Strijd om het behoud Minst slechte won Knappe uitzege Moderna legt leider het Zwakke bezoekers vuur aan de schenen Provinciale initiatieven Zes spelers is nog geen ploeg KVKT - uitslagen Volleybalkalender De Voorpost -311.1992 - 27 VOLLEYBAL Dames 2de provinciale Hamse volleyballiga 4-25; Topfloor O BGJG 3 (8-15,13-15,13-15) De laatste wedstrijden vergaat het de Dendermondse volleybalclub minder goed. Hun receptie is wel verbeterd maar in de plaats van volleybal te spelen zien ze liever naar het spel en dat werd hen aangerekend, zodat de tegenstrever steeds punten kan skoren. Tegen de kersverse tegenstander begin gen de spelers van Topfloor opnieuw de fout niet mobiel genoeg te zijn en dit was te wijten dat ze te veel begaan waren met de akties en aan het net kwamen steeds te kort en waren niet op de juiste plaats. De tegenstander vond steeds de ruimte om de bal in het kamp van Topfloor tegen de grond te keilen. In de beginfase van de openingsset kon Topfloor gelijke tred houden, maar een manke blokvorming was er de oorzaak van dat BGJG steeds verder uitliep. In de tweede set konden de als gastheren akterende ploeg het eerst voorsprong nemen en Topfloor in de achtervolging drummen. Een paar.goed gericht opslag beurten bracht de gasten opnieuw in de wedstrijd maar een paar receptiemissers gaven de doorslag bij de afrekening, want Topfloor kon evengoed aanspraak maken op de deelzege. Eenzelfde scena rio in de derde set, maar de dubieus leidende scheidsrechter maakte nu een terugkeer onmogelijk al moet eerlijk heidshalve gezegd worden dat Topfloor volgens de inzet de zege niet verdiende. De afwezigheid van Hans Van Biesen liet een groot hiaat in de ploeg en nu zeker wanneer een paar spelers het laten afwe ten. Eerste provinciale Leeuwerik Lede 1 Biekes Erembodegem 3 Zondag kregen we te Lede een spannen de wedstrijd te zien tussen twee ploegen die in de degradatiezone vechten om het behoud in tweede provinciale. Het was nu geen hoogstaande partij die we te zien kregen maar wel een gevechtsvolleybal dat in de vierde set zijn hoogtepunt ken de. Na een gelijkopgaande eerste set was het Erembodegem dat na 5-7 door ging en de eerste set binnenhaalde. In de tweede set was het Leeuwerik Lede dat best van start ging en 4-0 op het bord zette. De ploegen kwamen wel langszij bij 8-8. Met een ace van Trui Schockaert maakte Lede er 9-8 van en ging dan ook door. De Biekes uit Erembodegem maak ten nu heel wat fouten in receptie en dat maakte het voor de thuisploeg gemakke lijk om de setstand in evenwicht te bren gen. De derde set was Erembodegem de betere ploeg over gans de lijn en won dan ook vlot deze set zodat het nu 1-2 werd voor de bezoekers die echter nog niet thuis waren zo zagen we dan nadien in de vierde set. De vierde set was er dan een van een verbeten strijd die tot de laatste bal alle kanten uitkon. Van 4-4 ging het wel naar 6-10. Wanneer men dacht dat het nu bekeken was voor Lede kwam bedrogen uit. Bij 11-11 stonden beide teams weer langszij. En toen ging het punt na punt naar 14-14. De bezoekers die ons een beste aanval hadden laten zien, durfden nu niet meer aan te vallen. Dan maar met legballen. Maar hierin waren ze niet zo bij de zaak, zodat Lede telkens kon terugko men. Het werd 15-15 en 16-16. Het waren de bezoekers die uiteindelijk kon den uitmaken. Door deze zege ligt voor Erembodegem de kans om het behoud nu heel wat dichterbij, zeker zijn ze lang nog niet. Voor Lede zou er heelwat moeten gebeu ren om zich nog te redden. Bij Lede speelden Van Herzele en Trui Schockaert een beste partij. Ook Els Van Den Bos sche leverde met haar rijzige gestalte heelwat positief werk in het blok. Bij Erembodegem was Viviane Van Herzele de meest opgemerkte speelster. Setstanden 7-15,15-11, 8-15,16-17. André Evergem Adec Baasrode (16-14,15-13,15-12) De spanning in dit treffen bleef behouden tot het laatste ogenblik, niettegenstaande de beide ploegen een zwakke prestatie ten beste gaven. Men zou het kunnen stellen dat de minst slecht spelende ploeg het laken naar zich kon toetrekken. Het wordt weliswaar de hoogste tijd dat de Baasroodse spelers zich een trai- ningsarbeid moeten getroosten om in de kompetitie een goed figuur te slaan. Het gebrek aan dit laatste is er de oorzaak van dat de samenhang en de inzet tijdens de wedstrijd volledig ontbreken. Het bestuur van de klub heeft nochtans een inspan- ninggedaan om een nieuwe trainer aan te werven en ze leggen de spelers in de mtten, misschien wel iets te veel. In het Gentse gaven de bezoekers een einde- seizoenswedstrijd weg. In de openings set gaven de ploegen elkaar geen duim breed toe tot 7-7. Daar konden de gast heren een kloof slaan bij 14-8, maar Adec maakte de ene na de andere setbal onschadelijk en bij 14-14 hadden de gasten eveneens uitzicht op de eerste deelzege. Een paar mis ingeschatte bal len, binnen of buiten waren de oorzaak van het verlies. De tweede set was eveneens gelijkop- gaand, maar zonder volleybal van hoog niveau. De beste afwerker aan het net kon de punten skoren. Er werden weinig ballen in de verdediging genomen, zodat er weinig rally's te bespeuren waren. In de vierde set konden de bezoekers een kleine voorsprong nemen, maar gaande weg konden de thuisspelers deze achter stand wegwerken en in de eindfase van deze laatste set de Adecspelers ter plaat se laten. Volgende wedstrijd op 8 februari te 20 uur. Supporters op post. Dames 1ste provinciale Tafeltennis Dames Pardaf D-KWB B 3-7 Patro A-KWB 4-6 Troelant A-Okapi B 3-7 1e Afdeling 5e Afdeling Patro B-Patro C 9-1 Eendracht E-Patro H 5 10-0 Vlierkouter-Patro A 0-10 Patro l-Erpe B 1-9 Stekene A-Eendracht A 5-5 Eendracht F-Teneramonda D 10-0 BAC A-Wetteren A 6-4 Teneramonda C-Opwijk A 8-2 2e Afdeling Erpe C-Star Palet 10-0 Dynamica A-BAC B 10-0 5e Afdeling B Ons Huis A-Eendracht B 3-7 Dynamica C-KWB. G 1 1-9 Herleving A-Pardaf A 4-6 St.Niklase C-Juvenes F ,•10-0 Madeion B-Juvenes B 7-3 StPauwels C-Dynamica B 8-2 3e Afdeling Okapi C-Troelant B 1 9-1 Sterke Stut B-Teneramonda A 4-6 Okapi D-Triumf E 1-9 Ons Huis B-KWB A 1-9 Jeugd 1e Afdeling Stekene B-Pardaf B 6-4 Patro A-Vlierkouter A 7-3 St.Pauwels A-Triumf A 6-4 Stekene B-Stekene C 1 9-1 4e Afdeling Madelon-Pardaf A 6-4 Eendracht D-Patro G 2-8 KWB A-Stekene A 3-7 Patro F-Madêlon C 6-4 2e Afdeling A Juvenes D-Eendracht C 2-8 St.Pauwels-Vlierkouter C 5-5 Triumf B-Victory 6-4 KWBB-Stekene D 6t4 4e Afdeling Stekene F-Pardaf B 0-10 Triumf C-B2P 1-9 Stekene H-Eendracht B 7-3 Lede B-Triumf D 10-0 Eendracht A-Vlierkouter D 10-0 Ons Huis C-Herleving B 5-5 2e Afdeling B Teneramonda B-Wetteren B 2-8 Erpe B-Vlierkouter B 3-7 Sterke Stut C-Erpe A 3-7 Sterke Stut A-Stekene G 10-0 4e Afdeling C Stekene E-Patro B 4-6 St.Pauwels B-St. Niklaas A 10-0 Erpe A-Patro C 10-0 Juvenes E-Stekene C 4-6 Sterke Stut B-Vlierkouter E 10-0 Pardaf C-Juvenes C 1-9 ATB St.-Niklaas Oudegem Oudegem was best tevreden met de winst op ATB Sint-Niklaas, een zege die lang naar de thuisploeg wenkte want ATB kon vlot naar een 2-0 winst stevenen zodat de kans om de zege steeds wenk te. Maar Oudegem was pas zichzelf in de derde set en zou zijn meesterschap ook niet meer afgeven. Met 2-1 en ook 2-2 stonden beide teams naast mekaar en moest een tie-break beslissen over winst en verlies. Oudegem dat ook in de vorige ontmoetingen dankbaar opkeek naar het Zeelse trio Mastbooms, Gesqueire en D'Heer mocht ook nu naar het prima spel van hun aanwinsten verwijzen. Vooral de aanval in de midden werd haast foutloos naar voor gebracht door Mastbooms en Gesqueire in de derde set en zou dan ook verder doorgetrokken worden naar set vier en ook in de tie break waren ze niette stuiten. Oudegem mocht keren met 1-8 en zonder grote moeilijkheden werd de zege binnenge haald met 11-15. Oudegem kan nu enkele plaatsen klim men in de klassering na deze zege want ook de wedstrijd tegen Zulte werd vlot gewonnen en ook hier waren de Zeelse meisjes in de kijker. De inzet van Ann D'Heer is de meesten niet ontgaan. En ook de volgende wedstrijd mag voor Oudegem geen problemen opleveren. De komst van Kruibeke kan hen nog twee punten opleveren en dan staan ze meteen in de top vijf. Trainer Dirk Nobels zal wel de grote glimlach hebben. Zijn doel was wel iets meer maar de tegenslagen en kwetsuren van het Oudegemse team zijn een st.reep door de rekening. André Heren Tweede provinciale B 1.2 20.00 R.T. Lokeren - Moderna Lebbeke Derde provinciale B 1.2 20.30 Kruishoutem - VC Oudegem 2.2 18.00 Leeuwerik Lede - Heusden Dames Tweede provinciale A 1.2 20.00 R.T.Lokeren - VC Berlare Tweede provinciale B 1.2 16.00 Geraardsbergen - Kangoeroes Aalst 2.2 18.00 Snuffel Grembergen - Erwetegem Derde provinciale A 1.2 15.45 Erwetegem - Madavoc Hamme Derde provinciale B 1.2 19.45 Zwijnaarde - VC Oudegem erghe, Tweede provinciale B Dames 2de provinciale Buggenhout Steenhuize Moderna Lebbeke Kangoeroes Aalst te bi I (8-15,14-16,14-16) Als opwarmertje voor dit toptreffen kon den de reserven zich uitleven. De thuis ploeg behaalde een knappe zege en dit onder impuls van een goed akterende Bartje De Saedeleer, die als spelverdeler zich naar hartelust kon uitleven, de Aal- stenaars een 2-1 nederlaag toedienden. De setstanden waren 15-9,12-15,15-8. Lebbeke ontving in eigen zaal de onge slagen leider uit tweede provinciale. De blauwwitten, die momenteel een vijfde plaats bekleden in de rangschikking wa ren vastbesloten om deze maal geen geschenken uit te delen. De bezoekers waren van de andere kant een verwittigd man, want ze weten heel goed dat ze tijdens de heenwedstrijd door het oog van een naald gekropen waren en ze lieten deze maal niets aan het toeval over en begonnen zo zeer gekoncentreerd aan dit duel. In de beginfase van de ope ningsset werd de lokale receptie zwaar onder druk gezet met goed opslagwerk. Het leven van de gasten werd zodanig zuur gemaakt dat de ajuinen vlot naar 2-8 uitliepen. De thuisploeg op achtervolgen aangewezen kon weliswaar via Jan Vie- rendeels weer in de wedstrijd komen, maar de gasten moesten in de eindfase van de eerste set toch het overwicht van de leiders ondergaan. In de tweede set kenden de Lebbeekse spelers een goede start. Via uitstekend opslagwerk van Erik De Smedt konden de thuisspelers zowaar tot 5-0 voor sprong nemen. Langzaam maar zeker herstelde Kangoeroes zich van deze up percut. Toen was het de beurt aan de bezoekers om een 5-4 achterstand in een 6-9 voorsprong om te buigen. Tijdens een bijzonder spannende eindfase lieten beide ploegen zich niet onbetuigd, maar toch verloren de gastheren zeer nipt deze set. Volgens het geleverde spelpeil wis ten de Modernajongens nu dat er meer inzat. En ook in de derde set was het in spelpeil tussen beide ploegen geen verschil te bespeuren. In een gelijkopgaande strijd wérden beurtelings fraaie akties opgezet en zo dienden beide ploegen elkaar van antwoord. Toch was het Aalst dat in alle onderdelen een tikje sterker waren. Voor al de receptie en de solide verdediging maakten het verschil, hetgeen tot uiting kwam in de slotfase van de derde set toen de Lebbeekse spelers onder zware druk in de fout gingen en alzo een 14-11 voorsprong uit handen gaf. Een verdiende zege voor Aalst, dat zeer opgelucht ademhaalde en tevreden was deze zware klus te hebben geklaard. Ook bij Lebbeke, dat buiten de eerste set nooit gedomineerd werd door de bezoekers, kon men best tevreden zijn. Al was er langs de zijlijn op de tribune de beden- De bezoekers die de jongste tijd heel wat overwinningen mochten optekenen zijn te Buggenhout nooit in de wedstrijd ge weest. Steenhuize was zwak-en Buggen hout speelde een beste wedstrijd en dan krijgen we afgetekende cijfers. Bij de thuisploeg viel niemand uit de toon en kon men via prima opslagdruk de bezoe kende receptie in verlegenheid brengen die er dan aanvallend niets van terecht bracht. Dit gaf dan aan de Buggenhoutse aanval de gelegenheid om keihard uit te halen met het gekende resultaat. Voor de king dat niet alle spelers voluit zijn ge gaan en in hun kunnen zouden hebben getwijfeld. De volgende wedstrijd op Lo keren dient zich als een makkie aan, maar de tegenstander mag niet onder schat worden. eerste set werd zelfs een 15-1 opgete kend. Steenhuize zou er dan wel in sla gen om in set twee en drie iets meer weerwerk te bieden maar gevaar dreigde er nooit. De .bezoekers konden enkel door achter elke bal aan te hollen de wedstrijd wat rekken maar de zege was voor de thuisploeg. Voor Buggenhout staat nu twee weken rust op het programma, en de kalender brengt Buggenhout dan tegen de rode lantaarn Lede wat ook geen hinderpaal mag zijn. Voor de grote schok tegen Ename en voordien tegen Oudenaarde moeten we nog een paar weken geduld oefenen. Damesvolleybal. VK Oudegem - Moderna Lebbeke (foto Piet Hermans) BADMINTON Damesvolleybal. VK Ouddgem - Moderna Lebbeke (foto Piet Hermans) Tijdens hun tweede vergadering van het seizoen was het PBO-bestuur zeer tevre den over het provinciaal kampioen schap. Maar voor volgend seizoen wordt toch uitgekeken naar een zaal met meer terreinen. Nu de Carlton Cera Jeugdcup zo een onverwachts sukses is, vindt voorzitter Jacques Van Daele de tijd aangebroken om afscheid te nemen van het traditio neel kampioenschap. Er komt eindelijk een provinciaal jeugdkampioenschap volgens leeftijdscategorie. Men denkt hierbij nog niet in termen van een jeugd tornooicircuit, maar eerder aan een rui me finaledag van de Carlton Cera Jeugd cup. In die kontekst wist Lokeren te melden, in navolging van Drive, ook een officieel jeugdtornooi te willen organiseren. Door de aanhoudende vraag van nu reeds vier klubs, werd ook besloten de Jeugdcup uit te breiden naar acht ont moetingen. Voor de provinciale interclub blijft de PBO bij haar standpunt om volgend sei zoen reeksen van 10 ploegen te kreeë- ren. Probleem is hier dat de NBL op de verga dering van 13 januari II. met de BBF het klasseringsreglement C 700 niet eens op de dagorde heeft geplaatst. Wordt dat reglement ooit vertaald en besproken binnen de nationale federatie, zou ieder een ook kunnen stijgen van klassement via de provinciale interclub. Logisch dat dit een enorme stimulans zou zijn om deel te nemen aan de provin ciale kompetitie. Gelukkig blijft de PBO niet bij de pakken zitten. Zo wordt de tucht- en klachten kommissie uitgebreid. Naast verant woordelijke Luc Haelvoet, zetelen in deze kommissie nu ook Matthieu Van Bouwel en Patrick Coppens. Martine Verhellen gaf overigens haar ont slag. Om de kompetitie meer op te waarderen, werd de idee geopperd een Beker van Oost-Vlaanderen te organiseren. Een voorlopig idee waar zeker nog enige tijd voor nodig zal zijn. Alleen de steun van de provincie Oost-Vlaanderen of een spon sor zou dit kunnen bespoedigen. Naar het voorbeeld van grote broer het voetbal, wordt hier gedacht aan een lo ting. Na de eerste ronde vallen de verlie zers weg en wordt weer een loting ge houden, enz. Naar de vergadering van de NBL wórdt gestapt met een voorstel voor de niet- aangeslotenen, Na het ontstaan van het D-klassement meende de Liga immers het rekreanten- probleem te hebben opgelost. Maar on dertussen blijkt dat heelwat 'zwarte spelers' zonder komplexen deelnemen aan zogenaamde vriendschappelijke ontmoetingen. Terwijl het met het D- klassement juist de bedoeling was dit tegen te gaan. Tot slot wist Willy Van Delsen nog te vertellen dat de jeugdploegen voor de interprovinciale jeugdontmoeting van 8 en 9 februari e.k. zijn samengesteld. Klubs die bij de Liga en niet bij de PBO aangesloten zijn, wordt de kans geboden om toch van de provinciale voordelen te genieten. Voorzitter Van Daele en sekre- taris Luc Haelvoet, zullen persoonlijk de ze klubs kontakteren. Op het vlak van de promotie wordt voor de tweede keer deelgenomen aan de 'Doe-aan-sport'-beurs in de Flanders Ex- po-hallente Gent. Deze grootse manifes tatie voor alle Oostvlaamse scholen uit het lager onderwijs, vindt weer plaats einde juni. En weer zal Willy Van Delsen en familie daar zijn tenten gedurende drie dagen opslaan. (L.C.)

De Voorpost | 1992 | | pagina 27