«w r Okapi-A heeft het weer moeilijk Patro-A won met veel moeite Zondag stadsderby tussen Braekeveld en Tragel Retro Aalst laat prestigezege ontglippen Cindy Van Den Abbeele provinciaal kampioene seniores 30 - 3111992 - De Voorpost TAFELTENNIS In de 1 e Afdeling van de KVKT kompetitie kwam Juvenes A niet verder dan een draw op Stekene A 5-5. En dat kwam wel omdat Kurt De Cock amper een overwin ning kon lukken. Mare Neus kon gelukkig een tweestrijd meer winnen en dank zij Hubert De Bock konden ze dan toch een draw lukken. De grote man bij de thuis ploeg was ongetwijfeld Erik Joos die alles won wat erte winnen was. Mettwee overwinningen maakte Tom Wymeersch voor de gastploeg de vijf overwinningen rond. In 2e Afdeling krijgt Okapi A het weer moeilijk om te overleven in deze reeks. Twee jaar terug verblijven ze ook in deze reeks. Ze tuimelden er uit maar kwamen via een machtige prestatie in 3e Afdeling weer terug naar 2e Afdeling. Het schijnt voor die mannen een vizieuze cirkel te zijn: kampioen worden en stijgen en dan opnieuw dalen. Het zit er weer in dat deze cirkel niet zal doorbroken worden. Thuis speelden ze tegen Eendracht B, de lei ders in deze reeks. Aanvankelijk schenen ze vrankweg hun eigen weg te gaan 2-3. Maar toen eensklaps vielen ze volledig stil. Uitgeteld. Verslagen met 2-8. Luc Daniels en Luc De Rechter wonnen elk een keer en daarmee was hun liedje uit. Jan Van Droogenbroeck en Mare Breda gaven elk drie overwinningen de door slag bij de bezoekers. Op verplaatsing bij Dynamica A kregen de Okapi jongens dezelfde nederlaag rond hun oren gekletst 8-2. Weer waren het dezelfde Okapi spelers die iets kon den oprapen. Maar Geert Gerlo en Chris Oosterlinck wonnen bij Dynamica alles en daarmee konden de Okapi bezoekers op hun nagels staan bijten, Pardaf A had deze week geen enkel pro bleem: bij het bezoek van Ons Huis A. De lokalen maakten er korte metten mee en haalden met 7-3 hun slag thuis. Kristof Saman won alles en Johan Van Osselae- re en Wim Buytaert zorgden voor de andere overwinningen. Bij Ons Huis A verkeert men blijkbaar in een diep dal. Daaruit klauteren zal wellicht moeilijk worden. In 3e Afdeling heeft ook Pardaf B een gemakkelijke 9-1 overwinning behaald op het bezoekende Ons Huis B. Van bij de start was het duidelijk dat de bezoekers geen schijn van kans hadden om hier op Pardaf punten te oogsten. Geert Steur en Stefan Le Clercq waren de sterkste kop stukken bij de thuisploeg. Teneramonda A heeft het er niet goed afgebracht toen KWB A er op bezoek is gekomen. Na aanvankelijk een gelijkopgaand begin 2- 3 lieten de lokalen het afweten. De druk van KWB A was iets te sterk voor de lokalen. Met Benny Van Bogaert en Kurt Donckers als de beste troeven, ze won nen alles, ging KWB er met de volle buit van door 3-7 winst. Bij de ploeg uit Oudegem won iedereen één keer. Zo hebben ze elkaar niets te verwijten. Sint-Pauwels blijft het bovenaan volhou den. Nu op bezoek bij Stekene B grabbel den ze een 4-6 overwinning weg. Bij de aanvang ging het vlot voor de bezoekers 1 -4. Toen moesten ze stilaan terrein prijs geven maar toch hielden ze nog genoeg overwinningen over om een krappe over winning te laten optekenen. Bij de thuis ploeg viel T. Vercruyssen het meest op met drie overwinningen. In de 4e Afdeling A een draw voor Juve nes B-Triumf B 5-5. In het begin van de ontmoeting was er blijkbaar geen handen te steken aan Triumf B die zonder veel moeite naar een 0-4 voorsprong gingen. Maar toen vielen ze totaal stil. Nog een overwinning lukten ze. De rest ging alle maal naar de lokalen waarin De Waegen- aere en Anthonissen moeilijk te kloppen waren. Eric Ceulemans en Vander Vre- ken Kurt waren de beste bezoekende elementen. Beter deed het Eendracht C dat ferme 2-8 cijfers liet afdrukken bij Eendracht D. Bij de D formatie kon alleen Jozef D'Hoey twee overwinningen laten opschrijven. De rest van de ploeg was niet in staat om een halt toe te roepen tegen hun C forma tie waarin Frangois Simons zich het sterkst opstelde. Er was ook het Hamse derby tussen Victory-Vlierkouter B. Maar van een echte wedstrijd was er nauwe lijks sprake. De bezoekers hadden echt niets in de pap te brokkelen. Ze werden dan ook met zware 10-0 verslagen. And- ré De Kimpe, Paul De Schepper en Luc Hostyn wonnen gemakkelijk. In de B afdeling had Herleving B het verduiveld moelijk op BZP. Ze sneuvel den dan ook met kleine 6-4 cijfers. Toch had Herleving B een geweldige start. Zonder omkijken konden ze een fikse 1 -3 score opbouwen. Hugo Colson en Peter Meert bouwden daar lustig aan mee. Maar toch vielen ze echt stil. Het zou vier wedstrijden duren voordat ze nog eens een overwinning konden laten opteke nen. Dan scoorde Meert weer. Maar dat was toch een wedstrijd te weinig om een puntje uit deze wedstrijd te kunnen opte kenen. Bij de thuisploeg mag Noël Wit- tock opnieuw terugblikken op een goede wedstrijd. Hij won ze weer allemaal. Die schijnt wel uit het goede hout te zijn gesneden. Datzelfde Herleving B zou naderhand toch weerwraak nemen toen Lede B in hun lokaal kwam neergestreken. Aan- TURNEN ;^jfc Turnen. Cindy Van den Abbeele (arch) Vorige zondag werden in Haasdonk de provinciale kampioenschappen KVT vrij werk georganiseerd De zeventienjarige Cindy Van den Abbeele, uit de Bookmo- lenstraat te Baasrode, lid van het Dendermondse St. Joris Turn- en Wapengild, slaagde erin de provinciale titel in de wacht te slepen. Vorig jaar eindigde ze in datzelfde kampioenschap tweede en werd ze achteré nationaal kampioene artistiek turnen van de Katholieke Vlaamse Turnfederatit Cindy Van den Abbele totaliseerde na oefeningen aan de balk, de brug, op de grond en na de sprong een totaal van 31,4 punten, op een maximum van 40 punen. Ze ging in de eindstand haar klubgenotes Katrien Fonteyn (28,46) en Rite De Kinder (27,24) vooraf. De kleuren van de St. Jorisgild werden dus met brio*, verdedigd. Cindy Van den Abbeele is nu vanzelfsprekend ook geselekteerd voor het nationaal kampioenschap KVT dat in de loop van maart a.s. georganiseerd wordt. Diverse turners van het St. Jorisgild zijn volgende zaterdag en zondag aan het werk tijdens het Intergouwen- en Interklubkampioenschap. (pvry SQUASH In de 1 e Afdeling van de KVKT kompetitie staat Patro A nog altijd met een puntje op kop van de rangschikking voor BAC B. Maar deze week hadden ze het verdui veld zeer lastig om dat ene puntje boni te behouden en dat nog in een ontmoeting tegen hun eigen B ploeg. Deze laatste formatie speelde zeer sterk. Vooral Pier re De Schoesitter haalde zwaar uit en won alles. En dat bracht mede dat half weg er nog maar een 3-3 score op het bord stond. Even daarna liepen ze uit tot 3-5. Maar omdat Van Hecke het niet haalde tegen De Schoesitter moest het dubbel beslissen. Ook hier voor de A ploeg een zeer moeilijke opgave. In de laatste set heeft Patro A dan toch de volle buit naar zich toe getrokken. Bij Patro A won Frans Messagie en Johan Van Hec ke tweemaal, Mare De Keyser éénmaal. Zoals gezegd was Pierre De Schoesitter de sterke man bij de B formatie. Peter Van Cauteren won eenmaal en Erik De Clercq won niets. Op Madeion A kwam Patro B niet verder dan een 5-5. Maar de Hamse ploeg stond dan ook met mindere elementen achter de tafels. Na de enkels had Madeion al een 5-4 voorsprong verworven. Via het dubbel kon Patro B dan toch nog een puntje uit de brand redden. Pierre De Schoesitter won weer driekeer en Mare Stalled scoorde één keer. In 2e Afdeling liet Patro D het afweten bij Madeion B. Het is een spannend duel geworden 3-3 en 4-0. Ook in de twee resterende wedstrijden werden de pun ten gedeeld. Davy Van Cauteren was eens te meer weer de grote figuur. Hij won alles zonder veel moeite. Kapitein Van Dender scoorde eenmaal. Maar Marjolein Van Poucke viel iets te licht uit bij de Hammenaars. In 3e Afdeling liet Patro E een puntje in de brand bij Sterke Stut B. Aanvankelijk lag dat niet in de lijn der verwachtingen. Hamme had eerst gemakkelijk een 1 -4 vastgelegd en later zelfs 2-5. Maar in de komende drie laatste wedstrijden slaagden ze er niet in ook maar eenmaal te winnen. Tenslotte bleef het dus bij 5-5. Erik Verdonck was bij de Hammenaars de grote figuur. Hij won alles. Patrick Glas en Patrick De Clercq scoorden elk een keer. In 4e Afdeling A was er het derby Patro G-Patro F. Een zeer boeiende kamp die eigenlijk alle kanten uit kon. Met 3-3 halfweg kreeg de F formatie opeens alle kansen toen ze een 3-5 vastlegden. De G kwamen weer dichter 4-5 en in het dub bel zou de F formatie uiteindelijk het laken gemakkelijk naar zich toetrekken en 4-6. Bij de verliezers een beste prestatie van Gerd Van Kersavond met drie overwin ningen. Wim Waterschoot won een keer en Jan Waterschoot scoorde niet. Bij Patro F twee overwinningen van Nico Schelfhout en Jozef D'Hauwe. Geert Stallaert won één keer. In 5e Afdeling ging Patro H winnen op Teneramonda C met afgetekende 3-7 cijfers. Dat Patro sterker was was duide lijk van in het begin zichtbaar 1-4. Toen gingen de Hammenaars dadelijk naar een 3-7 overwinning, Georges Heyvaert, Bertrand Van Houte en Jozef Caljon won nen elk twee keer. Alleen Luc Lermytte konden ze niet aan. Patro I hoopte thuis het bezoekend Een dracht E van de zege te houden. En dat heeft er zeker ingezeten. Koen De Schoe sitter gaf het goede voorbeeld en scoor de driemaal. Rudy Van Driessche won één keer, maar Antoine De Wilde slaagde er niet in een tegenstrever te verschal ken. Gelukkig won Patro I nog het dubbel en daarmee konden ze toch nog één puntje uit de brand slepen. Er was deze week ook nog het derby tussen Patro I en Patro H. Boeiend is het niet geworden. De H ploeg was te sterk en ze wonnen dan ook met 3-7 cijfers. Erik De Keyser en Georges Heyvaert wonnen alles, alleen Bertrand Van Houte liet het afweten. Rudy Van Driessche, Pierre De Ruysscher en Antoine De Wil de wonnen alleen tegen Bertrand. De Patro dames waren te gast op Juve nes. Maar ze hebben daar niets moeten oprapen. De lokalen waren veel te sterk en wonnen alles met 2-0 cijfers. Er kwam dan ook een zware 10-0 nederlaag op het bord. vankelijk voerde Lede B het hoge woord en de thuisploeg werd de les gelezen 1-3. De tij zou echter keren. En heel radikaal voor. Vanaf deze score kreeg Lede B geen enkele kans meer om nog een wedstrijd te winnen. Herleving B Dendermonde kreeg er echt goesting en won alles. Ook al was het vaak in de derde set dat ze hun slag konden slaan. Maar hoe dan ook voor Herleving was dat een welgekomen overwinning. In de C afdeling kreeg Pardaf C, Stekene C op bezoek. De bezoeker begon zeer goed en na vier wedstrijden moest Pardaf D al opzien tegen een 1-3 achterstand. Toch scheen het na een poosje dat de gasten hun beste pijlen hadden verschoten. Zon der moeite liep Pardaf ver uit en lieten ze een 6-4 overwinning afdmkken. En dat was vooral het werk van Davey Gronitz en Erwin Van Lierop die tweemaal kon den scoren in deze ontmoeting. Alleen Van Velthoven konden ze niet de baas. Doorgaans speelt Troelant A in eigen midden zeer flink. Maar nu was het pre cies het omgekeerde. Bij het bezoek van Sint Pauwels B werden ze zonder meer in de pan gehakt met zware 1-8 cijfers. Alleen L. Vercauteren redde de eer door Erik Suy te verslaan in de allerlaatste wedstrijd. Het bezoek van Ons Huis C werd door Teneramonda D gebruikt om nog maar eens een overwinning te laten optekenen ook al was die minder uitgesproken 6-4. In de eerste wedstrijden liet Ons Huis zich enigzins verrassen want ze stonden dra met zware 5-2 cijfers in het krijt. Naderhand kwam Ons Huis terug en dat was vooral het werk van Peter Goeman die zijn draai vond in deze ontmoeting. Hij scoorde tweemaal en dat deed de balans wat meer bewegen in het bezoekende voordeel... Bij de thuisploeg was Ronny Callaert niet te verslaan. Maar ook Steven Maarten dient te worden geloofd voor zijn twee zeges. Er was ook een derby bij Juvenes waar E en C tegenover elkaar stonden. Spanning was er genoeg want beiden kenden el kaar op een prikje. Naarmate de wed strijd zich verder afwikkelde zou de C ploeg de balans stilaan naar zich toe trekken. Ook al gebeurde dat met veel moeite. Vooral bij de E ploeg was de tegenstand het sterkst, langs Peter Blan- quaert en Van Puyvelde die beiden elk twee keer konden scoren. Met 4-6 ging tenslotte de volle buit naar de C formatie met Joris De Bock en Jan Van Acker als de jokers. Een derby ook bij Eendracht waar F en E elkaar in de ogen moesten kijken. Veel spanning was er niet daarvoor was de E ploeg te sterk. Deze wonnen dan ook met uitgesproken 3-7 cijfers. Bij deze win nende formatie won iedereen tweekeer Alleen tegen Rudolf Cool gingen ze alle maal ten onder. En dan nog telkens met zware 2-0 cijfers. In de C afdeling Okapi C en D die het moesten uitvechten wie de sterksten wa ren. Aanvankelijk 2-3 in het voordeel van D. Dat konden ze echter niet volhouden en ze moesten stilaan maar zeker terrein prijs geven En dat kwam voornamelijk omdat bij Okapi C een J. Uytenhouwen liep die niemand kon ten val brengen. Deze knaap won altijd. Hij kreeg daarbij sterke hulp van Filip Oellibrandt die ook tweemaal kon winnen en meteen legden ze de basis van deze nipte 6-4 overwin ning. Bij de verliezers totaliseerde Dirk Steur de meeste overwinningen: twee. HVL In Promotie D blijft De Dam de knappe prestaties aan mekaar rijgen, zodat een plaatsje op het podium zeker tot de mo gelijkheden behoort. Het bezoek van Wilsor werd dan ook met vertrouwen tegemoet gezien en terecht, want alleen Rony Van Vlierberghe ging onderuit te gen Den Duyver, die enkel het tweede game moest prijsgeven, Maar nadien snelde hij gezwind met 1 -3 naar de Brug se eerredder. Kopman Luk Teuwen had het ook niet onder de markt met Jan Vandamme die een vijfsetter afdwong, maar dan fysiek ten onder ging. Dit over kwam ook Robin Claeys, die de moeilijk te maneuvreren Kurt Devilder tegenover zich kreeg, maar in het vijfde game zijn oververmoeide opponent op de knieën kreeg. Philippe De Bock (3-1 tegen Reu- se) en Frederik Verstraeten (3-0 tegen Janssens), waren wel zegezeker, zodat De Damsupporters met 4-1 mochten kroonhalzen. In Coastal 2 blijft De Schreef de goede met de zwakke prestaties afwisselen. Het bezoek aan het tweede gerangschik te Ucon was voor de poulains van John Pescod sowiezo een onmogelijke op dracht, maar toch slaagde Josse Van Den Abeele erin met 1-3 de lokale kop man Van Gendt te kloppen. Ook Erik De Wit en Hans Van Craeyvelt waren erg verdienstelijk, want beiden lieten een 0-2 voorsprong optekenen. Al verloor men uiteindelijk wel met 3-2. Ook Robert De Coninck (3-0) en Dirk Daelman (3-1), beten in het zand, zodat De Schreef met 4-1 cijfers het hoofd moesten buigen. Stadsderby Braekeveld sprokkelde tegen de Gentse titelkandidaten wel twee puntjes en dit was het werk van Paul Caudron (3-2 tegen Hendrik De Backer) en Jan \tó Den Eynde (3-2 tegen Johan Bracke), m in een daverende vorm verkeren Fran; De Wittevrongel (0-3 tegen Marèchalij Joël Bombeeck (1-3 tegen Jan Du Clercq) en Herman De Backer (1 -3 tege' Christophe Tanghe) gingen wel onderuit maar dit ondermijnt zeker het moreéj niet, in het vooruitzicht van het stadsder i by dat nu zondag 2 februari geprogranvi meerd staat. Aan de Oude Gentbaar nummer 56 ontvangt men dan te 17 iw de rivalen van Tragel Sport, dat zich in terugronde met een tweetal manschap pen versterkte Zo verschenen Stefan Lefèvre (Zellikjer Bruno Weckx (Dilbeek) voor het eerstof' het interklubformulier dat bij leider Cwj pure diende ingevuld te worden. Beide* brachten het er schitterend vanaf, war Lefèvre liet Cedric De Bleye gewoon nidi in de match komen en won met 0-3.0ol| Weckx maakte het Bart Crommelinc' meer dan lastig, remonteerde gepast®} 2-2 en in het ultieme game was hfj werkelijk een dubbeltje op de kanten# viel uiteindelijk met 9-7 in het voordeej van Crommelinck. Harry De Man en Freddy April waren eefj1 klasse zwakker dan Stoffelen en Pynaeit-, maar Tragelkopman Sammy Baton (03 kon de Gentse nummer één Robert Stof fel wel bedreigen. In het eerste garrv: geraakte hij zelfs 4-8 voor, maar vertwj toch met 10-8 en ook nadien werd tój met 9-5 en 9-4 zeker geen walk-ovei voor de Nederlander. Dit belooft voor zondag bij Braekevek waar een grote opkomst verwacht wor? temeer daar de toegang kosteloos is. j Dirk Daelemans SNOOKER In ereklasse is Retro naar de vierde plaats afgezakt maar toch blijft men aan het Aalsterse stationsplein niet bij de pakken zitten. Het bezoek van vice-kam- pioen Potter's wilde men aangrijpen om de talrijke supporters waar voor hun geld te geven maar dit lukte voor de pauze niet zo schitterend. Enkel Jurgen Cooman (70-39 tegen Van De Maele) en Pat Rob- berechts (62-11 tegen De Cock) kwa men immers tot scoren zodat men met een 2-4 achterstand ging rusten. Nadien stak ook Ronny Grysolle (53-34) zijn neus aan het venster maar daar Cooman met 19-60 voor De Cock moest buigen, mocht men de zege vergeten. In het slotframe was Patje Robberecht gekon- centreerd genoeg om met 69-19 Van De Maele te kloppen zodat er uiteindelijk 4-5 cijfers op het interklubformulier mochten ingeschreven worden. In het rankingtornooi van Snookerpaleis Wetteren, met 301 deelnemers een vol treffer van formaat, geraakten zowel Cooman als Robberecht in achtste fina les waar ze respektievelijk door Bock- staele (2-3) en Van Den Broeck (0-3) gewipt werden. Danny Schockaert was opnieuw de be ste streekgenoot want na het uitschake len van Yvan Leus (0-3) en Van Goethem (2-4) kon hij enkel door de latere winnaar De Cock met 5-2 geëlimineerd worden. Van Goethem (Westbury) haalde met 74 punten de hoogste break binnen en staat met zijn team in ereklasse nu twee pun ten voor op Arena Gent en zeven op Potter's. Lede veroordeeld In eerste B zit Kenneth's in vieze papieren want ook tegen Pomerans werden slechts twee puntjes gesprokkeld. Raf Roelants (68-34) en Ignace Van Nuffel (61-45) konden enkel Mario Van Rijs- seghem kloppen en dit is nogal weinig om een remonte in te zetten. Men blijft dus voorlaatste (Gentbrugge is reeds lang veroordeeld) en enkel Ter Walle (57) en Snookerpaleis (61) kunnen eventueel nog door de Ledenaars (50 ptn) bijge haald worden maar dan moeten ze er nog wel in blijven geloven In tweede A heeft de Zeelse fanionploeg geen goede zaak gedaan want Serge De Waele (3), Luk De Gossem (1) en Luc Enqelbeen (1) lieten vier puntjes in de brand bij het vijfde geklasseerde Pallie ter. Keizer Karei en 't Pleintje totaliseren hier 90 punten en worden van kortbij bedreigd door Liedekerke (89) en Zele dat met 86 punten nog alle promotiekan sen intakt hield. Hekkensluiters winnen In derde D verloor One Four Seven eerder verrassend van de Gentse bezoekers die na de pauze (3-3) alle registers open trokken zodat Carl Noens (2). Philip en Etienne Van Nieuwenhove (ieder één) met 4-5 aan het kortste eindje trokken. Onderaan boekte hekkensluiter New Evergreen de vijfde seizoenszege en dit op bezoek bij The Smash. Christiaan De Beule (3), Jim De Sitter (3) en Patrick Bracke (1geraakten supergemotiveerd aan een 2-7 uitoverwinning zodat ze over Zottegem (59) naar een gedeelde twaalf de plaats (met Hilmar Lotenhulle) wip pen. Rankingstand in derde BBSA sekretaris Frangois Pieters be zorgde ons in primeur de aktuele ran- kingstanden en vooral in derde zijn er heel wat streekgenoten vertegenwoor digd. Paul Van Welssenaers (One Four Seven) staat puik tweede want naast 74 interklubpunten graaide hij op tornooien ook nog eens 38 eenheden weg. Bart Vervliet (Zele) is knap derde met 108 punten en verder volgen in officiële volg orde Bart Verdijk (One Four .Seven), Aiham Chartoum (Zele), Steve De Saede- laere (Zele), Gery Demol (Zele), Eddy Dhaen (Wima), Tom Roels (One Four Seven), Gino Van Huffel (Wima), Nicolas Pinteion (Clearance), Martin De Bauw (One Four Seven), Danny Van Boven (O.F.S.), Guy Rimbaut (Clearance), Eddy De Saedelaere (Zele), Peter De Waele (O.F.S.), Christian De Beule (Zele), Nor- bert De Moor (Meulenbroek), Dirk Hey- mans (Zele), Kurt Vermeir (Zele), Dirk Roelandt Sovereign), Etienne Veliers (Zele), ERwin De Jonghe (O.F.S.), Mark Hoste (Wima), Gino Stroobandt (O.F.S.), John Harvent (O.F.S.), Alain Raemdonck (Wuitens) en Johan Toch (Sovereign) die met 54 rankingpunten liefst 236 konkur- renten voorafgaat. In de komende weken zullen ook de koplopers van de andere afdelingen in deze rubriek een vermel ding krijgen. Dirk Daelemans

De Voorpost | 1992 | | pagina 30