pom Hamme blijft lichtpunt in nationale reeksen K.A.V.D door mekaar 'geschokt' Rik Pauwels moet behoud verzekeren Topper tussen Lutterzele en Rp. Lebbeke 'Titel pakken als het kan' K.A.V.D.'s sportbaas VJ WMir' - Mare D'Hondt (VW Hamme) De Voorpost - 14.2 1992 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL Voetbal. KAVD-sportverant- woordelijke Eddy De Mulder kreeg het voor elkaar om de ondervindingrijke Rik Pauwels naar paarsblauw te krijgen (arch) Wie een beetje vertrouwd is met het reilen en zeilen van KAVD weet dat deze Eddy De Mulder als lid van de beheerraad dé sportverantwoorde- e is. Nu paarsblauw dit seizoen minder gaat presteren wordt natuur lijk gezocht naar de oorzaken ervan en dan belandt men uiteraard bij de transfers. Eddy De Mulder zorgt nu al vele jaren voor die aan- en verkopen met de middelen die hem ter beschik king staan. Hij werd daarin vroeger bijgestaan door Toon Pfaff en vorig jaar door Willy Meersman. Men kan de raad van deze beide heren moei lijk in de wind slaan en dus waren de trainers steeds akkoord met die aankopen indien ze al niet zelf enke le spelers aangewezen hebben. Indien men nu dus vindt dat 'Barber tje moet hangen', i.e. De Mulder, dan moet ook de vinger gewezen worden naar de ex-trainer en allicht naar de ganse beheerraad van KAVD. Om in de toekomst vergissingen te vermijden moet er tijdig begonnen worden met het scouten van belof tevolle spelers, m.i. best in lagere regionen. De beste aankopen van dit jaar waren allicht de definitieve transfers van twee jonge Waaslan- ders: Emmaneel en Verstraeten, knapen waaraan men nog veel ple zier kan beleven. Intussen wordt het uitkijken naar de thuismatch tegen Scup Jette die van kapitaal belang is om de aansluiting met de andere bedreigde ploegen niet te verliezen. VW Hamme - Rita Berlaar 3-1 Ninove - K.A.V. Dendermonde 6-3 Het 'schokeffekt', waarop de Dender- mondse bestuurstop zo had gerekend, is er in Ninove niet gekomen.Na het beëin digen van de samenwerking met Willy Meersman, had men halvelings gehoopt op een positieve reaktie van de spelers, maar daarvan was niet veel te merken. Aan de rust keek paarsblauw al tegen een 5-2 achterstand aan en uiteindelijk moest hetzes treffers toestaan, een gebeurtenis die in deze kompetitie nog niet is voorge komen. We menen intussen te weten dat de meeste spelers niet gelukkig zijn met de maatregel die door het bestuur een week geleden genomen werd. Na de zoveelste nederlaag was binnen de leiding paniek ontstaan, zoveel is duidelijk. Wat immers met de investeringen die nog op stapel staan en die het stadsbestuur voor zijn rekening neemt Hoewel het voor de buitenstaander nog niet duidelijk is wat er juist gebeurd is, (Werd Meersman vriendelijk 'verzocht' om zijn ontslag te geven, gaf hij de 'bons' of kreeg hij die werd deze week toch méér verwacht van een vrijwel volledige ploeg. De hoop op een winstpunt in Ninove werd al snel de bodem ingeslagen nadat de thuisploeg binnen de kortste keren liefst tweemaal tot scoren was gekomen. 'Laattijdige Sinterklaasgeschenken, al dus onze zegsman. Bert Emmaneel, tot voor zijn schorsing een rots in de bran ding, moest nog even wennen. Toen hij goed en wel op dreef kwam had keeper Gerry Verstraeten zich al tweemaal moe ten omdraaien. De Dendermondse afweer met Emma neel, Alain Moens, Jan Van Troos en Claudio De Paep stond op fluwelen be nen. Na vijfenveertig minuten had men al vijf goals moeten toestaan. Toen was de nederlaag niet meer te vermijden. Na de hervatting ondernam paarsblauw nog loffelijke pogingen om in extremis de scheve situatie recht te trekken er kwa men kansen maar ook die werden ver kwanseld. Over de inzet van oe spelers moet huidig oefenmeester Maes zeker niet klagen'. Met nog tien matchen voor de boeg blij ven de mogelijkheden om het behoud veilig te stellen nog open. Thuis winnen tegen Scup Jette is alvast een eerste en dwingende noodzaak. E.G. VW Hamme-Rita Berlaar 3-1. Van de Velde mikt op doel maar ziet zijn schot tegen de staak belanden (vh) Rik Pauwels voert voortaan het sportieve bewind in Dendermonde. Dinsdagavond kwam het tot een overeenkomst met de klubleiding. Met het aanwerven van Pauwels rekent KAV Dendermonde op een schokeffekt. In de paarsblauwe middens heerst het besef dat het malf uur geworden is. legen ploegen als Hamme, Hekelgem en Bornem, om de drie koplopers te noemen, moeten we met het beschikbare potentieel op geen punten rekenen. Het is in andere matchen dat we winst moeten opstrijken. Nu zondag bijvoorbeeld tegen Scup Jette. Een nieuwe nederlaag brengt ons aan de rand van de afgrond", meent voorzitter JelNijs. Rik Pauwels heeft deze week samen met Eddy Maes de trainingen geleid. Ook morgen zaterdag worden de spelers bijeen geroepen. Het is er de klubleiding om te doen, om de degradatieboot af te houden. Vraag is natuurlijk of het al niet te laat is. De opstelling van de ploeg zou pas morgen worden vrijgegeven. Er wordt gekozen uit Verstraeten, Moens, De Kinder, Nijs, Van Roy, Nardus, De Paep, Schockaert, Van Nieuwenhuyse, Stevelinck, De Coninck, Van Troos, Gotsen. EG De voetbaltopper in de regio Dendermonde wordt komend week einde in Lutterzele gespeeld. Leideren buur Rapid Lebbeke is er op bezoek. De thuisploeg is van plan om haar sterkste wapens in te zetten en een "cadeautje" wordt de naaste buur in geen geval gegund. Een paar jaar terug waren Lutterzele en Rapid Lebbeke bescheiden vierde provlncialers. Nu maken zij allebei kans op de titel In tweede. Geen mens in Lebbeke of Dendermonde had een dergelijke gang van zaken verwacht. - Onze opgang is te wijten aan de inzet die de spelers demonstre ren, onderstreept clubleider Paul Roels. Voor aanvang van de com petitie wou ik een plaats in de middenmoot onderschrijven. Weetje dat we vrijwel geen nieuwe krachten hebben aangeworven? Op een uitzondering na, doen we een beroep op hetzelfde potentieel van vorig jaar en zelfs van twee seizoenen terug, toen we nog in vierde operationeel waren. We hebben niet de pretentie om ons titelambi- ties toe te meten. Ik geloof niet dat het ook zover zal komen, maar je weet maar nooit. Voor ons kan de competitie in elk geval niet meer stuk, hoe ze ook mag eindigen. We zijn een bescheiden wijkploegje, beschikken over beperkte middelen, maar zijn trots op wat we tot nu toe al gepresteerd hebben. Met twee punten voor op Lokerse SV heeft Rapid Lebbeke een gunstige positie verworven. Ook hier werden de verwachtingen overtroffen. - Twee jaar terug stonden we nog in vierde provinciaal, nu staat de poort naar eerste wagewijd open. Een succes waar nooit iemand durfde van te dromen, stelt secretaris Eddy Van Overstraeten. Er vallen nog zeven matchen te spelen. Het vel van de beer mogen we niet verkopen vooraleer hij geschoten is. In Lutterzele zullen we het niet onder de markt hebben. Er ontbreken een paar titularissen. Dat is jammer, maar ik reken op de zogenaamde substituten om nu te bewijzen wat ze in hun mars hebben. Kampioen spelen is geen must, wel meegenomen als het kan. EG voetbal. Rik Pauwels de nieuwe trainer van KAVD (arch) De Hamse vierdeklasser heeft een flinke uitgangspositie verworven. Sinds vorige zondag voert hij samen met het Kleinbrabantse Bornem de leiding aan. In de blauwzwarte klubmiddens wordt inmiddels al volop gedroomd van een mogelijke promotie. -Wanneer deze kans zich voordoet, moeten we ze met beide handen grijpen, zegt voetballer Mare D'Hondt. In enkele weken hebben we de achterstand op Bornem weggeveegd. Vijf recente matchen leverden negen punten op. Adelbrieven die de Kleinbra- banders niet kunnen voorleggen. De onderlinge sfeer is uitstekend an er heerst een grenzeloos vertrouwen. Ik meen dat we bekwaam zijn om tot aan de streep overeind te blijven. Vorig seizoen zijn we plots in elkaar geschrompeld. We stonden er toen ook uitstekend voor. ik denk niet dat een dergelijke terugval zich zal herhalen. We zijn mentaal sterker gewapend en krachtiger ingesteld. Bij het aanwerven van voetballers, werd met nog andere faktoren dan technische bekwaamheid rekening gehouden. Ik denk dat dit een goede politiek is geweest. Op papier hebben we de zwaarste opdrachten inmiddels achter de rug. Dit wil niet zeggen dat de punten voortaan voor het grijpen liggen. Zogenaamde underdogs komen vaak veel sterker dan verwacht om de hoek. Vorige zondag hebben we tegen Rita Berlaar hard moeten knokken. Ik denk dat dit ook in Denderhoutem het geval zal zijn. Als medeleider zullen we sterk onder druk worden gezet. Geen enkele opdracht mag lichtzin nig worden opgevat, stelt Mare D'Hondt. Sinds 9 jaar is de 28-jarige voetballer lid van het basisteam van VW Hamme. Niemand bij de blauwzwarten kan bogen op zo 'n lange loopbaan. D'Hondt heeft in die periode zowat al het wel en wee meegemaakt. Wat hij nadrukkelijk onderstreept, is dat de vierdeklas- met Daniel De Paepe aan het roer, in goede handen is. Hoogkonjunktuur aan de Durme, waar Vigor Wuitens na eigen winst tegen Rita Berlaar en het verlies van Bornem tegen Hekelgem mee op kop staat in vierde klasse-B. De jongste ontmoeting met de Antwerpenaars was zeker niet van een hoogstaand niveau en oefenmeester Da niel De Paepe had zich daaraan halve lings verwacht. 'Ik doorbladerde vorige week de ge schiedenisboeken en kwam tot de vast stelling dat dit Ritaatje uit Berlaar er aar dig in slaagt om hooggekwoteerde ploe gen het vuur aan de schenen te leggen. Vorig seizoen was dat reeds zo en ook in deze kompetitie kan het zich tegen teams die gunstiger gerangschikt staan extra te motiveren. Het kwam er voor hen opaan, zolang als het kon, het eigen 'heiligdom' ongeschonden te houden. Pas op een stilstaande fase, tijdens het derde kwartier, hebben we hun afweer kunnen doorboren. Met de rust in zicht kregen we lik op stuk en viel alles te herbeginnen. In de tweede helft zijn we vaker naar de flanken uitgeweken. We kregen ruimte en meer mogelmijkheden. Na een kwartier viel er een doelpunt. We bleven uitge sproken de betere ploeg, al duurde het te lang naar mijn zin vooraleer een derde treffer zekerheid bracht over de volle inzet'. 'Op basis van de tweede helft zijn we verdiend winnaar geworden, meent Ives Van Borm. De komende weken moeten we enkel oog hebben voor het resultaat. Op welke manier we punten halen is bijkomstig. Nu we mee aan de leiding staan zal de druk op ons voortdurend toenemen. Het worden nog tien moeilijke weken'. E.G. Rapide Lebbeke-Buggenhout 4-0. Buur Buggenhout kreeg een zware afstraffing (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17