zorgt voor formidabele verrassing Brabo Denderbelle Een formaliteit... Het loopt minder vlot J Robuco Buggenhout - H.B.C. Dendermonde Jeugdhandbal Handbalkalender Zaterdag in Buggenhout 28 - 3111992 - De Voorpost HANDBAL Zaterdagavond om 20.15 u. wordt het derby tussen Robuco Buggenhout en H.B.C. Dendermonde gespeeld. Hangt er normaal al heel wat spanning in de lucht als deze streekploegen het tegen elkaar opnemen, deze maal krijgt de wedstrijd nog een extra-dimensie. Inderdaad, wellicht gaat het hier om de titel want leider Dendermonde telt nu drie punten voorsprong op het op de tweede plaats gerangschikte Buggenhout. Meteen is het duidelijk dat in geval van een overwinning de champagne in het ijs mag gelegd worden bij H.B.C.. dat dan 5 punten voorsprong zou tellen op de eerste achtervolgers, Buggenhout en Kortrijk. Bij Robuco wil men de ploeg van trainer-coach Van Geel echter een hak zetten. In de bosgemeente voelt men zich duidelijk goed in de underdog positie al geeft men grif toe dat H.B.C. dit seizoen over een sterkere spelerskern beschikt. Maar een wedstrijd moet altijd gespeeld worden voegt men hier aan toe. Dendermonde zelf heeft er nogal vertrouwen in ook al beseft men heel goed dat het geen «makkie» wordt. Vy 1e Nationale H.K. Waasmunster 20 Luik 13 Met het dit seizoen naar 2e nationale gepromoveerde Luik kreeg H.K. Waas munster zaterdag een gedroomde tegen stander Inderdaad, de examenperiode had tijdens de voorbije dagen de trai- ningsaktiviteit van meerdere speler her leid tot een strikt minimum en daarbij kwam nog dat Wim Roels zich ziek dien de te melden. Wegens die examenperio de was W. De Groote er ook al niet bij zodat een andere tegenstander dan het relatief zwakke Luik H.K. W. in een moei lijke positie had gebracht. Nu omzeilde H.K.W. de Luikse klip zonder al teveel problemen en dat dankten zij vooral aan een collectief knappe prestatie waarin doelman Van Renterghem zich manife steerde. In deze omstandigheden was het niet onlogisch dat Luik tijdens de eerste helft kon aanklampen maar ook dan was het al duidelijk dat de thuisploeg niet echt in moeilijkheden zou komen. Vanaf het beginsignaal nam H.K.W. de leiding in handen. Het werd 4-2 na 12' en 6-4 na 17'. Luik kon wel dreigen maar doelman Van Renterghem en een hard werkende Ombelets in verdediging zorg den ervoor dat aan de rust de score 9-6 aanwees. In de tweede helft moesten de bezoekers dan definitief afhaken wan neer H.K.W. aanvallend wat zorgvuldiger ging spelen en na 45' hadden de bezoe kers het begrepen (16-10). H.K. Waas munster beheerste in de resterende speeltijd het wedstrijdgebeuren en via 18-1110' voor het einde ging het naar de 20-13 eindcijfers. Meteen had H.K.W,, gezien de moeilijke omstandigheden, een «formaliteit» ruimschoots positief afgewerkt. H.K. Waasmunster: K. Van Renter ghem, W. De Grave, T. De Grave 2, Vermeulen 3, Agneessens 5, Desseaux 4, Ombelets, De Meerschman 2, De Bo de 2, N. Verhelst, Sanders, Willaerts 2. Beloften: H.K. Waasmunster 23 Luik 14 H.K. Waasmunster, nog altijd met het maximum aan punten in de beloften - (reserven) - reeks trof met bezoeker Luik een vrij matige tegenstander. Alleen tij dens het wedstrijdbegin konden de be zoekers voor enig weerwerk zorgen (5-4 na 15') want aan de rust leidde een goed spelende thuisploeg al met 12-6. Ook gedurende de ganse tweede helft de monstreerde de thuisploeg een rustig meesterschap dat tot uiting kwam op het scorebord (16-9 na 40', 20-13 na 50'). H.K. Waasmunster: W. De Grave, Pol- fliet, Willaerts 6, De Vlieger 1De Clercq 4, Sanders 5, N. Verhelst 2, Goossens 4, P. Verhelst. EVA D.B. Zwijnaarde 20 Brabo Denderbelle 24 Dat Brabo Denderbelle zou gaan winnen in Zwijnaarde had niemand verwacht. De Gentenaars «draaien» inderdaad mee in de top van de rangschikking terwijl Brabo puntenloos aan het staartje bengelt en ook zaterdag niet konden beschikken over de gekwetste basispionnen De Block en Walraevens. Daarbij komt nog dat Zwijnaarde ook tijdens het voorbije seizoen zich duidelijk sterker toonde dan Brabo en nu met ex-internationaal J. Jan- sens hun werpkracht nog opvijzelden terwijl Brabo zeker niet sterker is dan tijdens het seizoen '90-'91 waarin zij de titel aan Zwijnaarde moesten laten. En toch slaagde Denderbelle erin de Gente naars in eigen zaal te kloppen. Deze prestatie danken zij volgens trainer M. De Proft vooral aan hun ongebreidelde inzet en een niet tanend geloof in eigen moge lijkheden. Uitblinkers vernoemen is in deze omstandigheden niet relevant maar de prestatie die doelman Vermaesen weggaf kan niet voldoende onderstreept. Maar de Brabo - «veteraan» - doelman kon hiervoor op de medewerking reke nen van een allesgevende ploeg waarin iedereen zijn rol perfekt vervulde. Het begon nochtans niet hoopgevend voor de bezoekers die een vlugge 2-0 achter stand dienden te incasseren en tijdens de volgende minuten zwaar vier 7-m wor pen misten. Maar de in een 3-2-1 opstel ling spelende defensie hield stand en als P. Vermeir aan een doelpuntenrecital be gon groeide het vertrouwen. D. Van Goe- them hield J. Janssens uit de wedstrijd en onder impuls van P. Hertsens werd de thuisploeg regelmatig gepakt in slenheid. Het werd 4-4 na 14' en via 5-7 ging het naar de 8-10 ruststand die Brabo nog zelfzekerder maakte. Ook in de tweede helft bleef Denderbelle het wedstrijdge beuren beheersen. De mandekking op P. Vermeir werd knap verwerkt door Brabo en M. Hendrickx organiseerde zijn ploeg zoals in zijn beste dagen. Het werd 17-20 4' voor het einde maar een periode van numerieke meerderheid liet Zwijnaarde toe nog onverwacht te komen dreigen (20-21). P. Vermeir bleef ijzig kalm van- op de 7-m lijn, maakte er 20-22 van net voor de laatste minuut inging en dan werd Zwijnaarde nog tweemaal afge straft door een optimaal Brabo waarin doelman Vermaesen steeds maar groei de. Voor trainer M. De Proft betekent deze prestatie beslist een opsteker. Brabo Denderbelle: Vermaesen, P. Vermeir 8, D. Van Goethem 3, E. Van Keer 3, Handrickx 4, Hertsens 6, De Proft, Dan. Van Goethem, M. Vinck, Guns, R. Van Keer. Reserven: D.B. Zwijnaarde 18 Brabo Denderbelle 17 Alhoewel de overwinning hen op het nip pertje ontsnapte mogen ook de Brabo- doublures op een knappe prestatie terug blikken. Zowat gans de wedstrijd leidde R. Van Keer en C° en via 10-11 aan de rust leidde Brabo nog altijd met 14-15 10' voor het einde. De laatste 5', incluis een korte periode in ondertal, werd hen Heren 2e Nationale Zat. 1/2 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Ransart Zat. 1/2 te 20.30 u. Kraainem - H.K. Waasmunster 3e Afdeling Zond. 2/2 te 17.30 u. Brabo Denderbelle - I.T.B. Lokeren 4e Afdeling Zat. 1/2 te 20.15 u. Robuco Buggenh. - H.B.C. Denderm. Zat. 1/2 te 19.15 u. T.S. F.E. Temse - Ap. Kortrijk Provinciaal Zat. 1/2 te 18.30 u. Roeselare 2 - Merchtem Zat. 1:2 te 19 uur Middelkerke - Woluwë Zond. 2/2 te 16.50 u. Gr.-Bijg, 2 - H.K. Waasmunster 3 Zat. 1/2 te 19.45 u. Gent2-Rekkem Zat. 1/2 te 17.15 u. Robuco Buggenh. 2 - Berlare Dames 1e Nationale Zat. 1/2 te 16.45 u. Squadra Lebbeke - D.H.C. Meeuwen 2e Afdeling Zat. 1/2 te 18.45 u. Robuco Buggenh. - R B Denderm. Jeugd Oost-Vlaamse kompetitie Pupillen Zat. 1/2 te 15.15 u. Robuco Buggenh. - H.K. Waasm. Zond. 2/2 te 13 uur Lokeren - H.K. Wijfjes Zat. 1/2 te 13.15 u. Squadra Lebbeke - Eeklo Zat. 1/2 te 13.15 u. R. Denderm. - Ajax Lebbeke Miniemen Zat. 1/2 te 16.15 u. Buggenhout - Gent Zond, 1/2 te 15 uur Lokeren - Kortrijk Kadetten Zat. 1/2 te 14 uur Ajax Lebbeke - Gent Zond. 2/2 te 14 uur Lokeren - Kortrijk V.H.V. Kadettenkompetitie Zat. 1/2 te 14 uur H.K. Waasmunster - Kapekla echter fataal. Met nog 2' te gaan stelde nau, Guns 3, R. Van Keer 6 Van De Zwijnaarde gelijk (17-17) en in de slotfa- Poten 1, Vinck 1, Dan. Van Goethem t ze moest Denderbelle de beslissende Hendrickx 2, De Cock 2. treffer incasseren. Brabo Denderbelle: Roelandt, Tami- EV1 3e Afdeling V.H.V. Kadetten Hasselt 8 H.K. Waasmunster 13 De H.K. Waasmunster kadetten speelden tijdens de eerste helft zwaar onder hun werkelijke mogelijkheden. Dat liet de «eerstejaars» van Hasselt toe te blijven aanklampen tot de 5-6 ruststand. Ook in het begin van de tweede helft bleef de prestatie van H.K.W ondermaats wat resulteerde in een 7-6 achterstand na 45'. Tot de 45e minuut bleef het dus gelijkopgaand maar daarna ging doel man Polfliet outstanding spelen en me teen vlotte het ook aanvallend plots beter bij de ploeg van trainer A. D'Hanis. Het werd nog een 8-13 overwinning maar bij H.K.W. stelde men dat de ploeg tot beter in staat moet zijn. H.K. Waasmunster: Polfliet, G. De Groote 1, Daelman, P. Verhelst 6, De Wolf 3, Colpaert 1, D'Souza, Loier 1, Draps 1. EVA Nieuwenhove,Magerman 1Arijs2,Noel Miniemen 1, De Bondt. Ajax Lebbeke: Bogaert, Muzoten, Calle- baut, Van Herreweghe, Callebaut 2, K. Van Herreweghen 1, De Jonghe, De Bruyn, Van Den Borre 7, Van Praet 3, Huygens 5. Mertens. H.K. Wijfjes 13 Squadra Femina Leb. 17 Rust 7-11. H.K. Wijfjes: Van Den Berghe, Van Dor- selaer 3, Van Der Ha 4, N. De Bode, S. De Bode 1De Staebele, Jonckheere, Schei- fout 1Muller 1Van Beglen, Vermeiren, Vercauteren 3. Squadra Femina Lebbeke: Vinck, Mo- ran 1Van Hout 5, De Mevst, Gabriels 3, Allaert 8, De Smet, Van Peteghem. H.K. Waasmunster 23 Lokeren 12 Rust 9-7 Scoorden voor Lokeren: Jacobs 3. De Meyer 2, De Clercq 7. H.K. Waasmunster: Collier. Keymeulen 5, Muller 5, Vermorgen 3. Vermeiren 2, Engels 1Van Der Ha 1Van De Weghe 2, L. De Groote 2, Vercauteren 2, Van Bie- sen. Kadetten D.B. Zwijnaarde 16 Ajax Lebbeke 22 Rust 6-10. Ajax Lebbeke: Van Hemden, Van Key meulen 3, Cooreman, Van Peteghem, Van Biesen 9, De Cock 1Paermentierlf J. De Cock 1, Goossens 1 H.K. Waasmunster 14 Lokeren 16 Aangezien de H.K W.-kadetten het dien den op te nemen tegen Hasselt in de; V.H.V.-kompetitie werden zes miniemtl opgeroepen om Lokeren partij te geval De thuisploeg deed het verrassend goef ondanks de numerieke minderheid. Rus 5-7. H.K. Waasmunster: Engels, Keymew len 4, Van Der Ha 4, L. De Groote 1 Vercauteren 2, Van De Weghe 2. Lokeren: Baetens, De Clercq 3, K. Bae- tens, Wettink 1Bijtebier, Van De Putte ij Jacobs 1De Meyer, Bocklandt. I R.D.P. Lokeren 20 Meiveren 18 Wat de week voordien al te merken was kwam zaterdag nog duidelijker tot uiting: leider Lokeren maakt een mindere perio de door en het uitvallen van doelman Van Vaerenbergh laat nog meer problemen veronderstellen voor trainer-coach J. Princen, De Lokerse doelman denkt er inderdaad aan definitief een puntte zetten achter zijn spelerscarrière ten gevolge van een aanslepende kniekwetsuur die hem zaterdag het spelen belette. Naast deze tegenvaller is het ook duidelijk dat enkele spelers met een weerbarstige vorm worstelen en gelukkig kon J. Prin cen deze maal wel beroep doen op de herstelde J. Van Hille. Positief is de pre statie van P. Verguit tijdens het wedstrijd einde. die blijkbaar zijn vertrouwenscri sis doorgemaakt heeft en er voor zorgde, samen met Versele, dat beide punten in Lokeren bleven. Meiveren, nochtans geen echte topper in 3e afdeling, lijkt een «zwart beest» voor Lokeren want in de heenronde leden de Waaslanders daar hun enige nederlaag en zaterdag zag het er lang naar uit dat de Limburgers op nieuw aan het langste eind zouden trek ken Gedurende de ganse eerste helft bleef een vierkant draaiende thuisploeg op achtervolgen aangewezen Na 10' leidde Meiveren met 4-5 en via 7-8 na 20' ging het naar de 10-11 ruststand. Ook in het begin van de tweede helft slaagde Lokeren er niet in de bezoekers naar de keel te grijpen en het duurde heel lang vooraleer de kentering er kwam. Na 46' stelde de thuisploeg dan toch gelijk (14-14) en de definitieve Lokerse herop standing kwam er pas als P. Verguit uit Reserven: R.D.P. Lokeren 16 Meiveren 16 Net als tegen Overpelt, een week vroe ger, vlotte het helemaal niet bij de Loker se doublures tijdens het eerste wed strijdgedeelte maar in een formidabel wedstrijdeinde werd de tegenstander dan overspeeld. Een 7-11 achterstand aan de rust werd 9-14 na 6' in de tweede helft maar dan kwamen de bezoekers er nog nauwelijks aan te pas. Van Den Bergh en C° maakten gelijk 5' voor het einde maar slaagden er dan niet meer in de winning-goal te scoren. R.D.P. Lokeren: Mertens, Smet, Le- naerts. Van Den Berghe 8. Jamei, Mou- ton, Zaman 3, Baeten, Vermeiren 2, Van Den Bossche 2, Van de Putte, Van Hille 1 EVA Handbal. Piet Maesschalck van Ajax Lebbeke (eva) Handbal. Brabo Denderbelle zorgde voor een verrassing door in Zwijnaarde te gaan winnen (arch) Handbal. De jeugd van Ajax Lebbeke (foto guy) zijn krammen schoot. Hij maakte er 15- 14 van na 48' maar toch kon Meiveren nog zwaar dreigen met een 16-17 voor sprong 7' voor het einde. Maar Verguit bleef nu zijn ploeg naar omhoog trekken en samen met de weer efficiënt afwerk ende Versele zorgde hij voor 20-17 3' voor het einde. Meiveren trachtte nog de bakens te verleggen met een «pressing» over gans het terrein maar deze maal - zij het niet zonder moeilijkheden - hield Lo keren het hoofd koel en liet de buit niet meer ontglippen. Zondag volgt het derby tegen Denderbelle, wij zijn benieuwd... R.D.P. Lokeren: Smet, Mertens, Ver- hofstadt. Bocklandt 1Versele 6. Verguit 5, De Smet 3, Van Eygem, Van Der Borght 2, Van Hille 3, Zaman, Van Den Berghe. Oostvlaamse kompetitie Pupillen Robuco Buggenhout 13 Ajax Lebbeke 19 Rust 6-8. Een efficiënte Van Rossem kon Robuco lange tijd in de wedstrijd houden maar Van Den Borre en Huygens beslechtten het pleit in de tweede helft voor Ajax. Robuco Buggenhout: Hauwelaert, D Buggenhout 1, Van Den Bossche, Van Rossem 8, Albrecht, Seymons, Van

De Voorpost | 1992 | | pagina 28