■ppi Derby zonder glans Titelkansen toegenomen van F.C. Geywa... Wal ivo Knappe thuisprestatie 22 - 3111992 - De Voorpost füistvir jRiswu ïtKISWIL-V: ,R»«WIT :|jUSVV|| Voetbal. SK Overmere, enigszins gehandicapt, was niet opgewassen tegen Heikanten krijgt volgende zondag Voetbal. FC Heikant is goed op weg om hoge toppen te scheren (mt) oordegem op bezoek, ook al geen lachertje (mt) VOETBAL Zondagse tweede afdeling B In deze reeks worden straks zeven ploe gen in de lift gestopt voor de trip naar de derde afdeling. Daardoor werden de pro blemen bij sommige ploegen nogal dui delijk en een minder goede periode, heeft deze bij V.K. Siera ook aangezwengeld. Tijdens de jongste speeldag werd er nochtans gewonnen van Cera Stekene waarbij ook al het behoud centraal wordt gesteld. In een zeer goede en spannende match nam V.K. Siera na een tiental minuten al voorsprong met Johan Van Haute. Kort daarop zorgde Gino De Sae- ger voor het evenwicht en de betere gasten, moesten met deze ruststand ge noegen nemen. Nadien zou V.K. Siera echter méér aandringen met wisselspe ler Eddy Van Bunder en deze lag ook aan de basis dat Kurt Braem van Cera Steke ne, een own-gael skoorde. De lokale winst werd dan nog verder uitgebouwd met René Mettepenningen en ondanks een aantal wederzijdse kansen, bleef de stand in deze zeer genietbare match on gewijzigd. Zondagse derde afdeling Tegen leider F.C. Beckers hebben de acht van F.C. 't Klokhuis nog een goede weerstand geboden. Nochtans skoorden de Stekenaars voor de rust al driemaal met Patrick Dullaert en twee goals van Danny Blommaert. In de tweede helft hield F.C. 't Klokhuis zelfs nog lang stand en tenslotte bestelde Alain De Vos nog Heikant-Overmere 3-0. In de eerste helft speelde SK Overmere c mee en dwong verschillende hoekschoppen af (mt) Heikant-Overmere 3-0. De refs Guy Vandenberghe, W. Vandeweyerej G. Vaneygen moesten de wedstrijd in goede banen leiden, wat nie steeds eenvoudig was (mt) het honderdste doelpunt voor F.C. Be ckers. Door de winst van S.K. Moerheide tegen F.C. Azalea blijft de gunstige posi tie van de Hamse ploeg in de klassering ook behouden. Een wedstrijd met de beide ploegen ook aan elkaar gewaagd en 'de gasten profiteerden van een slip pertje achteraan bij S.K. Moerheide, om langs Dirk Heirewegh te skoren. Op de zelfde manier geraakte de thuisploeg vs Mark Lelie gelijk en op een kwartuur var: het einde, grepen de lokalen naar wins met een doelpunt van Eddy Raemdond Blijkbaar werd dit niet door de gaster geslikt en bij F.C. Azalea, werden Willen en Jan Heirewegh toen ook nog uitgeslo ten. Kill BASKETBAL Vlinders Buggenhout - Cibo Zele: 93-72 Dat de bezoekers zich in de Buggenhout- paert 2-3, Saerens 1 -0. se sporthal aanboden zonder de om di- Ber verse redenen afwezigen Peter en Yvan Moens, Van Damme en Dhooghe, was de Vlinders een zorg Ze zagen de kans schoon om zich te voegen in het peleton van de andere degradatiekandidaten In de eerste helft legden Van den Breen, Struyf en Eddy Albrecht de basis met een 42-34 rustvoordeel. Aan bezoekende kant poogden De Maesschalck, Van Mal- deren en Van Doorslaer voor wat weer werk te zorgen. Johan Van Gucht en inzonder Mertens waren in goede doen en scoorden van alle kanten. Het verschil werd teeds gro ter. De 20 punten verschil zijn'voor Vlin ders een ideale stimulans om te blijven kampen om het behoud. Cibo deed zijn reputatie van wispelturige ploeg nog eens alle eer aan. Tijdens het vorige weekend hebben de weersomstandigheden bij Walivo duide lijk toegeslagen. Door de mistige toe standen werd vooral de zaterdagse ka lender geteisterd en alleen bij een beperkt aantal matchen, kon er worden ge speeld. Enkele uren later op een zonnige zondagmorgen, hadden de ploegen dan weinig of geen problemen. Zaterdagse eerste afdeling Slechts één wedstrijd werd er in deze reeks volgens de reglementaire minuten gespeeld en het resultaat daarvan, werd nog een komplete verrassing. Of mis schien toch niet want de week voordien had D.V.L. Avanti ook al bij F.C. Welkom gesliperd. Tegen F.C. Puivelde speelde de ploeg uit Sint-Niklaas zelfs een minde re match. De gasten waren trouwens in alle lijnen beter en skoorden ook voor de rust. In die periode werd D.V.L. Avanti ook al door paal en dwarsligger van een grotere achterstand gehouden. Een ploeg welke het in de tweede helft ook niet kon forceren en in de slotminuten, skoorde een vlot spelend F.C. Puivelde dan nogmaals. Dit resultaat werd vooral bij F.C. Corner gunstig onthaald. Door de nul op vier kan D.V.L. Avanti de titel nu wel helemaal vergeten en voor de Wui- tens, staan de kansen bijzonder gun- stihg. En misschien wordt F.C. Corner straks ook nog voor de derde maal kam pioen bij de zaterdagse topklassers. Zaterdagse tweede afdeling A Het ballet der schimmen heeft hier ook tot bijna een algemeen uitstel gedwon gen. Alleen bij F.C. Welkom Sport werd er gespeeld en F.C. Hof van Grembergen is daar nog op een voldoende afstand gehouden door een own-goal van Pedro Meys en twee doelpunten van Raf Hil- gert. Voor de gastheren werd het nu ook al de vierde match zonder nederlaag en met een zes op acht, werd er eveneens al een betere plaats in de klassering afge dwongen. Bij F.C. Hof van Grembergen dat tijdens het vorige seizoen nog bij de topklassers behoorde, blijft de malaise verder aanhouden en de Denderploeg won in dit kampioenschap slechts één maal in de heenronde tegen... F.C. Wel kom Sport. Zaterdagse derde afdeling Bij de regioploegen heeft F.C. Venco de jongste winst tegen F.C Dino Boys niet kunnen bevestigen. Tegen F.C. De Strij ders werd het nochtans een zeer span nende match waarin de gasten ook twee maal skoorden en F.C. Venco dat de week voordien nog negen goals produ ceerde, liet ditmaal.de bel niet rinkelen. Zondagse eerste afdeling In Walivo's match van de week hebben F.C. Bondgalm en F.C. Luitentuit prak tisch ook al het behoud verzekerd. Dat kan eveneens voor V.K. Den Bos worden gesteld. Die ploeg skoorde belangrijke punten tegen F.C. Van De Voorde en het verschil bleef daarbij beperkt tot één doelpunt. De beide Hamse ploegen gera ken nu ook al dichter bij de middengroep en misschien wordt het straks nog een behoorlijke eindstand voor F.C. Bond galm en V.K. Den Bos. Zondagse tweede afdeling A Als de enigste wedstrijd in de reeks werd de topper tussen F.C. Zeemeermin en Jong K.W.B. Elversele afgelast. Daarvan heeft F.C. Geywa geprofiteerd om de leiding te nemen en V.K. Siera, werd daarbij ook nogal duidelijk afgestraft. De Hammenaars moeten in de resterende Heikant-Overmere 3-0. Wat Jan Berkens ook probeerde, het mocht niet baten. Ook bij Heikant kent men zijn nummer wel (mt) FC Heikant - SK Overmere 3-0 Wat eigenlijk een groots spektakel moest worden is in feite uitgegroeid tot een wedstrijd die ontsierd werd door vele overtredingen en een rode kaart. Toch hield scheidsrechter Guy Vandenberghe met zijn lijnrechters Van de Vijver en Vaneygen de touwtjes strak gespannen. Amper was de match op gang gefloten of bezoeker Piet De Roover stond al oog in oog met de plaatselijke doelman De Maesschalck maar hij faalde in de afwer king. Op het middenveld verzette Yvan Sergeant hemel en aarde om de bezoe kers op gang te brengen maar hij vond een sterke Van Eetvelde of Kasteleyn op zijn weg. Aan de 16de minuut dook Dany 't Kindt alleen op voor de bezoekende muit en hij kon voor lokale voorsprong zorgen maar tenslotte moest hij mikken vanuit een zeer moeilijke hoek. Toen kwamen de bezoekers goed weg maar slechter werd het toen De Saedeleer op de 2ste minuut zijn burgerplunje mocht gaan aantrekken. Het reeds fel gehandi capte Overmere (3 invallers) moest ver der met tien. Toch wel een harde beslis sing van de ref die al bij al de spelregels volgde, al was de aanval vrij ongevaar lijk. Tijdens de rust zal de Heikantse trainer Jaak Steeman zijn spelers zeker de levie ten gelezen hebben want een blitzoffen- sief leverde in twee minuten tijd evenveel doelpunten op. De akteurs ervan waren Pfaff, op voorzet van een goed spelende Van Cauteren en een schitterende Van Puyenbroeck zou dit nog tweemaal na doen. Overmere heeft geen vuist kunnen ma ken en is tenonder gegaan aan dit sterk spelend Heikant, dat nu meer dan ooit verder kan kijken maar nog moet oppas sen nu zondag in het derby tegen Berlare. Mocht Overmere nu zondag Oordegem puntenloos huiswaarts sturen dan staat het opnieuw vooraan en is'de spanning troef. Indien Zele Heikant wint staat het alleen aan de leiding. Met de voorstopper erbij zien we voor de jongens van sekre- taris Van Lysebettens en trainer Jaak Steeman een hoopvolle toekomst tege moet. MT Heikant-Overmere 3-0. Hier speelt De Sadelaere nog mee maar later zou hij rood krijgen, wat volgens sommigen toch wel een zwaar verdikt was, hoewel helemaal volgens het boekje (mt) matchen alleen nog bevestigen en dan wordt straks terug de plaats ingenomen waar F.C. Geywa in de tachtiger jaren, groots presteerde. Zover staan de zaken echter nog niet en een pluspunt voor de Wuitens, was alleszins de drawn van F.C. Pony tegen F.C. Real Witte Pen. De eerstgenoemde ploeg wordt aldus op drie punten achterstand gespeeld. Door het verlies van V.K. Siera komen F.C. Progress en F.C. Briel nu ook nog voor de vijfde plaats in aanmerking. Beiden won nen trouwens ook hun match en de ploeg uit Buggenhout, nam nogal een ruime afstand bij S.K. Belsele. Voetbal. Jaak Heirman volgde Pfaff punten op als trainer van Heikant-Zele. Dat hij het klappen van de zweep kent Vlinders Buggenhout. Eddy Albrecht 6-9, ondervonden Gijzegem, Sint- Mertens 6-17, Struyf 7-0, Johan Van Kruis-Winkel en Overmere (mt) Gucht 10-21Van den Breen 10-2, Jas- Liefhebbersvoetbal. Erwin Dec kers leidde de wedstrijd van week (Iv)

De Voorpost | 1992 | | pagina 22