Annie Gheys van dierenasiel Sint-Hubertus ontvangt persprijs 1991 Infobo heeft goede vooruitzichten voor Bouw- en Tuinsalon Willy Ruyssinck burgemeester van Lede Wie van de twee?... y> M 40ste Prins Karnavalverkiezing in Aalst De zoveelste in de rij Op 21 januari legde de 61-jarige W. Ruyssinck de eed af als nieuwe burgemeester van Lede waar hij Dominic Roelandt opvolgt die, volgens een bestuursovereenkomst tussen CVP en Leedse Demokraten, na een ambtstermijn van drie jaar aftreedt. Hiermee komt men met vóór de laatste gemeenteraadsverkiezingen afgesloten akkoord na. Dit heeft ook andere wijzigingen bij het bestuur tot gevolg die zich zelfs tot in het OCMW laten gevoelen. Of men nu al dan niet tegen dergelijk verloop gekqnt is, blijft het in de politiek soms een noodzakelijk kwaad. In Lede bleek dit voor de CVP de enige oplossing te zijn om eindelijk de oppositierol te kunnen afleggen want vooraleer zij met de Leedse Demokraten een verbond sloten, zaten ze ruim twintig jaar bij de Lees door blz. 4 [nfobo vierde vorig jaar zijn tienjarig bestaan. De uitgave 1991 van de De vooruitzichten voor 1992 zijn bouwbeurs die uitgebreid werd met een tuinsalon en kunsttentoonstelling bijzonder positief. Zowel de bouw- irerd dan ook een overweldigend sukses en was hét topgebeuren in het beurs als het tuinsalon zijn nu reeds Aalsterse KMO en middenstandsleven. Voorzitter Infobo Hubert Vinck en volzet. Na de geslaagde viering van zijn bestuurs-team is echter lang niet uitgeblust en wou zijn visie kwijt op 10 jaar Infobo met de beurzen '91, de Paasbeurzen tijdens een traditioneel nieuwjaarsetentje. had het bestuur zich tot taak ge steld, de vorig jaar bekomen resul- Traditioneel start Infobo de Paas- reidingvan de nieuwe beurs start bij taten bij de volgende editie 1992 beurzen met een traditioneel het sluiten van de vorige - wordt het zeker te behouden. Het bezoekers- nieuwjaarsetentje. Niettegenstaan- voorbereidingswerk vanaf dan nog aantal was in 1991 met 25% geste- de er op dat moment al heel wat heel wat intenser en meer opeen- werk is vooraf gegaan - de voorbe- volgend. Vervolg op blz. 4 Al enkele jaren zoekt de dienst Organisatie van de verkiezing van Prins Karnaval naar een sluitend systeem om de verkiezing in Aalst op een zo eerlijk mogelijke manier te laten verlopen. In de nacht van 1 februari zullen we alvast weten wie in 1992 de scepter zal zwaaien over karnavalvierend Aalst. Zaterdag wordt in de grote spektakelzaal van de Aalsterse Keizershallen om 20 u. het pleit beslecht tussen kandidaten Johnny Marcoen en Pascal Soleme. fti het verleden werd nogal gesjoemeld bij de kiesverrichtingen. Eén persoon kon vaak meerdere malen een stem uitbrengen door de kiesstempel op de hand uit te wissen. Samen met Johny Meert legde Pascal nu een vrij sluitend systeem voor aan het Feestkomitee. Iedere bezoeker krijgt bij het binnenkomen een stempel. Na de kiesbeurt wordt echter een tweede stempel over de eerste gezet, zodat bij het verwijderen beide stempels uitgewist worden (ook deze van bij het binnenkomen). De 2de stempel is bovendien enkel zichtbaar onder fluorlicht. De kandidaten beschikken elk over een getuige aan de ingang en één bij de stembus. Beide kandidaten kunnen op een grote aanhang rekenen en zijn behoorlijk aan elkaar gewaagd. Te meer daar dit jaar de 40ste karnavalprins wordt verkozen, zullen Johnny en Pascal elkaar geen duimbreed kunnen toegeven. Beiden echter hebben reeds vooraf verschillende malen gesteld dat zij een sportieve strijd zullen spelen en eventueel verlies in alle fair-play zullen aanvaarden. Dat de beste mogen winnen. P.H Aalst. Bij een traditioneel nieuwjaarsetentje werd door Infobo een beeld opgehangen van wal de Paasbeurs 1992 zal nhouden. Nieuwe initiatieven worden ook nog bewaard als verrassing voor de opening van de elfde Bouwbeurs (a Op de vooravond van haar 25-jarig bestaan kent, naar jaarlijkse traditie, jde Persbond van de Denderstreek opnieuw een prijs toe aan een persoon jdie tijdens het voorbije jaar zich op een bijzondere manier heeft onder- heiden bij het nemen van initiatieven met een diep menselijke onder- irond, betrekking hebbende op het algemene leven in Groot-Aalst. Na (reed overleg, interne bespreking en demokratische stemming werd voor het voorbije jaar deze onderscheiding toegekend aan Annie Gheys van het idierenasiel Sint-Hubertus. Hiermee willen de leden van de Persbond hun bijzondere waardering uitspreken voorde onverdroten inzet van betrokke ne voor een reeds zolang aanslepend probleem. Weduwe Annie Gheys besteedt sinds jaar en dag al haar vrije tijd, haar energie, gezondheid, kapitaal en levenslust aan het in stand hou den van een dierenasiel dat volgens haar in feite de taak van de gemeen schap en de overheid zou moeten zijn. Zij dacht er ernstig aan vorig jaar te stoppen maar kan het niet over haar hart krijgen zorgbehoe vende dieren zo maar te laten ver dwijnen en voor het blijvend pro bleem de ogen te sluiten. moeilijkheden met de omwonen den, het milieu en het stadsbestuur. Er werd een procedure ingespan nen om de gebouwen te ontruimen. Het duurde echter tot in 1980 voor aleer kon verhuisd worden naar een nieuwe lokatie de Lion D'Or-ge- bouwen. Wat aanvankelijk verlaten paardestallen en varkenshokken waren, groeide uit tot een degelijk en effektief kompleks waarin tot 80 dieren konden worden onderge bracht. vraagd, maar de hele situatie werd blijkbaar door de stad op zij gescho ven. Er werd geen moeite gedaan. Uiteindelijk is de stad wettelijk ge houden voor een asiel te zorgen. Een loslopende hond is een verlo ren voorwerp en gevonden paraplu's, fietsen enzomeer moeten ook bewaard worden. Dieren moe ten wettelijk ondergebracht wor den, tot de eigenaar komt opdagen. Uiteindelijk hebben in Aalst gevon den dieren geen onderkomen. Wij doen dat klusje voor hen. Een jaar geleden heb ik zo 101 honden moe ten opnemen, verleden jaar 89. Lees door blz. 4 IAalst. Het asiel in Nieuwerkerken, veel goede wil maar het blijft behelpen Van Nieuwerkerken naar Lion D'Or Opnieuw op straat In 1989 valt de beslissing dat de gebouwen van Lion D'Or moeten plaats ruimen voor industrieterrei nen en KMO-zones. Een groot deel van de investeringen van Dierena siel Sint-Hubertus ging verloren en gelukkig kon een voorlopig onder komen gevonden in de bijgebouwen van manége Clerckenshof te Esse- ne, aan de grens met Meldert. Die "voorlopige toestand" van 1989 is op het ogenblik nog steeds gehand haafd. Reeds van bij het verloten van de Lion D'Or vestiging werd aan de stad naar een alternatief ge- Aalst. Annie Gheys krijgt de Persprijs voor haar ononderbroken inzet voor het dierenasiel Sint-Hubertus (a) In het najaar van 1976 werd de "Vereniging voor Dierenbescher ming Sint-Hubertus" gesticht. Het was een initiatief van een 20-tal die renvrienden die de mening toege daan waren dat aan sommige wan toestanden en het leed van dolende dieren een einde moest worden ge steld. Begin 1977 werd een oude hoeve, bereidwillig ter beschikking gesteld door dhr. Notaris Breckpot te Nieu werkerken, ingericht als toevluchts oord voor dieren. Spijtig genoeg re zen door bepaalde omstandigheden

De Voorpost | 1992 | | pagina 1