Guido Bulté en de Toerenbiejoekes Gedeelte van Aalsterse winterfoor verhuist naar parking Keizershallen Karnavalistengalerij 1992 KARNAVAL PARKEERVERBOD VANAF ZONDAG 14 - 14.2.1992 - De Voorpost in te pompen. voorziening, dakbedekking enz. In de karnavaiwerkhalle is het op het ogenblik een niet te omschrijven bedrijvigheid. De kamavalkoorts stggt met de dag en de spanning is om te snijden. Zonder onderbreking wordt koortsachtig gewerkt om de uitge- broeide ideeën voor de komende stoet een gepaste vorm te geven. In volgende editie brengen we dan ook een volledig overzicht van wat alle groepen voor dit jaar in petto hebben. Het op muziek zetten was voor het geheel nog niet in een gepaste vorm gegoten door de verantwoordelijken. De Toerenbiejoekes inviteerden ons wel om eens achter de schermen te komen kijken. Met sekretaris Guido Bulté als gids werden we wegwijs gemaakt in het labyrint van geplakte telefoonboekblaadjes, kippengaas, piepschuimkoppen en andere gewrochten. Aalst. Made in Japan, auto's, mini-eifeltorens, atomiums, alles wordt door hen geproduceerd (a) 'biejoekes van onder den toren' zijn dan maar samen scheep gegaan als Toerenbiejoekes'. Het werken voor zijn groep blijft dan ook nog steeds het belangrijkste. In het ingewikkelde samenwerken Aalst. Met ongelooflijke kreativiteitszin en inventiviteit komt alles tot stand (a) van het gehele AKV-kompleks houdt dagelijks zijn inventieve aan dacht gaande. Onderhoud en veilig heidsvoorschriften tracht hij te ver beteren en aan te passen. Zich reeds gelukkig prijzend met de nieuw ingerichte kantine en sanitair in de werkhalle tracht Guido ook wordt er steeds verder gepland aan zoveel mogelijk orde en discipline verbetering van de elektriciteits- De Toerenbiejoekes zijn niet meer aan hun proefstuk. Ze bestaan dit jaar reeds 10 karnavaljaren en be haalden in de vorige stoeten steeds een zevende of achtste plaats bij de grote groepen, wat vast niet slecht is. Een vastewaa'rde dus. Voor '92 komen ze met zo maar eventjes zes praalwagens voor de pinnen. Alles draait fond het gege ven: Oké - Made in Japan. Men wil hiermee duidelijk maken dat België en trouwens gans Europa, over spoeld wordt door de Japanse in- dstriële markt. In de autoindustrie en alles wat er ooit maar in België wordt gekocht wordt men met het fenomeen 'Made in Hong-Kong' gekonfronteerd. Blikvanger wordt wagen nummer een waarop drie draken gemon teerd staan, getooid met zo'n 600 lampjes, bestuurd door reuzegrote breed lachende Japanners. Zij trek ken de tweede wagen aan waar on der een Chinees of Japanse poort - vul zelf maar in - een shop wordt getood van alle mogelijke toeristi sche souvenirs, gaande over de Pa- rijse eifeltoren over het Brusselse atomium naar een grijpkraan van een lunapark uit de kermisfoor die uurwerken enz... te voorschijn ha len... alles made in Japan natuurlijk. Op de derde wagen ligt de Ameri kaanse 'Uncle Sam' die op zijn buik angstvallig de wereldbol probeert in bedwang te houden. Op zijn rug zit echter een serieus uit de kluiten gewassen Japanner die lustig op U.S.A.'s Big Boss paardje rijdt. Zij trekken dan nog een wagen aan met Riksjas en het geheel wordt afgeslo ten met nóg maar eens een tempel die de geluidsinstallatie moet on derbrengen. 'Wij tekenen vooraf niets uit. Het idee wordt vastgelegd en wij begin nen te bouwen' verklaart Guido Bulté. 'De dames zorgen voor de kledij. Dit jaar was dit geen eenvou dige klus. De stof voor de kostuums hebben wij ons uit China laten over brengen en we zijn zelfs in een Aal- sters Chinees restaurant informatie moeten gaan inwinnen over het ver snijden en bewerken ervan. De wa gens monteren wij op onderstellen die vroeger bij Sabena gebruikt wer den om de trap van de passageiers aan de toestellen te brengen. Deze zijn bijzonder wendbaar en zeer praktisch. Ze hebben ons wel 15.000 fr. 't stuk gekost maar ze zijn het waard. De voornaamste trekkracht is een vliegtuigtraktor die onvoor stelbare mogelijkheden biedt' ver- klaatt Guido fier. Het uitgewerkte thema van de Toe renbiejoekes is duidelijk geen ty pisch Aalsters thema. Ze zijn echter verplicht in dergelijke richting te werken omdat na Aalst er ook over eenkomsten zijn met Poperinge, Mortsel en zelfs Parijs waar ze reeds enkele jaren met de groep naar toe trekken om aan stoeten deel te ne men. Op die manier kunnen een groot gedeelte van de geïnvesteerde materiaalkosten van het bouwen .van de wagens teruggewonnen wor den. Een hele onderneming dus. De groep is fier te kunnen zeggen dat zij kunnen rekenen op een uitzonder lijk goed samenwerkend team van zowel jongeren als oudere mensen. Ze hebben zo'n dertigtal leden die uiteraard niet allemaal regelmatig kunnen meehelpen. Iedereen doet wat hij kan en alles loopt vlot. Voor zitter Guy Baeten is er dan ook te recht fier op. Duivel-doe-al Guido Bulté is ook nog op andere vlakken in het karnavalwereldje werkzaam. Hij is ook ondervoorzit ter van de Beheerraad van Het Aal sters Karnaval Verbond (AKV) en sekretaris van de werkhalle. De Toerenbiejoekes heeft hij weten ontstaan. Aan de Aalsterse water toren vlotte het niet goed meer met de groep De Suskewieten en de Aalst. De Japansuite is de triomf 'Oke' uitroep uit het tema 1992 van dt Toerenbiejoekes (a) Zelfs na de Aalsterse karnaval- Aalst niets dat de mensen zo sociaal hoogdagen gaat zijn opdracht ver- met mekaar kan binden dan dal der en wordt er met dezelfde geest- kreatief samenwerken en samen drift verder gewroet om er iets van helpen' betoogt Guido Bulté en te maken. 'Het plezier dat we er heft samen met ons het glas op hel Aalst. Guido Bulte, een duivel-doet-al. Ondervoorzitter van de beheerraad van samen aan beleven is al die inspan- komende sukscs van karnaval Aalsl het AKV, sekretaris van de karnavaiwerkhalle en kreatief bouwer bij de ningen dubbel en dik waard. Er is in 1992. Toerenbiejoekes. Hij doet het allemaal met de glimlach ap Vorige woensdag werd op de Aalsterse gemeenteraad een beslissing geno men omtrent een punt dat blijkbaar bij de bevolking nogal gevoelig ligt/ de overplaatsing van een deel van de komende winterfoor. Reeds eind vorig jaar werd er in onderling overleg tussen de bevoegde gemeenteraadskom missies, het feestkomitee en het beurskomitee, samen met de foorreizigers, de opstelling van de Aalsterse winterfoor herbekeken. Het is gebruikelijk dat de Aalsterse eventueel verlengd worden met 3 karnavalkermis staat opgesteld op jaar- Intussentijd is men i.p.h. al verschillende pleinen in de stad, bezig met de voorbereidende wer- met als onmisbaar centrum de Gro- ken voor de aanleg van een elektri- te Markt. Daarrond liggen: parking- citeits- en TV/FM bedelingsnet op plein Kattestraat-De Ridderstraat, de parking Keizershallen-Beek- Hopmarkt, Esplanadeplein, Vrede- veldstraat, teneinde ten behoeve plein, Houtmarkt en Werf. Om di- van de foor een vermogen van 500 verse redenen en na evaluatie van kVA te kunnen leveren. Hiervoor deze toestand, meende het Aalster- worden in de bestaande kabine de se bestuur te moeten overgaan tot nodige aanpassingen voorzien een wijziging van deze standplaat- (meetinstallatie en laagspannings- sen. bord) en wordt een tweede kabine voorzien vooraan op de parking Parkeerproblematiek. |angS jg Beekveldstraat. Totaal Voor het niet meer voor de foor in hieraan verbonden uitgaven be- gebruik nemen van de Kattestraat draagt 2.644.140 fr. waarvan parking wordt aangevoerd, dat deze 1.124.411 fr. ten laste valt van het ruimte geen eigendom meer is van stadsbestuur, de stad. Als parkeerruimte blijft het Het gedeelte van de parking Kei- echter tijdens de karnaval beschik- zershallen langs de zijde van de baar. Op de Werf liep vorig jaar een vroegere brouwerij De Geest zal juridische procedure die door de echter voor een beperkt aantal par- stad werd verloren, waardoor er keerplaatsen vrij gehouden wor- voor '92 zeker geen sprake meer den. kon zijn van foor plaatsen. Hout- Bij de stemming voor het voorstel markt en Vredeplein stellen proble- op de gemeenteraad, meende de men van veiligheid en bovendien CVP zich in deze materie te moeten zijn ze grotendeels voor foorplaat- onthouden. Fraktievoorzitter De sing ongeschikt geworden door het Kerpe! waarschuwde trouwens met aanbrengen van aanplantingen, te raken aan de eigenheid van de Voor de Houtmarkt werd tevens stad in verband met karnaval en de aangevoerd dat de foorreizigers zelf winterfoor. In de loop der jaren voor deze plaatsing niet meer te evolueerde de foor zodanig dat kar- vinden waren omdat - aldus de naval rond de Grote Markt werd burgemeester' ze er het zout op hun gekoncentreerd. Karnavalvierders patatten niet verdienen'. <jie de stad dit jaar zullen binnenko- Als alternatief voor het verdwijnen men van Moorselbaan, Nieuw- van onze fooroppervlakte zullen de straat, Gentsestraat en Vredeplein onderscheiden métiers en attrakties zullen raar opkijken. Het karnaval- opgesteld worden op de parking gebeuren dat vroeger de hele stad in achter de Keizershallen. Voor dit beslag nam wordt op die manier plein wordt een koncessieovereen- uitgehold. Bovendien ziet De Ker- komst afgesloten voor één jaar. Na pel ook hier problemen van veilig- de evaluatie kan de overeenkomst heid: wie zal op een laat uur naar ginds nog afzakken? Wat met de elektriciteitsinvestering die voor de smalle doorgangen? gelegenheid wordt uitgevoerd, ook De CVP-fraktie betwistte ook de al kan die ook voor andere doelein- i'Ih I den worden gebruikt. De VU-VVD, bij monde van Danny Denayer meent dat er door deze beslissing geraakt wordt aan de boterham van de horeca-bcdrijven op hogerge- noemde pleinen. Bovendien liggen de zebrapaden die de oversteek naar de Keizers hallen veiliger moeten maken, niet op de juiste plaatsen. Er werd in dit verband eveneens gesteld dat dit ook het geval zou zijn met heel wat andere zebra-paden die in het stadscentrum zijn aangebracht. Van Mossevelde oppositeerde door zich af te vragen of de volgende stap niet een opening van de Keizershal len zelf zou zijn, waardoor carnaval helemaal aan het stadscentrum zou worden onttrokken. Burgemeester Annie De Maght re plikeerde op haar beurt, dat alle aangesproken komitees, raden en kommissies, samen met de foorrei zigers zelf, met deze maatregel blijkbaar akkoord konden gaan. Zij voerde hierbij nog aan dat het dui delijk over een experiment ging dat na de foor onmiddellijk zou geëva lueerd worden. Betere signalisaties voor voetgangers zou in overweging genomen worden, maar men dient anderzijds ook oog te hebben voor de betere verlichting, de patrouille ring door de politie met honden, het gedeelte dat hoe dan ook voor de auto's vrij blijft en de toegang tot de naburige parking van brouwerij De Geest. Voor wat de investering in de elektriciteitsaanpassing betreft had Electrabel duidelijk gemaakt, dat er in de toekomst hoe dan ook toch een extra distributienet moest aangebracht worden. De eventuele opening van de Keizershallen is uit gesloten. De stad heeft immers de zaal zelf nodig voor de prijsuitrei king op maandag en voor het op slaan van materiaal op de andere Aalst. De Aalsterse horecabedrijven wachten af hoe de kamavalisten gaan dagen. reageren op de wijziging van de organizatie van de winterfoor (a) p jf

De Voorpost | 1992 | | pagina 14