een doelpunt te scoren. Maar ik word er doodziek van dat men vooraan individualistisch akteert en verzuimt een vrij staande maat aan te spelen. Tegen Kortrijk bleef Zakkas in gebreke en nu Kanu. Ja, op zulke manier kan men uiteraard geen doelpunten scoren'. D.A.B. Voetbal. Voorzitter Jef Nijs van K.A.V.D. spreekt zijn 'manschappen' toe tijdens de nieuwjaarsreceptie voor alle me dewerkers (td) op natrekken. Armoe troef. Als er niet snel wat verandert vinden we paars blauw volgend seizoen, na twee jaar be vordering, terug in eerste provinciale. Dat zou bijzonder spijtig zijn nu er juist zoveel inspanningen gedaan en nog op stapel gezet zijn om een volwaardige akkommodatie voor de nationale reeksen uit te bouwen. E.G. E. Aalst-Anderlecht 0-4. Limpens en Van der Beken zijn niet gerust met Oliveira in de buurt (da) E. Aalst-Anderlecht 0-4. Toch kregen de Ajuinen enkele kansen (da) nmhSUfB°rnemt2-° °e Borger, auteur van het tweede doelpunt probeert het hier met een omhaal (vh) fAalst-Anderlecht 0-4. Ondanks de vier bezoekende doelpunten wero netgeen bijzonder aantrekkelijke match (da) RAPIDE lebbeke Janssens, Heyvaert, Helon, Van De Velde, Van Puyvelde, Willaert, Verheyden, Carlier, Van Den Bossche, Van Moerzeke, Peleman, Nasser, Matthijs, Keppens Verleysen. FC BAASRODE Wim Moens keert terug uit schorsing. De Schrijver en Gijsens zijn gekwetst. Baert, Van Dorpe De Cock, Verdoodt, Michiels, Van Der Vreken, Vercauteren, Van Hamme, van Hoeymissen, Bancheri, Wauters, Saetens, Ost, Claes. ROBUR MOERZEKE Oefenmeester Van den Bergh pakt gebuur Baasrode aan met volgend team Laureys, Van Der Smissen, Vercauteren, Nobels, Van Bogaert, Van Den Eede, De Wilde, P. Verhelst, B, Huylebroeck, Van De Velde, Wuytack, H. Vereist, De Geest, Huyghens. FC LUTTERZELE Van Bosbeke is nog geschorst. De ploeg Van De Wiele, Van Beveren, Abbeel, Willaerts, Verbeeck, Meskens, De Cuyper, B. Moens, Reid. E. Van Keer, M. Van Keer, P. Moens, Y. Van Keer, De Bruyn. voetDai. wijze van nieuwjaarsreceptie werden alle KAVD-medewerk- ers, trainers en afgevaardigden uitgenodigd op een drink. Voorzitter Nijs dankte iedereen die zich volkomen onbaatzuchtig inzetten voor de klub Hij hoopte dat het nog lang zo mocht blijven (td) Lembeek 1 Eendracht Zele O Eendracht heeft na twee knappe wed strijden öpnieuw kennis gemaakt met de keerzijde van de medaille. Ondanks e^n evenwichtige partij met Lembeek trok het met eenonverdiende nederlaag huis waarts. Één te streng verdict op een ogenblik dat de ploeg haar mogelijkhe den hadfgetoond De fusieploeg is de laatste weken duide lijk te karig beloond. In het Zeelse kamp groeit het besef dat het verloren punt van vorige week nu extra zwaar doorweegt. Aan de basis van deze spijtige verlies- beurt lag overigens een betwiste straf- schopfout van Geert Christiaens op Dail- ly die zelf vanop de penaltystip het vonnis voltrok. Filip Fiers kreeg er wegens ver baal protest nog een rode kaart bovenop zodat de Zeienaars het laatste halfuur tot tien werden herleid. «Of de ref. het bij het rechte eind had weet ik niet», zegt Een- drachttrainer Jaak Goossens. «Protest heeft zijn grenzen... Door dergelijke stommiteiten hypotikeert men zijn kan sen op een terugkeer. Er was op dat ogenblik nog niets verloren. Ik zag me evenwel verplicht aan de ploeg te sleute len via de inbreng van Dirk Pletinck en Marc Bourdeau'hui ten nadele van Sey- mortier en Van De Voorde. Eerstgenoem de was tot het uiterste gegaan en nauwe lijks hersteld van zijn griepaanval. Met Bourdeaud'hui beoogde ik meer ervaring tussen de lijnen. Het is ons uiteindelijk niet gelukt. We haalden overigens niet het peil uit onze vorige wedstrijden. De ploeg ontbeerde snelheid in uitvoering en liet zich beïnvloeden door het tempo van de tegenstander. Desondanks beschouw ik onze nederlaag onverdiend. Voor de rust verdienden de twee pogingen van Fabrice De Beule waarvan er één tegen de staander sloeg een beter lot. We lieten echter de kleine kansjes onbenut. Daar enboven werd in de slotfaze nog een schot van Vervaet op de doellijn ge keerd». AJZ

De Voorpost | 1992 | | pagina 19