Doelman Van Der Pooten houdt Oudegem recht Tweede provincialers in Aalst Behoud wordt moeilijk KAV Dendermonde - Waasmunster de mist Lutterzele tevreden met een punt Geen arbeidsvergunning meer voor Chikabala Opdorp deed leider Vrasene pijn r Wat zegt het reglement? Eendracht Aalst Derde provinciale F Topper bij de pre-miniemen Vierde provinciale F 20 - 31.1.1992- De Voorpost VOETBAL Uiteraard lokte het vroegtijdige einde van de partij heel wat discussies uit over wat het voetbalreglement in dergelijke weersomstandigheden voor schrijft. Blijkbaar zijn er trou wens niet veel die de juiste re glementering kennen. Daarom willen we hier graag aangeven hoe de vork juist in de steel zit. Op de eerste plaats is het de scheidsrechter alleen die een beslissing kan nemen. Wat zegt het reglement: in ge val van mist moet de scheids rechter in staat zijn de twee doelen te onderscheiden van in het midden van het speel veld. Let op: voor wedstrijden in hogere afdelingen is de pro- \cedure anders. y VW Hamme-Bomem 2-0. De Hamse terreinmedewerkers waren bijzon der gelukkig met de overwinning (vh) Oudegem trok op bezoek naar Kallo en wedstrijd konden noch Baetens, noch trof halfweg de eerste helft raak langs Nobels, de kansen voor Grembergen ver- Baeyens. Kort daarop kwam de thuis- zilveren. ploeg langszij via Heyrman. Na de rust Opstal liet zich in het eerste kwartier lanceerde Kallo een geweldig offensief, verrassen door een bezoekende treffer maar kende tegenslag. Een schot van van De Laet. Een gepast antwoord kwam Oduwate sloeg te pletter tegen de dwars- er van Muysewinckel die ook na de rust ligger. Voor de rest pakte een briljante Opstal op voorsprong bracht. Engelbinck doelman Van der Pooten alles wat in zijn kon nadien een doorgekopte bal van De bereik kwam en hield hiermee Oudegem Feyter suksesvol afronden (3-1). Een overeind. verdiende zege voor de thuisploeg die SK Grembergen geraakte tegen Gerda gedurende gans de tweede helft het spel- niet verder dan een 0-0 gelijkspel. De beeld beheerste, bezoekers waren tijdens de eerste helft E. Sint-Gillis - Dendermonde wist met wel sneller op de bal. maar kregen weinig een nipte 1-0 zege de beide punten aan kansen aangeboden door een sekure huis te houden. Eerst werd een doelpunt thuisverdediging. Na de rust kreeg Gerda van Pascal De Man geannuleerd. Zijn toch een beste kans via Van Duysen die tweede treffer op een kwartier van het echter over de lat mikte. Later in de einde was wel geldig en goed voor de Webster Chikabala, de Zambiaan van Eendracht Aalst die met zijn nationale ploeg deelnam aan de eindronde voor het Afrikaanse landenkampioenschap is bij de Aalsterse eerste-klasser «persona non gratageworden. Op onze redaktie liep vanuit het Eendracht-sekretariaat volgende veelzeggende tekst binnen: «Webster Chikabala komt voorlopig niet naar Aalst terug. Volgens manager Patrick Orlans kan voor deze sero-positieve speler momenteel geen werkvergunning worden bekomen. Chikabala kreeg uit Aalst te horen dat hij na het tornooi in Dakar nog een maand - tot eind februari - verlof krijgt en eventueel kan onderhandelen met het oog op een transfer naar een nieuwe club. Die mogelijke overgang moet dan wel door Eendracht Aalst verder worden afgehandeld». Eigenaardig stond in een eerste officieel bericht dat de seropositie ve speler niet langer welkom is voorspelers, noch clubleiding. Deze nogal hard overkomende en eerder asociale mededeling werd circa 2 uur later aangevuld door de hierboven geciteerde tekst. Iedereen denkt er het zijne over. B.A.D. Alhoewel Opdorp met 0-1 in de boot strafschop. Op slag van rust stond Var ging bij leider H. Vrasene, kan het op een Herdegem paraat om de thuisploeg op goede wedstrijd terugblikken. De Bug- winst te schieten. Na de rust hield Boon- genhoutenaren werden slechts geklopt wijk tot 5 minuten van het eindsignaal ha vanop de penaltystip een tiental minuten heft in handen. Het verloor toen de halve na de rust. Nadien werd de plaatselijke inzet op een poging van Quintelier, doelman nog matchwinnaar op ver dienstelijke pogingen langs De Wachter, B,A,D' Verdonck en Legrande. VK Hamme liet het op SK Wachtebeke met 2-1 afweten. De bezoekers startten zeer gunstig toen Waegeman nog voor het kwartier raak trof. Verder in de eerste helft vond Hamme niet de gepaste tegen zet om boeman Boudry schaakmat te zetten. Na de rust kreeg Hamme nog de beste kansen in de slotminuten. De thuis verdediging hield de Hamse spitsen ech ter in bedwang. FC Boonwijk slaagde er in het hoger gekwoteerde Eksaarde in bedwang te houden. Eerst scoorde Thienpondt voor de bezoekers; maar Keymolen bracht Boonwijk weer op gelijke hoogte met een Beervelde - Sparta Buggenhout 1-1 In tweede provinciaal degraderen drie ploegen. Dat is een zaak die zeker is. Tot het huidige laatste trio behoort Sparta Buggenhout. Het verschil met de vierde- laatst gerangschikte ploeg bedraagt 4 punten. Met nog negen matchen te gaan, wordt het voor de Spartanen een moeilij ke opgave om het behoud veilig te stel len. De reis naar Beervelde had men ondernomen in de hoop er twee punten buit te maken. Het is er bij een gebleven. Het had beter gekund, maar al bij al stemt het gelijkspel tot tevredenheid. «Ik meen dat we een degelijke verrichting geleverd hebben'» stelt voorzitter Baeyens. «Tijdens de eerste helft waren we de betere ploeg en huldigden offensieve principes. In de middenlinie lieten Koen Callaert en Bart Van Mol een gunstige In de slotminuut nam De Bruyn alle twij fels weg. Bambrugge haalde de twee puntjes binnen en dit was enkel verdiend te noemen. (Nicolle) indruk. Omstreeks het halfuur diende' we, enigszins tegen de gang van het spe in, een doelpunt toe te staan. Het verder: verloop kondigde zich dus niet makkefc aan. Tijdens de rust werd er onderfei van gedachten gewisseld, maar de f- druk leefde, dat het geloof in een goefl afloop, niet bij iedereen aanwezig was In de tweede helft ging de thuisploe{i meteen offensief te werk en beoogdf; snel een tweede doelpunt. We stonde! bestendig onder druk. Pas op tien mint- ten van het einde lanceerde Bart Van Mo een verre voorzet die de gelijkmaker op-l leverde Gelet op het spelverloop zijn*; uiteindelijk toch wel tevreden met den gang van zaken. Het is jammer dat we voorlopig op Rud) Van Goethem geen beroep kunnen doen Hij is gekwetst. Verder ontbraken odj Nico De Cock, Christiaens en Mare Vï; Der Stappen. We verschenen dus met een gehandikapte ploeg in het veld. H? wordt zeker knokken om het behoud ve^j lig te stellen. Cercle Melle - Luttei De verrichting die F.C. Lutterzele op het veld van Cercle Melle ten beste gaf. was niet om over naar huis te schrijven. In de Sint-Gillisse klubmiddens had men het over een van de slechtste verrichtingen in deze kompetitie. Niettemin is men tevreden over het resul taat. Het kan immers niet alle zondagen kermis zijn, en een puntje buitenshuis is allerminst slecht, zo is de redenering. «Tijdens de eerste helft waren de lokalen vaker eigenaar van de bal en doorgaans een tikkeltje sneller. Bij ons liet de inzet nogal wat te wensen over. Niettemin wa ren er toch enkele doelkansen langs on dermeer Peter Moens, afgeweerd door de doelman en Marc Van Keer die net over de lat schoot. Halverwege de twee- zele 0-0 de helft werd Alain Verbeeck getracteerd op een tweede gele kaart, wat de uitslui ting betekende. We stonden toen num- meriek in de minderheid, wat de zaak niet vergemakkelijkte. De thuisploeg, die te gen de degradatie knokt, hield bestendig een stel spelers in verdediging en die afweer slopen bleek voor ons een vrijwel onmogelijke zaak. Al bij al zijn we niet ontevreden. De laatste elf wedstrijden hebben we zonder nederlaag afgewerkt. We vatten thans post op een stevige derde plaats. Geen mens had op de eer ste septemberzondag zo'n gang van za ken verwacht. Vergeet niet dat we aan ons eerste seizoen toe zijn in tweede provinciaal». EG Lede 2 Mere 2 Lede speelde karaktervol maar slaagde er voor de rust niet in een voorsprong te forceren. Zowel Lanckman als De Valck kregen hiertoe de gelegenheid. Kort na de herneming lukte het toch voor De Valck op voorzet van Labroye. Lede kwam toen dicht bij een tweede treffer maar de lobbal van Lanckman sloeg nipt naast. Bij het ingaan van het slotkwartier verloor de thuisploeg de pedalen en scoorde Eddy Van den Driessche twee maal. Van Der Steen lukte op een diefje wel nog de verdiende gelijkmaker Sint-Lievens-Houtem 1 Meerbeke 1 Leider Sint-Lievens-Houtem verkwan selde opnieuw weer een tiental kansen maar kwam nochtans vlug op voor sprong langs Biesemans. Gunther Perre- man zette eerst drie man in de wind en had het leeuwenaandeel in deze treffer, Kort na rust miste Dirk De Roeck een strafschop voor de lokalen na fout op Van eindzege tegen een uitermate zwak Sint- Pauwels. Sparta Appels liet zich tijdens de eerste helft fameus verrassen door Klein Laar dat aan de rust met 0-2 de leiding had dankzij een treffer van Bosman (16') en een strafschop langs Marin op slag van rust. Appels was dus tijdens de tweede helft op achtervolgen aangewezen. De Spartanen waren echter moreel nog sterk genoeg om tenminste de halve inzet te redden, met doelpunten van De Mey en Christiaens al viel de gelijkmaker slechts in de slotminuut. B.A.D. VW Hamme-Bornem 2-0. Onder het goedkeurend oog van de Hamst politie brengt Van Borm de bal voor doel (vh) De wedstrijd bij de pre-miniemen die wel eens beslissend had kunnen zijn voor de kampienstite! is niet kunnen uitgespeeld worden. Sparta Waasmunster was tot voor de wedstrijd lijstaanvoerder met slechts één veriiespunt na de 0-0 tegen SC Lokeren op de vorige speeldag. KAVD verloor enkel op Waasmunster. Het ging er toen roemloos tenonder met 4-1. Bij winst kon KAVD dus de leiding overnemen. Er was dan ook heel wat belangstelling toen de wedstrijd werd op gang ge bracht. Vanaf de eerste minuten rolde KAVD als een pletwals over de tegenstrever heen zodat Waasmunster al na een paar minu ten met 2-0 in het krijt stond. Toen het op strafschop 3-0 was geworden probeerde Waasmunster wel eventjes de bakens te verzetten. Verder dan twee hoekschop pen kwamen ze echter niet en de lokale doelman werd op geen ogenblik veront rust Vlak voor rusten werd het dan 4-0 en leek de wedstrijd beslist. De mist gooide echter roet in het eten. Toen voor de tweede helft werd afgetrapt leek het nog net doenbaar. Voor de toe schouwers werd het echter nog moeilijk om volgen. Dat vonden begrijpelijkerwij ze zeker de mensen van Waasmunster. De afgevaardigde van Waasmunster kwam dat ook aan de scheidsrechter op het terrein duidelijk maken terwijl het spel aan de gang was maar werd weer wan delen gestuurd. De frustraties zaten blijk- Vaerenbergh. Meerbeke speelde ver dienstelijk en kwam langszij via Gunther Van der Steen Bevere 2 SK Aalst 1 SK Aalst ging verrassend onderuit op het veld van het laaggeklasseerde Bevere. Voor de thuisploeg was dit de vierde seizoenszege. In de eerste minuut scoor de September voor Aalst maar toen bak ten de Ajuinen er niet veel meer van. In de eerste helft was Bevere reeds de even knie van Aalst maar dit resulteerde slechts in de tweede helft in twee treffers. Rond het uur scoorde Carrijn de gelijk maker en tien minuten voor inrukken leg de De Clercq de verrassende eindstand vast. Haaltert 2 Bambrugge 4 Bambrugge haalde een schitterende ze ge op het veld van outsider Haaltert. Verhaege kreeg voor Haaltert de eerste kans maar Vermeulen blokte hem af. Aan de overzijde kende Matthijs meer geluk. Caeckebeke bestelde hem en het was raak. Lang duurde de bezoekende pret niet wat één luttele minuut later zorgde Verhaege voor de verdiende gelijkmaker. Eeckhout zorgde net voor de rust voor een nieuwe Racing-treffer en vijf minuten na de koffie stond hij alweer aan het kanon. Een riante 1 -3 voorsprong: wat kon Bam brugge nog overkomen? De Vuyst kwam alvast roet in het eten gooien. Net voorbij het uur zorgde hij voor de aansluitings treffer. De gelijkmaker van De Maesenei- re werd terecht wegens buitenspel afge keurd maar Bambrugge kreeg het er wel even warm van. baar echter hoog en na een 12-tal minu ten spel werden de spelertjes van Waas munster door de afgevaardigde en enke le andere mensen van Waasmunster van het terrein gehaald zodat de wedstrijd diende stopgezet. Alleszins een jammer einde van een be loftevol gestarte wedstrijd. Jeugdvoetbal. Omdat de Waasmunsterse begeleiders hun spelertjes van het terrein haalden moest de ref de match stilleggen. Een zaak voor de groene tafel (td) Jeugdvoetbal. Preminiemen KAVD-Waasmunster. De mist is te dicht, zegden die van Waasmunster die toen al met 4-0 in het krijt stonden, en ze haalden de spelers van het terrein. Rogerke tracht de gemoederen nog te bedaren (td)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20