Infobo heeft goede vooruitzichten voor Bouw- en Tuinsalon Annie Gheys van dierenasiel Sint-Hubertus ontvangt persprijs 1991 Willy Ruyssinck burgemeester van Lede I 4 - 31.1.1992 - De Voorpost gen t.o.v. het jaar voordien. Dit wil men zeker evenaren, zoniet over treffen. Het verbeteren en verder uitwerken van het nieuw gelanceer de tuinsalon staat op het program ma, samen met het opnieuw inrich ten van een kunsttentoonstelling naar analogie met vorig jaar. Uitbroeien van nieuw initiatief Op de meeste beurzen ziet men re gelmatig het aantal bezoekers ver minderen. Voor Infobo vertoont dit een totaal omgekeerd beeld. Jaar lijks heeft men het bezoekers aantal kunnen opdrijven. Vorig jaar zelfs maar liefst met 25%. Zondag- en maandagnamiddag van beurs '91 was het duwen geblazen om binnen te raken. Dergelijke spektakulaire aangroei wordt door Infobo dit jaar niet verwacht, men zou het trou wens in de beschikbare ruimte van de Keizershallen niet kunnen ver werken. Men streeft daarom alleen naar een behoud van het bezoeker saantal. De eerste uitgave van het tuinsalon vorig jaar kan een sukses genoemd worden. Met 2 aangebouwde ten ten, aansluitend op zaal 2 van het bouwsalon, was dit eerste 'groen gebeuren' onmiddellijk een schot in de roos. Infobo sekretaresse Hilde was er toen aardig in gelukt een aanzienlijk aantal standhouders uit de tuinbouwsektor voor deelname aan het salon te motiveren. Elke eerste poging is uiteraard voor meerdere verbeteringen vatbaar. Daar is het bestuur van Infobo zich terdege van bewust en is na evalua tie van de eerste editie van het tuin salon onmiddellijk aan het werk ge gaan om alle schoonheidsfoutjes (die zelfs bij het doorsnee publiek onopgemerkt gebleven waren) weg te werken. Er is zelfs meer: het sa lon zal uitgebreid worden. De aan- bouwtenten worden vergroot. De 'Groene long' van het bouwsalon zal nog groener, nog fleuriger, nog groter zijn en daardoor ook haar frisse adem spreiden over het Info- bo-geheel. Kunsttentoonstelling Het vorig voor het eerst bijgebrach te initiatief van een 'kunsttentoonstelling' in het kader van Infobo was zeker voor herha ling vatbaar. Kunstwerken en wo nen zijn immers nauw met elkaar verbonden. Door vele bezoekers werd het-ook ervaren als een aange name verpozing, even te kunnen vertoeven in de rustige sfeer op het eerste verdiep van de Ontvangsthal- le tussen de aangeboden verschei denheid van kunstwerken allerhan de. Passend in het kader van de bouwbeurs zal dus ook een 2de uit gave van deze manifestatie worden uitgewerkt in samenwerking met de Stedelijke Academie voor Schone Kunsten van Aalst. Meer variatie in artikelen Zoals vorige jaren is de bouwbeurs reeds lang op voorhand volzet en blijft er spijtig genoeg een hele wachtlijst staan van teleurgestelde aanvragers. De eerder weinige ex posanten van vorig jaar die niet meer opnieuw intekenden werden voor '92 vervangen door standhou ders met produkten welke nog niet op Infobo aanwezig waren. Op in itiatief van de infobediende werden precies deze exposanten uitge zocht. Dit maakt alvast dat het bouwsalon nog meer variatie aan artikelen biedt waardoor de aan trekkingskracht naar het publiek toe vergroot. Dit alles samen maken van Infobo een paasbeurs die be langrijk is zowel voor de deelne mende zelfstandigen als voor de ve le bezoekers. Terwijl het Infobo-bestuur ijverig werkt aan de bouwbeurs, aan het tuinsalon en kunsttentoonstelling zit zij ondertussen al een nieuw in itiatief uit te broeien. Dat nieuwe idee dat in planning al tamelijk vas te vorm heeft gekregen en ook al in grote lijnen is vastgelegd zal eerst daags zijn definitieve beslissing krij gen. Indien dit nieuwe initiatief kan doorgaan, waarvoor reeds een de- Aalst. Hubert Vinck en het bestuursteam van Infobo zijn nog lang nie, uitgeblust na het tienjarig bestaan. Nieuwe initiatieven worden uitgewerkt (a,! gelijke kans bestaat, wordt het voor behouden als de verrassing bij de opening van Infobo '92. Vermeldenswaardig blijft ook dat Infobo wel even buiten de schreef van haar statuten gaan lopen is met de door haar gelanceerde, maar suksesvolle hulpaktie voor de Koer den in mei vorig jaar en haar mede werking aan de projecten voor hulp verlening aan de slachtoffers van de oorlog in Kroatië eind '91 en begin '92. Hiermee bewijst deze organisa tie dat ze ook nog andere zaken aankan indien het er op aankomi ten dienste te staan van anderen. Het bestuur van Infobo geeft nu reeds aan iedereen in Aalst ren- dez-vous op vrijdagnamiddag 17 april voor de opening van de 11de Infobo, die zal voorafgegaan wor den door de opening van de Kunst tentoonstelling op donderdag avond 16 april. P.H. Vervolg van blz. 1 Honden die de politie opraapt op straat komen bij ons terecht." om schrijft Annie Gheys. Door de stad werden steeds belof ten gedaan i.v.m. het toewijzen van een terrein voor het oprichten van een nieuw asiel. Bij het verlaten van de Lion D'Or gebouwen werd noch tans een maquette voorgelegd van een nieuwe planning. Uiteindelijk was de stad bereid een terrein af te staan voor een open baar nut, gelegen aan de Spuimeer- sen te Hofstade. Er werd een bouw en exploitatievergunning afgele verd en voor de gouverneur was al les in principe klaar om met de bouw van een nieuw asiel te begin nen. Maar toen stortte alle hoop op goede vooruitzichten in mekaar toen de Aalsterse burgemeester meedeelde gedagvaard te zijn door de Raad van State. In Hofstade waren blijkbaar slapen de honden wakker gemaakt en dachten sommige aangelanden van de Spuimeersen dat het ongehoord was in hun buurt een dierenasiel te vestigen. Een reeds vroeger toege laten zigeunerkamp, een waterzui veringsstation en tal van industriële vestigingen vormen uiteindelijk de organisatie van de omgeving. De eigendom van oud-substituut D'Hondt paalt echter met een uit gestrekte boomgaard en tuin aan het uiterste punt van Spuimeersen. Bij de omwonenden (tot zelfs vijf kilometer van de inplanting verwij derd) werd met een petitie rondge gaan, tegen de nieuwe inplanting van het asiel. Op initiatief van dhr. D'Hondt is de hele zaak ook aanhangig gemaakt bij de Raad van Staten. Punt van betwisting werd het limitatieve ka rakter van een zone van openbaar nut om er een dierenasiel te vesti gen. Volgens bezwaartekenende betekent openbaar nutsociaal, pe dagogisch, kultureel of humanitaire doelstellingen. Blijkbaar zouden deze doelstellingen niet terug te vinden zijn in de betekenis van het asiel, wat echter te bediscussiëren valt. Het proces kan lang duren. En of de aanleggers het proces nu winnen of niet, de tussentijd - allicht vijfjaar - valt door het dierenasiel in zijn hui dige gammele behuizing moeilijk te overbruggen. Chaotische vooruitzichten Sinds begin vorig jaar belegert An nie Gheys letterlijk het Aalsterse stadhuis en praatte ze met schepen De Meerleer en burgemeester De Maght. "Elke week ga ik met de burgemeester praten. De wachttijd vul ik op met lezen en ik heb al veel boeken gelezen op het stad huis. Ik word steeds wandelen ge stuurd met de belofte dat men nog steeds naar een alternatief zoekt. Wanneer ik wijs op de wettelijke verplichting die de stad in verband met het asiel heeft, wordt er mij onder de neus geduwd dat deze wet makkelijk te omzeilen is. Als ik stop, ontstaat er meer dan één probleem. Vooreerst keren we dan terug naar de chaotische toestand van voor '76 toen men de meeste dieren afschoot en er in de hokken schurft heerste. Als ik wegga is de cirkel weer geslo ten. Het rijk van de schietgrage amateurs krijgt dan weer de vrij heid." argumenteert Annie Gheys. De situatie in Essene is duidelijker dier- en mensonwaardig. Samen met twee vrijwilligers en twee DAC-ers wordt er dagelijks verder geploeterd. De huisvesting is bouw vallig en bij gebrek aan afwaterings systeem is men aangewezen op za gemeel en schavelingen om de vloer in de hokken zuiver te houden. Da gelijks moet dit worden verwijderd en in een container overgebracht worden die dan nog veel geld kost. Ontvangen van mensen en adminis tratie gebeurt in een oude caravan die naast de hokken is geplaatst. "We kunnen het daar niet houden. Die gebouwen zijn gammel. Ik heb daar voor de winter ik weet niet hoeveel geld tegenaan gesmeten. Ik heb daar vorig jaar de verwarming van de Lion D'Or laten aanpassen, dat heeft 100.000 fr. gekost. Ik kan er natuurlijk mee stoppen. Adieu, laat de honden maar lopen, maak ze af Dat raakt me, dat kan niet. D: moed zakt me nu echter in de schoe nen." zegt Annie Gheys ontmoe digd. In het stadsbestuur weet men middels wel dat er dringend een oplossing zou moeten gevonden worden. Aalst kan niet zonder die renasiel. voorlopig kan het niet in' Aalst en blijft het in Essene, waaii het niet te harden is omwille van dal primitieve omstandigheden. Wie neemt de verantwoordelijkheid opi zich en zorgt er voordat de Persprijs geen pleister op een houten honds-1 been is P.H. Aalst. Ook poezen Aalst. Bij de mensen een geweten Vervolg van blz. 1 mandatarissen die de minderheids groep vormden. Het vormen van een koalitie om tot de meerderheid te kunnen behoren, wat automa tisch wisselingen kan inhouden daarom niet noodzakelijk, primeert dus op een systeem dat men in feite afkeurt. Dat Lede op dat vlak de laatste jaren toonaangevend was kan nauwelijks ontkend worden, zij het dan soms door ongewilde toe vallige omstandigheden. Burgemeesters Het begon eigenlijk bij het overlij den van burgemeester Hip. Raes en Jozef Gravez toen zijn taak moest overnemen. De verkiezingen noop ten de bestuursmcerderheid 'elk zijn deel' te geven wat er op neer kwam dat na een halve ambtster mijn de sjerp moest afgestaan wor den aan Alf. Grepdon. De Wan- zeelse burgemeester moest dan op zijn beurt rekening houden met Ju les Hendrickx die de verdere legis latuur moest afmaken. Door een treurig voorval, het overlijden van J. Hendrickx, werd daarna nog enkele tijd het ambt bekleed door Maur. Minnebo maar na de jongste ge meenteraadsverkiezingen werd een heel andere koalitie gevormd en in de afspraak hiervoor was opnieuw een 'duobaan' voorzien. Dom. Roe- landt nam de eerste termijn het bur gemeesterschap waar en onlangs gaf hij de fakkel door aan W. Ruys sinck, die tot op heden de funktie van schepen van financiën waar nam. Zijn schepenbevoegdheid wordt overgenomen door Rog. De Paepe waardoor deze zijn plaats dan vacant komt maar al ingeno men is door ex-burgemeester D. Roelandt. Aan dit mandaat is de dienst Openbare Werken verbon den en nog dit jaar zet men, in over eenkomst met de koalitie, de wisse lingen verder. Zo zal dit jaar nog OCMW-voorzitter Ben. Van Den Steen zijn funktie neerleggen ten voordele van de huidige schepen Henri De Bruyn wat tot gevolg heeft dat er dan opnieuw een schepenze tel vrijkomt waarop reeds een optie genomen werd door Em. Galle. Lang geleden Meer dan een kwarteeuw hebben de aanhangers van de CVP moeten wachten om een burgemeester in eigen rangen te kunnen kronen. Voor W. Ruyssinck had het al vroe ger kunnen zijn want toen hij als advokaat in de Leedse politiek trad in 1958 duurde het maar twee jaar of er werd hem al een schepenambt toegewezen toen hij met burge meester B. Delens in de meerder heid zat. Bij de verkiezingen daarna liep het niet meer zo vlot en werd hij samen met zijn partijgenoten in een weinig prettige oppositierol ge drongen die pas na de laatste ge meenteraadsverkiezingen opgehe ven werd. Dank zij een akkoord met de Leedse Demokraten kon men een punt zetten achter een, voor de CVP althans, zwarte bladzijde want elke politieker beseft maar al te goed wat een oppositierol betekent. Men mag dan al een sterke opposi tie vormen, dan toch weet men dat men meestal bot vangt bij de meer derheid. Men kan weinig verwezen lijken wat daartegen niet wegneemt om bepaalde zaken aan te klagen of via een ernstige diskussie in de openbaarheid te brengen. Hoe men op dat moment zich ook kant tegen zekere ideologische waarden dan kan 'het vlug verkeren' zoals Bre- dero zei, en opteert men voor dat gene wat het meest voor de hand ligt en wat men op het geschikte mo ment kan verwerven. Na een lange oppositieperiode hoeft men nauwe lijks na te denken om een akkoord af te sluiten, hoezeer men persoon lijk ook gekant is tegen praktijken die de goedkeuring niet wegdragen, zoals de 'voortdurende wisselingen'. Burgemeester Ruys sinck keurt evenmin het systeem van te veel veranderingen goed maar in de politiek mag men niet lang nadenken vooral als de ge schikte kans zich voordoet, zelfs als men 'geen hoge eisen mag stellen' zoals de nieuwe burgemeester ver duidelijkt. Vermits het bij een paar jaar schepenambt gebleven is, kan men in het geval van W. Ruyssinck geenszins van een blitzkarrière spreken. Nu dat hij op 61-jarige leeftijd eindelijk aan het hoofd van de Leedse bevolking staat, zou men dit als een bekroning kunnen be stempelen. Geen eretitel In tegenstelling met wat men van een politieker zou denken draagt de ijdelheid van W. Ruyssinck niet zo verwant hijzelf beschouwt dit ambt als een ernstige opdracht wat niet tot een eretitel mag verwateren. Hij opteert in de eerste plaats om ern stig werk af te leveren en dit is er in een grote gemeente als Lede nog in overvloed. Het zal geen sinecure worden om de leiding naar behoren uit te oefenen vooral omdat hij daarnaast ook nog zijn beroep uitoefent. Zelfs als hij dit zou willen zal het moeilijk zijn om alle aktivitciten van het veren igingsleven te volgen, zoniet is er geen tijd over om ernstig werk te leveren, dat de gemeente moet ten goede komen. Groot Lede is geen klein dorp en het vergt dus veel tijd om alle dos siers en de steeds wijzigende regle menten en wetteksten bij te hou den. Dit is nochtans noodzakelijk vooral om op een bevoegde manier een gemeenteraad te leiden. Dit hoopt hij trouwens te doen met de nodige aandacht voor het huishou delijk reglement dat vroeger prak tisch nooit toegepast werd en 'men' maar liet begaan. Dit betekent niet dat hij tegen oppositievoering is want hijzelfheeft zich'op die manieij moeten instellen maar toch dier het binnen de perken te blijven de zaken moeten derwijze naar voa gebracht worden dat de gemeens er belang bij heeft. Volgens hen moet een gemeenteraadszittingea zeker peil bereiken wars van alt 'dorpspolitiek', met andere wooi den, mén zal moeten interpellers met stijl en klasse maar dit houd ook in dat ook de leden van d meerderheid er niet te rommeli zullen mogen bijzitten zoals we 4 al meegemaakt hebben. Dossiers afwerken In een gemeente als Lede, die bijm een kwart miljard als omzet voor legt, zijn er uiteraard heel wat d« siers af te werken. Wekelijks moe ten ze opgevolgd worden want e8 jaar zijn er talrijke werken in <k planning voorzien. De kleinere zh ken zijn gewoon routinewerk mar er zijn natuurlijk grotere projekts die het prestige van de gcmeenttl aanbelangen en dus nauwkeurige! en intenser moeten behandeld worj den. Dit is thans het geval met sporthal waarvan de werken di bezig zijn en vooral de verbouwit gen aan het gemeentehuis eisen aandacht op. Ook de politie zal me derner geïnstalleerd worden en da! moet er nog een dossier afgewet' worden opteert men tevens voor inrichting van een dienstencenti in Oordegem want ook de klei# deelgemeenten moeten akkomrmH datie hebben. Verder denkt mo aan het buurthuis van Impe datf veelvuldig besproken is en de stauratie van de kerk. Burgemee» ter Ruyssinck citeert ook nog uitbouw van een ambachtelijke is>\ nc in de wijk Heipias, het inrichtcij van een containerpark, uitbouwei| van de speelpleinwerking en zoved; meer dat door het bestuur nog moé gerealiseerd worden. .1

De Voorpost | 1992 | | pagina 4