Minder overtuigend Appels verliest, Lebbeke wint Elfde nationale damesveldloop in Hofstade Ros Beiaard maakte het de leiders moeilijk Spannend wedstrijdslot Vrij evenwichtig Squadra Lebbeke klampt lang aan atletiek De Voorpost - 3111992 - 29 Atletiek. HANDBAL KORFBAL Op zondag 2 februari 1992 wordt door de Atletiekvrienden Hofstade, de 11 editie van de Nationale Damesveldloop georganiseerd, op hetterrein van F.C.W. Hofstade aan de Steenbergstraat, in samenwerking met het K.A.C.E.A. en het BLOSO. Er is een voorwedstrijd om 13.45 u. stipt, voor de jongens en meisjes vanaf het 1t.e.m. het zesde leerjaar. De Nationale Damesveldloop, bekend voor het mooi overzichtelijk doch niette onderschatten parkoers, begint om 14.30 u. Ook de niet-aange- sloten meisjes in de kategorie benjamins t.e.m. scholieren, kunnen hieraan meedoen. Inschrijvingen: ter plaatse vanaf 13.00 uur. Info: Jozef De Cuyper, Steenbergstraat 30, 9308 Hofstade-Aalst, tel 053/77.32.48. Prijsuitreiking: ^Ike deelnemer krijgt een prijs, en de drie eersten ontvangen een trofee^ Dames - 2e afdeling R.B. Dendermonde 20 eerste helft gebeurde het dan. Helchteren Helchteren 25 werd meer en meer onder druk gezet en Helchteren, nog altijd onverslagen aan het duo Van Damme - Hermans zorgde de leiding, kreeg het lang niet gemakke- voor de afwerking in het collectief sterk lijk om een gemotiveerd spelend Dender- spelend Dendermondse geheel. Zo werd monde van zich af te schudden. Bij-de, het 11-12 aan'de rust maar Dendermon- thuisploeg ontbraken weliswaar J. Heir- de kon na de rust het offensief niet meer man en I. De Man wegens ziekte maar. °P Qang krijgen. Helchteren maakta er trainer Uyttersprot kon voor de eerste 14-18 van na 40' en vanaf dan kon Ros maal beroep doen op de wederoptreden- Beiaard weer evenwicht in de wedstrijd de Peckstadt na een inactiviteit van twee brengen maar meer zat er niet meer in. seizoenen. Aanvankelijk zag het er naar R-B- Dendermonde: Broothaerts, K. uit dat de Limburgers korte metten gin- Van Damme 9, Hofman, Cl. Simal 2, B. gen maken met de thuisploeg want het Van Der Jeught 1 ,-Lissens 2, Hermans 5, werd 2-6 na 10'. Dan kon Ros Beiaard C. Simal 1, Peckstadt. evenwicht in de wedstrijd brengen (4-8 E„. na 15') en in het tweede gedeelte van de H.B.C. Denderm. 2 16 met 11-15 en 10'voor het einde bleef er Eeklo 18 nog een drie-puntenkloof (13-16). Maar De Dendermondse doublures maakten de thuisploeg ontketende toen nog een het Eeklo nog onverwacht moeilijk. De onverwacht offensief en onder impuls bezoekers, zonder H. Borgers, leken op van F. Van Gucht werd het zowaar 16-16 weg naar een logische overwinning want 4' voor het einde. H.B.C. wilde het dan te vanaf het wedstrijdbegin bouwden zij snel afmaken, brachtte weinig geduld op stelselmatig een voorsprong op. H.B.C. 'n aanval, en miste nog een 7-m worp en bleef weliswaar bestendig in het spoor 'n de laatste 2' kon Eeklo toeslaan, maar via 4-6 aan het kwartier had Eeklo H.B.C. Dendermonde: Ravijts, L. Van toch een 7-12 voorsprong uitgebouwd Renterghem, P. Van Gucht 5, De Lille 1, aan de rust. De tweede helft leek een De Swaef 1Mercks 1Van Den Stock 1 logisch wedstrijdverloop te zullen bren- Raemdonck, Callaert, D. Van Steen 3, gen als H.B.C. bleef aanklampen zonder Bouteille 2, Verleyen 2. echter de bezoekers echt in gevaar te EVfl brengen. Na 45' leidde Eeklo nog altijd Kosa Aalst 24 H.K. Waasmunster 319 Alhoewel H.K.W. er nooit in slaagde fa voriet Kosa Aalst echt te bedreigen, ver liep de wedstrijd toch vrij evenwichtig. Na een gelijkopgaand wedstrijdbegin (2-2) kon de thuisploeg via M. Bayens en G. Van Malderen een 7-3 voorsprong opbouwen na het kwartier maar Thierens en Maes zorgden ervoor dat de Aalsterse scoremachiene toen een halt werd toe geroepen zodat de rust er kwam met een 14-8 score. Na de rust zowat hetzelfde spelbeeld. Na driekwart wedstrijd leidde Aalst met 18-12 en naar het wedstrijd einde toe kon Waasmunster langs Moes- termans en Van Mele nog wat aan de achterstand peuteren. Kosa Aalst: Coen, E. Van Malderen, De Gendt 2, Bomon, De Letter, M. Bayens 7, De Doncker 4, Dan. Bayens 3, G. Van Malderen 7. H.K. Waasmunster 3: Segers, Thierens 5, K. Loier, A? D'Hanis 1, Moèstermans 3, Berchmans 3, Maes 4, Vart Mele 3. Dames 1e Nationale Squadra Femina Lebbeke 8 Sasja 15 Leider Sasja kreeg het echt niet gemak kelijk om een lang aanklampend Squadra van zich af te schudden. Vooral in de eerste helft deed de thuisploeg meer dan zich verdedigen wat toch aangeeft dat de ploeg van trainer-coach Van Ransbeeck een opvallende vooruitgang heeft ge boekt t.o.v. het seizoenbegin toen 1e nationale hen nog onbekend was. Na 12' keek men dan ook verrast op want Leb beke leidde zowaar met 4-3 en alhoewel Sasja 10' voor de rust gelijk stelde bleef Squadra verrassend goed weerstand bieden wat resulteerde in een 6-7 rust stand. Ook na de rust bleef Lebbeke nog een kwartier de evenknie van hun gere- nomeerde tegenstander en het was jam mer dat in de eerste 10' Squadra niet kon scoren op het moment dat het bij de bezoekers helemaal niet meer vlotte. Zo bleef het 6-8 tot de 44e minuut maar dan kon Sasja opnieuw gaan scoren en na 48' (8-12) was de Lebbeekse weerstand definitief gebroken. Het werd nog een 8-15 nederlaag maar dit Squadra moet bekwaam worden geacht zich te handha ven in 's lands hoogste reeks. Squadra Femina Lebbeke: Quarin, Van Nieuwenhuyze, Bijl 3, Steppe 1Van Loo- veren 1, Guns 2, Cooreman 1, De Croock, Van Der Linden. Reserven: Squadra Femina Lebbeke 20 Sasja 8 De Squadra doublures met M. Bijl in de rangen en met H. Van Boven proefsto- mend na een enkelkwetsuur maakte er een éénrichtingswedstrijd van. Aan de rust leidde Squadra met 9-1 en Huygens en Steppê sprongen bij om de 20-8 over winning op het bord te brengen. Squadra Femina Lebbeke: Van Nieu wenhuyze, Quarin, Van Boven, Bijl II, Huygens 3, Allaert 2, Van Looveren 1, Steppe 3. EVA 4e Afdeling H.B.C. Dender. 21 Haachtse 17 De Dendermondse leidersploeg heeft de winterstop nog niet helemaal verteerd. Het gebrek aan kompetitieritme liet zich zondagavond duidelijk voelen tegen een bezoekende ploeg die zich snellertoonde bij elke balbetwisting maar toch niet over voldoende kwaliteit beschikte om de thuisploeg echtte gaan bedreigen. Onder de belangstellende blikken van konkur- rent Buggenhout begon H.B.C. niettemin sterk aan de wedstrijd en leidde'na 9' al met 5-2. Haachtse bleef weliswaar aan dringen maar collectief sterker in die periode bleef H.B.C. domineren; 9-5 na 20'. Enkele wissels schaadden echter de collectiviteit en in de laatste 10' van de winckel erin, vanop afstand te skoren. De thuisploeg skoorde opnieuw tegen, maar dankzij Robin De Backer (afstand) en Steven Callaert (doorloopbal) nam Atlan tis het voortouw met 2-4. Groen-Wit kreeg een penalty, verzuimde hem om te zetten, maar skoorde nog in dezelfde minuut. Ruststand: 3-4. Tijdens de tweede speelhelft vergrootte Alain Muysewinckel, opnieuw vanop af stand de Lebbeekse voorsprong. Nog één keer slaagde de thuisploeg erin de achterstand tot één korf te herleiden, maar daarna slaagde Atlantis Lebbeke erin via Robin De Backer (doorloopbal) en twee afstandsworpen van Alain Muy sewinckel, een vierkorvenkloof te slaan (4-8), Lebbeke zou tijdens de slotfase nog éénmaal skoren, dankzij een akroba- tisch nummertje van Robin De Backer. Groen-Wit vond nog tweemaal de korf. Eindstand: 6-9. In die slotfase werd San dra Van Rossem vervangen door Sarah De Meersman, maar een verbetering hield die vervanging geenszins in. Een verdiende Lebbeekse overwinning, ech ter afgedwongen zonder veel glans. Pierre Van Rossem eerste helft ging hef fout. Haachtse maakte hiervan gebruik om te naderen tot 10-9 want bij de thuisploeg bracht men niet meer het geduld op uitgespeelde kansen te creëren en via 11-10 raakte H.B.C. slechts moeizaam aan een 12-10 voorsprong. In die eerste helft had Haacht, mede door een agressieve speelwijze, 8' in ondertal gespeeld en hiervan had H.B.C. te weinig gebruik gemaakt omdat te gemakkelijk de indivi duele toer werd opgegaan. Ook in de eerste minuten van de tweede helft bleef het moeilijk voor de thuisploeg (12-11) maar als de bezoekers nog maar eens een tijdstraf moesten verwerken kon We- semael H.B.C. terug op het goede pad zetten. Het werd 16-11 na 42'. Haachtse kon nog éénmaal dreigen (16-13) maar met een 19-14 voorsprong minder dan 10' voor het einde had H.B.C. zijn grotere trefkracht opnieuw laten renderen. Het werd een 21-17 overwinning voor de ploeg van E. Van Geel na een wedstrijd die zowel hoogtepunten als dieptepunten kende voor de thuisploeg. Het wordttoch opletten voor de leiders die nu zaterdag het belangrijke derby tegen Robuco Bug genhout gaan betwisten. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Ra vijts, Wesemael 6, Hoorelbeke, De Mayer 2, Asaert 1Arijs 1Van Beveren 2, Van Den Stock 1, R. Bayens 8, De Smedt, Vereecken. EVA De Nationale Multiple Sclerose Liga en het Nationaal Centrum voor Multiple Sclerose te Meisbroek organizeren een begeleidings- projekt en aktie op de werkplaats voor iedereen die MS heeft en professionele moeilijkheden ondervindt. Inlichtingen bij MS en Tewerkstelling, Ann Vermeulen, Sellaertstraat 20 te 1820 Meisbroek (021 751.52.77 of 751.84.05.) De subtropische zwembaden zijn achter haald. In Brussel wordt nu een Aquadis- conight Oceadegeopend, een nieuwe vorm van ontspanning en een nieuwe dimensie van het uitgangsleven. In het Provinciaal Museum van Hasselt heeft van 17 januari tot en met 15 maart een tentoonstelling plaats onder de titel 'negenMen kan er terecht van dinsdag tot zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag vqn 14.00 tot 17.00 uur. Het mu seum is gelegen aan de Zuivelmarkt 33 te Hasselt. Atletiek. Ellen Van den Berghe van AC Lebbeke liep in Bornem een grote wedstrijd. Zij werd primus van de 56 vertrekkers (xl) Atletiek Ook Steven De Smedt uit Oudegem liep een mooie wedstrijd in Bomem. Hij werd derde op 68 deelnemers (xl) Atletiek. Ondanks het slechte weer en het zware parcours werd er in Opwijk hard gelopen. Ellen Van den Berghe en Ilse De Batselier liepen een sterke wedstrijd met Ellens als eerste en Ilse als tweede (xl) Appels KC moest vorige zondagavond in de kruciale wedstrijd voor het behoud het onderspit delven tegen Voorwaarts. Met een 11-10 eindstand moesten de Den- dermondenaars de duimen leggen. Atlantis Lebbeke van zijn kant ging uit met 6-9 winnen van Groen-Wit. Zondag a.s. staat voor de Lebbekenaars een prestigewedstrijd geprogrammeerd. Aan de titel hoeven ze niet meer te den ken, maar in de thuiswedstrijd tegen lei der Gentse kunnen ze demonstreren dat ze ook wat van korfballen afweten. Voorwaarts - Appels: 11-10 Het zal moeilijk worden... Ingevolge de uitnederlaag tegen Voor waarts, mede degradatiekandidaat, zal Appels het moeilijk krijgen om zijn be houd in de hoogste klasse van het zaal korfbal te verzekeren. Het verschil tussen de beide teams in de zaterdagavondwedstrijd heeft nooit meer dan twee korven bedragen, hoewel Ap pels kwasi steeds op achtervolgen aan gewezen was, op uitzondering dan van de eerste speelhelft toen de Dendermon- denaars even de leiding in handen na men. Voor Appels skoorden Ann Schuddinck (een doorloopbal, een afstandsshot en een strafworp), Dirk Duym (twee af standsworpen), Frank Janssens (een in legger na een draaibeweging en een af standsworp), Annette Verstraeten (een doorloopbal), Kris Van der Steen (van achter de korf) en Edwin Borms (af standsworp). Vermelden we nog dat bij de rust de thuisploeg met 7-5 leidde. Groen-Wit - Atlantis Lebbeke: 6-9 Opnieuw vier korven van Alain Muysewinckel Atlantis moest vorige zondag Groen-Wit in de sporthal van Borgerhout partij ge ven. Lebbeke verscheen aan de inworp in een voor de ik-weet-niet-meer-hoeveelste keer gewijzigde vaksamenstelling, Aanvankelijk viel er tussen beide teams weinig verschil te bemerken. De thuis ploeg kwam zelfs op voorsprong, maar na vier minuten stelde Carla Van Ros sem, vanop afstand gelijk. Lebbeke ging, althans wat één vak betreft, beter spelen, tekende enkele mooie bewegingen op de vloer, maar verzuimde af te werken. Pas in de 13ao minuut slaagde Alain Muyse- Fror,if A r- m utui naun unaer oegeieiaing van r[°pxy De Feyter en Mare Bogaerts. Al 'zeurde' Franky bij het kaarten, toch werd er veel plezier gemaakt (xl) Atletiek. In Lokeren was Joeri Van den Berghe uit Oudegem niet te kloppen. Klem maar dapper als hij is, wordt er bij AC Lebbeke noq veel van hem verwacht (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29